Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 05. January 2015, kl 19.23

Kui homsest, siis homsest. Selleks me siin koos olemegi, et üksteist utsitada. Paks inimene leiab alati, miks mitte kohe vaid homme või veel hiljemspinning smiley sticking its tongue out. Ning halvad harjumused ei taha ju koheselt kaduda isegi kui oled otsustanud ennast muuta, panevad halvad harjumused ikka proovile.

Vaatasin, et te olete kõik nii tublilt juba alustanud toidupäevikuga- TUBLID!!

Kiiret paranemist Vurr! Minu väiksem laps oli 5 päeva palavikus ning mina olin paar päeva tõbine, aga seda rohkem vast väsimusest ja jõulutülpimusest.

Kui ma homme toitutabelit ei täida ja te sealt kapsahautist ei leia, siis paluks jälle mind korrale kutsuda winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 05. January 2015, kl 20.44

Issand kui tore, kõik naised on ärganud ja vestlevad .......kohe rõõm teid nii aktiivsetena näha......

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 07. January 2015, kl 14.38

Minul jääb eilne päev vahele märkimises.

Mul mingi jama südamega ja paha oli hommikul olla, õhtul läks jälle kiireks ja nii jäigi, ei hakka umbes ka märkima.

Täna sõin hommikusööki alles 12.30

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 07. January 2015, kl 20.31

Oi, ma ka lõpuks jälle levis.....olime hommikust saati elektrita.....hakkan nüüd järele täitma

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 07. January 2015, kl 21.26

Tervitused.
Esimese asjana otsisin ma toidutabelist sire kapsahautist - ei leidnud smiling smiley . Küll aga leidsin , et oled vähemalt kõik ilusti kirja pannud. Märkasin, et toidud on pigem näksimised, mitte korralikud soojasöögi korrad. Tahan lihtsalt öelda seda, et selline toitumine ei ole jätkusuutlik smiling smiley

Mina. Nagu eelnevalt kirjutasin, oli mul pere haige. Mina õnneks haigeks ei jäänud , või kuidas võtta, ... minul palavikku ei tõusnud. Peavalutableete oli ikkagi vaja vahepeal süüa, sest lihtsalt ei suutnud enam olla. Ilmselt põdesin kergemal kujul püstijala midagi läbi. Süüa tegema pidin ennast ikka väga väga vägisi sundima. Nüüd juba pilt ees ja natuke parem olla. Panin eile-täna koguaeg söödud kraami ilusti paberile kirja ja kandsin täna toidutabelisse. Seda tunnet ei olnud, et lõhki oleks söönud ja täna kaloreid arvestades sain ka sellele sisetundele kinnitust.
Eile õhtul sõin oma näljasuppi ja raputasin sinna hulka kuivatatud küüslaugulaastusid. Ma armastan küüslauku väga, seega ma ei koonerdanud. Teate ... hommikul mees ütles mulle, et ma haisen üleni küüslaugu järgi. Ei , mitte seda, et hingeõhk on küüslaugune, vaid mu nahk ka lõhnas küüslauguselt. Ma vist panin seda nii palju, et nahapooridest tuli ka küüslaugu lõhna smiling smiley
Täna olen jälle vee joomisega hädas, püüan õhtul ikka veel tassikese sisse virutada.
Olge tublid ja pange ikka mõned read ja mõtted ka kirja, kui siia satute smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 07.01.2015 21.28.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 08. January 2015, kl 09.11

Ja homme ongi juba kaalumine...olge siis täna kõik tublid...proovin ise ka olla ja mitte miinust ära rikkuda.

Oma südame pärast ma kohvi enam ei joo, ei saa ikka, kui keha annab märku, et midagi valesti siis tuleb neid märke tõsiselt võtta, muidu on pärast hilja kahetseda.
Olen alati teadnud, et meile antakse ajadest teada kuskilt kõrgemalt poolt, aga me paljud ei oska neid märke lugeda.
Tean, et mul pole ka toitumine õige, pean ka sellega tegelema, aga peale kohvi joomist andis ikka keha kohe märku ja süda hakkas puperdama, nii mitu päeva ja siis viimased kaks hakkas kohe halb, süda kiskus nagu kokku ja rinnus valu.
Nüüd jälle kõik ok.

