Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
füüsiline aktiivsus?
Saatis: pisike
Kuupäev: 13. February 2010, kl 20.24

Kuidas on füüsilise aktiivsusega? Näiteks täna koristasin kodu ja tegin tunnise jalutskäigu. Toit oli nagu lubatud, kcal-d normis. Kui nüüd lisan liikumise, näitab, et olen protsentides vähem tarbinud kcal-d. Kuidas siis suhtuda? Kas peaksin selle võrra rohkem sööma? Või on need liikumisega saadud kcal-d lihtsalt endale teadmiseks.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 13. February 2010, kl 22.23

füüsilise aktiivsuse "miinus" kalorite arvutamise aluseks on metabolic equivalent ehk MET [en.wikipedia.org]

Igal tegevuse juures kulutame kaloreid ja sõltuvusest kaalust ning intensiivsusest kulutame neid rohkem või vähem.

MET valem annab tulemuse, mida ei saa 100% täpseks lugeda kuid piisavalt täpse et "mittesportlane" saaks hinnata oma füüsilisi tegevusi

Wikipedia ütleb selle kohta

Osundus
Wikipedia
MET values must be treated as indicative only - taking into account that both RMR and actual energy consumption are highly dependent on physical and environmental factors such as adiposity, physical fitness level, cardiovascular health, or even ambient temperature


ehk mõõda oma füüsilisi tegevusi kuid ära üle või alahinda kulutatud kaloreid

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: ivar
Kuupäev: 14. February 2010, kl 17.06

küsimus oli konkreetne, vastus täiesti ebaselge.

kas siis võib selle kcal hulga võrra rohkem süüa? paluks jah või ei vastus, koos lühida, asjakohase ja maakeelse kommentaariga.
ei taha kuulda mingitest metaboolsetest ekvivalentidest.

tänan.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 14. February 2010, kl 17.16

Mina oma "targa peaga" ei ole neid "kulutatud kaloreid" uuesti lisaks söönud.smiling smiley Minu puhul on nad nö. nagu varukalorid, sest kui täna olen kuskil midagi ära kulutanud, siis homme võib juhtuda, et olen söönud näiteks 3% rohkem, kui päeva kaloritega ette oleks nähtud. Võtan asja enda jaoks summa summaarumina smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: paffike
Kuupäev: 14. February 2010, kl 17.56

Ma ei tea, kuidas teie profiilis, aga minu profiilis on normkalorite suurus sama, mis baasainevahetuse elushoidmiseks vajalik. Seega on loogiline, et kui ma liigun, pean ka rohkem sööma. Vastasel korral võib keha minna säästurežiimile, kuna inimene tarbib pidevalt alla nõutud hulga kaloreid ja allavõtmist ei toimu või siis on tagasilöök karm.
Seega minu arvamus: JAH, kui sa liigud, pead ka sööma rohkem.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: pisike
Kuupäev: 14. February 2010, kl 18.35

Tänan arutelu eest ivar, Kuukivi ja paffike! Kaaluabi vastus tekitas minus suure hämmingu. Lootsin arusaadavamat vastust aga sain siiski selle teilt. Talitangi esialgu Kuukivi ja enesetunde järgi.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: Helen
Kuupäev: 15. February 2010, kl 08.04

Mina olen samuti üritanud jääda lubatud kalorinormi piiridesse. Suurema füüsilise koormuse puhul olen püüdnud ikkagi mitte rohkem süüa kui etteantud päeva norm(vahel õnnestu, vahel mitte). Seni on kõik ilusti läinud ja kaal ikka langeb.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: Creeps
Kuupäev: 15. February 2010, kl 10.55

Mina saan asjadest nii aru, et kaalu kaotamiseks piisab päevas tarbida vaid baasainevahetuse võrra kaloreid. Füüsilise tegevuse jaoks peaks organism võtma kaloreid selle arvelt, mida kaotada soovid.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: ivar
Kuupäev: 15. February 2010, kl 11.13

paremal ülal, kus on too "piruka" tüüpi graafik mis loeb kaloreid ja rasva-süsivesikute-valkude suhet päevaratsioonist, igatahes arvutab füüsilise tegevuse kalorid maha. Mul oli üksvahe päeva kalorite arvestus miinuses.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: pisike
Kuupäev: 15. February 2010, kl 12.52

