Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kust saada juustu mis ei sisalda laapi?
Kuupäev: 05. November 2011, kl 13.09

Laap ehk juustujuuretis on juustu valmistamisel piima kalgendamiseks kasutatav ferment. Laabis sisaldub kümosiini ehk renniini nimeline proteaas - valke lagundav ensüüm.

Traditsiooniliselt valmistatakse laapi tapale viidavate vasikate mao limaskestast. Laabi asendajana kasutatakse ka taimseid kalgendajaid (viigipuu koor, nõgesed, ohakad jm).

Sain seda eelviimast lugedes aru et tavalist juustu ma enam ei söö, kust aga saada laabita juustu eestis? Poes vaatasin pakendeid ja kõik sisaldavad seda. Palun jagage teadmisi/kogemusi!
Ps. Soomes on laap'ivaba juust väga populaarne ja seda kasutatakse palju ning on ka igal pool müügil. Ainult juustu pärast soome ka sõita ei tahaks?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kust saada juustu mis ei sisalda laapi?
Saatis: lootus
Kuupäev: 16. November 2011, kl 22.56

Mina olen leidnud sõira. Vaata koostist. Osadel sõiradel ei ole laapi sees. Muidugi on kõige parem sõir enda valmistatud. Just selliste lisanditega nagu ise soovid.

Vaata poes ringi ja sõira valmistamine on Nami-namis olemas.

Meeldivaid maitseelamusi.smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kust saada juustu mis ei sisalda laapi?
Saatis: Seidi
Kuupäev: 18. January 2012, kl 21.24

Uuri ka hipodroomi juures olevast Mahemarketist!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kust saada juustu mis ei sisalda laapi?
Kuupäev: 21. January 2013, kl 12.58

Mina teen kodus ise juustu, see on kohupiima baasil, kõigepealt teen kohupiima siis sealt edasi juba saab juustu, aga see võtab mitu päeva aega, enne kui lõpptulemuseni jõuan. Ma isegi müün seda, aga kaugele toomine lihtsalt ei õigusta end, 5euri on kilo hind.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.