Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 21. January 2012, kl 13.58

Kallis Foxlife sa peaksid oma immuunsust tõstma, et need haigused sust mööda läheksid. Parane kiiresti ja hoia end.Trenn võib ju nati oodata.
Eks see vahepalade tegemine olegi harjumuse asi nagu hommikusöökki. Ma olen nendega nii harjunud, et kui vahe läheb pikemaks siis annab magu kohe ennnast tunda. Vahepeal liikusime kodus vaikselt jälle hommikuste võileibade peale. Tänasest siiski otsustasime taas putrude kasuks. Tuleb odavam ja kõht on ka kauem täis. Ajaliselt ei lähe pudru valmistamine ju kauem kui muu ettevalmistus.

Tänane kena ilm kutsub lausa õue.Lähentaas kepikõnnile ja homme jälle tööle.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 22. January 2012, kl 12.21

Kuidas seda immuunusust tõsta? Mulle tundub, et mu päritud haigused ja kõik rohud, mida olen sunnitud sööma, ongi põhjustanud mu halva immuunsuse. Lisaks muidugi see, et kui tööl kõik kordamööda haiged on ja haigetena ka tööl käivad, siis on lausa ime, kui ise sellest tervelt pääsed.

Olemine pole paremaks läinud. Üritan täna veel ühte rohtu juurde saada ja teen jalgadele sinepivanni. Homme vaja ikkagi tööle minna. Ja no kohutavad süümekad on peal, et spordiklubi kaardi eest suurt raha makstud, kui niigi raske majanduslik olukord ja nüüd ei saa jälle käiasad smiley

Kellikas, ootan Su kaalunubrit! Teen hiljem õhtul tabeli ära.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 22. January 2012, kl 20.55

Kahjuks rohkem ei jaksa oodata Kellika numbrit. Olemine sant ja tahan ära magama minna.
Siin tabel.


Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 23. January 2012, kl 22.11

Tere Foxlife

Eks ta ole jah nii, et üks toob kaasa teise ja koos leiavad üles kolmanda.eye rolling smiley. Kas spordiklubi kaarti ei saa asendada teise ajaga kui käia ei saa? Igati loogiline oleks ju. Tahaks sind kuidagi aidata aga ei oska ja käed jäävad ka lühikeseks. Peavad need haigused just mööda inimesi käima. Võiks ju olla kuidagi teisiti.

Ma istun ise praegu jalgupidi vannis ja lasen jalgadel naudelda vanni.Pikad päevad (ikka 14-16 tundi jalgadel) on täitsa väsitavad.

Lähen ka magama. Head ööd.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 25. January 2012, kl 10.59

Kui arstitõend oleks ette näidata, siis tõenäoliselt nad pikendaksid kehtivuse aega. Minul aga kahjuks pole. Reedel jäin tõbiseks, nüüd täna olen kolmandat tööpäeva kodus ja homme lähen tööle. Kolme esimese päeva eest nagunii raha ei maksta, seega ei võtnud ka haiguslehte.
Olen ennast siin kõvasti ravinud rohtudega ja koduste võtetega, ingveri-sidruni-mee teed olen joonud palju. Loodan, et aitab.
Kurb on aga see, et mu RA on haiguse ajal ägenenud päris palju. Õnneks juba esmaspäeval eriarstile.
Kaalu jälginud pole. Mul on haigena alati hea söögiisu. Aga kuna ma väljas pole käinud ja pooid pole saanud, siis on tulnud leppida kodus olevate asjadega ja tõenäoliselt tänu sellele oli tänane kaalunumber väiksem, kui reedel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 25. January 2012, kl 15.19

Täna siis vaba päev ja täitsa üksi kodus. Tegin endale boršši ja söön seda. Mulle maitseb see supp ja annab vähe kaloreid ka. Mõnus on kodus olla üle mõne aja aga kogu aeg ka ei tahaks.

Lugesin blogisi ja foorumi teemasid ja lihtsalt logelen. Tegelikult ikka tegin midagi kasulikku ka. Kütsin maja ja hoolitsesin oma pisikeste kutsikate eest. Nad on juba väikeste mängukoerte moodi ja imearmsad.

