Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: 1234567Järgmine
Asukoht: 1 / 7
Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 21. January 2011, kl 21.21

Duelli asujate algkaalud on:
Gerlyn 124.9
Kastan 145,9
Kevadhaldjas 137.8
Kike 120.8
Anka73 110.5
Porthita 107,7
Siiliplika 102,7

Edu meile kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 22. January 2011, kl 08.03

tõesti jõudu jaksu meile kõigile... kergemana kevade poole!the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 22. January 2011, kl 11.06

Sammuti soovib meiega liituda annake2 stardikaaluga 110.7

edukat nädalavahetust soovides

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 22. January 2011, kl 14.42

Väike ülevaade tänasest. Kuna on nädalavahetus ja siis alati sagumist palju, on kindlatest toiduaegadest ka jube raske kinni pidada. Hommikusöök oli vist veidi nirukanti, peale seda läksinkohe autokooli eksamisõidule ja seal hakkas pea valutama.. valutas niikaua kuni sain 12 paiku koju ja midagi sõin.. eks ta nii kipub ju olema, et kui harjud mingite kindlate toiduaegadega ära ja neist kinni ei pea, siis annab organism kohe märku.. Lõunasöögi sõin alles nüüd.. Õhtuks keedan frikadellisuppi

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Gerlyn
Kuupäev: 22. January 2011, kl 18.34

Oeh mul täna venna sünna ja jälgimine veidi tuksis sest ei saa ju koogist ikka ära ütelda, loodan et palju liiga ei teinud oma jälgimisele smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 22. January 2011, kl 20.53

Minu päev on olnud üksluine. Telekat vaadates, last ravides, süüa tehes ja süües. Kalorid said seekord kergelt ületatud 1% ulatuses smiling smiley Vähemalt sai vist kõik kirja. Tegelt on paha olla (lõuna õhtu ja vahepalad olid liialt lähestiku) Vaatamata sellele on ahvatlus veel midagi näksida. paradoks

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 22. January 2011, kl 21.49

sad smileyJa mul on praegu selline näljatunne et karju appi. Muidugi -kalorid ainult 1200 angry smiley Tegin uueks nädalaks põhjaliku nimekirja. vaatasin ja mõtlesin aga no ma ei kujuta ette kuidas saada kaloreid nii täis et kas siis rasvu v valke ei ületaks.
Igatahes mu praegusest näljatundest- sõin mingi 8 paiku veidi granaatõuna ja ühe õuna. muidu ma ei tea mida sööks. mees kõrval näksib aga kartulikrõpse .. peab ära magama minema vist..

ahjaa..mis meie duelli eesmärk muidu peale igaühe ilusa tubli saavutuse on? kevadeks (ntx aprilliks) -10? v midagi muud?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 22. January 2011, kl 22.32

Numbrid tunduvad kuidagi ahistavad, aga miski eesmärk võiks ju olla.
Hetkel puuduvad küll ideed, milles edu lisaks rõivanumbritele või kaalunumbrile mõõta.


puht huvi pärast kas te olete endale mingi preemia välja mõelnud päevaks mil eesmärgi saavutate?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 23. January 2011, kl 09.05

ei ole... Hetke on see, et kui 90 kätte saan siis läheme perega perepilte tegema-viimased on juba aasta vanad smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Kastan
Kuupäev: 23. January 2011, kl 11.49

Kõigepealt tahan kõiki südamest tänada, kes muret tundsid ja ärgitasid mitte duellist loobuma. Eriti suur tänu Kevadhaldjale, kes mind ikka kirja pani. Päevad ei ole vennad smiling smiley ju mul oli tookord raske päev.

