Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Aurusaun
Saatis: Moira
Kuupäev: 02. December 2011, kl 22.07

Tere, mul üks kahtlus, et kas ikka 1h aurusauna kaotab üle500kcal,aga soome saun ei ühtegi kalorit? kas see on tõesti nii?? Isiklikult mina sahmin (vihtlen)soome saunas rohkem ja lõpuks olen rohkem väsinud kui aurusaunas. Kas keegi oskab selle kohta midagi kindlat arvata?

Valikud: VastaOsunda
Re: Aurusaun
Saatis: bindweed
Kuupäev: 02. December 2011, kl 23.42

Vaatasin ka seda aurusauna 500 ja tegi nalja. Vedelikku kaotab inimene ainult aurusaunas

Valikud: VastaOsunda
Re: Aurusaun
Kuupäev: 03. December 2011, kl 07.54

Jah see on põnev tõesti. Soome saunas kindlasti põletad kaloreid, sest südame löögid sagenevad. AGa kui palju seda tahaks minagi teada smiling smiley
Ja mina ei tea inimest kes suudaks tund aega JÄRJEST aurusaunas olla..sellises korralikus...

Valikud: VastaOsunda
Re: Aurusaun
Saatis: Moira
Kuupäev: 03. December 2011, kl 11.36

Olen küll võimeline tundide kaupa saunas olema, kuigi jah....mitte järjest,ikka vaheintervallidega smiling smiley. Mulle meeldivad mõlemad saunavariandid. Vahe selles,et pärast soome saunas käimist olen ikka füüsiliselt täitsa läbi. Pärast aurusauna sellist tunnet pole. Ilmselt vist mõlemas saunas kaotab inimene lihtsalt vedelikku...higistamise moel. Julgen väita, et soome saun põletab nats ikka kaloreid ka! Aurusauna puhul kahtlen selles. Kuigi Kaaluabi kaloripõletamise tabel väidab vastupidist. Või mis teie arvate? Kes oskaks seletada? Kaunist laupäeva!

Valikud: VastaOsunda
Re: Aurusaun
Kuupäev: 04. December 2011, kl 09.12

Siin jah peaks mõni targem vastama smiling smiley googeldades leidsin infot palju kalorite ja infrapunasaunaga seoses aga auru- ja soome sauna osas hetkel vaikus...
Karjatsetalu kodulehel kirjas järgmist:
Kas teadsid, et …

Saunas olles võib kulutada umbes 300 kalorit, seda tänu higistamisele kuluvale energiale ning kiirenenud ainevahetusele.

Johan spa kodulehel kirjas selline lõik:
Aurusauna positiivsete mõjude loetelu ei ole siin veel kaugeltki läbi – lisaks suurendab aurusaun järsult kudede ja rakkude hapnikuvarustust; stimuleerib immuunsussüteemi, hävitab baktereid ja viirusi ning lisaks kõigele sellele aitab aurusaun põletada 400-600 kalorit iga seansiga.

Andres Uibo rebasereferaadis "Saun ja saunatmine" on väidetud järgmist:
Sauna kasulikkus

" PÕLETAB KALOREID - Tänu kiirenenud ainevahetusele ja higistamisele kuluvale energiale võib ühe saunaskäiguga kulutada kuni 300 kalorit (see on enam-vähem võrdne 2-3 miili jooksmisega).*


Üldiselt pole kusagil eraldi kirjutatud just soome sauna kaloritepõletamisvõimest, kuid jääb mulje et kõik saunad põletavad kaloreid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Aurusaun
Saatis: Moira
Kuupäev: 05. December 2011, kl 10.33

atähh, Komponist!

sain nüüd kinnitust, et ikka iga saun viib natukenegi kaloreid...

kaunist päeva!

Valikud: VastaOsunda
Re: Aurusaun
Saatis: bindweed
Kuupäev: 06. December 2011, kl 12.41

Mina spade kirjutisi puhta kullana ei võtaks. Kaloreid kuigi palju põletab loomulikult iga tegevus, näiteks ka hingamine ja rääkiminesmiling smiley))
Internetiinfo puhul soovitaks vaadata, mis allikatest mingi info pärineb ja loota nendele faktidele, mis teadusuuringutel põhineb või vähemalt asjatundjate poolt on lausutud.

Saunas ei suurenda sa oma tavapärast energiakulu. Leiliruumis higistades kaotad vaid vedelikku, kaloreid põletad samapalju kui ükskõik kus istudes.

NB! Ise olen suur saunafänn. Tervisik igatahes!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Aurusaun
Saatis: Moira
Kuupäev: 06. December 2011, kl 13.05

ehhh... Bindweed.
ma nüüd jälle samas punktis tagasi.
aga ok...lepin siis olukorraga ja naudin sauna teadmises, et kalorid jäävad alles.

kuigi,kuigi...kui lihtsalt istuda aurusaunas kaotad tunniga üle 500kcal(nii väidab kaaluabi), aga istudes tavalises saunas 0kcal. Ikka pole nii, et ükskõik kus istud. Isegi tunnike ujumist viib vähem kaloreid kui aurusaun.

ja veel....julgeksin nats vastu vaielda sauna energiakulu üle.Soome saunas viheldes ikka suurendan küll oma energiakulu, aga kalorid sellega ei põleta? aurusaunas seevastu tunnen , et energiakulu on null.

päikest!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.