Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
BAV ja päevane kaloraaz
Saatis: Miizu
Kuupäev: 16. May 2011, kl 12.19

Tere,

Kui mul BAV on pikkuse ja kaalu järgi ette nähtud 1440 kcal, siis kas alla selle ei tohiks päevane kaloraaz olla? Samas ma praegu söögingi nii 1446 kcal päevas, kuid kaal ei taha langeda (alla on läinud 2 nädalaga ~400g). Üritan leida põhjuseid, miks kaal ei lange. Kas söön liiga vähe, märgin toiduaineid tabelisse valesti ja tegelikult söön rohkem vms. On kellegil kogemusi või pean ikka katseeksitusmeetodidil ära proovima erinevad võimalused, mis minul puhul toimivad. On siin keegi veel ~165 cm pikkune ja normaalkaalus ning soovib kaalu alandada 55-59 kg peale? Heameelega jagaks kogemusi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: BAV ja päevane kaloraaz
Kuupäev: 16. May 2011, kl 13.00

Hommikust,

Tere,
mul on nüüd juba BAV 1410 ja pikkus on mul ka 165 cm... Tähendab sa kaalud siis 65kg... Sest iga kaotatud kiloga meie BAV läheb 10-kalori võrra väiksemaks...

Mina söön päevas 1490 kalorit, trenniks olen märkinud 1-3x nädalas aga trenni teen ma 5-6x nädalas (kas crosstraineriga, jalutan või rulluisutan). Kaal on lanegnud kolme kuuga 15kg... Minu puhul selline trenn/toitumine töötab...
Toitumist pole veel kordagi tasakaalu saanud aga eriti ei ürita ka... Vett joon ma 2-2,5 liitrit päevas... Mul on süsivesikud normis, valgud üle ja rasv puudu... Jägin värvilies ringis natukene tasakaalu (neid protsente), kaloreid päevas ei ületa ja GDA tabelis vaatan, et päeva kogus ei läheks üle 100% (v.a. Valk muidugi).... Mina olen avastanud, et kui mul valku vähe siis ma olen nagu näljas...
Sa pead leidma omale sobiva tempo ja keha kuulama... Mõnikord ma ei tee trenn 2-3päeva, sest kehale hakkab see vastu... Väga tähtis on enda keha mõista...

Minu puhul töötab Hispaania vanasõna/ütlus:

Hommikul söö, kui kuningas, lõunal, kui keskklass ja õhtul kui kirikurott (hommikuks on mul kõige rohkem süüa, lõunaks keskmiselt ja õhtul väga vähe). Neid protsente mis siin antud on hommik-lõuna-õhtu-vahepala ei jälgi… see on liiga piirav minu jaoks…

Ja ma söön kõike, ei keela endale midagi… Kui tahan süüa torti siis soon… Aga päevast kalorite hulka ma ei ületa…

Loodan, et on natukene abi!

Ilusat päeva

Valikud: VastaOsunda
Re: BAV ja päevane kaloraaz
Saatis: piret
Kuupäev: 16. May 2011, kl 14.11

Londistel on väga tore vanasõna varuks. Mina olen lapsena kuulnud aga sellist: Hommikueine söö ise, lõuna jaga sõbraga, õhtusöök anna vaenlasele.
Mõte mõlemal sama, kuid no kuidas sa siis selle järgi elad!?

Valikud: VastaOsunda
Re: BAV ja päevane kaloraaz
Saatis: Miizu
Kuupäev: 16. May 2011, kl 14.45

Aitäh Londiste heade mõtete ja soovituste eest! Kaalun nüüdseks 62,6 (alustasin 63 pealt). Siin kaaluabis eraldi vist ei saagi BAV arvutada aga eesmärgi seadmisel võetakse pikkust ja kaalu (või uut kaalu) arvesse kindlasti.

Minu probleem on ka selles, et rasvad ei tule kunagi täis, samas iga päev on valgud üle ja mõnikord ka süsivesikud. Vahest lähevad ka kalorid lõhki aga mis seal ikka. Teen ka trenni praktiliselt iga päev (kepikõnd, rulluisutamine, aeroobika) ja vett joon ka. Täna blogis kirjutati, et rasvade, süsivesikute ja valkude tasakaal on oluline kaalu alandamisel. Peaks proovima süüa nii, et valke ei ületaks aga ma vist ei suuda, kuna tarbin palju piimatooteid.

Londiste, mis su algkaal oli ja kas nüüd kui oled 15 kg juba alla saanud, läheb kaalualandamine sama libedalt kui alguses?

Valikud: VastaOsunda
Re: BAV ja päevane kaloraaz
Saatis: foxlife
Kuupäev: 16. May 2011, kl 20.19

Miizule üks hea link [www.struktuur.net]

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.