Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Lemmik taimetoit
Kuupäev: 02. August 2012, kl 14.46

Ei ole taimetoitlane, aga tänu suve grillimistele (ja pidevale grillliha lõhnale külavahel) on lihast küll isu täis. Vahelduseks teeme kaaslasega taimetoite. Üks vahva pere, kes filmib oma tegemisi youtube keskkonnas, andis hea idee. Neil on peres selline traditsioon nagu "meatless Monday" ehk siis lihavaba esmaspäev, kus pereema teeb kogu perele iga nädal ühel päeval häid ja leidlikke taimetoite. Nende pere ühest toidust inspireeritud minu lemmik retsept järgmine:

salsa:
1 pakk quinoa'd (prismas kindlalt müügil, mujalt ei leidnud esimese hooga)
1 suur punane sibul
paar küünt küüslauku
1 purk konservmaisi (loputa sõelal enne)
1 purk punaseid konservube (loputada kindlasti hägu maha sõelal)
paar tomatit
pool paprikat
pool kauna tšillit, seemnetest puhastatult

kaste:
3 spl oliivõli
ühe laimi või sidruni mahl
meresool
1 tl vürtsköömne pulbrit või mõni muu indiapärane või terav maitseaine.

Haki kõik koostisosad hästi väikesteks kuubikuteks, et maitsed hästi seguneksid. Keeda quinoa'd 15-20 min tasasel tulel ja loputa külma vee all pehmed terad üle (jahutab). Sega köögiviljadega kokku, lisa kaste ja sega läbi, lase tõmmata 15 min.

Süüa võib seda ka niisama, aga eriti hea on maisi natcho tšipsidega, kasutad tšipse nagu lusikat, kuhjaga salsat peale ja suhu.

Mis sinu lemmik taimetoidukas on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Lemmik taimetoit
Saatis: Melike
Kuupäev: 03. August 2012, kl 22.18

Ma olen avastanud enda jaoks baklaažaani ja suvikõrvitsa. Mingit täpset retsepti ei anna, kuna ma teen neid tunde järgi. Aga praetud suvikõrvits kodujuustu ja tomatitega on niii hea! Hästi kerge suvine toit, aga tõesti maitsev smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Lemmik taimetoit
Saatis: PaulaP
Kuupäev: 09. August 2012, kl 22.13

Minu lemmik on sametine brokkoli supp -suur brokkoli, 4 kartulit, 4 porgandit, 1 sibul, 1 küüslauguküüs, 10 spl kohvikoort, köögiviljapuljong. Samuti maitseb kõrvitsasupp, sinna panen ka paar brokkoli õisikut, 1 porgandi, paar kartulit, küüslauku. Ahju suvikõrvits soola ja pipraga. Köögiviljapitsa tehtuna õhukesele tortilla põhjale.

Valikud: VastaOsunda
Re: Lemmik taimetoit
Saatis: Ferla
Kuupäev: 14. August 2012, kl 14.43

Pannil köögiviljapuljongis keedan tükeldatud kartuleid, porgandeid, brokkolit, lillkapsast. Kui need pehmed, lisand tükeldatud paprika, tomati ja purustatud küüslauguküüne ning kõige lõpuks sulajuustu, mis teeb siis mögina mõnusaks pehmeks ja kreemiseks. Sobib süüa niisama või spagettide juurde aga siis ilma kartulita. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.