Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
tahaks rohkem teada tarkadelt valkude kohta
Saatis: tõruke
Kuupäev: 13. April 2010, kl 18.31

mis teha,kui soovitus on ainult 15% valku ja juues ainult 2x kohvi peale,on juba norm lõhki.Samas soovitatakse kogu aeg,et piimatooted ja liha, kala on head.Kohupiimast ei saa ju selle valemiga rääkida.Jagage kogemusi,mis teha.Tõruke

Valikud: VastaOsunda
Re: tahaks rohkem teada tarkadelt valkude kohta
Saatis: Memee
Kuupäev: 13. April 2010, kl 22.55

Ma ei usu, et selliseid protsente peaks liiga tõsiselt võtma. Need annavad mingi orientiiri, aga et erinevate toitainete vahekordi paindlikumalt mõtestama hakata, tuleks kindlasti üht-teist juurde uurida. Näiteks üks artikkel, kus muu hulgas on ka valkudest juttu
[www.dieet.ee]
Kõige lõpus on seal öeldud, et tuleks süüa hoopis umbes 30% valke. Aga jah, tarkade inimeste kommentaare ootaks minagi.

Valikud: VastaOsunda
Re: tahaks rohkem teada tarkadelt valkude kohta
Saatis: foxlife
Kuupäev: 14. April 2010, kl 08.58

Mina ei ole küll mingi tark ja paljudele vist juba teada, millega tegelen, seega ise soovitan süüa 1:1:1 suhtes süsivesikuid, valke ja rasvasid.
Ampser soovitab nt 1:1:6 aga minu arust ei vaja organism nii palju süsivesikuid. Ning kui vältida nisutooteid, makarone, saiu - halvad süsivesikud, ja panna rõhku köögiviljadele, mis sisaldavad häid süsivesikuid, siis ma arvan, et nendest saadud SV määr on piisav.

Valikud: VastaOsunda
Re: tahaks rohkem teada tarkadelt valkude kohta
Saatis: Freia
Kuupäev: 14. April 2010, kl 12.35

Minu jaoks ka üllatus, et nii palju rasva ja nii vähe valke. Raske on seda rasvaprotsenti kätte saada ilma valkudeta. Täna poes ei leidnudki asja, mis oleks piisavalt rasvane ja samas sisaldaks vähe valkesad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: tahaks rohkem teada tarkadelt valkude kohta
Saatis: Memee
Kuupäev: 14. April 2010, kl 14.12

Freiale: näiteks sarapuupähklid (muud pähklid ka, aga sarapuupähklitel paistab see eriti silma) sisaldavad suhtarvuliselt väga palju rasva võrreldes valkudega ja süsivesikutega. Kaaluabis ise katsetades sain tulemuseks 78% rasva, 17% valke ja 4% süsivesikuid. Mujal on ka teistsuguseid protsente antud, aga suundumus on sama. Nende abil saab päris edukalt rasvade osakaalu üles lükata.
Isiklikult üritan valke küll natuke rohkem süüa kui siin kästud 15% ja pigem selle arvelt vähendan süsivesikuid. Lihtsalt tunne on selline, et nii oleks õigem.

Valikud: VastaOsunda
Re: tahaks rohkem teada tarkadelt valkude kohta
Saatis: silvik
Kuupäev: 15. April 2010, kl 09.10

Jaa nii ma tegingi, ostsin pähkleid. Aga enne kui tasakaalu sain oli süda paha. Ei ole üldse harjunud nii palju rasvu sööma, ei tea, kas peaks veel toite rohkem praadima hakkama. Ükski päev pole tasakaalu. Valke ja süsivesikuid see-eest liiga palju.
Ei taha üldse nõus olla selle vahekorraga.

Valikud: VastaOsunda
Re: tahaks rohkem teada tarkadelt valkude kohta
Kuupäev: 20. April 2010, kl 13.18

Mulle on kuidagi see vahekord hästi sobinud, olenevalt päevast siis:


Valke 30%-36% ja ülegi
Rasvu 20-24%
Süsivesikuid 45-55%

Kõigil erinevad kehad ja vajadused ju!

Valikud: VastaOsunda
Re: tahaks rohkem teada tarkadelt valkude kohta
Saatis: Oskar
Kuupäev: 21. April 2010, kl 22.19

Sissejuhatuseks, et siin lehel lihtsalt uudishimust. Sain eelneva poole aastaga 20 kilost lahti ja võiks enam-vähem rahul olla. A nytt kaaluabi lehele juhtudes hüppas kalkulaator suht agressiivselt näkku, et rehkenda aga KMI. No ja et ideaalis võiks veel 3,5 kilo maha võtta...
Nii uudishimust vaatangi nüüd kalorite nurga pealt harjumuseks saanud ühikute asemel.

Sissejuhatus sai kole pikk, a teemasse tahtsin õigupoolest öelda niipalju, et harjunud päevane söögiports figuurisõprade söötühikutes winking smiley klapib kalorite poolest üsna hästi kaaluabi rehkendusega.
Ainult valgu- rasva proportsioon on mul harjunud täpselt vastupidine: rasv 15% valk 30%.
St olen menüüsse otsinud väherasvased liha- ja piimatooted, saab lihtsalt sama energiasisalduse juures endale lubada suurema portsu smiling smiley Et kas ma siss peaks nüüd sööma 100 g fileesingi asemel 15g
salaamiviilu vä? Ja kui nii, siis mispidi see kaalulangetamisele kasuks tulla võiks? Nagu harjutatud organismi jupp aega mõttega, et saab minultiga päev toiduna kõik vajalikud ained, väljaarvatud mõnikümmend grammi rasva, mis ta ise nahavahelt vanadest varudest näpistama peab smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.