Minu isiklik eesmärk on võimalikult kaua vastu pidada, kui eksin teelt, siis võimalikult kiiresti jätkata, kust pooleli jäi. Esimesed väikesed eesmärgid on suurusnumbri vähendamine 2 võrra 48 peale ja sellega peaks kaasnema ka lahedam mahtumine lennukiistmesse. Ja siis muidugi reisile! Seniks närin porgandit ja kogun raha (uute väiksemate riiete jaoks ja lennukipileti jaoks)

Mida tahaksin taas teha või õppida tegema, kui olen sale(dam):
-murdmaasuusatamine
-mäesuusatamine (kui oluliselt saledamana proovisin, siis ei leidunud saapaid, mis oleksid säärest kinni läinud. Samuti ei ole leidnud nii suuri suusariideid. lisaks vigastuste oht, kui peaksin turbokiirusega mäest alla kihutama nagu jahukott ja imekombel kukkuma grinning smiley)
-sukeldumine akvalangiga (hetkel ei mahu kalüpso selga, mitte sinnapoolegi)
-jalgrattasõit- see võikski minu eesmärk suveks olla, et vähendan kaalu niipalju, et saan jälle nautida rattasõitu, hetkel kiilub sadul väga ebamugavalt kahe kanni vahele
-metsajooks- elan kohe valgustatud jooksu/suusaraja kõrval ja vaatan kadedusega aknast, kuidas teised muudkui metsa poole jooksevad.

Praegu ei tule rohkem meelde, aga eks teised võiksid nüüd midagi omalt poolt lisada!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Gerlyn
Kuupäev: 23. January 2011, kl 12.14

Mul on kõige suurem eesmärk et ise rahul oleks oma välimusega ja et endised ilusad riided selga mahukssmiling smiley Mina mõtlesin küll oma esimeseks eesmärgiks aprilliks - maiks -10 kg aga see on tõsi jah et numbrid on piinavad asjad.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Anka73
Kuupäev: 23. January 2011, kl 12.59

Edu meile kõigile.
Pean oma põhieesmärgiks seda, et kolmekohaline number muutub juba kahekohaliseks. Suuri eesmärke ei sea ja võtan kaalualandamist sammhaaval. Sean endale reaalseid eesmärke. Lõppeesmärgiks on see, et tahan oma kaalu 70-75kg vahele saada. Ma ise loodan, et juba aasta pärast selles kaalus olla. Samas ei ole ka pettunud, kui see nii ei ole tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Porthita
Kuupäev: 23. January 2011, kl 13.19

Tere ka minu poolt.

Väga rõõmustab, et Kastan siiski jõtkab thumbs up

Eesmärkidest rääkides. Kevadeks tahaks jõuda kahekohalise numbrini ja üleelmisel aastal ostetud riided uuesti selga mahutada. Kaalunumbreid ja mingeid numbriliselt mõõdetavaid eesmärke ei julge seada. Olen terve elu suure ülekaaluga võidelnud. Lisaks olen ka üsna lühikene ja tulemuseks on üsna kehva väljanägemine ja suured riidenumbrid confused smiley
Kunagi päris päris lõpusirgel tahaks jõuda kaaluni 65 kg. See on minu tervisliku kaaluvahemiku ülemine piir, aga kuna olen rinnakas, siis kahtlustan, et väiksema kaaluga läheb asi proportsioonist välja lihtsalt grinning smiley Tegelikult olen väga rahul, kui juba kusagile 7 algava numbri vahemikku jõuan, sest see oleks nagunii mu täiskasvanu ea väikseim kaal.
Kõige enam motiveerib mind tervis. Kaks aastat tagasi joonistati mulle arsti juures graafik, kus näidati, kus olen mina selle graafiku peal ja kaugel on surm. No 2 sammu oli minna, 6 oli juba läbitud confused smiley Ma olen siiski väga noor alles ja kui alla 30sele räägitakse surmast, siis on päris hirmus. Pean siiski tunnistama, et enamike neist 6 sammust olen tagasi astunud. Vererõhu sain alla (ilma rohtudeta), veresuhkur on korras (ilma rohtudeta), kolesterool on stabiilselt langussuunas jne. Kui nüüd saaks selle kaalu ka veel alla, siis on kõik sammud tagasi astutud. smiling smiley

Jõudu meile kõigile.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: kike
Kuupäev: 23. January 2011, kl 14.39

Tere!

