Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kas kuumus ei anna füüsilise tegevuse juures lisakoormust
Saatis: Niika
Kuupäev: 08. July 2010, kl 14.44

Mees lõhub juba mitu päeva meile talvepuid. Päris hästi võtab sellega alla, muide. Ja kui siis hakkasin vaatama, et palju ta selle eest lisakaloreid siit saaks kah, tuli välja poole tunni eest vaid 114 kcal. sellise megakuumuse ja parmudega korraga rohkem kui pool tundi ei jaksagi. Igatahes mehele tundus nagu vähevõitu neid kaloreid, ei tea kas ilmastikukoefitsienti juurde ei arvutatat ka kusagil smiling smiley?

Valikud: VastaOsunda
Re: kas kuumus ei anna füüsilise tegevuse juures lisakoormust
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 09. July 2010, kl 15.43

grinning smiley mis vähe, klaas õlut poole tunni töö eest pole ju vähe winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kas kuumus ei anna füüsilise tegevuse juures lisakoormust
Saatis: missy
Kuupäev: 02. January 2011, kl 13.51

Veits hilja: aga annab küll. Samamoodi nagu ka saun kulutab kaloreid. Inimene on püsisoojane ja kuumuse või külmaga adapteerumiseks peab rohkem oma temperatuuri hoidmiseks energiat kulutama.
Täpseid numbreid saate googeldadessmiling smiley Ma olen laisk ja praegu ei viitsi sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kas kuumus ei anna füüsilise tegevuse juures lisakoormust
Saatis: neeme
Kuupäev: 28. March 2011, kl 13.20

Saun ei kuluta kaloreid otseselt. Kuumus kiirendab mõnevõrra ainevahetust. Kuid ei põleta rasvu ega treeni keha. Ja võrreldes kehalise tegevusega on saunas kiirenenud ainevahetuse tõttu rohkem kulutatud energia tühine. Mõned allikad väidavad, et 30 minutit kuumas saunas võib keskmisel mehel kiirendada ainevahetust sedavõrd, et kulutatakse 300kcal rohkem tunni kohta. Kuid vähesed jaksavad istuda kuumas saunas pool tundi. Nii kaua saunas istudes avalduvad aga juba negatiivsed mõjud lihastele. Seda enam, et tavalises kuumuses puid lõhkudes tõesti on kuumuse tõttu lisakalorite kulu olematu. Arvestada tuleb ka seda, et ilmselt suures kuumuses on töö jälle vähem intensiivne. Nii et mingit lisakulu siit ei tule kokkuvõttes. Parmud aga kaloreid ei kuluta üldse.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.