Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
lugu sellest, kuidas jõutreening naistele sobib
Saatis: Niika
Kuupäev: 07. April 2010, kl 16.28

Postimees kirjutab:

Kui tahetakse kaalust alla võtta, tuleb rasva põletava treeningu kõrval Otsuse sõnul tingimata teha ka jõutreeningut, mis annab lihastoonuse, aitab nahka pinguldada ja keha vormida. Ideaalne on jõusaalitreening kõhnadele naistele, kes soovivad oma keha veidi vormikamaks muuta.
Kõige ohtlikumaks peab Otsus harjutuste valet sooritamist – kui hakatakse võtma üha suuremaid raskusi, kuid seejuures jääb tehniline sooritus ebapuhtaks, on vigastused kerged tulema. Seetõttu on vähemalt alustades mõistlik treeneriga konsulteerida.

Seda, et lihasmass kiirelt vohama hakkab, ei pea treeneri sõnul kartma, sest peamiselt sõltub see geenidest. See, kel lihaskasv tõesti kergelt tulema kipub, kuid see tundub vastumeelne, peaks Otsuse sõnul valima kergemad raskused ja pikemad kordused. Samamoodi tuleb käituda siis, kui tahetakse kaalust alla võtta.

Kõige parem on aga kombineerida aeroobset treeningut jõusaalitreeninguga. Otsus soovitab teha jõusaalis kaks korda nädalas kogu keha treeningut – sellega hoiab ennast piisavalt heas vormis. Sinna juurde võib teha kas samal päeval lühemalt aeroobset treeningut või siis teistel päeval näiteks eraldi rühmatrennis käia.

Pikemalt loe siit: [www.tarbija24.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: lugu sellest, kuidas jõutreening naistele sobib
Saatis: smurf79
Kuupäev: 11. May 2010, kl 02.18

Jõusaal on kaalualandajale igati sobilik koht. Kogemata liiga musklisse ei õnnestu saada ühelgi naisel, selleks on vaja väga head treenerit ning tema poolt paika pandud spetsiaalset lihaskasvu jaoks koostatud treening- ja toitumiskava 101% järgimist, häid geene ja tavapärasest suuremat testosterooni hulka veres.
Dieedipidajad kaotavad oma kehast olulist lihasmassi, väiksem lihas aga muudab omakorda ainevahetuse aeglaseks, seega on kaalualandamine juba ettemääratud läbikukkumisele. Kui aga mõistlikule dieedile lisada treeningud jõusaalis, siis on võimalik läbi lihastreeningu ainevahetust kiirendada. Jõusaalis käijad peaksid oma dieedi juures silmas pidama, et nende päevane toit sisaldaks piisavas koguses valku. Piisav kogus on 1-1,5 g valku ühe keha kg kohta nt 60 kg kaaluv inimene peaks päevas tarbima 60-90g valku. Kohe peale trenni jõusaalis võid aga omale preemiaks lubada väikese šokolaadi või muu maiustuse ja seda ilma süümepiinadeta. Jõusaalis lõhutakse lihaseid, kiireks taastumiseks vajavad lihased koheselt kiirelt omastatavaid süsivesikuid ehk siis selliseid, millest sa oma dieedi tõttu oled enamasti pidanud loobuma. Kellel on pulsikell, see kindlasti märkab, et aeroobses treeningus kulutab ta rohkem kaloreid kui lihastreeningus. Kuid peale aeroobset treeningut kalorikulu normaliseerub kiiresti, samas peale lihastreeningut põletab keha kaloreid veel tunde.
Jõudu ja julget katsetamist smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: lugu sellest, kuidas jõutreening naistele sobib
Kuupäev: 02. June 2010, kl 17.42

Samas jõusaal ei treeni südamelihast ning ei oma mingisugust effekti südamelöögisagedusele ja vererõhule puhkeolekus ning taastumisel, kuna jõusaali treeningul ja aeroobsel treeningul on täiesti erinev mõte.

Kuna lihaskude on enim energiat kulutav, siis on jõusaal alla võtmisel hea osa. Aeroobse treeninguta ei saa. Kuna jõusaal kasvatab lihastkudet ja ei treeni südant, siis võib see ühel hetkel piiravaks saada ehk võimekust/võhma ikkagi ei teki. Süda on sama nõrk kuna pidev õiges vahemikus südamelöögisagedus (70-80% ealisest maksimumist) on see, mis treenib südamelihast. EHK mõõdukas intensiivsus ja mõõdukas või pikk treeningu pikkus ja see on ka kaalualanduse mõte, sest maksas, lihastes ja veres on umbes 300-400 kcal glükoosi, mis intensiivsel treeningul põletatakse ning peale seda algab rasvapõletus. Kõik lühemad treeningud on nali.

Kõik on palju keerulisem. Lisaks kaalualandamine vajab ka energiat ning seega peaks jälgima, et ainevahetus ei peatuks päeval. JNE! 60% süsivesikuid, 15-20% valku, 20-25% rasvu.

Sellel teemal võibki rääkima jääda.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.