Mõtlesin ka minna arsti juurde, tahan lasta mõõta kolesterooli, kas teil on see korras?
Lugesin just, et seda peaks laskma mõõta 2-5a tagant, minul pole seda kunagi mõõdetud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Kuupäev: 08. January 2015, kl 10.26

Tervist!

Soovin selles duellis osaleda kui see veel ikka võimalik on.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 08. January 2015, kl 11.57

Tere. Claire584 kirjuta oma mõõdud ka, siis saab Vurr otsustada.

Minul kulgeb see nädal tõeliselt kapsaselt- hapukapsas, värskekapsas, praekapsas.

Minu jaoks on jätkusuutlik toitumine see, kui loobun asjadest millest suudan nt. kartul, piim, riis, leib,sai, tordid, koogid... ja söön asju millest ei suuda- liha, juurikad, puuviljad. Kui lihasöömist edasi lükkan või naiivselt arvan õhtul, et äkki homme ei sööks, siis ainult kasvatan lihaisu. Seega on mõistlik juba varakult valmis mõelda, mis liha ma homme söön ning vastav kogus nt, sügavkülmast välja võtta või poest varuda ja kalorid ära arvutada ning siis on näha kas ja mida veel saab süüa. Eks igalühel oma loogika, mõned teevad seda magusa puhul.
Üritan ka keha kuulata, mis sobib ja mis mitte. Näiteks jõin üle pika aja jõulude ajal koogi kõrvale piima ning pärast oli nii halb ja raske olla.Olen juba ammu täheldanud, et piim mulle ei sobi.Sama on ka kartulitega, eriti ei sobi. Kuna liha on ka kehal raske seedida, siis üritan liha eraldi teistest toiduainetest süüa. kui söön liha, siis ainult liha- selline variant on minu kehale parim.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Kuupäev: 08. January 2015, kl 13.45

Minu mõõdud 171cm 103 kg

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. January 2015, kl 14.25

Claire , tere tulemast meie hulka smiling smiley Loodan, et sa ei pahanda kui me edaspidi sinu nime kirjutamisel selle numbrikombinatsiooni ära jätame. Oled nõus smiling smiley ?
Lisan su tabelitesse. Kaalu teatame me reedel siia foorumisse ja mina kannan numbrid kaalutabelisse. Ise kaalutabelit täita sina ei saa. Küll aga igaühele ise täitmiseks on meie toidutabel, kuhu me paneme enesekontrolliks ( läbi teiste silmade) kirja oma päevamenüüsid. Usun meid, sellest on abi smiling smiley
Kõik küsimused mis sulle pähe kargavad võid julgelt siia kirjutada, arutame hea meelega ja anname nõu või hoopis mõtleme kaasa sinu headele ideedele.
Võiksid ennast paari sõnaga tutvustada, et kas oled Eestimaa pinnal (äkki ka ilmakaare suund) , millise vanuseklassi esindajaks ennast ütled ja kas oled pereinimene.

Mina olen 36-aastane , 3-lapseline (2 koolis, üks alles poolel teel kooli) pereema, hetkel täiskohaga "ema" ja paiknen pealinnas. Seda siis lühidalt minust smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 08.01.2015 14.26.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. January 2015, kl 14.28

Ahjaa , ja räägi mone sõnaga oma eelnenust... et kas oled jo-jotaja, kes juba mitmendal ringil kaalu langetamas või oled esmakordselt seda teed astumas. Kas loed kaloreid ja palju omele päevanormiks oled võtnud ( tahaksin selle päevanormi ka toidutabelisse panna kirja). Mida ise oma ülekaalu kõige suuremaks süüdlaseks pead ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. January 2015, kl 14.46

Nii, ja siis tahaks veel teada sinu eesmärke smiling smiley Paneksin kaalutabelisse sulle ka mingi eesmärgi kirja. Meie eesmärgiridadel on nii, et kes pürgib otse lõppeesmärgi poole, selle on number ilma sulgudeta. Kes aga tahab tasapisi väheeesmärkidega tipa-tapa minna , sellel on eesmärgi number sulgudes. Täiesti sinu otsustada, millise tee sina tahad valida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. January 2015, kl 00.40

Nii, tüdrukud... tegin uuele nädalale toidutabeli , et meil ikka oleks kuhu märkida ja et me peaks sundima ennast tublid olema smiling smiley

Hommikul siis kõik-see-mees kaalule ja loodame , et mitte ühte punast seekord , eks.

