Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: EelmineEsimene...7891011121314151617Järgmine
Asukoht: 15 / 17
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 22. April 2016, kl 08.07

Hei, mina tahan vinguda, see nädal söömisega kehvasti - olen isegi õhtuti 21-22 midagi näksinud sad smiley, trenni olen teinud, aga natuke vähem intensiivselt ja tulemused kohe näha +600 gr aga põrgu see 600 gr hoopis hullem, et ma ise kohe tunnen ennast kehvasti selle söömise ja vähem liikumise pärast. Täna hommikul ei olnud isegi söögiisu - no loomulikult ei ole siis söögiisu kui õhtul hilja veel süüa... palju parem on ärgata kui kõht mõnusalt tühi...

Aga ehk täiskuust alates st. tänasest lähevad asjad paremaks...

Nädalavahetusel teen kindlasti 10 km jooksuringi, joogasse lähen ja arvan, et mingi lihastrenn võiks ka plaani võtta.

Olge tublid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: TigeTibu
Kuupäev: 22. April 2016, kl 09.41

Ursull- tabel teatab mulle, et minu numbrid on "tekst" ja annab veateate :/

Terve nädal üks söömine, maiustamine, sünnipäevadel ja külas käimine. Jalutamas 2x ja tulem kokku +0,7
. Nägin nädala jooksul veel hirmsamaid. Seega, tänane kaal isegi OK.

Mul on mingi "kriis" .. midagi ei taha, kuidagi ei taha. sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 23. April 2016, kl 11.22

Hommik ma see nädal korralik olnud, kuigi liikunud olen vähem. See nädal oli jõusaali trenn raskem ja nüüd siis õlg tuikab selle tulemusena, eks siis tuleb rahulikumalt võtta. Täna siis ka kodune päev, niikaua, kui tuleb pere koju, meil käis koer eile opil ja siis keegi peab koguaeg valvama teda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 25. April 2016, kl 07.49

TigeTibu, said vist asja korda tabelis? Ma vähemalt ei tuvastanud mingit errorit selles osas.

Mina rattalaagrist tagasi, lihased pingul ja kaal laes smiling smiley
Eesmärk oli saada selleks reedeks 85 kaalule ette, eks näis kuidas õnnestub. Kõigepealt vaja laagri kilod alla saada. Nädala lõpus on tulemas üks üritus ka, kus vist saab liiga palju süüa.

Keegi Viljandi järvejooksule läheb pühapäeval? Ise alles kaalun minemist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: TigeTibu
Kuupäev: 26. April 2016, kl 09.16

Ursull- sain jah. Mitu korda teatas mulle, et numbrid on tekst mitte numbrid angry smiley paar korda saatsin viisakalt peesse ja siis läks korda. ei tea, mis segas.

Mul on mingi tohutu jo-jo ja ma lihtsalt .. olen sõltlane! Eile sõin 4x 100g šokolaadi sedasi ära, et ma ei jõudnud üldse oma tegevust registreerida, lihtsalt avastasin, et ooohoo. OTSAS!

Jalutama pole saanud-tahtnd-suutnud, seega füüsiline koormus ka nullis.


Mina ei saa aru, kuidas te kõik nii palju trenni jaksate teha grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 26. April 2016, kl 14.34

Tige Tibu, kui sul selline šoksi sõltuvus, siis ürita seda mitte üldse koju osta, siis ei saa ka kiusatust tekkida.
Mul see nädal see jama, et kõht on kinni. Nii vastik on kohe olla ja ilmad on veel hullemad, ei taha kohe üldse välja minna. Hea vähemalt, et jõusaal on.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Tessy99
Kuupäev: 26. April 2016, kl 18.36

pekkis nädal......jälle

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 26. April 2016, kl 18.47

Mis te siin kambakesi nüüd pekitate? Asi ikka mõtlemises.
Mul ka pärast laagrit tubli pluss tulnud, aga üritan siin reedeks ikka eelmise nädala kaaluni punnida.
ANXU, kõhu kinnisuse puhul osta apteekist puuvilja kapslit. Aga soovitan täpselt juhiseid jälgida, ehk siis õhtul enne magama minekut, siis jõuad hommikul tühjaks end lasta. Samuti omast kogemusest ei soovita esimesel korral 2 tab korraga võtta vaid 1. spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: TigeTibu
Kuupäev: 27. April 2016, kl 21.59

