Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Maiustused ja vajadus näksida...
Kuupäev: 12. January 2014, kl 02.00

Kuidas sellest halvast harjumusest lahti saada? Lihtsalt isudele mitte järgi anda? See ju töötab nädala, aga siis annan alla... Kas magusaisu on kuidagi mingite efektiivsete vahenditega võimalik kontrolli alla saada?
Teine asi on see võimatu näksimine... Kuna mu lapsed lähevad kell 19 magama, siis saan hakata rahus telekast uudiseid vaatama, netis surfata jne... Ja ikka sirutab käsi millegi järele. Olen püüdnud juua klaasi vett, kui isu tuleb. Olen oodanud 15 minutit, et läheb ehk üle - no ei lähe. Mida ometi teha?

Valikud: VastaOsunda
Re: Maiustused ja vajadus näksida...
Saatis: Stiina
Kuupäev: 12. January 2014, kl 21.23

Täpselt sama probleem.

Päeval olen koolis, trennis ja siis ei tule söömine meeldegi( söön hommikul ja lõual sooja toitu). Vahepeal tekib isu, aga kuna pole võimalust kohe midagi haarata, läheb see peagi üle või tuleb midagi muud vahele(kontroll töö, vastamine vms).

Aga need õhtud. Jõuan umbes pool kaheksa koju, söön korralikul sooja õhtusöögi ning peale midagi ka (kohupiim, kakao vms) siis 15-30 min pärast avastan, et tahaks veel midagi head. Vahel anna kohe järgi, teinekord ootan ja kasvatan iseloomu. Talvaliselt suuda maksimum 30min olla. Ma ei suuda ei õppida ega midagi muud teha sel ajal, koguaeg on mõtted söögi juures. Lõpuks võtan ikka ära siis midagi( küpsise, kommi, šokolaadi). Siis tahaks muudki veel ja veel. Mingil hetkel saab isu täis, siis loodan, et tänaeks on kõik, kuid 30min- 1h pärast hakkab kogu trialngel otsast peale sad smiley

Ma ei suuda lihtsalt lõpetada söömist. Vahet pole kas pean "dieeti" või mitte. Isegi kui luban endale piisavalt toitu, päevane kaloraaž ca 2000. Söön liha, kala, muna piiamtooteid, teravilju, juurvilju, puuvilju- ühesõnaga mitmekseiselt. Ei piira ühtegi toidugruppi, aga isud ei jäta. Ikka on need igaõhtused luupainajad kallal.

Ma ei oska enam midagi teha. Olen lugenud emotsionaalse toitumise alast kirjandust. Kõik tundub nii lihtne, loogiline ja teostatav, kuni tuleb järgmine isuhoog. Olen kirjutanud A4 täis küsimusi, millele peaksin vastama, enne kui sööki haaran. Õgimishoo hetkel on mul aga täiesti suva.
Mina pole enam mina ise. Keegi teine justkui kontrolliks mind. see on kohutav... sad smiley

Ma tahaks istuda külas ollas laua ümber nii, et ei piidleks kogu aeg laual olevat sööki. Täielik piin on istuda laua ümber, kus on maitsvad lihalõigud, ahvatlevad koogid, küspisesed, kommid jms. Üritan isegi selliseid üritusi ja koosviibimisi juba vältida, sest tean, et kuna ma külas olles endale ei luba liiga palju, siis kodus läheb hulluks õgimiseks.

Ega ma siit foorumist ei ootagi eriti midagi, lihtsalt P2iksekene21, tea, et sa pole ainus, kes isudega maadleb...

Valikud: VastaOsunda
Re: Maiustused ja vajadus näksida...
Kuupäev: 29. January 2014, kl 21.38

Ma mõistan Teie muret, aga tegelikult ei ole vaja muretseda.

Kui minul tuleb isu süüa, siis söön. Loomulikult ei söö nüüd öösel aga ei ole harv nähe, et söön ikkagi 19 ajal ja vahel isegi peale selle. Oluline on jälgida lubatud kaloraaži ja teha trenni. Mina teen trenni ja seda kaloraaži ma tagasi ei söö. Samas jälgin, et ei laseks kaloraaži baasainevahtusest madalamaks, mis on umbes 1200 kcal. Kui on madalam kaloraaž, siis söön vähemalt 1200 täis, mis peab olema täis söödud.

Parim nipp on koju mitte osta magusat. Minu ainuke magus asi on kas puuvili või veidi jogurtit.

Aga ikkagi edu Teilesmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Maiustused ja vajadus näksida...
Saatis: anoli
Kuupäev: 20. February 2014, kl 10.45

oh, ma tean mida te tunnete. Suudan ka terve päeva olla tubli aga õhtud rikuvad kõik ära. Minu jaoks on ainuke võimalus magama minna aga õhtuti on tavaliselt vaja ikkagi midagi teha ka. Olen samuti lugenud erinevaid artikleid selle õhtuse söömise kohta aga nii see on, et kui isu on peal, siis ei tule need enam meelde. Teoorias olen väga tugev, et kui tuleb isu, siis joon vett või lähen hoopis õue jalutama aga tegelikult see ei toimi minu jaoks. Ja eriti hull on veel see, et isu on ei teagi täpselt mille järgi. Siis on vaja kõik läbi maitsta aga isu jääb ikkagi alles. Kohutav! Võiks mingi tablett vms olla, et võtad sisse, isu kaob ja kaloreid ega kaalu ei lisandu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Maiustused ja vajadus näksida...
Saatis: GetFit
Kuupäev: 02. March 2014, kl 14.51

[geteriblogi.blogspot.com]

Inimene kaalus 75kg ning sai kaalust ligi 20kg alla ilma dieedita. Ilma, et oleks hakanud end otseselt piirama. Mõned positused on väga asjalikud ning annavad palju mõtteid juurde, kuidas lihtsamini saavutada oma ideaalkaal. Jagab lahkesti ka nõu, kui kommenteerite seal blogis.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.