Claire, ootan homme ka sinu numbrit kindlasti. Tean, et algus võib olla hirmutav ja vahel võib lausa endast kahju hakata, kui raske see kaalulangetamine ikka on, AGA Sa tegid eile selle suure ja raske esimese sammu juba ära... nüüd enam tagasiteed ei ole. Ei mingit homsesse või ülehomsesse või esmaspäeva või naistepäeva või... kuhugi tulevikku lükkamist. Oled nõus , eks smiling smiley

Praegu on hea aeg ennast kokku võtta, siis on lootust kevadel kabedam välja näha. Ja see jutt ei ole mitte ainult Clairele vaid ikka meile endile ka , kõigile smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 09. January 2015, kl 08.19

Hommikust! minu tänane kaal 84.9 kg ehk miinus 1 kg. olen täitsa rahul, arvestades mis numbreid juba kaal vahepeal näitas. Suund on õige, toidutabel abiks ning täiskäiguga edasi suve poole.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 09. January 2015, kl 08.44

Hommik!

67.2(-0.4) olen täitsa pettunud, lootsin, et -1kg tuleb ära. Omaarust panin eile kõik kirja ka, riisisupi kcal-d tulid muidugi u. kaal oli küll õige, aga kalorid võisid valed olla.
Homme loodan juba väiksemat nr.-t näha.

Claire, tere tulemast ja ootame siis sinult aktiivset osavõttu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. January 2015, kl 08.54

Hommikust. Tubli Sire, miinus kilo on ilus number. Minu täna hommikune number on 85,6 (-2,2 kg). Ei oskagi muud öelda kui, et see asi on kas selles , et kaal läks lolliks või on asi selles , et eelmine ndl lihtsalt keha kogus teatud põhjustel vett endasse ning see nädal vedelikutase organismis normaliseerus. Ma ei oodanud mingil juhul nii suurt miinust, eriti arvestades sellega, et õhtul suht hilja veel jõin ära suure kruusi teedki.
Aga eks selgus saabub järgmise nädalaga, et kas kaalunumber jääb sellele tasemele ...


Jään nüüd ülejäänute numbreid ka ootama.

Vahepeal oled Annn , sina ka numbri kirja pannud. Tore ju ikkagi, et miinus. Ära kurvasta, võibolla on homme number veel sammukese võrra väiksem, siis saad sellevõrra järgmisel reedel veel suurema miinuse smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 09.01.2015 08.56.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 09. January 2015, kl 08.58

Tubli Vurr, nii ilus number ja ilus algus uuele kaalualandamis hooajale!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 09. January 2015, kl 10.11

Vau, Vurr, kus alles nrthumbs up kadestamist väärt ma ütlen kohe. Minu kaal näitas 89.1 (-0,7) isegi. Aga ma see nädal üritan taas tööle minna, siis ma ei täida kaalutabelit. Oleme tublid!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 09. January 2015, kl 17.50

Vurr, vauuu tõesti, tubli!

Sire, kas sul läks tänane päev käest ära smiling smiley
mul vist ka natuke läheb smiling smiley hakkasin just seenekotlette tegema ja mul pole nende kaloritest õrna aimugi, ei viitsi arvutada ka, proovin vähe süüa smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 09. January 2015, kl 18.56

Täna läks käest ära jah. Ette planeerimata söömine pubis. Homme üritan siis lahjemalt hakkama saada ja kui ilm on hea, lähen lastega kelgutama õue.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Kuupäev: 09. January 2015, kl 19.37

Hei! Hommikul kaal 103
Teen selle enda tutvustamise ka ära.
Kaalus alla ja juurde võtnud olen ikka mitu korda, ehk tore jojotaja.
Minimaalne kaal on olnud 66 ja maksimaalne 115Kg.
Minu kõige suurem viga on nn comforteating ehk püüan söömisega stressi maandada.
Vahepeal on olnud stressirohked ajad ja kaal jälle üleval, nüüd on jälle jaksu ennast kätte võtta.
Eesmärgiks on 70 kg, hetkel on kalorite määr 1990 kcal.