Huvi pärast küsin, et mida te märgite füüsiliseks aktiivsuseks? Kas konkreetselt tehtud trenn (nt treeningsaalis, tempokas kõnd, lumerookimine jne. ) või ka muud naljakad tegevused (nt töö arvutiga, teleka vaatamine, küpsetamine jne.). Ise otsustasin, et ei märgi neid noh liba tegevusi. Siis endal parem ülevaade, kui palju ma end füüsiliselt liigutanud olen.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Kuupäev: 15. February 2010, kl 13.16

Mina märgin ainult konkreetse treeningu (tempokas kõnd, velotrenažöör, võimlemine ...). Muidu võib tõesti juhtuda, et söö ja söö, aga kalorid ikka nullis.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: kalle
Kuupäev: 15. February 2010, kl 13.33

mina märgin seks, sex ning kaloreid kulub metsikult smiling bouncing smiley

aga kahjuks ei oska öelda palju kulub aeglase romantilise seksiga ja kiire tempoga kähkukaga hot smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati kalle 15.02.2010 13.35.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: Helen
Kuupäev: 15. February 2010, kl 14.43

Ok seks pakkus kohe huvi kui seda märkida, huvitav millise peaks valima, kolm varianti ja kolm erinevat kalorikulusmiling smiley



Füüsiline aktiivsus
seks 30 min -379 kcal Muuda Ico_delete
seksimine 30 min -320 kcal Muuda Ico_delete
Seks 30 min -43 kcal Muuda Ico_delete

Tegelikult on lühikese aja jooksul tulnud esile nii palju pisikesi vigu, et tekib küsimus mille eest maksan...Lehe omanikud ja eestvedaja peaks teostama paremat kontrolli või palkama inimese kes seda teeks. Hetekel ei saa üldse enam kindel olla kas need andmed mida sisestan ka õiged on...

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 15. February 2010, kl 14.45

saada info vigade kohta kaaluabi @ kaaluabi.ee

töö teenuse arenduse kui ka pisivigade osas käib

see et 3 seksiteemalist asja välja paistab on tõesti pisiviga, mis tuleb sellest et kasutajad on lisanud suvalisi numbreid ja need toimetamata igaühele välja paistvad. Teeme korda ja viskame valed "seksid" treeningute baasist välja



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Kaaluabi_kasutajatugi 15.02.2010 14.50.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: ivar
Kuupäev: 15. February 2010, kl 23.25

mina märgin füüsiliseks tegevuseks konkreetsed treeningtegevused, jalutamise metsas ja ka suuremad füüsilised tööd. Nt nädalavahetusel rookisin katuselt lund ca 2h. Tundub olevat päris korralik treeningu asendustegevus spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Kuupäev: 16. February 2010, kl 09.17

Samas on füüsiline tegevus juba kalorinormi arvutamisel arvesse võetud kui määrasime oma nädalase füüsilise aktiivsuse. Oleks selgem, kui toidukalorid ja treeningukalorid oleksid eraldi, mitte viimased miinusega toidust maha arvestatud

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: Creeps
Kuupäev: 16. February 2010, kl 19.11

Olen sinuga nõus Suur_tydruk.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: ivar
Kuupäev: 17. February 2010, kl 10.01

mina panin enda füsiliseks tegevuseks üdse mitte - siis on võimalik iga suurem tegevus kirja panna ja kalorid on päevaks arvestatud min reziimile. Sest mõningatel päevadel ju tuleb välja nii, et füüsiline tegevus on suht nulli lähedane.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Kuupäev: 18. February 2010, kl 10.37

Minu arvates ei ole iga liigutus treening. Kaalujälgijatest on meeles, et 10 000 sammu on inimese tavaline liikumisvajadus. Alles üle selle on treening ja võib lisaks süüa. Seega tuleks olla ettevaatlik lisakalorite söömisega.

Valikud: VastaOsunda
Re: füüsiline aktiivsus?
Saatis: elka
Kuupäev: 22. February 2010, kl 20.35

no nii nüüd ongi mul juba väike masendus käes ja kujutasin juba ette kuidas tunduvalt saledam mina lillelises kevades ringi lehvib.sõin kenasti kõin lisakalorid mis kõndimise ja lumerookimise ja rattaga trenazööri eest antakse.ja nüüd meenub et kontot tehes panin ka et eluviisi alla et kerge treening,muidu kui oleks pannud et ainult istun oleks saand palju vähem kaloreid.saische!!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.