Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kas pingutaksid rohkem, kui selle eest makstaks?
Saatis: Niika
Kuupäev: 07. June 2010, kl 11.32

Ma saan aru, et USAs on ülekaalulisus suurem probleem kui meil ja et võibolla on seal ka rahale orienteeritus suurem. Aga sellegipoolest tundub kummaline, kui firma on nõus oma töötajatele maksma selle eest, et nad saleneksid. Vaata lähemalt siit: [www.tarbija24.ee]

Kas Sina pingutaksid salenemise ja tervislikkuse suunal rohkem, kui kusagilt laekuks selle eest su arvele raha?

Valikud: VastaOsunda
Re: kas pingutaksid rohkem, kui selle eest makstaks?
Saatis: Memee
Kuupäev: 07. June 2010, kl 14.42

Salenemise eest laekubki mu arvele raha, kuna söögiraha jääb kohutavalt palju üle. Enne pitsad, krõpsud, koogid - kõik maksis. Nüüd õun, salat, mahl, natuke liha - kõike väikestes kogustes, nii et isegi kallimad tervisetooted tulevad siiski odavamad kui varemalt maksikogustes soodukaga krõpsud ja kokakoola.

Aga ei, selle nimel ma ei salene. Salenen ikka salenemise ja tervise nimel. Aga ma arvan, et inimesele on lihtsalt abiks, kui silme ees on mingi konkreetsem ja praktilisem stiimul ja selleks sobib raha sama hästi nagu iga muu asi. Olen tähele pannud, et minu puhul toimib isegi lihtsalt see väga hästi, et Kaaluabis on graafikud toitumise ja sportimise kohta - paljalt ilusa graafiku hoidmise nimel olen mõnigi kord end ikka välja kõndima vedanud, sest muidu oleks pärast nii kurb vaadata winking smiley Mõnikord on väikeste eesmärkide (väike rahanoos või kena graafik) poole pürgimine lihtsam kui suurte eesmärkide poole (nagu hea tervis ja kena välimus). Väikesed eesmärgid motiveerivad pingutama, sest tasu saad kohe kätte, kui aga eesmärk on liiga suur ja hoomamatu, jääb tegevus pahatihti pooleli või pole tulemus suurem asi. Elus vahetatakse tihtipeale suuremate eesmärkide saavutamine peenraha vastu - normis kehakaal on ju hea asi, aga selle saavutamiseks läheb kuid. Samas oma pitsalõigu saaksin ma kohe kätte ja kohe oleks hea olla...

Ma arvan, et selline firma vähemalt üritab midagi paremaks muuta, nii et jõudu. Muidugi samas kas see pole mitte diskrimineerimine nende suhtes, kes juba on saledad - neile peaks siis mingite muude saavutuste eest preemiat võimaldama smiling smiley Aga nagu ma aru sain, siis pole raha mõeldud ainult paksudele, vaid kõigile, kes end liigutavad. Mul poleks selle vastu midagi, kui mu õhtuse jooksuringi järel mulle kohe ka väike rahasummake arvele laekuks. Mingil määral see ikka motiveerikas, aga vaevalt et sellest üksi piisab. Kui need just nii suured rahad ei ole, et nende eest omale eluaset saab soetada vms... Selle nimel liduks kas või oimetuks the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kas pingutaksid rohkem, kui selle eest makstaks?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 07. June 2010, kl 14.53

Kahe otsaga asi. Me kah maksame siin ju selle eest, et saaks kasutada programmi, mis graafikute ja toiduainete nimekirja näol meile asja lihtsamaks teeks. Kui maksad, siis ka pingutad. Kes ikka surnud hobuse eest maksta tahaks.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.