Tartus kui õppisin toitumisnõustajaks siis tuli seal välja, et paljud haigused on alguse saanud valest toitumisest. Kahjulikud ained kogunevad organismi ja põhjustavad haigestumise. Mina alustasin toitumise muutmist ja nüüd olen ikka-jälle teinud organismi puhastamist.Nüüd ostsin ka paastuteed ja hakkan seda jooma. Teen seda umbes nädala. Kuna söögist olen välja jätnud kohvi ja nisujahu ning muidugi ei tarbi suhkurt siis nüüd oleks vaja ju jälle veidi sisikonda puhastada.

Mul on tegelikult tervisega vedanud. Oma vanuse kohta olen ikka täitsa kobe veel. Joosta ei saa ja tänu põlveopile ei saa ka eriti kükitada(õieti ei saa püsti tõusta) aga muidu pole põhjust kurta. Vererõhu olen korda saanud ja kui kaalu ka normi saaks siis hakkab vist noorenemine taas pihta.

Lähen nüüd oma vahepala nautima. Selleks on granaatõun.

Soovin kõigile tervist ja kena päeva

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: mar11
Kuupäev: 25. January 2012, kl 19.47

Hei!

Hea on teie kirjutisi lugeda. Hea et on kogemusi, mida jagatakse.
Mul pole hetkel muud jagada kui seda, et mul on mõõn. Tegelikult tean nüüd juba ka põhjust.
Ükskki nädalavahetus pole saanud korralikult puhata, seetõttu on väsimus, nii vaimne kui ka füüsiline ja kohe on ka isud platsis.
Räägin ära, siis olen selle välja öelnud ja ehk hakkab ka midagi muutuma. Kõndima pole ka saanud, sest kanna hõõrusin ära. Õnneks see juba paraneb.
Hea on lugeda, Lootus, Su kirju, sellest mille oled avastanud või mida õppinud. Saan ise aru küll et palju asju võiks enda eluski teisiti olla, seoses toitumisega. Aga see on puhas mugavus, mis pole lasknud süübida piisavalt. Seetõttu loen alati huviga, lugesin juba ammu, kui veel ise teises duellis olin, Su kirjutisi.
Hea meel on kui keegi süübib millegi olemusse. Ja jagab seda, aitäh Sulle. Loodan ise ka püsivamaks ja korralikumaks saada winking smiley
Foxlife, loodan, et Sul jälle parem saab varsti olema. Tahaks ka aidata kuidagi, aga kuidas.
Äkki Sa ise oskad selle välja mõelda smiling smiley

Tervitades ja lisades veelkord, et tore on teiega siin vahel lobiseda ja teiega ühes seltskonnas olla.
M

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 26. January 2012, kl 10.16

Ma ei usu päris sellesse, et haigused saavad alguse valest toitumisest. Osad muidugi küll. Aga... Jah, ka ülekaalulisus on haigus ja see tõesti saab alguse valest toitumisest. Minu puhul nt (ma ei tea, miks ma ennast puudutatuna tundsin) on tegu siiski haigustega, mis on pärilikud. Kõrge vererõhk, reuma, südameprobleemid. Kuidas kilpnäärmega on, seda ma ei tea. Ma ei otsi vabandusi sellele, miks mu kaal ei lange. Päris eeskujulikult ma tõesti alati ei söö. Samas.... (ja päris mitmed on seda öelnud ja imestanud) arvestades, kui palju ma asja kallal lõppkokkuvõttes vaeva näen, üritan jälgida söömisi ja võimalusel palju liikuda... mu kaal ikkagi ei lange ja selles kõiges süüdistan mina ikkagi oma haigusi ja rohtusid, mida ma nende pärast sööma pean. Jah, kui ma üldse asjaga ei tegele ja söömisi ei jälgi, siis kaal koheselt tõuseb. Sellepärast ma jonnakalt toimetangi edasi, ka tulemusi saavutamata, sest kui isegi ei lange see kaal, ka see on tulemus, kui teda juurde ei tule.

