Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
uus kõhnumistablett põhjustab mälukaotust
Saatis: Niika
Kuupäev: 16. July 2010, kl 12.42

USAs katsetamisel olev uus kõhnumistablett Qnexa firmalt Vivius sai riigi toidu- ja ravimiametilt hävitava hinnangu – tablett on küll kaalu kaotamisel heaks abimeheks, kuid sellega võivad kaasneda tõsised kõrvaltoimed.

Tablett, mida ülekaalulised peaksid liigsetest kilodest vabanemiseks võtma vaid korra päevas, võib ametnike hinnangul põhjustada depressiooni, mälukaotust ja ka sünnidefekte, vahendas Reuters.

Ravimile hinnangu andnute sekka kuulunud Elaine Morrato ütles, et selle heakskiitmine oleks olnud suur rahva tervisega eksperimenteerimine.

Selles, et ravimil on lubatud toime, suuri kahtlusi pole. Kliinilistel uuringutel osalenud patsient Erin Aycock ütles, et ravim mõjub tahtejõudu suurendavalt ja tal õnnestus lahti saada rohkem kui 20st liigsest kilost. Samas tuli pärast ravimi kasutamise lõppu enamik ikkagi tagasi.

Detroidis asuva Henry Ford haigla arst doktor Abraham Thomas nentis samuti, et Viviuse ravimi toime on teistest turulolevatest ilmselt parem, kuid selle ohutuses ei saa kindel olla.

Lisaks ei pea eksperdid piisavaks kliiniliste katsetuste pikkust – patsientidel tuleb ravimit tarvitada kogu elu, kuid Viviusel on praegu andmeid vaid aastase kasutusaja kohta.
[www.tarbija24.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: uus kõhnumistablett põhjustab mälukaotust
Kuupäev: 18. July 2010, kl 11.08

veelkord kinnitus sellele et tabletid ei ole lahendus.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.