Anxu79 Heheh, see ei tööta. Ma lähen kasvõi kell 2 öösel ja ostan selle šokolaadi, kui isu on. Ma väga kaua aastaid magusasööja olnud aga nüüd imetamise ajal on ikka püsti hull olukord.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: KristaP
Kuupäev: 28. April 2016, kl 09.15

tere taas kõigile üle pika aja. Anxu kõhukinnisuse puhul aitab ka väga hästi duphalaci siirup. Kasutasin seda arsti soovitusel esimese raseduse ajal kolm korda päevas, nii saime seedimise korda ja ka kaalu pidama. Hiljuti sai proovitud peale ülesöömist üritusel, sain abi juba samal õhtul winking smiley
Aga kui rääkida minu tegemistest, siis oleme ikka positiivsed ja pooleli ei jäta midagi, kui eelmine nädal näitas mu kaal 1,5 kg vähem, siis see norm kõikumine minu puhul seee paar kilo siia-sinna. ehk siis laupäeva hommikul oli ta tagasi kuigi ei premeerind ennast ülesöömise ega maiustustega. tongue sticking out smiley aga pole hullu, küll see kaal ükskord langema ka hakkab...
aga see nädal... otsustasin jätta suitsetamise maha päevapealt, söönud olen kõike, mida tahan, ennast piiramata, vee joomine oli minimaalne- päevas koos kohviga u.1liiter. ja loomulikult hommikul kaal 103 kg. grinning smiley tänaseks olen suutnud ületada piiri, mis ma varem ilma sigarettideta olen olnud, seega nüüd mott laes taas ja tuleb hakata taas kaalu ja toitumist jälgima mittesuitsetajana. Aga teile kõigile soovin homseks ilusaid miinuseid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 28. April 2016, kl 14.51

Tubli Krista, nüüd suurem mott ka kaalust alla võtta, et tõestada, et suitsetamisest loobumisega saab ka kaalu alla.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 29. April 2016, kl 05.30

Hommikust!
Alustame siis kaalumisega. Ma nati enda peale kuri. Lootsin 85 lõpuks ette saada, aga nii nati jäi puudu. No ei oleks olnud eile vaja veel õhtul lisaks suurele kogusele omlettile veel 1,5 klaasi smuutit sisse ajada. No mees tegi smuutit ja ma ei suutnud ei sellele öelda. Muidu oleks praegu ehk kaal väiksem olnud.
Teisest küljest hea, et üldsegi väikegi miinus tekkis. Pärast laagrit on alati mega kaalutõus, lihas, tubli söök ja ka jook, tõstavad nädalavahetusega kaalu 2-3kg. Üldjuhul läheb see nädalaga ilusti kõik tagasi ka. Lihtsalt laagris olles saab keha korraliku šoki, kui 2-3 trenni päevas ja siis talletab iga väiksemagi suutäie kohe varusse.
Nii, et siis maikuust uus katse ja üritaks järgmised 2kg maha raputada.
Ps. pärast laagrit on maantee rattasõit hakanud nii meeldima. Alguses mõte sellest, et peab grupis kellegi taga sõitma ja kellegi teises tempos tundus kuidagi tüütu. Veel suurim hirm oli sõita rattakingadega, et jalad on pedaalide küljes kinni. Nüüd kuidagi ei tundugi see hirmus. Jalg käib juba suht õigeaegselt naks välja enne seda kui peatuma hakkan. Eks ole näha, mis ohuolukorras juhtub winking smiley

Kõigile ilusaid miinuseid ja ärge unustage kaalu kirja panna. Kui neljas nädal juba kaal kirjas ei ole, siis kustutan listist ära, sest muidu see nimekiri lihtsalt veniks liiga pikaks ja raske tabelit hallata.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 29. April 2016, kl 06.19

Mul nulliring, lootisn ka 85 näha, aga pole hullu, küll tuleb järgmine nädal. Mul hetkel koeraga jamad ja siis on liikumine suht null, ainult kaks korda nädalas jõusaal. Ilusaid miinuseid ja loodame, et ilmad lähevad soojemaks ja päike ka ennast rohkem näitab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: TigeTibu
Kuupäev: 29. April 2016, kl 09.12

Ma ei läinud täna kaalule. Enesetunne kehv ja no polnud mul seda kaalutõusu numbrit veel lisa stressifaktorina näha.
Uuel reedel uuesti.
Oeh. sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 01. May 2016, kl 22.02

Ma pole endaga üldse rahul, müttasin nādalavahetusel aias kővasti tööd teha ja ôhtuks parkisin oma kere korralikult täis - nagu mingi maaeit, peale tööd. Kuhu jäid kapsad,kaalid ? Samas käisin laupäeval jooksmas 10 km ja täna joogas. Plaan uuest nädalast ennast kätte vőtta, olge teiegi tublid. Ei sokolaadile ja ja liikumisele.

