Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kuidas arvestada?
Saatis: MoLa
Kuupäev: 22. November 2010, kl 18.37

Tere, olen siin uus aga ei saa kuidagi aru , kuidas oma toidupäevikut täita. Näiteks kas kartuli panen kirja tükina või grammidena? Kui söön 3 kartulit ja panen tükina siis näitab kuidagi vägä vähe kcal. Sama lugu grillvorstiga. Kuidas kaalute näiteks valmis grillvorste. Tänud ette,

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 22. November 2010, kl 21.31

Kõige täpsem on ikka köögikaal ja grammid. Kui lisad päevikusse toidu, mis on lingina, siis vaata, kas selle juures on määratud 1 tk kaal. Kui seda pole, siis on 1 tk 10 g.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: yx
Kuupäev: 05. January 2011, kl 18.33

Andke palun algajale nõu, kuidas nt. võileiba arvestada? Napsasin lõuna ajal sööklast juustuleiva ja sõin ta sealsamas ära, üle kaaluda ei palunud ja omal ka kaalu parasjagu kaasas ei olnudspinning smiley sticking its tongue out. Aga nüüd mure: juustuvõileib 1 tk 110 kcal; juustuvõileib, 1 ports 687 kcal; juustuvõileib, 1 viil 41 kcal. ?????

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 06. January 2011, kl 10.27

Pane kõik asjad eraldi: 1 viil leiba u 30 gr, viil juustu u 15-20 gr, või u 2-3 gr.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 08. January 2011, kl 12.00

Ostsin omale mahlapressi. Värskeltpressitud mahlad on väga head aga ma ei tea kuipalju need mahlad kaloreid annavad. Kas on võimalik saada mingit infot omatehtud värkske mahla kalorsuse kohta. Näiteks kui pressin porganditest 100 ml mahla siis kui palju see grammides on? Ja kui palju see mahl kaloreid annab? Infot võiks olla nii apelsini, õuna kui ka muude värskelt pressitud mahlade kohta.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: merx333
Kuupäev: 11. January 2011, kl 12.19

Kiisukeauh, aga kas sa siis enne toorainet ära ei kaalu? Kasvõi nii, et võtad konkreetse koguse toorainet ja vaatad kui palju see mahla annab? No muidugi jõuame selleni, et päris kõik ju mahlaks ei jõua, aga ehk üks variant. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 13. January 2011, kl 10.52

Ei saa arvestada selle järgi ju. 100 grammi apelsini annab 46 kcal-t; 0,2 g rasva; 0,7 g valku; 10 g süsivesikuid; 2 g kiudaineid ja 8 g suhkrut. Need andmed sain raamatust Ahtriprojekt.
Kuskilt leidsin siiski ka värskeltpressitud apelsinimahla kalorsuse. 100 g mahla annab 36 kcal-t ja 1 klaas (250g) annab 90 kcal-t. Kui arvestada nüüd, et 100 grammi apelsini annab 46 kcal-t siis 250 grammi annaks 115 kcalorit. Ja loogiline ju, et näit. kiudaineid seal niipalju enam pole kui terves apelsinis. Kui nüüd arvestada, et vahe on juba 25 kcalorit ja kui plaanin päeva jooksul veel ära juua klaasi greibimahla ja klaasi porgandimahla siis mis see terve päeva peale kokku teeks? Vot sellepärast ma uuringi miks mitte kuskil pole kirjas palju ise värskeltpressitud mahlad kaloreid annavad.
Nii, et miks mitte kuskil pole võimalust vaadata värskeltpressitud mahlade kalorsust?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 13. January 2011, kl 10.57

Loomulikult pole mõtet juuksekarva lõhki ajada aga minu arust on vahe päeva peale ikka päris märkimisväärne. Asi selles, et kasutan Polari kella WM 42. See kell teeb personaalse programmi kaalu alandamiseks ja sinna on vaja sisestada ka kõik päeval tarbitud kalorid. Muide väga tõhus abimees kaalu alandamisel. Enne oli asi lihtsam. Mul polnudki mahlapressi ja kuna väljas söömas ei käinud oli väga lihtne teada saada mida ja kuipalju päevas omale sisse sööd. Värsked mahlad mulle väga meeldivad ja nii sagi soetatud mahlapress. Nüüd aga on asi väga segaseks läinud.
Kui keegi oskab mind aidata siis oleksin väga tänulik.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 14. January 2011, kl 10.18

Nonii toon siis nüüd siin ära puuviljade kaalud ja sellest saadava mahla grammides:

1 suur apelsin=710 g
sama apelsin kooritult=502 g
sellest apelsinist saadud mahl=307 g

5 kesmist porgandit=608g
samad porgandid puhastatult (pestud ja otsad ära lõigatud)=593g
neist porgandidest saadud mahl=338 g

1 õun=194 g
sama õun puhastatult( seemned ja vars ära)=185g
sellest õunast saadud mahl=132g

