Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Mandlid aitavad kaalu langetada
Saatis: Gasell
Kuupäev: 27. July 2010, kl 14.07

Teadlaste kinnitusel on paljud kaalu alandada soovinud inimesed mandlid oma menüüst välja jätnud, kuna need sisaldavad palju rasvu ning annavad palju kilokaloreid. Tegelikult aitavad mandlites sisalduvad ained ainevahetust reguleerida ning sellega ka kaalu kontrolli all hoida. Soovituslikult tuleks süüa üks kuni kaks peotäit mandleid päevas, kirjutab Sciencedaily.com.
Lisaks mandlites sisalduvatele kasulikule magneesiumile, E-vitamiinile ja antioksüdantidele tekitavad mandlid ruttu täiskõhu tunde.
Just sellepärast soovitavad Purdue ülikooli teadlased kaalu alandada soovivatel inimestel oma menüüsse ka mandlid võtta.
Uurimuses osales 20 ülekaalulist naist, kelle eesmärgiks oli normaalkaal saavutada. Katsealustele anti kümne nädala jooksul kaks korda päevas mandleid, mõlemad portsjonid sisaldasid 300 kalorit.
Lisaks jagati naised kahte gruppi, kellest esimene grupp sai kümne nädala jooksul mandleid ja pärast seda enam ei saanud. Teisele grupile ei antud aga kümne nädala jooksul mandleid ja pärast selle perioodi lõppu hakkasid nad neid saama.
Tulemused näitasid, et mandleid saanud naised ei tundnud terve kümnenädalase perioodi jooksul piinavat näljatunnet ja ka nende kaal ja keha rasvasisaldus hakkas vähenema.
Uurijate kinnitusel tähendab see seda, et mandlid ei põhjusta kaalu tõusu, vaid hoopis seda, et tekitavad täiskõhu tunde ning ei lase üle süüa.
«Mandlite lisamine menüüsse aitab ära hoida ülesöömist ning kontrolli alla hoida päevas tarbitavat kalorihulka,» ütles uurimust juhtinud Richard Mattes.

allikas: www.tarbija24.ee

Valikud: VastaOsunda
Re: Mandlid aitavad kaalu langetada
Kuupäev: 27. July 2010, kl 14.51

Mina söön mandleid iga päev ja oskan juba ühte mandlit kolmeks ampsuks jagada smiling smiley. Aga 300 kcal päevanormist ei raatsi küll nende peale kulutada, piirdun 120-180 kcal-ga.

Valikud: VastaOsunda
Re: Mandlid aitavad kaalu langetada
Saatis: enely
Kuupäev: 27. July 2010, kl 18.43

Mida tervislikumat suudame toituda, seda ilusamad näeme ka välja. Mitte ainult figuur vaid nahk, mis peale kaalulangust peab ju ka ikka ilus, sile ja siidine olema. Mandlite söömine aitab veel tugevdada immuunsüsteemi ja võidelda vananemise vastu. Mandlid sisaldavad n.ö. iluvitamiine, mis muudavad naha siledaks, juuksed tihedaks ja siidiseks ning küüned tugevaks. Söön neid iga päev kas vahepalaks või laastudena salatites, ahjuroogades, küpsetistes jne. Muidugi söön vahelduseks ka teisi pähkleid ja seemneid. Oma kogemusega julgen kõigile soovitada, kes siidist nahka ja tugevamaid küüsi soovivad.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.