Ursull kas käisid Viljandi jooksul? Sa ikka tubli sportlane...

Anxu kas sinu koeraga nüüd korras?

Jaanipäevani pole enam kaua aega, aga kui hästi pingutada vőiksid kőik vähemalt 5 kilo alla saada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 02. May 2016, kl 17.52

Koeral kasvaja saadi kätte, aga eks nüüd see paranemine võtab aega. Kuna haav oli mega suur, siis võtab ikka tükk aega enne, kui kinni kasvab. Õnneks enam pole jalg paistes, reedel lähme võtame niidid välja.
Käisin täna trennis, kuuga läks siis kaks kilo, järgmise kuu pean, siis üksi trenni tegema, ilma treenerita ja siis vaatame uuesti tulemused üle. Nii palju juba endale tundub, et nahk on läinud pringimaks, ei ole enam nii lõtv nagu varem.
Nii mõnus, et ilmad soojaks läinud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 02. May 2016, kl 18.35

Hei!
Minu Viljandi jäi vahele. Kuigi ilgelt tahtsin käia, sest pole ennem seda distantsi jooksnud. Eks midagi las jääda järgmisteks aastateks ka.
Mees pidas tagasihoidlikult juubelit ja korrastasime suvilat laupäeval.
Eile otsustasin lolli see-eest panna. Ilm oli ju üüber. Tõmbasin paari meeskolleegiga 60km ratast sõita ja siis pärast kohe sõbrannaga 13km jooksu peale. Mees veel irvitas koju jõudes, et kle mine tee ujumine ka kohe Jüri basseinis peale, siis saad oma selle aasta eesmärgiga triatlon teha ühelepoole grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Anett
Kuupäev: 04. May 2016, kl 15.55

Heihoo!
Mina oma reedest kaalu sihilikult ei märkinud. No lihtsalt ei saa aru mis asi see on nii.. Täitsa tigedaks teeb, oli see siis 64 JÄLLE!
Ajab ikka harja punaseks, nagu jobu rassi ja jälgi ja sittagi maha ei lähe :/

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 05. May 2016, kl 05.59

Anett, räägi mulle sellest. Ma nagu täiega hüppan-kargan-võimlen ja kaal vaid tõuseb. Mul jälle 87 ees....oi kurja! Tahaks reedeks kasvõi nulligi jääda, aga kahtlen.
Homme algab noorkuu loomine 06.05.2016 22:29. Seega soovid teele. Kaalu osas tähendab see seda, et veel raskem on alla saada, sest kuu hakkab kasvama. Aga mõtleme positiivselt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 06. May 2016, kl 05.26

Hommik!
Novot, juba jälle võib kinnitada seda tõepärasust, et tuleb päev varem siin kiunumas käia ja siis kaal hakkab liikuma winking smiley Mingi Kaaluabi "needus" vist siin smiling smiley
Tundus, et mul keha hoidis kõike kinni, mis suhu sai. Ilmselgelt söön jälle liiga vähe. Nojaa siis eile läks mingit suuremat sorti vetsuvahet jooksmist lahti. Öelge selle coca-cola kohta mida tahes, aga jah minu "torud" ta puhastab korralikult alati ära spinning smiley sticking its tongue out Lõpuks see kaua oodatud 85 jõudis ette grinning smiley Ma nii rõõmus! the finger smiley Kindlasti pean end millegagi premeerima....äkki uus kleit eye rolling smiley
Ilusat kaalulangust teistele ka! hot smileyhot smileyhot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Kuupäev: 06. May 2016, kl 11.20

Tere jälle kõigile!
Lisasin ennast ka jälle tabelisse. Järgmine nädal saab sünnitusest mööda juba 1 kuu ja aeg on härjal jälle sarvist haarata. Rasedusega võtsin juurde 16 kg. Haiglasse jäi 6 kg ja peale seda on veel 4 kg läinud. Kuid Algkaaluni veel 6 kg ja siis edasi esimeste laste eelsesse kaalu, mis pikalt oli mul norm kaal, veel 4 kg. Seega hetkel soov kokku alla saada 10 kg. Tänase ja paaripäevataguse kaalu vahe 1 kg, mis mulle suureks üllatuskes. Hetkel saan nautida ka väikse abilise abi. Lisaks plaan palju vankriga kärutada, magus kontrolli alla saada, vett rohkem juua ja peale kell 8 õhtul enam mitte süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Piia37
Kuupäev: 06. May 2016, kl 12.55

