Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Nädalavahetuse duell
Saatis: Rändaja
Kuupäev: 09. July 2010, kl 05.53

Tundub, et nädalavahetus on hästi paljudele suurimaks komistuskiviks kaalu langetamisel. Minul on juba kolm nädalat järjest nädala lõpp tõeliseks fiaskoks kujunenud. Seepärast tahakski teada - kes oleks huvitatud sellisest duellist: "Kes suudab nädalavahetuse kõige tervislikumalt üle elada?"
Asjale hetkel oma mätta otsast vaadates, mõõdaks seda tervislikkust niimoodi:

Nädalavahetuseks arvestaks 3 päeva - reede kuni pühapäev. Arvestus käiks iga päeva kohta eraldi, lõpuks liidaks-lahutaks tulemuse kokku.

1)Kas kalorid (ilma liikumiseta) jäid lubatu piiresse? (Kalorid normi piires - 10 punkti; iga 5% üle tähendab 1 punkt vähem)

2)Kui vähese alkoholi hulgaga hakkama said? (VäGA minu mätas) (Mmmmm...ütleme, et 300 kcal on neutraalne ala. Iga 100 kcal vähem annab lisaks 1 punkti, iga 100 kcal rohkem annab -1 punkti)

3)Kui palju liikusid? (Iga liikumisega kulutatud 100 kcal annab 1 punkti)

Loodan, et kogu see asi nüüd liiga segane ei saanud. Mõtlesin kogu selle kupatuse just praegu välja, nii et igasugused ettepanekud on teretulnud :-)

Päikest,

Nädalavahetuse ees värisev Rändaja

Valikud: VastaOsunda
Re: Nädalavahetuse duell
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 09. July 2010, kl 07.58

Tõotab väga põnev tulema. Teise punktiga ei oleks minul üldse probleeme, sest ma praktiliselt ei tarbigi alkoholi. Esimene ja kolmas on nii ja naa.
Aga päris huvitavalt kõlab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Nädalavahetuse duell
Saatis: hele
Kuupäev: 09. July 2010, kl 08.11

Kas sa Tupsu36 osaled? Kui ei siis võtan duelli vastu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Nädalavahetuse duell
Saatis: Rändaja
Kuupäev: 09. July 2010, kl 09.22

Hele, see ei pea tingimata 2 inimese duell olema! Ma arvan, et mida rohkem inimesi, seda parem olekski!

Kas siis esmaspäeval loeme tibud üle ;-)

Valikud: VastaOsunda
Re: Nädalavahetuse duell
Saatis: hele
Kuupäev: 09. July 2010, kl 09.33

ok! võtan osa...ehk siis suudan ennast paremini korrale kutsuda( armastan väga magusat)

Valikud: VastaOsunda
Re: Nädalavahetuse duell
Saatis: savikass
Kuupäev: 09. July 2010, kl 09.35

Mul on kahjuks tulemas aasta kõige rajum nädalavahetus, seega ma otsustasin selleks ajaks kaaluabi unustada ja tarbida sööke ning jooke täpselt nii, nagu mulle meeldib. Eks siis esmaspäeval näeb, mis saab. Nii et tõstan juba praegu käed ja annan alla, aga ainult ajutiselt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Nädalavahetuse duell
Saatis: hele
Kuupäev: 11. July 2010, kl 21.51

Hei, Rändaja!
On küll pühapäeva õhtu, aga ega ma vist enam sööma ei hakka.Kokkuvõte siis selline:
reede- ilma trennita sõin 70 kalorit rohkem - 9 punkti+ trenn 5( panin kirja ainult ujumise ja rattaga sõitmise) kokku 14 punkti
laupäev- sõin ettenähtud kalorite hulgast vähem 392 kalorit -10 punkti+trenn 5punkti (oli väga tegus päev) kokku 15punkti.
pühapäev- sõin normi piires-10 punkti ja trenn 4 punkti. kokku 14
Kokku sain 43 punkti. Alkoga on selline suhe ,et ei tarbi üldse.Eelmisel sügisel jätsin suitsetamise maha ja kaalu tuli juurde peaaegu 10kg.Ma ei tea , kas ma arvestasin nüüd kõik õigesti, aga eks ma siis homme teen vigade paranduse.
Hele

Valikud: VastaOsunda
Re: Nädalavahetuse duell
Saatis: Rändaja
Kuupäev: 12. July 2010, kl 03.43

Hei ise ka! :-)

Minu kokkuvõte sai selline:

1) reedel - ilma trennita sõin 30% lubatust rohkem, s.t 4 punkti; ka alkoholiga sain kõvasti miinuseid, ehk siis miinus 6 punkti. Liikumist oli selle eest aga palju (basseinis sai tund aega pikkusi ujutud ja õhtul veel pooleteist tunnine jalgsimatk), ehk siis pluss 6 punkti.
Reede kokku: 4 punkti.

2) laupäev - ilma trennita taas 130% kaloritest (4p), alkoholi hästi natuke (1p) aga mingit erilist füüsilist pingutamist ei olnud, nii et siit ma endale punkte anda ei saa.
Laupäev kokku: 5 punkti

3) pühapäev - 121% lubatud kaloritest (6 p), alkoholi ei joonud (3 punkti) ja liikumisele kulutatud kalorid olid täitsa laes (1.5 tundi tõsist rattasõitu ja siis veel 4 tundi sõbral abiks kolimisel - kõva kappide ja laudade tassimine võttis ikka päris läbi) (10p)
Pühapaev kokku: 19 punkti

Nädalavahetuse kogu tulemus siis minul 28 punkti. Nii et tundub, et hetkel oled Sina liider! Ootame Tupsu punktid ka ära!

Igatahes pean ütlema, et selline üritus oli minu jaoks distsiplineeriv. Nagu ma ütlesin, viimased 3 nädalat olen nädalavahetusega kogu kaalu langetamisele kõva põntsu pannud. Seekord aga - oh imet, kaal on reedega võrreldes isegi 300 g langenud!

Kuidas Sulle tundus, kas oli sellest duellist abi või sa oledki tavaliselt nii tubli?

Päikest,

Rändaja

Valikud: VastaOsunda
Re: Nädalavahetuse duell
Saatis: hele
Kuupäev: 12. July 2010, kl 07.25

Heia-heia!

Vot selline lugu siis, et mul tuleb - 2 punkti (jääb alles 41 p). Tegin veel hilja õhtul pannkooke ja loomulikult sõin ise ka.
Hakkan näksima, kui mul tegevust pole...sad smiley järelikult pean olema liikumises ja ilma võileivapakita mere ääres.Võin vabalt olla ilma söömata õhtuni ja siis korraga kõik lubatud kalorid ära süüa.See on väga paha , aga eks ma püüa ennast natukene "ohjes hoida".
Ilusat päikeselist uue nädala algust!
Hele

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.