Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kodus tehtud leib
Kuupäev: 19. April 2011, kl 18.19

Kui palju kaloreid võib sisaldada kodus juuretisega tehtud leib-lisan sinna seemneid, rukkijahu, mitmeviljajahu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kodus tehtud leib
Saatis: lootus
Kuupäev: 19. April 2011, kl 18.37

Sisesta toidupäevikusse rukkileb. Sealt alt tule rukkileib ( isetehtud). Küllap see on juuretisega tehtud. Mina olen seda sisestanud ja sellega arvestanud.

Ma arvan, et see ei ole väga vale. Muidugi on võimalus leivaretsept ise sisestada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kodus tehtud leib
Saatis: foxlife
Kuupäev: 20. April 2011, kl 09.27

Ja mina soovitan mitmeviljajahu ära jätta ning kasutada ainult rukkijahu.
Need mitmevilja variandid pole sugugi head, nagu enamus kipub arvama.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kodus tehtud leib
Saatis: Elinka
Kuupäev: 20. April 2011, kl 12.06

Aga puhtalt rukkijahuga ei õnnestu leiba teha, vähemalt minul smiling smiley. Jääb selline "raske" ja kohe muutub ka kõvaks. Mina ei ole ka tõtt öelda ühtegi retsepti ka näinud, kus vaid rukkijahu. Lisan ka kas natuke nisu- või mitmeviljajahu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kodus tehtud leib
Saatis: foxlife
Kuupäev: 20. April 2011, kl 18.33

Nalja teete või?eye popping smiley Ma pole jällegi näinud ühtegi korralikku isetehtud koduse (seemne)rukkileiva retsepti, kus oleks sees veel mingit muud jahu peale rukkijahueye rolling smiley
Ja minul ei ole küll jäänud rukkijahuga leib raskeks ega kõvaks.
Te leiba ikka küpsetamise ajal ja pärast küpsetamist niisutate kah?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kodus tehtud leib
Saatis: foxlife
Kuupäev: 20. April 2011, kl 18.40

Minu leivaretsept on selline:
* juuretis, 1 liiter vett ja 1/3 pudelit maltoosat (Linnase ekstrakt), natuke rukkijahu ja segasin keefiri paksuseks kördiks, lasin soojas käärida 7 tundi.

Mul on vannitoas põrandasoojendus, pott oli põrandal ja peale panin veel baikatekismiling smiley Peale 7-t tundi siis lisasin "kördile"......

*6 tl soola
*2 dl suhkurt
*3 tl korianderit
*rukkijahu läks u 1,5 kg
*200 g seemneid Leivasegu

Küpsetasin 250 kraadi juures 20 min, 220 kraadi 15 min, 200 kraadi 10 min ja 180 kraadi 15 min. Iga temperatuurimuutmise ajal keerasin vorme ja pritsisin leiva peale pihustuspudelist vett. Kui leivad on valmis, keerad nad kergelt niiske rätiku sisse, nii ei lähe koorik kõvakswinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kodus tehtud leib
Saatis: ehha
Kuupäev: 21. April 2011, kl 14.57

Leivategu käib mul umbes sama moodi, ainult selle vahega, et soola panen poole vähem ja suhkrut ei lisa üldse. See on muidugi maitseasi, minule meeldib nii. Jahu loomulikult ainult täistera rukkijahu, mida ostan otse veskist 40 kg koti kaupa. Seda jagub siis umbes aastaks ja leiva omahind tuleb imeodav.
Olen proovinud teha ka nn magushaput leiba kuuma veega. Selleks peab keeva vee hulka segama rukkijahu ja laskma sellel segul aeglaselt rätikute all jahtuda. Alles seejärel segatakse juurde juuretis ja lastakse segul käärida paar päeva , kord päevas läbi kloppides. Siis juurde ülejäänud jahu jne...
Kuuma vee toimel tekib jahus ise midagi suhkrusarnast, ühesõnaga läheb magusaks. Ja pehme püsib see leib veel kauem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kodus tehtud leib
Kuupäev: 22. April 2011, kl 20.28

Hei!
Mina lisan leivale tatrajahu. Umbes pool või natuke vähem jahukogusest panen tatrajahu. Ma ei armasta 100% rukkileiba, kuid nisujahu ka ei taha lisada. Tatrajahu + rukkijahu annavad kokku väga hea maitse. Pärast ahjust väljavõtmist määrin leiba pealt veega ning keeran baikateki sisse ning jätan umbes 15 min nn. järelküpsema. Säilitan paberkotis ning veel nädala pärast on täiesti söögikõlbulik.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kodus tehtud leib
Saatis: anny22
Kuupäev: 15. August 2011, kl 14.56

teen ka ise kodus leiba, ka samamoodi enam-vähem, nagu mõni eelpool kirjutaja, st. ei pane peale rukkijahu muud jahu, mul küll leivad kõvaks ei jää..

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.