Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: tulevik
Kuupäev: 16. March 2010, kl 14.22

[www.lifeclinic.com]
[convert.french-property.co.uk]

Siin siis kaks linki esimesega saab siis arvutada oma kaalule ja treenitud ajale vastavalt kui palju mingi treeninguga oled põletanud kaloreid.
Teine link on siis selleks et teisendada, sest esimene link on poundides ja miilides.
Äkki kellegile kasulik, endale küll oli sest seal sain hoopis teise tulemuse kui siin kaaluabis antud.smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 18. March 2010, kl 09.28

kalorite arvutamise aluseks on metabolic equivalent ehk MET [en.wikipedia.org]

Igal tegevuse juures kulutame kaloreid ja sõltuvusest kaalust ning intensiivsusest kulutame neid rohkem või vähem.

MET valem annab tulemuse, mida ei saa 100% täpseks lugeda kuid piisavalt täpse et "mittesportlane" saaks hinnata oma füüsilisi tegevusi

Wikipedia ütleb selle kohta

Osundus

MET values must be treated as indicative only - taking into account that both RMR and actual energy consumption are highly dependent on physical and environmental factors such as adiposity, physical fitness level, cardiovascular health, or even ambient temperature

ehk mõõda oma füüsilisi tegevusi kuid ära üle või alahinda kulutatud kaloreid

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: savikass
Kuupäev: 19. March 2010, kl 09.40

Mul on küsimus, et kui palju saab pulsikella usaldada? Vt ka arutelu kaaluklubis.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: Peedu
Kuupäev: 23. March 2010, kl 12.53

Kui palju kulutab energiat vesispinninguga? Kaalupäevik sellist varianti ei paku.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: Emily
Kuupäev: 24. March 2010, kl 22.27

savikass kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mul on küsimus, et kui palju saab pulsikella
> usaldada? Vt ka arutelu kaaluklubis.


Mina üldiselt usaldan oma pulsikella. olen teda kasutanud juba viimased 3 aastat ning võib ikka täheldada teatud seaduspärasusi küllsmiling smiley Kui võtta selline keskmine näit aluseks, siis ühtib see täiesti igasugu erinevates kirjanduslikes toitumisalastes väljaannetes toodud kalorikuludega, sõltuvalt siis sellest, kas mu kehakaal on parajasti suurem või väiksem ja kas olen parajasti heas treenituses või mitte nii väga. Loomulikult tuleb alati arvestada ka seda, et tegemist on ju elektroonilise seadmega, ehk siis ikka võib sisse vista ka vimkasid a'la rahvajooksul paljude teiste pulsikellade seas haarab vahelduseks ka kõrvaljooksja pulsivöö andmed ja hetkeks liidab need minu pulsile. Aga need on tegelikult ikkagi harvad juhud ja ma annan need talle andekssmiling smiley Minule on mu pulsikell hea abiline trenni tegemisel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: savikass
Kuupäev: 25. March 2010, kl 16.02

Aitäh, Emily! Ma ise kaldun ka pulsikella usaldama. Ja neil päevadel, kus olen trenni teinud, olen tavaliselt kalorid tagasi söönud, sest trenn teeb mind näljaseks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Kuupäev: 02. June 2010, kl 17.30

Siin peabki jälgima, et kas sa sööd kalorid tagasi, sest täiskõhu tunne tekib paljudest asjades: kokku paneb kõik ikkagi kesknärvisüsteem (üks on veresuhkru tase). Söö peale trenni banaan (80kcal) ja joo nt 1-1,5L Borjomi, et taastada anioonide/katioonide tase- võid ka 1/2 klaasi 100% viinamarjamahla koos 1/2 klaasi vett, siis on süsivesikute tase umbes 8% selles klaasis ning imendub 30 minuti jooksul ja veresuhkur tõuseb, ei aja sööma praadi sisse. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: dolphins
Kuupäev: 04. November 2010, kl 20.03

Kas keegi oskab öelda kui palju kulutab umbes pooletunnine saunaskäik kaloreid???? Saun umbes 90 kraadi kuum.