Tore on tõesti lugeda, et Kastan jätkab. Hurraa!!!smiling smiley

Minu esimene suur eesmärk oleks saada kahekohaline kaalunumber. Ehk siis julgeks trikoo või päevitustega ka rannas häbenemata ringi käia ja lastega mängida. Kindlasti tänu kaalulangusele tõuseks ka enesekindlus. Seda kindluse süsti on mul hädasti vaja.

Mida veel teha? Ei teagi. Tahan, et tervis oleks lihtsalt korras ja endal oleks hea ning kerge olla.smiling smiley

Siiliplika - miks su kalorinorm nii väike on. Minul oli näiteks algselt, kui kaalu alandama hakkasin normiks 2400. Ja see oli 1-3x nädalas treenides. Kaalu tahtsin alandada 49kg 50 nädalaga. Mina treenisin 1x nädalas. Ja kaal langes kuskil 1 kg nädalas. Suur raskus oli kalorite täis söömisega. Näljutada end ei tohi. Siis kaal ei lange, vaid hoiab kinni. Seda on siin foorumis, paljud kirjutanud.Usu mind, olen selle ise ka järgi proovinud, 120kg pealt, panin liikumise väheseks ja kaloreid lubas 1800. Kõht oli pidevalt tühi ja kaal seisis pea 1 kuu. Siis parandasin taas eesmärki ja nüüd võin süüa 2160kcal. esimesel nädalal peale seda on kaalu langus 500g. Kuid usun, et järgmisel korral on suurem.

Annan ka ühe hea õhtusöögi retsepti.
Salat: Tomat 150g, kurk 100g, punane paprika 150g, jääsalat 50g, Felixi 3% majonees, sool, pipar.
Kanafilee (niipalju kui kalorid ja toidu tasakaal kannatavad/lubavad.
Kanafilee asemel võib kindlasti kasutada ka kodujuustu ja seda ka niipalju kui kalorid lubavad.

Ja mõelda, see on vaid ühe inimese ports. Võibolla peab koguseid veits muutma aga salati komponendid sobivad omavahel 100%.

oleme TUBLID ka edasi! smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 23. January 2011, kl 17.44

minu eesmärgiks on kindlasti kergem ja vabam enesetunne. Tervis on kaalukausil sammuti oluline tegur. Mäletan, et kui viimati 99 olin jaksasin ma joosta, hetkel ei jaksa isegi pikalt kõndida.
Tahaksin julgemalt lapsega mässata õues jne. Ah jaa selg teeb ka muret. Kui kaalu alla saan siis võib päevakorda võtta teise lapse. See viimane on ilmselt kõige suurem motivaator.

Riietega on nii ja naa, ühelt poolt oleks tore, kui saaks neid suvalisest rõivapoest jälle osta teisalt uut garderoobi hankida on päris kulukas.

Hetkel aga tundub mulle, et söön koguseliselt rohkem kui enne korralikuks hakkamist. Kohati on päris põnev kaalutleda mida süüa teha. Eilne lihtne ja maitsev roog oli täidetud suvikõrvits (riisi, kanahakliha, muna, riivjuustuga) Maiustustest olen eemale hoidnud aga magustoit on peaaegu iga päev menüüs olnud.

ma muidugi ei tea kui Eesti eri nurkadest me oleme, aga kevadel võiks kuskil looduses teha "spordipäeva". Ehks siis näiteks mõnel matkarajal matkakese, kepikõnni või midagi taolist!?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 23. January 2011, kl 18.35

