Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
naised võtavad aeglasemalt alla kui mehed
Saatis: Niika
Kuupäev: 20. September 2010, kl 10.51

Naised pürgivad üha enamate elualade puhul meestega võrdsele pulgale, kuid mõned asjad on kas bioloogiliselt või sotsiaalselt programmeeritud naistele meestest erinevalt mõjuma. Portaal itsallaboutwomen.com tõi välja viis põhjust, miks meestel õnnestub kiiremini kaalust alla võtta kui naistel.
REKLAAM
REKLAAM
VÕSAELU

02:00 Ägedate ärikaksikute lugu tõi Võsale mahlaka ähvarduskirja

1. Meestel on suurem lihasmass kui naistel. Tänu meessuguhormoonile testosteroonile kipub meestel olema suurem lihasmass kui naistel. Testosteroonitase tõuseb meestel puberteedieas, aidates kaasa suguorganite ning teiseste sugutunnuste arengule - suurendades seehulgas karvakasvu ning lihas- ja luumassi. Mida suurem lihasmass, seda rohkem põletatakse kaloreid keha tavapäraste füsioloogiliste funktsioonide täitmiseks.

2. Naistel on rohkem keharasva kui meestel. Kui meestel tõuseb puberteedieas testosteroonitase, siis naistel samal ajal hoopis östrogeen ehk naissuguhormoon. Östrogeen on vastutav ovulatsiooni eest ning stimuleerib östrogeentundlikke kudesid, nagu alakõhus paiknev rasvkude, mis valmistab naist ette lapse kandmiseks. Kuna mehed ei ovuleeri ega kanna last oma kõhus, on neil ka vähem keharasva.

3. Naised teevad süüa, mehed «käivad jahil». Kui ajas kõvasti tagasi minna, jõuame selleni, et kui mehed käisid jahil, tegid naised süüa. Kuigi tänapäeval ei käi mehed õhtusöögiks mammutit jahtimas, kehtib enamasti ikkagi tõsiasi, et mehed teevad rohkem füüsilist tööd, kulutades seeläbi ka rohkem kaloreid.

4. Depressiooniga söövad naised rohkem. Enamik naisi võib nõustuda väitega, et masenduse puhul ulatab abikäe just kaloririkas toit ning šokolaad võib sel hetkel osutuda kõige paremaks sõbraks. Šokolaad sisaldab fenüületüülamiini - kemikaali, mis tõstab vererõhku ja veresuhkru taset, imiteerides armumise tunnet. Kuid enamasti sisaldab šokolaad ka väga suures koguses kaloreid, mis garanteerib kiire kaalutõusu. Meestel võib seevastu stressi leevendada ka tavaline kodune praad.

5. Naised lobisevad, mehed mängivad. Oma sõbrannadega lävides kipuvad naised ühe koha peal istudes lobisema, samas kui mehed eelistavad sageli mõnd sportlikku tegevust.
[www.elu24.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: naised võtavad aeglasemalt alla kui mehed
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 21. September 2010, kl 21.16

mulle tundub ka, et see on tõsi. teagi, millest see täpselt oleneb.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.