Palju õnne Roosaroos!
Mina sain ka üle pika aja 9 ette,enam käest ei lase smiling smiley ,sest liikumise mott totaalne peal,olen juba mitu päeva osa teed jalgsi tööle ja koju lausa pea terve tee läinud,km sõltuvalt teerajast töölt koju 7,5 -8,5 km ja ehk rohkemgi,endo paneb palju segast,ehk õnnestub suvel midagi paremat leiutada,vana sammur ehk sammulugeja on õnneks igati truu juba paar aastat olnud.
Mul on väga hea meel,et meid grupis endiselt nii palju on.
Ursull,kas plaanid tabelit pikendada jaanideni või soovid uut luua,suvi ju kõigile teada kiire aeg,samas huvilisi on palju või mis teised sellest arvavad`?

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 06. May 2016, kl 17.23

Ikka pikendan. Võtavad osa, kes tahavad.
Minul on isiklikus plaanis olla järjepidev nii trennide kui söömistega, olenemata, mis aastaaeg on. Suvi on nagunii üks suur ahvatluste kuu, aga siis vähemalt midagigigiii torgib olema korralik.
Samas, ega sellel tabelil mingit tähtaega ei ole. Igalühel meist on erinevad eesmärgid ja erinev aeg, millal nad oma kaaluga rahule jäävad.
Kehtib ikka sama reegel, et kui 3 nädalat punane kaalunumber ehk ei panda kaalu kirja siis 4 nädalal kustutan rea ära, et list liiga pikaks ei veniks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 12. May 2016, kl 21.05

Mul oli eile siin pikk hala kirjutatud, aga nää ära kadus kuhugi ja ei vinnanud otsast uuesti halama hakata spinning smiley sticking its tongue out
Noh fakt on see, et seekord tuleb pluss, nuta või naera. Emadepäevast saati ainult üks kookide, tortide ja magusa vitsutamine käib....kaal muidugi ka kärme kohe reageerima.
Ahh, ma ei vinna rohkem sel teemal halada, ise loll muud ei midagi!

Laupäeval keegi Tartu Kevadjooksule ka minemas on? Ma lähen smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Kuupäev: 13. May 2016, kl 07.09

Tänane tulemus küll väiksem, kui eelmine nädal, aga ainult 100g. Tegelikult ma ei ole ma veel seda kaalulangetamist väga tõsiselt võtnud. Ainuke asi, mis millest ma rohkem kinni pidasin, oli õhtune söömine, aga ka mitte igapäev. Magusast hoidsin eemale rohkem nädala alguse poole, aga nädala lõpp läks ikka käest. Jalutamas pole ka paar päeva käia saanud, kuna jube kiire on koguaeg, iga sekund arvel. Õnneks sain eile esimese joomksu tehtud peale rasedust. Ja nüüd kui jälle tahtmist ja võimalust, saab vormi parandama hakata smiling smiley

Häid kaalunumbreid kõigile!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Roosaroos 13.05.2016 07.10.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: TigeTibu
Kuupäev: 13. May 2016, kl 08.33

angry smiley kuidas saab üks inimene nii loll.. stupid stupid stupid!!!

Igatahes. Alguses tagasi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Kuupäev: 14. May 2016, kl 10.59

Hei, mul oli eelmine nädal nii ilus langus, aga see nädal on ainult -0,2 kg, aga nooh iga nädal ju ei saagi nii hästi minna smiling smiley Jama on see, et aasta alguses mõtlesin, et tahaks Itaalia reisiks kaaluda mingi 65 kg, aga nüüd näed, et seda vist ikkagi ei juhtu. Mu liigne kaal armastab mind liiga palju smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 14. May 2016, kl 16.59

Hei, mul nii kiired ajad, et pole jõudnud eriti arvutissegi.... Kõige hullem see, et pole see nädal trenni ka jõudnud. No las siis olla üks trennivaba nädal pealegi, uuest nädalast jälle korralik trenn 3-4 korda nädalas. Aiatöödega nii palju tegemist, eks see ka mingi liikumine on aga kui ma 5 aastat tagasi arvasin, et aiatööd on piisav liikumine siis nüüd ma olen sellisel arvamusel, et konkreetne igale lihasgrupile pidev trenn on õigem ja lihtsalt tuleb selleks aeg leida.