Nii, et lõppkokkuvõttes... ega ma eriti ennast olukorral masendada ei lase. Need on vaid mõned üksikud hetked, kui korraks mõtled, et milleks kõik see vaev, kui midagi nagunii ei muutu. Aga vähemalt näen vaeva, et olukord veelgi hullemaks ei läheks. Sest hullemaks on võimalik minna. Nii põhjas ma veel polesmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 26. January 2012, kl 11.02

Kalis Foxlife

Sa oled ääretult tubli ja tõsi on, et kui sa ei toimetaks nii agaralt, siis oleks kaal täitsa kontrollialt väljas. Minu eesmärk ei olnud mingil juhul sind kuidagi solvata või mis iganes. Tean, et on inimesi,kes näevad suurt vaeva ning sel juhul tuleb ainult rõõmustada iga saavutuse puhul. Rohtudel on suur mõju ja eriti just hormoonravimitel.

Sinu vaev on igati austust ära teeninud ja väiksemgi muutus on ju tegelikult suur saavutus.
Kui ma oma kirjutisega sind ikkagi solvasin siis palun südamest vabanust.sad smiley

Mul endal on tohutult kahju, et kõik spordiklubid jäävad kaugele ja see suhteliselt nüri kepikõnd ikka ühel ja samal teel tüütab ära. Vahelduseks vaid erinevad aastaajad ning looduse muutuste märkamine.Olen ka märganud, et ega see kepikõnd enam kaalulangusele mõju. Ilmselt on keha juba harjunud selle rütmiga. Nüüd on nii, et kui ei käi siis alla ka ei lähe vaid seisab.Peab midagi uut välja mõtlema.

Lähme siis ikka edasi. winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 26. January 2012, kl 17.08

Ma ei solvunud aga tundsin vajadust lihtsalt selgitada. Minu alter egole vahest tundub küll, et ma otsin vabandusi aga siis mõistan, et see pole nii. Et ma tõesti ju pingutan. Lihtsalt tulemus pole nii hea, kui sooviks. Aga jonni ma ei jäta, nii kange olen küll. Mul võib tekkida hetkelisi järelandmisi aga siis korjan ennast jälle kokku ja lähen edasi. Olen ju varem sellega hakkama saanud (-20 kg), aga siis olin ma ka tunduvalt noorem ja tervem. Õnneks noor olen ma siiani, hingeltgrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: mar11
Kuupäev: 27. January 2012, kl 07.46

Hei!

Täna 68. Polegi midagi öelda. Tõehetk.

Rõõmsat päeva
M.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 28. January 2012, kl 11.27

Minu eilne kaal oli 99,6. Lootsin küll, et äkki õhtul näitab vähem agai ei. Noh, eks see haigus jättis oma jälje, arvestades, et söögiisu mul haigena ära ei kao. No ja trenni pole kah saanud. Ja täpiks i-peale on veel punased külalised kah käimas. Nii, et ma ei kurvasta selle väikese plussi pärast.

Ma kaalun ennast iga päev ja sisestan oma igapäevase näidu Toidutare kaalutabelisse. Seal on hea jälgida seda kaalukõikumist ning näitab kokku kuu keskmist kaalu. Selle järgi on päris huvitav vaadata, kuidas kaal tõesti kõigub aga kuu keskmine näitab siiski igakuist langust. Et põhimõtteliselt võiks arvestadagi kuu lõpus vaid seda keskmist näitu ja tulemus oleks miinus. Siiamaani vähemaltsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 28. January 2012, kl 17.35

Tere õhtut.


See on ju suurepärane, kui kuu keskmine ikka langus on.smiling smiley Minul sel korral 0 nädal. Mul hakkab juba üle viskama see jama. Oma arust on kõik korralikult läinud. Liikumist oli ja söönud ka korralikult aga kui arvan, et peaks olema miinus siis -pole üldse midagi.

Peaks keha kuidagi üles raputama. Ilmselt on harjunud juba kõigega. Nii selle liikumise kui sellise söömisega. Suvi läheneb suurte sammudega ja kui nii edasi läheb ei saagi ju suveks vormi. sad smiley aga tahaks ju väga. Ma mõtlen veel mida teha, nii edasi minna lihtsalt ei saa.

Kena nädalalõppu.cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: mar11
Kuupäev: 29. January 2012, kl 08.49

Hei!

