Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: 12Järgmine
Asukoht: 1 / 2
JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 14. August 2011, kl 17.37

Tere, kõigile

Esimese nädala tulemused on siin. Esimese nädala kohta polegi paha tulemus - 19,8 kg ja ainult viiel inimesel on nädal plussi tulnud. Tervikuna kokkuvõttes - väga tublid.




Kogutabel ise ka. Tegin tabeli nii nagu ettepanek tuli, et jagada tabel kaalujärgi ja nii ma ka tegin.

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: kriwella
Kuupäev: 14. August 2011, kl 17.48

Suur kiitus suure töö eest Tupsu! Nii ilus ja värviline. winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: Isabella
Kuupäev: 14. August 2011, kl 19.11

Kiidan ka tubli töö tegijat smiling smiley Väga ilus ja hästi arusaadav tabel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Kuupäev: 14. August 2011, kl 19.48

Nii ilus tabel, Tupsu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 14. August 2011, kl 21.06

Paneksin kirja ka veelkord reeglid:
1. Kirja läheb ALATI REEDENE kaal
Olgem ausad eelkõige iseenda vastu ja samas ka teiste vastu. Kui inimene ei suuda iseendagi vastu aus olla, siis ei suuda ta kellegi vastu aus olla.
Kui on reegel, et kirja läheb reede hommikune kaal, peale WC´s käimist, siis palun pidage ka sellest kinni.
Käesolev nädal oli erand, kuna veel tänaseni oli liitujaid.
2. Kui osaleja ei ole oma näitu andnud enam, kui 3 nädalat, siis osaleja kustutan nimekirjast.
3. Ja tervislik kaalulangus on 0,5-1,0 kg nädalas. Eks sõltuvalt ka ülekaalust on see igal individuaalne, kuid ärgem endale liiga tee.
4. Püüdkem vastu pidada lõpuni ja kui kellegil tekib loobumis mõtteid, siis kirjutage mulle ja ma püüan tuju rõõmsamaks teha, et ikka jätkata kuni võiduka lõpuni

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: hannaly
Kuupäev: 14. August 2011, kl 23.27

Õhtust, Tupsu!

...ja suur, suur tänu tõesti NII suure ja põhjaliku töö eest! Tabelid on tõesti igati korrektsed ja selgesti järgitavad, mistõttu kõik on BELISSIMO!!

Mul siinkohal vaid üks väikene tähelepanek winking smiley Minu selle reedene kaalunäit oli 78,6 mitte 78,3 nagu tabelitesse kogemata sisse on läinud. Ega mul pole muidugi kergem olemise vastu midagi smiling bouncing smiley, aga korrektsuse mõttes oleks ehk hea ära parandada? VÕI siis jätta hetkel nii nagu on ja läheb korrektselt alates järgmisest nädalast - kuidas iganes võimalik ja vähem tüli?!

Tänud juba ette ja ilusat saabuvat uue nädala algust nii sulle kui kõigile teistelegi!
Hannaly

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: hannaly
Kuupäev: 14. August 2011, kl 23.34

PS. Ma nüüd lähen küll oma järgmise mõtteavalduse vastu, AGA mulle meenus just hetk tagasi, et kas me mitte ei pidanud jätma kõiki oma suhtlemisi ja kirjutisi eelmisesse foorumisse "Kas ka sellel aastal teeme jõuluduelli?" ja see konkreetne foorum "JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED" peaks jääma ainuüksi sinu poolt koostatud üldandmete esitamiseks? Lihtsalt tšekkan...

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 22. August 2011, kl 13.20

Tere, kaaskondlased

Nädalakene jälle läbi ja kui esimene nädal oli ikka väga tulbi tulmus, siis teine nädal on meil veidi lahjem, aga tublid oleme ikka.
Esimeses kokkuvõttes on tublisid kirjas 19 inimest (eelmisel korral oli 23)

Kogu tabel ise siin. Vabandan ette, kui mõni apsakas sees on.

