Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
õlu - maailma kõige tervilikum alko??
Saatis: Niika
Kuupäev: 02. July 2010, kl 12.51

Naljakas on, kuidas alkoholi tootjad igaüks tõestab, kui tervisele kasulik just tema jook tegelikult on. Nüüd on Inglise õlleakadeemia võtnud kätte ja tõestanud, et õlu on palju tervislikum kui punane vein. [www.tarbija24.ee]:

Õlle toitainete sisaldus on mitmekesine ja tervislik. Õlleakadeemia raporti väite kohaselt aitab õllejoomine igapäevast toiduvalikut tasakaalustatuna hoida. Nii on õlles kiudaineid, antioksüdante ning näiteks naiste tervisele ülimalt olulist mineraali räni.

Just õlle ränisisaldust on mitmes varasemas uuringus peetud põhjuseks, miks õllejoomine vähendab naistel osteoporoosi haigestumise riski. Lisaks on õlles väga vähe naatriumi, see-eest aga südamele olulist mineraalainet kaaliumi.

Vähetähtsad pole ka õlles sisalduvate B-rühma vitamiinide kogused. Odralinnased sisaldavad niatsiini, foolhapet, samuti B2-, B6- ja B12-vitamiine. Kõik need vitamiinid leiduvad igas apteegis leiduvas polüvitamiinikapslis ning need kaitsevad südame-veresoonkonna haigustesse haigestumise eest. Õlles pole grammigi rasva ega kolesterooli, vaid ainult süsivesikuid. 95 protsendi ulatuses koosneb õlu ju veest, seisab raportis.

Kusjuures võta veinitootjad - eks nad väidavad sama.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.