Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Rassolnik
Saatis: irizkake
Kuupäev: 24. October 2012, kl 14.38

Tervist
Kuna olen siin suht uus, siis eeldatavasti on mu kohe esitatavale küsimusele juba korduvalt vastatud, aga ma ei oska lihtsalt otsida. Kuidas arvutada näiteks koduse rassolniku, või ükskõik millise koduse supi kaloreid. Võtsin olemasolevast nimekirjast miski purgi rassolniku koos sealihaga, aga ma eeldan, et sealne kalori kogus on mõeldud purgi grammide kohta, mitte valmis supi omi.
Aitäh

Valikud: VastaOsunda
Re: Rassolnik
Saatis: Vinnipeg
Kuupäev: 26. October 2012, kl 13.18

Purgisupi kcal hulk on antud ikka 100g kohta, mitte terve purgi omad. Näiteks kui on 500g purgisupp, teed kõik supiks, sööd ära poole, siis arvestad kaloreid 250g kohta.

Koduse supi kalorite arvestuseks saad sisestada uue toiduretsepti. Kuidas seal koguse arvestamine käib, seda ma ei tea, ma pole retsepti sisestanud, aga minu meelest pead ka seal arvestama mitu portsjonit sinu sisestatud toiduainete kogusest saab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rassolnik
Saatis: HelinaZ
Kuupäev: 02. January 2013, kl 14.54

Purgisuppidel leidsin 2 arvutusvõimalust:
1. kcal arv 100g algtootes, ehk siis veega lahjendamata kujul
2. kcal arv portsjoni kohta, ehk siis üldjuhul 4 inimesele jagatuna ja 250g on portsjoni suurus (purgis sisule lisatakse 500ml vett)

Ja üks asi, mis veel silma jäi kcal arvestamisel siinses programmis - sisestades söögina 250 ml suppi ei saa kuidagi olla sama palju, kui 250g suppi. Lihtne katse näitas, et 250ml vett nt kaalub ~233g... Nii, et kannatab võtta neid arve pigem suunanäitajate, mitte faktidena.

Paar aastat tagasi - praegu pole vaadanud, usun, et leidis lahenduse - oli sama probleem nt kaerahelvestega, aga seal toitainete vahed ikka juba hoopis suured tulid grinning smiley, sest 250ml putru on hoopis teine asi, kui 250g kaerahelbeid pakist kuivalt arvestatuna...

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.