Kuidas ja kus ma seda toidutabelit täita saan?

Edu kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. January 2015, kl 20.05

Kannan teie numbrid tabelisse. KurrNurr sul ju ka ilus tulemus smiling smiley

Claire, toidutabeli leidmiseks mine meie duelli esimese postituse pnkt 3 juurde. Seal esimeses lauses olev sõna " t o i d u t a b e l " on aktiivne, kui sellele klikata.

Hea oleks kui sa edaspidi teataksid kaalu üks koht peale koma. Hetkel panen sulle kirja 103,0kg .... vajadusel muudan ära, kui täpsustad.

Millisesse vanusekümnendisse sa kuulud , Claire ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Kuupäev: 09. January 2015, kl 20.20

Olen kolmekümnendates smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. January 2015, kl 20.35

Claire, kas leidsid toidutabeli üles ? Proovi seda täitma hakata, kui küsimusi tekib selle täitmise kohta ... küsi julgelt.


Minul jääb ilmselt homme TT- toidutabli täitmine poolikuks, sest homme minek ühele vastuvõtule ja seal tahaksin proovida ilmselt kõike, sest üldjuhul olen ma kokk iseendale... ja teate ... ma ei taha loobuda võimalusest nautida kellegi teise valmistatud hõrgutisi. Küll aga usun, et ega mul ei õnnestu seal ennast nagunii lõhki õgida, sest ilmselt on "mõni tähelepanelik silm" nagunii koguaeg peal ja üleliigne õgimine ei tule kõneallagi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. January 2015, kl 20.42

Lisan siia vahelduseks ühe otsetee toidutabelisse

toidutabel "Vähem on parem!"

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Kuupäev: 09. January 2015, kl 21.04

Kas tabel arvutab ise kokku, sest kokkuvõtet söögikordadest ta mul täita ei lasknud

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 10. January 2015, kl 08.54

Tere hommikust! Mina muutsin oma vahe-eesmärgi 85 kg kätte saada 5 nädalaga, siis on minul kalorinormiks 1491. Ma eile ei täitnud toidutabelit, siis ma ikkagi üritaksin seda edasi täita. Tuleb lihtsalt see jälle oma tööellu ka mahutada. Ma vähemalt proovin ja annan endast parima.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 10. January 2015, kl 11.23

hommik. Claire. Tabel arvutab nii palju ise , et iga söögikorra alla kokku ja siis liidab kõikide söögikordade kalorid alla "päev kokku". Nüüd peaks eilne päev korras olema, ilmselt kustus valem ära kui proovisid kirjutada sinna ruutu, sellepärast oligi "0". Ja alati kirjuta siia kui sulle tundub, et tabel midagi imelikku pakub-teeb, sest ega ma ausalt öeldes ei ole teab mis arvuti spets , susserdasin selle tabeli nii põlveotsas kokku oma teadmiste piiril smiling smiley Ja alati võib seal minu "näpukaid" sees olla.
Aga tubli oled, eilne päev ilusti normide piirides. Kas alustasid oma kaalu alandamist eilsest-üleeilsest või oled juba mõnda aega enne meie duelliga liitumist omaette pusinud või mõnes teises kohas duellitanud ? Mille põhjal päevanormi 1990 kcal omale arvutasid ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 12. January 2015, kl 08.47

Tere hommikust tüdrukud, kuidas läheb? Minul läks reede käest ära, aga laup- pühapäev oli normide piiris, ma vähemalt loodan sest nädalavahetuse kalorite arvutamine käib mul kahjuks umbes. Nädala sees on rohkem aega iseenda asjadega tegeleda ja siis saan ka täpselt arvutada kaloreid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 12. January 2015, kl 11.49

....uuuuu, kus kõik on?! Loodetavasti joote usinasti vett ja torm pole elektrit ära viinud. Meil on hetkel õues päris külm tuul. Lähen nüüd vett jooma.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.