Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kcal täissöömine ja sport
Saatis: Gelly
Kuupäev: 23. March 2010, kl 12.03

Hei!

Liitusin täna kaaluabi keskkonnaga ja olen suhteliselt roheline siin grinning smiley Ehk oskab keegi kommenteerida, et kas füüsilise tegevusega kaotatud kcal tuleb niiöelda tagasi süüa, et päeva norm oleks ikkagi täidetud? Või langeb kaal endiselt vaatamata sellele, et ma neid kcal, mis nt spordiga kaotasin, asemele ei söö?

Aiäth juba ette winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Saatis: megle
Kuupäev: 23. March 2010, kl 12.14

Tere
Minagi liitusin alles eile ja mul sama küsimus,mis Gellylconfused smiley Samas kuidas te märgite piima- ja tl suhkruga kohvi joomist.Kui ma joon hommikuti vahel lahustuvat kohvi ja vahel tavalist presskannukohvi.Proovisin panna nescafe 3in1 250g ja näitas üle 1000 kcal?Olen sealt valinud viljakohvi piimaga,aga see ei ole vist õige.Ning oleks tore leida siit sõpru,kellega koos pusida kaalulanguse nimelsmiling smiley
Tänud!

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Kuupäev: 23. March 2010, kl 12.15

siis kui sa liitusid kaaluabiga pidid sa sisestama ka oma andmed ,kaalu ja pikkuse ja ka kehalise aktiivsuse.See kehaline aktiivsus (kerge, 1-3 treeningut, jne)sellega on juba määratud sinu kacl-id ja see mis sa maha spordid ei ole mõtekas tagasi süüa kui sa tahad kaalu langetada.

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Kuupäev: 23. March 2010, kl 12.19

need 3 in 1 kohvide kaalud on kuivaine osas, minu teada on üks pakike 18g

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Kuupäev: 23. March 2010, kl 12.24

kohvi piima ja suhkruga on täiesti nimistus olemas, ah ja veel kehaline aktiivsuse koha pealt , seda saab ka muuta minnes "eesmärk " peale juhul kui see on kahe silma vahele jäänud, või kui otsustasid trenniga tegelema hakata aga siis muutub kohe ka päevane energia hulk sõltuvalt sellest kui kiiresti soovid eesmärgini jõuda.

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Saatis: erlunks
Kuupäev: 23. March 2010, kl 13.31

mina panen kohvi koostisained kindluse mõttes eraldi: kohv, valmis jook 200 ml, 1tl suhkrut, 25ml piima

Aga mul tekkis ka küsimus, et kas kcal peab täis sööma ikka? Ei pea ju punnitama kui nii suurt isu pole, vähem võib alati süüa, eriti kui toitumine on tasakaalus, peaasi, et alla 1200kcal ei söö, või mis? Muidugi mõistlikuse piires ka, mitte et iga päev söön 50% ettenähtust, aga kui jääb nii 80 ja 100% vahele? Ma sattusin kohe täitsa segadusse...

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Saatis: megle
Kuupäev: 23. March 2010, kl 17.27

Tänan info eestsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Saatis: Gelly
Kuupäev: 23. March 2010, kl 18.30

tänud thumbs up
aga mina hakkasin ka mõtlema, et kas peab just kõik kcal punktipealt täis sööma.. et kui mul jääb näiteks 200kcal söömata, siis pole ju vast väga hullu? Aga samas kui ma arvutan oma füüsilise treeninguga kaotatud kcal ka nö toidust maha, siis tuleb päea kcal arv alla 1200 confused smiley Järelikult peaks ikka kõik kcal täis sööma.. kuradi keeruline värk ikka confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Kuupäev: 23. March 2010, kl 23.06

Olen arvamusel, et ei pea sporditud kaloreid tagasi sööma, sest see selle kaalulangetamise mõte ju ongismiling smiley Ainult minu mure on see, et olen ainult ühe korra toitumise tasakaalu saanud- et oleks õiges vahekorras rasvad, süsivesikud ja valgud. Ja kui sain, siis olin ületanud ka oma päevase kalorinormi.

Valikud: VastaOsunda
Re: kcal täissöömine ja sport
Saatis: Mm
Kuupäev: 02. June 2010, kl 10.07

point on ju mitte üle süüa, kui alla süüa, siis ju kaal hakkabki langema. Mina näiteks sõin ka enne kaaluabiga liitumist ilmselt enamus päevi vähem, kui see kalorite arv. Nüüd langeb ka kaal vaid siis, kui on jäänud alla normi. Mõnel päeval, kui olen pika trenni teinud (-1100 kcl), siis on jäänud kalori normiks isegi 0 ligidal ja ega ma siis näljas ei olnudsmiling smiley
Muidugi on tervislikum süüa ikka norm enam-vähem ligidale ja mitte liiga kiiresti kaalu langetada, muidu on kõik ka kiiresti tagasi. Vihe ka, et kui õhtul süsivesikute rikast toitu süüa, aga püsida selles kalorite piiris, siis kaal ei lange üldse. See on aga minu kogemus (kehamassi indeksi järgi just ülekaaluline ei ole ja olen alati tervislikult toitunud) ja see ei pruugi kehtida väga ülekaaluliste ja meeste puhul. Mina näiteks söön hommikul ja lõuna ajal normaalselt kõike ning jätan õhtuse söömise "vanelasele" ehk söön vaid väga süsiveskute vaest toitu ja palju väiksemas suuruses, kui siin need piirid näitavasd. Lõuna ja hommikusöögi söön nii mõnigi kord lõhki. Uueks harjumuseks minu jaoks on vahepalade söömine. Siis näljatunnet ei teki ja lõppkokkuvõttes söön oluliselt vähem, kui enne.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.