Mu kalorinorm on 1696 kcal- Liikumist mul enamjaolt pole smiling smiley st vähene kehaline aktiivsus-ainus see et vea last hommikul lasteaeda ja õhtul tagasi, tööl olles enamuse ajast olen arvuti taga. Mul pole hetkel nagu tuhinatki peal et liigutama ennast kuidagi hakata. nende kalorite täissöömisega on raskusi..omast arust söön küll korralikult aga kalorid näitavad midgai muud. ja ma ei tea kuidas neid täis saada kui juba 1200 peal on valgud lõhki mis lõhki confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 24. January 2011, kl 06.34

Kevadhaldjas-mine vaata meie algteemasse. Paar langetajat sooviksid meiega ühineda, aga ju siis pole seda teemat üles leidnud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 24. January 2011, kl 10.42

hmm..mida võib lugeda kergeks füüsiliseks aktiivuseks- siin ütleb 1-3 kerget treeningut nädalas. kas kerge füüsiline tegevus võib olla igapäevane lapse lasteaeda vedamine kelgul+ kõndimine. Mõtlen et variant-min füüsiline aktiivsus on see kui istud hommikust õhtuni toas- minimaalselt kõnnin

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Porthita
Kuupäev: 24. January 2011, kl 11.38

Mina eesmärki seades siiski panin selle variandi, et ei liigu üldse ja iga trenni lisan lihtsalt eraldi. Enamasti neid kaloreid ära ei söö.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 24. January 2011, kl 13.24

no asi selles ongi et ma ka ei söö..ja ma ei saa aru kuidas neid täis süüa kui mingeid näitajaid ei ületa.enamasti on mul valgud lõhki topelt. rasvu jääb veits puudu ja süsikate puudusosakaal on kõige suurem, aga kui siis süsikaid täis süüa ei saa ka kaloreid täis confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Porthita
Kuupäev: 24. January 2011, kl 14.39

No nende näitajatega on mul üldse kehvasti. Rasvad kipuvad üle minema, kusagil 120% kipub olema, Valgud on üldse 250%, aga no süsivesikud on heal juhul 25%. Aga kõht on täis, energiat jagub ja meel on rõõmus. Ma tulenevalt mõningasest talumatusest ei saa leiva, saia tooteid tarbida. Muude teraviljaliste ja kiiresti suhkruks lagunevate toiduainete tarbimine, nagu nt kartul ja pasta, on end mitte tõestanud. Nimelt nii kui midagi sellist menüüs on, näitab kaal kohe +. Aga ma söön vägagi suures koguses köögivilja jällegi ja enamasti toorest peast.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: kike
Kuupäev: 24. January 2011, kl 16.06

Tere!

Arge vaadake vaid GDA-d. See on soovituslik. Minul on ka valgud ja rasvad 100-150 vahel. Süsivesikuid on tavaliselt nii 70. Kui söön GDA järgi süsivesikuid 100% näitab ülemine diagramm, et süsivesikud on totaalselt lõhki (65%). Kuid jah igaüks peab ise vaatama, mida ta jälgib. Kas GDA-d või päeva diagrammi.

Kuna olin ka algselt hädas toidu tasakaaluga. Mina võtsin vähemaks piimatoodete, muna, liha, kala tarbimist. Neis on kõige rohkem valke.
Süsivesikuid saad leivast, riis, kartul, tatar, pudrud, magussmiling smiley jne.

Mina olen ka pärast kaaluabiga liitumist kõvasti pidanud rohkem sööma.

Mina oma trenni kaloreid ka ära ei söö. Siiliplika - trenn on liikumine, mis kestab järjest 45min-... tundi.

Kevadhaldjas - su idee, kevadel kohtuda on hea.