Kui kõigis kaalukategooriates käib langus ja tõus mõlemat pidi, siis sajased on vist eelmisel nädalal teinud omavahel kokkuleppe ja teinud kaalutõusu winking smiley.
Loodetavasti on uuel nädalal kõigil kaalulangus kokkulepitud.

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: lohekene
Kuupäev: 23. August 2011, kl 12.03

Jätan ka siia oma nime maha... vabandan ette, et ei saa augusti lõpuni reeglist kinni pidada, et reedene kaal läheb arvesse, sest olen maal ja olematu netiga ning ainukene võimalus on netti pääseda kui sõita 30 km maha aga seda ma ka päris teha ei tahaks ehk siis ühel päeval pea 100km maha sõita kaalu andmiseks.... seega palun kergemat karistust ning kuni augusti lõpuniteha mulle erand, et annan nädala sees jooksva nädala kaalu olgu see nii ilus/kole kui ta just parasjagu on. Septemebris hakkan aga tubliks... luban smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: lohekene
Kuupäev: 23. August 2011, kl 12.04

lohekene kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Jätan ka siia oma nime maha... vabandan ette, et
> ei saa augusti lõpuni reeglist kinni pidada, et
> reedene kaal läheb arvesse, sest olen maal ja
> olematu netiga ning ainukene võimalus on netti
> pääseda kui sõita 30 km maha aga seda ma ka
> päris teha ei tahaks ehk siis ühel päeval pea
> 100km maha sõita kaalu andmiseks.... seega palun
> kergemat karistust ning kuni augusti lõpuniteha
> mulle erand, et annan nädala sees jooksva nädala
> kaalu olgu see nii ilus/kole kui ta just parasjagu
> on. Septemebris hakkan aga tubliks... luban smiling smiley


kaal on siis see nädal 94,2kg... väikene tõus aga pole hullu... vesi organismis kinni

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 29. August 2011, kl 16.02

Tere, ja vabandan, et tabeli toimetamine hilja peale on jäänud.
3 nädala tulemused



Pole paha, huvitav tähelepanek on see, et kui esimesel nädalal oli üllatavalt head tulemused ehk siis + kaaluga osalejaid oli üsnagi vähe, siis mida nädal edasi, seda rohkem raskemaks näib, et läheb.

Ja kogu tabeli tervikult siin


Varsti muudan veidi ka kaalukategooriate tabelit. Need kes alustasid näiteks 80 kilo pealt ja on juba viimased 2-3 nädalat hoidnud ees number seitset (7), need liigutan 7 algavasse gruppi ja nii ka teistega. Seega pingutamist tasub kõigil. Võida me ju meie ise.
Mõned osalejad ei ole juba mitmendat korda oma näitu edastanud. Vaatab, mida toob alanud nädal ja kui ikka ei ole infot, siis need osalejad kahjuks eemaldan nimekirjast.

Edu meile kõigile.
Edu järgmiseks nädalaks

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: nörk
Kuupäev: 30. August 2011, kl 14.35

Läbustan natuke siin teemas. Usun, et antakse andeks winking smiley

Ahh milline kena ning ülevaatlik tabel!!!
Ma usun, et kõik tabelisolijad ühinevad minu kiitusega Tupsu-le vaeva nägemise eest!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: lohekene
Kuupäev: 03. September 2011, kl 18.20

Vabandust, et siia annan teada... minu pikkus on 172cm

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 04. September 2011, kl 19.48

Tere, kaasosalejad - naised ja mehed ! Kuigi kasutajanimi alati ei erista, kas on mees või naine, loodan siiski, et meie duellist võtab osa ka mõni mees.

Aga kokkuvõtte enda juurde.
Käesoleva nädalaga on meie duell kestnud 4 nädalat. Selle ajaga on kogu meie meeskond suutnud läbi raskuste ja kindlasti ka suure rõõmuga, loovutada tervelt 53 kg oma kehakaalust. Päris kena number ju !!!

