Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Treeningu kalorid
Saatis: maria362
Kuupäev: 18. February 2010, kl 00.03

Küsimus, et millal, mille arvelt need maha lahutatakse, et kas jagatakse võrdselt söögikordade vahel (et selle võrra suurenevad tarvitamiseks lubatud kalorikogused, või kuidas)?

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 18. February 2010, kl 00.35

Miinuskalorid arvestatakse ühe päeva lõikes ehk siis kui Sa neid kaloreid kulutasid. Kui sellel konkreetsel päeval oma kalorinormi täis ei söö siis võid järgmiste päevade jooksul söömata jäänud kalorid ära süüa

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: kkk
Kuupäev: 20. February 2010, kl 21.19

kui söön täis kalorite normi,aga kasutan kah palju kaloreid.kas pean sööma selle miinuse kah tasa,et päevanorm oleks ok.

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: Kelluke
Kuupäev: 23. February 2010, kl 16.13

ma ei saa ka nendest treeningu kaloritest aru, ühesõnaga, kas treenitud kalorid pean/võin
ära süüa, ma ei saa aru miks neil miinus ees oneye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: savikass
Kuupäev: 24. February 2010, kl 08.16

Loogiliselt võttes peaksid sööma jah miinusega kalorite võrra päevanormile juurde, programm ise ju näitab ka seda. Muidugi tasub siis panna oma füüsiliseks koormuseks "üldse mitte".

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: Creeps
Kuupäev: 24. February 2010, kl 08.47

Ma konsulteerisin oma treeneriga sellel teemal ja tema ütles, et füüsilise tegevusega mahaarvatud kaloreid võid siis juurde süüa, kui su KMI on normis. Senikaua aga kuni see nii ei ole, peaks füüsiline tegevus energiat kulutama sinu pekkide arvelt. Pahasti näitab see programm. Mul on 3 korda nädalas trenn ja kui ma päeva lõpuks trennipäevikusse oma trenni lisan, siis tuleb välja, et päeva kaloritest on tarbitud vaid ümbes 40%. Mina lisaks ei söö. Las aga see pekk kulub!winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: savikass
Kuupäev: 24. February 2010, kl 08.59

Siis see pekk kulub lihtsalt kiiremini. Aga kui on mõeldud, et kaalukaotus võiks olla ca 1 kg nädalas, et selline kaalulangus jääb püsivam, siis ma saan selle programmi loogikast aru küll.

Ega ma ise ka püüan neid füüsilise tegevuse miinuskaloreid mitte arvestada, inimene tahab ju ikka alati kiiremini tulemust näha.

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Kuupäev: 14. April 2010, kl 21.41

Kuskilt lugesin et kaloreid ei tohi rohkem süüa kui kulutad???? Et segadus mul suur selle teemaga...Pean päevas sööma 1300 aga patustasin 400ga sellest üle... treeningusse topisin magamise ja shapingu jne jne sain 1400 (ma ei pannud siia hulka pisitoimetusi)..et tegelikult siis ei tohikski ju treeninguga võidetud kaloreid tarbida või kuidas??... Huvitav kas siin keegi sellistele küsimustele ka vastabsmiling smiley mõtlen kaaluabi OÜ poolt?

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: krista
Kuupäev: 15. April 2010, kl 09.18

Mul kalorite arvestamisega mure.Olen siin seltskonnas uus ja kogemusi vähe. Kui ma valin nt oma päevikust sportlike tegevuste alt kõnni 6km/h 30 min. siis annab see mulle kulutatud kalorite hulgaks 147. AGA kui võtan lahti toidutare.ee kaloripõleti tabeli,sisestan oma kaalu ja pikkuse siis 245. Erinevus on 98 kalorit!!! Küsimus: kumba ma siis nüüd uskuma peaksin või kust saab kõige adekvaatsemat infot?

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: foxlife
Kuupäev: 15. April 2010, kl 09.38

To: chocolatesilk:

Kas see 1300 on Sinu BAV?
Tsiteerin: Kui jah, siis on see Sinu baasainevahetus, millest sa vähem ei tohiks üldse kunagi süüa. Baasainevahetus on nimelt energiahulk, mida su kehal on vaja selleks, et liikumatult lamades elus püsida (hingamine, südametöö), muud mitte midagi. Kui sa selle arvelt kokku hakkad hoidma, siis pole kehal muud teha kui hakata iseennast hävitama. Ja mitte rasvu, vaid lihaseid, kuna rasvu hoiab keha aju ainsa energiaallikana päris kiivalt.

Kui palju peaks siis sööma? Peaks sööma üle baasainevahetuse nii palju, et kaloridefitsiit päevas ei ületaks u 500 kcal. Kõlab lihtsalt? Midagi keerulist polegi. Baasainevahetus tuleks korrutada kehalise aktiivsuse koefitsendiga, et saada umbkaudne päevas vajaminev kalorikogus. See sõltub suuresti päevast: kas teed sellel päeval trenni või mitte.

1,2 on koefitsent madala aktiivsusega päevadel (v.a juhul kui tõesti oled kodus haige näiteks). Muudel päevadel suurem. Seega tavapäeval on su kehal vaja 1560 kcal (1300*1,2). Sellest kaloraažist kaloridefitsiiti 500 kcal ei saa teha, sest see läheks alla BAV'i. Nii et tegelikult tuleks süüa paarsada kcal üle BAV'i. Rusikareegel, mis sobib enamikule on u 1700-1800 kcal.

Tekib siis küsimus, kuidas kaloridefitsiit võiks olla 500 kcal... Lihtne, tuleb suurendada päevast vajalikku kalorikogust läbi füüsilise aktiivsuse suurendamise. Lisades päeva ühe kergema trenni kulutab keha umbes 300 kcal lisaks tavapärasele (täpne number oleneb muidugi trennist).

Kokkuvõtteks, pole eriti mõistlik süüa liiga vähe - keha läheb üsna kiiresti säästurežiimile, kus kaal ei lange ning natukenegi rohkem söömise puhul tõuseb jõudsalt, kuna keha tahab näljaajale järgneval võimalusel kohe varusid täiendada. Et seis stabiliseeruks, tuleb kehal anda piisavalt energiat, et ta ei peaks koonerdama valest kohast.

Liikumise koefitsendid:
x1,2-1,3 väga kerge
x1,4-1,6 kerge (istuv, autoga sõitmine)
x1,7-1,8 keskmine (vähene liikuvus, kergem treening)
x1,9-2,0 kõrge (keskmine füüsiline töö, raskem trennipäev)
x2,0-2,2 väga kõrge (raske füüsiline töö)

Valikud: VastaOsunda
Re: Treeningu kalorid
Saatis: martav
Kuupäev: 19. April 2010, kl 21.37

vaikselt taipansmiling smileyaga keegi aitaks mind minu päeva kohta midagi öelda.


treening -862 ja kalori norm.773% ja minu päev näeb ette 1664 kalorit. kas ma siis sõin kõik normi ainult minu treening läks vett vedama, õhtusöögi ajal oli mul ainul nats üle 300 kcl siis lubasin kerge maiuse endale.tundus nagu vähe ju oleks v ei olnud.

HELP!!!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.