Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
palju küsitud, kaalulangetamine, trenn ja kalorid
Saatis: kakukene
Kuupäev: 01. June 2011, kl 23.07

Olen lugenud selle teema kohta, aga aina segasemaks jääb mulle.
Kui palju ma trenni tehes siis süüa võin. Kas pean pärast tunnist rattasõitu selle 500 kcal tagasi sööma, mis sai kaotatud tabeli järgi?

Üks kasutaja küsis ka, tal sama mure:

Päevased kalorid ja trenn
Saatis: oonyx
Kuupäev: 25. April 2011, kl 22.15

Tahan kaalu langetada.
Kaaluabis määrati kindel kaloraaz. Aga kui teen mingit trenni siis päevakaloraaz näitab, et võin selle võrra rohkem kaloreid tarbida toiduga.
(Panin endale esialgu suht mitteliikuva eluviisi aga on kavas hakata jooksuga tegelema).

Kas peaksin siiski määratud kaloraaziga piirduma? Või võin trennis kaotatud kalorid päevanormile lisada?
Olen lugenud eri väiteid - ühed lubavad, teised mitte. Et kui trennis kulutatud kaloreid mitte tagasi süüa siis võib keha säästureziimile minna. Või et pigem siiski süüa, muidu kaal ei lange. Kuigi kaloraaz on nagunii vähendatud?!

Oskab keegi korralikult põhjendada üht või teist varianti? Kumb on õigem?

Valikud: VastaOsunda
Re: palju küsitud, kaalulangetamine, trenn ja kalorid
Saatis: Elinka
Kuupäev: 06. June 2011, kl 10.42

Ma ei ole küll 100% kindel, kuid ei julgeks trennikaloreid tagasi süüa. Tegin seda ja kaalu tuli juurde. Võib-olla on see vaid minu keha selline smiling smiley.
Tegelikult on vist nii, et kui eriline nälg peale trenni tekib, siis võib süüa mingeid asju, mis kõhtu täidavad, kuid on kalorivaesed, nt salatid (spinat, kurk, kapsas jms) või siis natuke valkusid (nt kana- või kalkunifilee).

Aga tahaks tõepoolest ka spetsialistide arvamusi teema kohta kuulda.

Valikud: VastaOsunda
Re: palju küsitud, kaalulangetamine, trenn ja kalorid
Kuupäev: 13. June 2011, kl 19.04

Mina olen aru saanud, et trenni kalorid tuleks ikka tagasi süüa sellisel määral et kokku päevast kalorinormi(pealehel, sektordiagrammis) ei ületaks. Kuna see norm ongi ju pandud selline mis on vajalik kaalu langetamise jaoks. Kui tarbida vähem läheb keha tõesti säästureziimile ja kuigi sööd vähem, kaal ei lange, kuna keha saab märguande et energiat peab hoidma.
Näiteks minu kaalulangetamiseks vajalik norm on u 1300kcal. Teen ka vähesel määral trenni ja kokkuvõttes söön kaloreid rohkem kui kalorinorm lubab. Kuna keha vajab ka lihtsalt puhke olekus energiat ja see kalorinorm kaalulangetamise jaoks ongi määratud selline, mida minimaalselt keha vajab. Kui ei sööks trennikaloreid tagasi ja sööd ainult nii palju kui norm lubab, siis lõpuks kulutad ära kogu energia ja kehale puhkeolekuks ei jäägi. Lisaks trennile liigud sa ju igapäevatoiminguid tehes, ja selle jaoks on ka energiat vaja. Ka magamisel kulutab keha energiat. Kui võtta lahti see koht, kus saab oma eesmärki määrata, seal ju ka kirjas erinevad normid - kaalu langetamiseks, hoidmiseks ja tõst
miseks.

Valikud: VastaOsunda
Re: palju küsitud, kaalulangetamine, trenn ja kalorid
Kuupäev: 13. June 2011, kl 19.59

[www.struktuur.net]
- Siit saab infot, et mis on BAV ja palju see sinu pikkuse ning kaalu juures on... Palju vajad energiat, et elus püsida jne.

Kui sa oled kaaluabis märkinud, et sa ei liigu/ei treeni siis muidugi pead kaloreid tagasi sööma mingil hulgal. Sest muidu jääb kehal energiat puudu ja kaal jääb seisma, sest energiat ei tule piisavalt peale...

Aga, kui oled märkinud 1-3x nädalas ja teed ka 1-3x nädalas siis EI TOHI kohe kindlasti kaloreid tagasi süüa, sest siia sa ei võta alla vaid juurde...

Valikud: VastaOsunda
Re: palju küsitud, kaalulangetamine, trenn ja kalorid
Kuupäev: 13. June 2011, kl 20.38

Aitäh Londiste112, väga hästi tegid mulle selgeks selle värgi. olen siin alles uus kasutaja ja mul tõesti märgitud sinna et ei liigu üldse.katsetasin nüüd teiste variantidega ka ja näiteks 1-3 korda nädalas tulebki kalorinorm suurem. ja vist isegi tekiks raskusi selle söömisegagrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: palju küsitud, kaalulangetamine, trenn ja kalorid
Saatis: kakukene
Kuupäev: 21. June 2011, kl 23.32

Tänud!
Jõudis kohale. See süsteem, et kirjutad miinimumi tabelisse tundub õigem. Ja nendel päevadel kui liigud rohkem, siis sööd ka veidi rohkem. smiling smiley loogiline tegelikult.
See on ikkagi mõistusele harjumatu, et sa pead oma kalorid täis sööma ja kaal langeb. Ja fakt et 30% rasva, on tõeline üllatus!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.