Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Toiduvalik mõjutab silmade tervist
Saatis: Niika
Kuupäev: 15. September 2010, kl 08.03

Tavaliselt hakkab nägemine halvenema pärast 40. eluaastat ja kõige sagedamini on inimesel tarvis lugemisprille. Silmapõhja lupjumine algab samuti 40-50-aastaselt ja seda võib Reigo sõnade järgi nimetada vananemise loomulikuks osaks. Haigusest saab rääkida siis, kui see hakkab häirima nägemist - lugemisel tähed moonduvad või kaovad ning silmad vajavad valguse muutumisega kohanemiseks varasemast rohkem aega. Selliseid muutusi prillidega enam kompenseerida ei saa, sest silmapõhi on saanud kahjustada. Haiguse hilises faasis tekib nägemisvälja keskele hall laik ning kõige raskemal juhul on tagajärjeks pimedaks jäämine.

Rohelised aedviljad

Nende riskide valguses tundub aedviljade söömine ja suitsetamisest loobumine väikse ohverdusena. Oma osa mängib muidugi ka pärilikkus, kuid Reigo märkis, et tervisliku toitumisega saab haiguse avaldumist edasi lükata ja pidurdada selle kulgu.

Silmadele on kasulikud omega-3 rasvhapped ja mitmed antioksüdandid, eriti luteiin ja zeaksantiin. Neid aineid leidub rohelistes aedviljades, näiteks spinatis ja kapsas. Samuti on tarvilikud C-ja E-vitamiin. Kasulikud viljad on veel aprikoosid, porgandid, paprikad ja mais. Alkoholi, küllastunud rasvhapete ja kolesterooli rohke tarvitamine on aga silmapõhjale kahjulikud ja kurnavad tervist ka üldisemalt.
[www.tarbija24.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: Toiduvalik mõjutab silmade tervist
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 17. September 2010, kl 13.52

Eks arvatavasti meie tervis meie toidust sõltubki.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.