Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Tasakaal
Saatis: minaju
Kuupäev: 17. March 2010, kl 22.34

tõesti, mille eest siin makstakse? vaadake üle oma päevamenüüd, sest mina tegin vea suhkrut sisestades tükkidena. kaks väikest tükki suhkrut arvestan ma ühe teelusikatäiena. tööl maitsestan kohvi suhkrutükkidega, panen ikka 4-5 tükki suure tassi peale ja päevik näitab, et üle 200 kalori saan 5st suhkrutükist. samal ajal kodus joodud kohv 2 teelusikatäie suhkruga andis ainult 32 kalorit. mul täna kolmas proovipäev. tundus täitsa nutikas programm, aga selliste lollide vigade pärast kaotasite potentsiaalse kliendi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: erlunks
Kuupäev: 18. March 2010, kl 10.12

Algteemast kaldub küll asi kõrvale juba, aga pidin ära ütlema mnjau sõnumi peale...
Olen aru saanud, et kõige kindlam on sisestada oma asju grammides, siis peaks saama alati õige tulemuse, tk on kõige rohkem vigu andev ühik vist, seast programm kasutab mingit automaatset teisendust, tk kaalu ei sisestata ju käsitsi iga toiduaine puhul. Võtame nt kasvõi õuna, üks õun võib ju kaaluda 50-500g, ma ei tea palju siin programmis on arvestatud 1 õuna kaal või mis iganes puu- ja juurvilja puhul.
Ja ma sain ka eile vahva üllatuse osaliseks, kui sisestasin india pähkleid 10 tk, siis programm andis selle eest üle 600 kcal, mis peaks olema umbes 100g energiasisaldus ja seega peaks üks pähkel kaaluma 10g, loomulikult läksin selle peale kööki oma pähkleid üle kaaluma ja sain teada, et tegelikult kaalub 1 pähkel 1g. Seega sisestasin 10g, mitte tk ja tulemus oli adekvaatne.
Kõigil on ju mingi orienteeruv ettekujutus olemas (või kaaluabi kasutades tekib üsna ruttu), kui kalorirohke mingi asi on ja kui tundub ebaloogiline programmi antud vaste, siis tuleb üle kontrollida lihtsalt. Täiesti loomulik on ju ka, et kui iga kasutaja saab toiduaineid sisestada, ka siis tekivad vead sisse, inimesed eksivad... Nii et kui ise oled ka tähelepanelik ja natukene mõtled, siis pakub kaaluabi küll mu meelest väga tänuväärset tuge, mina täiega fännan ja rõõmuga maksan, mis siis et vigu esineb ja võimalusi asja veel paremaks muuta on küllaga smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: savikass
Kuupäev: 21. March 2010, kl 16.32

Ma pole tasakaalu eiti taga ajanud ega saavutanud, aga kogemata sain tänase hommikusöögi tasakaalu.
See oli siis: 1 tass kohvi, 2 tk teraleiba (80g), pool avokaadot (100g), 1 keedumuna (60 g), 1 kiivi (50 g).
Avokaado on väga rasvarikas, hea ja maitsev vili, mina avastasin selle alles hiljuti. Probleem on vaid selles, et tervet avokaadot ei saa korraga ära tarbida, see annab umbes 400kcal, kui aga pool panna külmkappi kinnisesse karpi, siis ta tumeneb ja muutub inetuks.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.