Kui nüüd kaalu järgi arvestada (apelsin annab 46 kcal-t) siis peaks 710g apelsini andma 327 kcal-t. Kuna aga kuskilt leidsin siiski värskeltpressitud apelsini mahla kalorsuse siis selle järgi annab mahl 36 kcal-t. Seega hoopis 256 kcal-t.
Ja kui nüüd kaaluda ära mahl ja arvestada et 100 g mahla annab 36 kcal-t siis selle järgi (sain mahla 307 g) annab see kogus mahla 111 kcal-t.
Milline neist variantidest siis õige on? Vahed on ju märkimisväärselt suured. Sellepärast ma soovikski teada on siin mõni asjatundja kes oskaks selgust tuua kuidas oleks õige.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 14. January 2011, kl 12.26

Küll need apelsinid võivad ikka erineva suurusega olla :-) Ma ostsin viimati selliseid väiksemapoolseid, mis koorega kaaluvad ca 250g ja ilma alla 150g... Mahla pole teinud :-)

Aga Sinu probleemist - ma seda koortega numbrit üldse ei vaataks, sest koori sa ju ei söö? Seega võta kas kooritud apelsini kaalu järgi (need kestad, mis Sa minema viskad, usun, et seal just palju kaloreid pole, pigem nn. kiudained) või siis värskelt pressitud mahla kaalu järgi (tõsi, pole ju teada, kas see number käib kooritud või koorimata apelsinidest saadud mahla kohta, kuid vähemasti võib loota, et selline "värske mahla" number ei sisalda konserveeritud mahladesse lisatavat suhkrut).
Ahjaa, ma olen üsna veendunud, et see apelsini 46 kcal/100g on arvutatud kooritud apelsinide järgi. Sama lugu siis banaanide ja muu kooritava "siloga".

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: merx333
Kuupäev: 14. January 2011, kl 13.31

Ikka ilma koorteta arvesta kalorsust, Kiisukeauh smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 16. January 2011, kl 13.03

See oli lihtsalt näitena toodud. Ma usun, et Ahtriprojektis (raamat toiduainete kalorsustest) on ka toodud abelsini kalorsus ilma kooreta. Sama ka banaanidega. Keegi ju ei söö apelsini ja banaani koos koorega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 24. January 2011, kl 11.40

Kui porganditest (ja puuviljadest) mahla teha jääb ju järgi kuiv saepurutaoline mass mida ma ära ei söö. Nii, et ma ei saa arvestada mahla kalorsust terve puuvilja või porgandiga. Selles ju asi ongi. Ja kindlasti jään mahla juues ilma tervet porgandit närides kiudainetest. Nii, et kas siin on mõni asjatundja kes oskab mu küsimusele vastata?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: Loona
Kuupäev: 06. February 2011, kl 14.57

Kas helbeid, riisi jm tuleb arvestada enne keetmist või kui võtan juba valmistoidu?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 06. February 2011, kl 15.42

Toitude nimekirjas on paljude toiduainete kohta olemas nii töödeldud kui töötlemata variant (kiirkaerahelbed vs kaerahelbepuder)

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: tirsa
Kuupäev: 19. March 2011, kl 22.34

Kuidas on õige arvestada söödud-kulutatud kaloreid? Põhitõde on see, et kuluta rohkem, kui sööd ja kaal langeb, mida sa see laias laastus tähendab.Tuhnides natuks kirjanduses, olen aru saanud asjadest nii-et kalorid ei kulu ainult treeningutega, jalutades jne. Energiat kulub ka näit. magades, seistes, istudes, talvel organismi sooja tootmiseks. Oletame, et kaalu alandada sooviv inimene võib süüa 1500 kcal. Inimene magab umbes 7h-420kcal (1h-60kcal),kui see inimene terve päeva midagi ei teeks, ainult istuks näiteks arvutis.See teeks 24-7(magamine), järele jäi 17h.Kui see nüüd kulutatud energiaks ümber arvutada 17h-1360kcal (1h istumist-80 kcal).Siis tuleb juba mitte midagi tehas päevas kulutatud kaloriteks 1780kcal.See ei ole ju loogiline.Kuidas see asi tegelikult käib?Kas keegi oskab seletada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 20. March 2011, kl 18.59

BAV-ist oled midagi kuulnud? See ongi vajalik kalorite hulk, mida vajad lihtsalt olemiseks ehk selleks, et hingad, magad jne. Sellepärast ka öeldakse, et alla BAV-i ei tohi süüa, kuna vastasel juhul läheb keha säästurežiimi.
Mina näiteks ei söögi Kaaluabi poolt ette nähtud kalorite piires, vaid kasutan seda lehekülge [www.struktuur.net] Ning kindlasti tuleb seal arvutada nii, et valid ka liikumise, kui palju reaalselt liigud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: Katerin
Kuupäev: 02. May 2011, kl 10.29

Kuidas arvestada kaerahelbepudru kaloreid? Kui söön 250g valmisputru, saan 780kcal!!! See on ju pool päevanormist juba sad smiley Palun abi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: bindweed
Kuupäev: 02. May 2011, kl 22.47