Ja esimene 4 nädala koondtabel siis siin - kõige tublim 4 nädala peale kokku on olnud Crystalline, kes on käesolevaks ajaks loovutanud endast lausa 5 kg. Suurepärane tulemus 4 nädala kohta. Tõin tabelisse välja kõik, kellede kaalukaotus on olnud üle 2 kg.
Kiidusõnad ka kõigile teistele.



Nädala tulemused ise Siin. Nädalane kaalukadu kõigi peale kokku kujunes sellel nädalal 9,4, kg
Kui nüüd ka nädalate kaupa välja tuua, siis on seis selline:
1 nädala - kaalukadu kokku - 20,4 kg
2 nädala - kaalukadu kokku - 13,4 kg
3 nädala - kaalukadu kokku - 12,7 kg
4 nädala - kaalukadu kokku - 9,4 kg.



Kogu nädala tulemus aga selline.
Väga puna-punaseks tehtud on kaks osalejat, kuna nendelt ei ole infot laeknud viimased 3 nädalat. Ehk, kui need osalejad järgmseks reedeks endast märku ei anna, siis kahjuks eemaldan nad nimekirjast.
Siinkohal ka väike palve. Kui kellegil tekib soov või mõnel muul isiklikul põhjusel soovib osalemise katkestada, siis andke mulle julgelt eraviisiliselt teada.

Üldtabelis ma ei teinud teadlikult neid osalejaid punaseks, kellel nädal veidi ebaõnnestus. Eks meil kõigil ole ju libastumisi ja seepärast tuua eraldi esile, ei ole mugav kellelgi.


Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: Kakuke29
Kuupäev: 04. September 2011, kl 20.13

Vau ,Tupsu36 ,Sa nii usin.Tabelid super ja kokkuvõtted ju lausa boonusena.Kiitus tehtud töö eest.thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 12. September 2011, kl 18.58

Tere, armsad kaasvõitlejad

Palun siiralt vabandust, et varem ei jõudnud kokkuvõtet teha. Päev oli täna lihtsalt meeletult kiire.

väike selgitus ka, tekkinud on kaks lisavärvi - ehk siis need on liikumas teise kaalugruppi. Kui ka järgmised kaks nädalat on nende kaal liikumas allapoole, siis tõstan need järgmise kaalugruppi. Oi, oi , oi - saaks vaid ise juba sinna meeskonda, kus on number 6 ees.

Aga siin meie 5 nädala nüüd on.


Aga kullakesed, mis meie meeskonnaga lahti on ?? Paljudel sh ka minul on eelmine nädal totaalselt vussi läinud. Kas kooliaasta alguse tähistamine on üks põhjustest või lihtsalt ei olnud hea nädal.

Ja nädal tervikuna ei ole meeskonna jaoks lõppenud mitte miinusega vaid hoopis plussiga. See on vist meie kampaaniaduellide ajaloo jooksul küll esimene kord, kus kogumeeskonna tulemus on + märgiga.
Siia ma seda plussi ei kirjuta.

Õnneks on meil veel tervelt 15 nädalat ees ja võimalus ennast parandada on kõigil.
Samas tänan neid, kes on ise teavitanud enda taandamisest. Ausus iseenda vastu on väärtus, mida keegi meilt võtta ei saa. Misiganes põhjus ka kellegil on või tuleb, et ei saa enam osaleda - andke kindlasti teada, seda kergem on ka minul.

Aga siin ka selle nädala tulbimad kaalulangetajad.

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 18. September 2011, kl 18.24

Tere, kõigile
jällegi üks nädal möödas ja tänaseks on meie kaalulangetus kestnud 6 nädalat. Üksjagu aega ju.
selle nädala tublimad siis siin:


Paraku meie üldine koosseis on vähenemas. Selkorralgi olin sunnitud nimekirjast välja võtma need osalejad, kes pole 3 nädala jooksul endast märku andnud.
Aga nagu mulle näib, siis üks kaalukategooria tuleb mul juurde teha, kuna üks osaleja on vägisi jõdunud juba 5 ga algava kaaluni, mis on kahtlemata supper tulemus. Ka enda soov on ideaalis jõuda 5 ga algava numbrini. Tubli Cece ja jätka samas vaimus.
Tublid on ka teised osalejad ja loodan väga, et meie meeskond väga palju enam ei kahane. Edu teile ja nautike saada olevad sügisande.


Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 26. September 2011, kl 19.58

Vabandan kõigi ees, et nii hilja jõuab tabel ülesse, kuid tehnilised probleem ei võimaldanud seda varem teha.



Meie read jäävad järjest hõredamaks ja edaspidi eemaldan päris julmalt need osalejad, kes pole suutnud 3 nädalat enda näitu teatada. Kui on võetud enda jaoks vastu otsus osaleda Duellis, siis peaks sellest endale antud lubadusest ka kinni pidama. Erandid on alati võimalikud, kuid kui 3 nädala jooksul ei ole endast märku antud, siis vaid järeldada seda, et puudub huvi jätkamise osas. Ja tänan neid osalejaid, kes on ise teavitanud enda soovist loobuda. Tänud teile.

Ja siin ka selle nädala parimad kaalulangetajad

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Kuupäev: 26. September 2011, kl 20.09

Hei!

Tänud Tupsu36-le järjekordse värvilise tabeli eest!
Aga sul vist numbrid juba tantsivad silme ees smiling smiley Minu kaal 16.09 oli 67.6 kg (mitte 76.6kg) ja viimasel reedel 66.8 kg (mitte 76.6kg). Püüan ikka lagetada ja jõuluks 5-ga algava numbri kätte saada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: lohekene
Kuupäev: 26. September 2011, kl 23.24

Hei... tupsu, palun vaata üle ka minu rida. Kuidagi kehvaks tegi enesetunde kui ise pidasin ennast üheks tubliks selle nädala langetajaks (-1kg) aga kummaski tabelis see kuidagi ei kajastunud, ning selle asemel sain hoopis X'id kirja, justkui oleks jätnud andmed esitamata. Kordan veelkord üle, et selle nädalaga liikus kaalu number 93'lt 92'le.

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: Gunnilla
Kuupäev: 27. September 2011, kl 07.19

Minu näit oli 66,6(-1,3)
mitte 66,1!

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 28. September 2011, kl 08.24

Vabandan apsakate pärast. Kuna mul oma arvuti andis otsad, siis tegin kogu tabeli otsast peale ja tõesti on juhtunud näpukaid.
Püüan tulevaks nädalaks tabeli korda saada, praegu seda ümber tegema ei hakka.
Vabandan, kui kellelegi liiga olen teinud.

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 02. October 2011, kl 21.39

Tere, taas
tänaseks on meie kaalulangetamise duell kestnud 8 nädalat. Ja selle puhul teen ka veidi põhjalikuma kokkuvõtte.

Alustan sellega, et toon välja 8 nädala kõige tublimad kaalulangetajad


Crystalline on vaildamatult tublim olnud ja on näha, et tal on selge siht silme ees olemas. Peaasi, et sa nüüd nii pisikeseks ei jää, et sind tuleb luubiga otsima hakata winking smiley

Aga kuidas on siis kulgenud möödunud nädal ?


Ja siin ka kogutabel ise

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 09. October 2011, kl 19.54

Tere, kõigile

Kui mul endal nüüd arvestus sassis pole, siis peaks meil käsil olema 9 võistlusnädal.
Nädala tublimad on siin.



Üldtabelist ka veidi. Algusest tänaseni oleme langetanud üle 63 kilogrammi kehakaalu. Päris korralik tulemus ju. Kui koosseis oleks sama nagu oli alguses, siis oleks tulemus veelgi parem.
Üle tüki aja on meil vägagi hea nädal olnud. nädala kaalulangus on olnud üle 10 kg. Püüdkem lõpuni vastu pidada isegi, kui on suur tahtmine loobuda. Loobuda ju jõuab alati - aga kas on õige otsus alla anda ja loobuda ? Jaksu meile kõigile järgnevateks nädalateks.



Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 17. October 2011, kl 09.53

Tere, kaasvõitljad

Kurb on konstanteerida fakti, et meie meeskond aina väheneb. Mida nädal edasi, seda vähemaks meid jääb. Oleks siis, et keegi teavitaks - palun mind nimekirjast eemaldada - ei seda ei ole. Ja nii see nimekiri siis lohiseb kriipsudega nädalast nädalasse edasi. Mõned õnneks on nii kenad inimesed ja on teada andnud, et soovivad loobuda.

Kui siiski - loodan, et need, kes veel ennast siit nimekirjast leiavad, võtavad end nüüd nii palju kokku, et jätkavad kuni lõpuni.



Sellel nädalal oleme kokku kaalukaotanud vaid veidi peale 3 kg, aga asi seegi. Tublimad on muidugi jätkuvalt tublid.
Kogu tabel siis nädala osas siin: Eks siis 20 inimest on suutnud viimased kaks nädalat ka kenasti endast märku anda. Loodan, et tuleval nädalal on meid rohkem.



Kuna oleme 10 nädalat vaeva näinud, siis tõin ka selle puhul välja kõige tublimad ja erilised kiidusõnad tahaksin öelda Crystalline´le - kes on 10 nädalaga loovutanud endast 10 kg. Kujutan ette, milline suurepärane tunne sul endal on. Suurepärane tulemus.


NB! Palve: Need, kes tõesti ei viitsi, ei saa, ei taha või ei tunne enam vajadust ja huvi tabelis eksiteerida, siis palun andke teada. Väga tüütu on pikka tabelit nädalast nädalasse edasi lohistada.

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 25. October 2011, kl 09.27

Palun palun palun palun vabandust, et tabeli tegemisega olen hiljaks jäänud.
Aga siit see tuleb.
Selgitus. Punasel taustal on need, kelle ma kustutan järgmisel nädalal ära, kui näitu ei tule.
Ehk siis, kui on soov meeskonnas jätkata, siis andke endast märku.
Aga kokkuvõteks on nädal ise küll veidi lahja võitu, kuid usun, et lõpusspurt seisab veel ees. Ärge siis veel pead norgu laske - kena sügis on käes ja veel toredam talv kohe kohe tulemas.





Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 25. October 2011, kl 09.41

Üks tabel sai enne veist vale. nüüd on õige olemas.


Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 31. October 2011, kl 16.20

Hei, hei

Tabeli pidamine läheb aina lühemaks ja taaskord on punased need, keda järgmises tabelis EI OLE, kui Teie endast märku ei anna.

Aga lahe on siiski see, et seltskonnas on väga visasid tegelasi,Kes ei kavatsegi loobuda.
Sõltumata sellest, et kõik ei lähe nii nagu vaja, aga alla ikka ei anna - tublid ja jätkata ikka samamoodi.




Kogu nädala näidud aga siin:

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 07. November 2011, kl 21.32

Tere

Meie tagasihoidlik seltskond on koos toimetanud juba 13 nädalat - päris pikk aeg ju. Vaid mõned nädalad veel ja selleks korraks on n.ö kohustuslik duellitamine läbi. Kuidas keegi edasi jätkab, eks seda näitab aeg, aga julgen väita, et nii mõnedelgi just läbi duellide see kaal kõige paremini langebki. Kuigi iga inimese puhul on see erinev.

Aga siin siis nädala kokkuvõte ise.



Siin aga kogu meie meeskonna tiim, kes tänaseks päevaks on järgi jäänud. Loodan, et meie väga palju meie arvukus lange.

Valikud: VastaOsunda
Re: JÕULUDUELL 2011 06.08.2011 - 23.12.2011 NÄDALA KOKKUVÕTTED
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 14. November 2011, kl 16.40

Tere

Seekordne tabel siin ja natuke teistmoodi, sest olen veidi ajahädas. [www.hot.ee]

Valikud: VastaOsunda
Kokku: 12Järgmine
Asukoht: 1 / 2


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.