Valikud: VastaOsunda
thumbs upRe: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: heitzzz
Kuupäev: 14. March 2011, kl 17.07

Mina ise jälgin kalorite põletamist pulsikella abil. Näitab üsna täpselt ja hea ülevaade treeningulethumbs up.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: neeme
Kuupäev: 28. March 2011, kl 12.43

Pulsikella näit sõltub väga suuresti sellest, mis on sinna sisestatud oma hapnikutarbimise määraks (VO2max). Aeroobsel treeningul (mille jälgimiseks pulsikellad enamasti on), sõltub kulutatud energia hulk praktiliselt otseselt inimese võimest hapnikku tarbida. Pulsikelladesse on aga sisestatud tabelid antud vanuserühma (sisestad sa ju sinna ka enda vanuse ja kaalu) keskmisena. Paraku kasutab keskmist pulsikella aga inimene, kelle hapnikutarbimise võime on alla keskmise. Nii et pulsikellad "valetavad" enamasti ülespoole.
Kõige täpsemalt saad oma VO2max väärtuse teada kui teed kardiopulmonaalse testi koos gaasianalüüsiga. Keskmine 60kg heas vormis naine kulutab keskmise tempoga joostes ca 400 kcal/t. Tavalises aeroobikas või jooksulindil saadud väärtused 600-700kcal/t on juba suhteliselt kahtlased ja kindlasti tuleks kontrollida, mis VO2max näit kella sisestatud on. Kui sinna sisestada tippsuusataja väärtus, võib pulsikella panna vabalt näitama ka 1500kcal/t sörkides.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: merx333
Kuupäev: 28. March 2011, kl 20.08

Aitäh, Neeme! Sain palju targemaks ja otsin oma pulsikella juhendi välja smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati merx333 28.03.2011 20.11.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: Dereon
Kuupäev: 04. April 2011, kl 21.34

Kas keegi oskab öelda, kui palju kaloreid kulutab Power Plate treening? Trenn ise kestab 15-20 minutit.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: funkatz
Kuupäev: 19. March 2012, kl 11.27

tere, mina teen nt sellle crosstraineriga ja seal nt 1h 500 kcal, ei tea kas seda uskuda või mitte smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: rosca
Kuupäev: 04. May 2012, kl 08.25

Tere, mul on mure seoses rulluisutamisega, minu pulsikell annab mulle hoopis teise kalorikulu kui see mis sisestatakse siin treeningpäevikus,minu k ell näitab vähem, siin aga trükkides sisse rulluisutamine näitab et kulutatud hulk on hoopis suurem-keda siis usaldada?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Kuupäev: 30. August 2012, kl 12.05


Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: ilushing
Kuupäev: 10. February 2013, kl 17.07

Hei!
Kas keegi oskab öelda kui palju kaloreid võib põletada sellise HIIT treeninguga bodyrock.tv lehel? Tean, neid on seal erinevaid, aga siiski. Ehk on kellelgi aimu või kogemust? Algajana ei ole siinkohal õrna aimugi...

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Kuupäev: 24. April 2013, kl 14.59

Kõige parem treening mu jaoks on istumine, millega kalorid kaovad. Uudsed aparaadid on Eestisse jõudnud!!!

www.istuudio.ee Tallinna kaubamajas Roosikrantsi ilusalongis, Gonsiori 2. võin kõigile soovitada. ja soodne ka. tulemus kohe esimese seansiga. Uskumaatuuu! Mina kaotasin 9kg 5 nädalaga kokku.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kui palju põletab kaloreid erinevate treeningutega.
Saatis: Reetsu
Kuupäev: 03. March 2014, kl 14.20

Kumb annab õigesti kaotatud kalorite hulka, kas Endomondo või siinne treeningupäevikus? Endomondo näitab nt 7km kõndimisel, keskmine kiirus 5.5km/h 599 kal. ja siinne valikus olev kõnd 6km /h annab aga vaid 294 kal.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.