Kuidas sa sellise said, mis sul seal pudru sees siis on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 04. May 2011, kl 06.23

Minul ka küsimus arvestamise kohta. Kaaluabis tuleks jälgida nii kaloreid kui ka toitumise tasakaalu + GDA-d. Mul aga pidevalt just tasakaalu saamisega selline anomaalia, et kui saan päeva tasakaalu on valgud tugevalt üle söödud, kalorid aga normi piires. Kas selline pidev valkude ülesöömine on mingitpidi halb? Kaalu kaotamisele või siis tervisele?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: Katerin
Kuupäev: 04. May 2011, kl 08.55

Valisin kaerahelbe puder, mis andis 300kcal 100gr kohta...Kas se on siis vale? Kuidas ma saan arvestada valmispudru kaloreid?

Valikud: VastaOsunda
Arvutuse abi
Saatis: Lenny
Kuupäev: 07. July 2011, kl 14.05

Tere!

Olen uus prooviajaga kasutaja ja pole veel maksnud teenuse eest, kuid ma ei saa aru, et kuidas mind need paremal äärel olevad numbrid rasva ja valgu ning süsivesikute osas aitavad.
Seal on veel GDA info. All on mingid %,mida ma pean seal jälgima.
Sisestasin toidu 100g jogurtit ja mu päevane norm oli juba vale. Ringi peal on teised %-d kui GDA tabelis. mina ei saa ükski päev oma kcal soovituslikku normi täis, kuid kogu aeg on % vale.
Kahjuks ei näe praegu seal olevat täpsustavat infot, alles siis, kui olen maksnud.

Kas need protsendid GDA all näitavad, et palju olen saanud 100% , või mida need näitavad.
Loodan, et keegi saab mulle seletada, sest homme veel proovipäev ja siis otsustan, kui pihta saan, mida teha vaja.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 07. July 2011, kl 14.55

Lennyle:

Värviline ring näitab koguste propotsioone, et kas oled tasakaalu saavutanud ja tervest söögi osast, et mitu protsenti annab rasv-süsikad ja valgud.
Aga GDA näitab, et mitu grammi sinu kalorite hulgaga peab päeva jooksul saama grammides valke/süsikaid/rasva.

Mina kaalun 58.4kg,
norm on mul 1434 kalorit , ning lubatud on:
Rasva 50g
Valke 36g
Süsikaid 194g

Näide:

Kui minul oleks seal all (GDA tabelis), et valgud 133% ja rasv 117% siis oleksin päeva jooksul söönud valke 47.88g ja rasvu 58,5g. Aga minu keha nii palju ei vajaks.

Ja, kui oled punanases omadega (GDA tabeli järgi ) siis tähendab, et oled oma päeva soovituslikest kogustest üle läinud. Mina klikiksin seal “Põhjalik Analüüs” nupukesel, sealt saad ilusti näha, et mis toit sul, mida annab ja kui palju annab teatud asju. Selle järgi on ka kergem korrigeerida oma toitumist.
Mu jutt on vist segane aga loodan, et mõitsad cool smileyspinning smiley sticking its tongue out

PS! Unustasin, et kuna sa ei ole maksnud siis sa ei saa “Põhjalik Analüüs” nupukesel klikkida...
Loodan, et ostad omale selle paketi, sest Kaaluabi süsteem aitab sind kõvasti... Mina sain veebruarist -> jaanipäevani kaalu langetada 77kg -> 58.4kg smiling bouncing smiley
See süsteem siin aitab, disiplineerib ning toredad kasuatajad abistavad ning toetavad ka smiling smiley
Edu ja jõudu...



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Londiste112 07.07.2011 14.58.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: Lenny
Kuupäev: 08. July 2011, kl 14.46

Tänan abi eest!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Saatis: kajak
Kuupäev: 11. January 2012, kl 00.57

Tere
Minul sellin mure ,ei tea millist füüsilist aktiivsust valida.
Töötan kokana ja päris pingelised tööpäevad , kas on mõistlik panna vähe või üldse mitte füüsiline aktiivsus , või siis 1-2 korda nädalas kerget trenni?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas arvestada?
Kuupäev: 07. February 2012, kl 07.41

Kiisukeauh! kui netis natsa surfata, siis leiab mitmest allikast, et 100 g naturaalse mahla energeetiline väärtus on tavaliselt 40-60 kcal. võta keskmine ja ma arvan, et see saabki õige olema... mõne mahlaga saad rohkem, mõnega vähem...tongue sticking out smiley... apelsinimahla soovitax mina ikkagi koos tükikese koorega... ma tavaliselt saumixeriga umbes veerand koort 1 apelsini mahla sisse purustan, siis saab ka muu olulise apelsinilt kätte... ainult selle valge osa proovin nii palju kui võimalik kätte saada, seda mahla sisse ei ole mõtet purustada... mängimist on, kuid asi tasub ära...grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.