Lootus, Sul ju tegelikult ju sel nädlala 0, eelmine kord oli ju langus. Keha ehk tõesti harjub uue olukorraga, oled ju palju kaotanud. Aga muidugi, nuputada tasub. Edu Sulle.
Jah, vormi tahame me kõik saada. Olen üsna saamatu, hoidma end korralikult piirides. Iga hommik õnneks tunnetan seda uue alguse lootust, sest kui seda poleks siis hakkaks vist masendus ligi hiilima. Püüan hoida sellest kinni, ehkki õhtul jälle tõden,et pole piisavalt korralik olnud.
Mäletan, aasta tagasi kui alustasin, siis olin piinlikult täpne ja õnnestus ka. Muidugi minu sees oli kohutav masendus oma ebaõnnestumiste pärast. Hetkel on kurbus, et olen selline mugav.
Kaks päeva olen saanud suusatada, nii mõnus.Päike säras lumistel väljadel. Oleks et siis kalorid kah päeval paigas oleks olnud, aga ei.sad smiley
Täna jälle uus päev. Ehk saan jälle suusatama, kuigi jalad on haiged eelmistest päevadest(lihased).
Mõtlen, Foxlife Sinu peale, ja veel enam hakkab piinlik. Mul pole mitte mingit vabandust oma suutmatusele. Ja Sina oled tegelikult imetlemistväärt, just, et sa püsid teel, olenemata raskustest ja takistustest. Soovin väga, et Su püüdlused ikka vilja kannaksid.
Ei tea, kus Kellikas on.

Kaunist päeva teile

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 29. January 2012, kl 11.36

Kena pühapäeva!
Eks see kaalulangetamine olegi naistel üks lõputu võitlus. Eriti minusugusel, kes tegelikult eluaeg olnud suur ja ülekaalus. Aga mis teha.... Ma siin just pean endaga dialooge ja mitte kaaluteemal. Olen lihtsalt ennast kuidagi kaotanud peale lahkuminekut. Üritan elureele taas tagasi hüpata kuidagi.

Kuhu küll jah Kellikas kadunud on?eye rolling smiley Õhtuks tahaks tabeli üles saada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 29. January 2012, kl 20.31


Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 29. January 2012, kl 21.45

Jah, tundub, et Kellikas on täitsa kadunud. Ehk on tal väike paus.

Väljas on tõesti imeilus aga minu jaoks veidi külm. Mulle meeldib nii 10 kraadine külm.Täna kahjuks välja ei saanudki. Tegin majas suurpuhastust ja nüüd on selline tunne, et olen mitu-mitu kilomeetrit maha käinud. Õnneks on homme veel vaba päev.

Ja taas algab uus nädal.

Soovin kõigile kena nädalat.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 31. January 2012, kl 19.01

Algus..............101,4
Nov/2011........100,9....-0,5
Dets/2011.........99,9....-1,0
Jaan/2012.........99,7....-0,2
Kokku...........................-1,7

Selline näeb siis välja minu kolme kuu keskmine kaalulangus. See teeb siis hetkel -0,5 kg kuu kohta, mida on küll vähe aga vähemalt miinus. Algus oli kah alles novembri keskelt. Aga vaikselt toimetan edasi. Ma nüüd ei tea muidugi, mis mu trennis käimisest saab. Palk tuli seekord väga väike, kuna olin ju töölt 3 päeva ära haiguse pärast. Otsustan, kui eelarve lõplikult valmis saan. Oleks ilmad soojemad, siis ei muretsekski. Siis üritaks kõndimisega tubli olla aga selliste ilmadega ei suuda ma küll mitte ühtegi sammu rohkem teha, kui sunniviisiliselt vaja on.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 01. February 2012, kl 20.14

Tere õhtust


See on õige, et selle külmaga teed õues just nii palju kui vähegi võimalik. Täna käisin linnas juuksuris ja esimest korda liikusin siis rong-tramm-rong. Õnneks tulid nad kõik nii kenasti ruttu, et ei pidanud kuskil ootama. Meil majas oli hommikul 10 kraadi sooja ja nii tegelemegi täna vaid kütmisega.
Ilmselt läheb see nädal ka nässu. Liikumist vähe ja söögiisu ka ei ole eriti.