Ilusat nädala algust teile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 25. January 2011, kl 12.39

pakkuge õhtusöögivariante kui valgud on juba praegu täis.
Vaatain et sõin hommikul ja lõunal rohkem kaloreid kui soovitatakse nendeks kordadeks süüa.. ega sellest ju miskit hullu ei ole kui päeva kalorid jäävad normipiiridesse?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Porthita
Kuupäev: 25. January 2011, kl 13.19

Mina olen täheldanud, et kui päeva esimene pool ongi kaloririkkam, aga muidu jäävad kalorid normi piiridesse, siis sellest ei juhtu midagi ja kaal langeb ilusti.
Kahjuks ühtegi reptsepti soovitada ei oska.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 25. January 2011, kl 17.51

valgud 22 gr lõhki confused smiley aga no ei heitu sellest sest siin mõned aastad tagasi kui langetasin, sõin 100 g valkusid päevas ja kaal langes kolinal ikkagi. ja tänased kalorid ka juba peaagu täis..natu üle 100 jääb normist puudu.
Sõin õthuks riisi, mar.kurki, kaks kanapihvi juustuga, veits ketšupit ja kreeka salatit

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: Anka73
Kuupäev: 25. January 2011, kl 21.09

Peab ütlema, et minu eilne söömine läks ikka täielikult metsa. Tööl oli sünnipäev ja no tahestahtmatult sai ka torti söödud. No ja kui poodi läksin, siis sai üks 100gr Mesikäpa sokolaad ka ostetud ja nii siis lõpuks sõingi selle ära kodus. Aga ega ma siis alla ei anna. Täna oli uus päev ja nii ma siis korralikult kõik kirja panin endal, mida sõin. 121 kalorit võiksin veel süüa...
Õhtul käisin ka trennis. Personaaltreener pani mulle treeningkava paika, mida ma siis peaks tegema, et ilusaks saada the finger smiley
Tuleb tunnistada, et mulle on hakanud treeningud meeldima smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Saatis: kike
Kuupäev: 25. January 2011, kl 21.44

Mina olen täna tubli olnud 100% söödud. Olen enda üle uhke vahepeal tekkis näksimise isu ja ma suutsin selle alistada.Juhheiiii!!!smiling bouncing smiley
Nüüd positiivselt homsesse.

Väga hea õhtusöögiks on nt supid(borš, kapsasupp jne), hautised (ühepajatoit, kapsahautis jne), erinevad vormid (lillkapsa-kartuli vorm).

Päikest kõigile!spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 26. January 2011, kl 10.39

Peakski homme ntx kapsasuppi (hapukapsa) keetma. Kapsaga mäletan muidugi sellist juttu et järgmisel päeval peale kapsa söömist kaalule minna ei tasu-siis võib näidata plussi...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 26. January 2011, kl 11.39

Kuni tänaseni lähenesin toitude sisestamisele kerge loomingulisusega. Kui õiget asja sees ei olnud kasutasin mõnd muud toitu, mis tundus sarnane. Täna hommikul aga toksisin sisse mustikapiruka retsepti mis eile menüüs oli ja mille olin asendanud õunapirukaga kirja pannes. Erinevus oli oluline kogu eile tarbitud portsu pealt eksisin 200 kcal. Kalorid, mis näisid normis olevat olid pauguga lõhki.

Loo moraal seega, tasub ikka sisestada asju täpselt ja ka retseptidega vaeva näha.
Püüan täna tublim olla.
winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Gerlyn, Kastan, Kevadhaldjas, Kike, Anka73, Porthita, Siiliplika
Kuupäev: 26. January 2011, kl 17.58

täpselt. Kui siin nimistus seda toiduainet pole mida tarvitasin, sisestan ise andmed (lisan uue toiduaine). Nii on mitme asjaga olnud..
Oi ma olen täna tubli..valgud on küll lõhki (42 asemel 74) aga kalorid on täis. kõhus hetkel mõnus tunne.. tegin õhtuks ahjus puljongis hautatud kaalikat, katulit, helekollast porgandit ja kanasingitükke. Lisasin cayanne pipart nii et vesi läheb nüüd hästi peale..

Liigutasin ennast ka veidi täna- u 30 minutit rookisin majaesist lumest puhtaks

Valikud: VastaOsunda
Kokku: 1234567Järgmine
Asukoht: 1 / 7


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.