Söömise koha pealt, mis teadupärast on kõige määravam kehakaalu langetamisel on selline harju keskmine. Kaal mul nädalaga muutunud ei ole, järelikult tuleb ainult natuke toiduga piirata ja mingi miinus peaks ju siis tulema.... HEUREKA - mis ma avastasin smiling smiley

Ursull ma ei lähe kevadjooksule, aga käisin emadepäeval SEB jooksul Elvas, parandasin aega 1 minuti jagu ühel tõusul pidin ka kõndima - no nii raske tõus oli smiling smiley aga tore oli ja plaanin ikka sellistel rahvaüritustel 2-3 korda aastas osaleda.

Tore kui jätkame ikka selle tabeliga, ma annan endale lubaduse, et niikaua ma siin tabelis käin ja olen kui 68 ees, tahaks näha kuna ma ennast kätte võtan - või haaraks ikka kohe härjal sarvist ja hakkaks ükskord ometi miinust ka tabelisse kirjutama, kaua võib siin lihtsalt vegeteerida ja mitte mingit tulemust saavutada.

Olge tublid ja head smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 20. May 2016, kl 05.48

Hommik!
Jälle see suur kaalumise päev....ja ma võin endale vitsa tuua! Jälle juures. Eks kuidagi peab see magusa söömine ju mõjuma ka, mida ma terve eelmise nädala põhimõtteliselt tegin ja osake isegi veel sellest nädalast. Üritan siin toiduga jälle tubliks saada, aga noh alati ei õnnestu.
Piisab sellest, et saad kurguvalu ja hoiad end sportimisega tagasi, kui kohe hakkab külmkapiuks kiiremini tööle.
Eelmine laupäev sai käidud siis Tartu Kevadjooksul 10km ja suutsin oma aega 2+ minuti võrra parandada. Peab rahul olema. Lõplik aeg tuli 1:03 millegiga. Ilgelt oleks tahtnud juba seekord alla tunni joosta....alguse kilomeetriajad olid küll ilusad, alla 6 min isegi, aga noh seekord panen küll ilma süüks. Sellise tuulega ma vist pole ennem kunagi jooksnud ja veel vähem võistelnud. Ime, et üldse rajal püsisin. Poole ajast oli tuul tugevalt vastu, mingitel lõikudel oli selline tugev päike, et tahtis põhjamaa inimese üles sulatada. Ühesõnaga väga raske jooks oli. Berliinis mul läks raskeks alles mingil 16-17km, aga Tartus kümment joostes, oli raske esimesest kilomeetrist alates.
Aga jah söömise kohapealt peaks end tõsiselt käsile võtma. Järgmine võistlus on 6 juuni Rapla Selveri Suurjooks ja siis juba selle aasta teine poolik tulemas Narvas.
Eelmisel aastal lubasime sõbrannaga, et teeme selle Kõva Mehe jooksu ka ära pulli mõttes, nüüd siis olen kirjas ja tundub, et kisub ikka selliseks võistlusmomendiks, mitte lihtsalt fun smiling smiley Vaatan homme hommikul kuidas enesetunne on, kui hea, siis teeb Maardus ühe maastikujooksu ära, et keha laisaks ei lähe vaid asfaldil joostes.

Birika, sa muidu Elvakas vää? Mul õde elab seal kandis ja käin seal suht tihti. Eelmine nädal olin ka seal. Juulis plaanin ära teha oma elu esimese triatloni ja valisin selleks Elva triatloni smiling smiley

Minu plusskaalust hoolimata, soovin ikka kõigile miinust spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Anett
Kuupäev: 20. May 2016, kl 07.02

Tere!
Ma pole ammu kirjutanud kuna arvuti oli katki.
Olen terve mai kuu päris kenasti liigutanud v. a viimane nädal kuna plika jäi haigeks, sai terveks ja siis uuesti. Nüüd olen ise ka veel viiruses ja ei julge tõmmelda väga+ 4 magamata ööd .
Toitumine on nii enam vähem. Alati võiks paremini.
Pühapäevast saan uuesti tõsisemalt liigutama hakata. Tahtsin eile minna jooksma, aga hea, et plika ei lasknud. Täna örkasin kohutava kurguvaluga.
Kõigile soovin kena miinust ja päikest smiling smiley !

Valikud: VastaOsunda
Kokku: EelmineEsimene...7891011121314151617Järgmine
Asukoht: 15 / 17


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.