Homme teen kalasuppi. See on supp, mis mulle eriti meeldib. Seekord saan teha veel erinevatest kaladest. Oh, ootan homset tegemist-keetmist.
Mulle tegelikult hirmsasti meeldib keeta-küpsetada. Õnneks on vähemalt üks sööja, kes siis selle kõik ära sööb(ise ju ei saa süüa nii palju).

Sina Foxlife oled väikeste sammudega aga kindlalt ikkagi languses. See ongi ju kõige tähtsam.
Jätkugu nii edasi. Tubli oled.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Kuupäev: 02. February 2012, kl 00.54

Teate naised, te olete siin megatublid, ma võtan kõik oma mütsid teie ees maha. Te olete kanged eesti naised. ei võta teid ussi- ega püssirohi. haigused põete püstijalu ja asjad ajate korda, ohhhh. Tahaks teid kohe kallistada, eriti sind Foxlife. Sa oled väga tubli, sest reuma on tõsine haigus ja sa ei löö käega, sa spordiklubisse ja tööle ja kaaluabisse. Küsi ikka oma perearstilt taastusravi ka vahepeal, preventiivses mõttes, saad tasuta end turgutada. sul on selleks minuteada õigus. Ma kui lubate~, tulen loen veel vahepeal teie tegemistest. te olete nii vahvad!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 02. February 2012, kl 08.57

Aitähh, Ninnunännusmiling smiley Nii armas Sinust! Ja ikka võib käia lugemas, avalik foorum jusmiling smiley

Nüüd siis on fakt see, et veebruaris ma jõusaali kahjuks ei saasad smiley Peale kohustuslikke maksusid jääb elamiseks nii vähe raha, et enam ei anna kuskilt näpistada. Olen loobunud ka alkoholist täielikult. 4 nädalat saab pühapäeval täis. Aga pole midagi teha. Eks siis tuleb rohkem söömisi jälgida. ja noh, kui raha vähe, siis söömisi kergem jälgida, sest mõttetuste peale raha ei jätkuthe finger smiley
Arstil sai käidud, panime tagasi peale veel teise baasravi. Üldse jätsin apteeki 21 € ja järgmine kuu tuleb juba uus ports osta. Vererõhurohtudest olen üldse loobunud, just raha vähesuse pärast.
Ja kodus on kohutavalt külmconfused smiley Laenasin töölt eile ühte peen mõõturit, millega toatemperatuuri ja niiskust mõõta (kodus mul toas termomeetrit pole) ja näitas, et mul on toas vaid 18 kraadi. Seda on minu jaoks ikka ülivähe, minu miinimum on 22, mis peaks olema ja ka siis istun ma teki all. Nüüd ei tasu rääkidagi. Veedangi põhiaja täisvarustuses teki all ja nii ka magan. Vana puumaja ja soojustamata, ei pea ikka sooja. Tuleks juba kevad ja soe!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Kuupäev: 02. February 2012, kl 13.52

Ma loodan, Foxlife, et sa oled oma tõsise haigusega ka töövõimetust taotlenud, see ei tähenda ju seda et tööl ei peaks käima ja see ongi aiult sinu enda asi, lihtsalt sa saaksid iga kuu raha juurde. Või mis? Ja seal on siis veel mitu varianti toetusi. Ja ma olen alati inimesi ümberveennud, kui nad ütlevad, et oh mis ja mis mina.... Naised töötavad palju aastaid ja kasvatavad oma lapsed ja kulub see tervis ja siis on riigi poolt ette nähtus rahaline kompa, et kuna enam ei funka nii nagu teised aga ikka nii paganama tublid, et siis saaks ennast mutitada ja pututada ja saaks spordisaali eest ka maksta. Kuidas sinuga on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 02. February 2012, kl 16.43

See on jah nii, et sa Foxlife peaksid soojemas olema kui 18 kraadi. See reuma ju ise tahab sooja. Kahjuks ei lubata veel sooja. Ma ka ootan kevadet. Esiteks saab sooja ja veel, et saab peenrasse üht-teist maha panna. Nii ootan seda juba.

Panin omale mungoad idanema aga elamine nii külm, et kui tavaliselt läheb paar päeva siis nüüd võttis aega 5 päeva. Täna hommikul oli 12 kraadi toas. Õhtuks saab 16-17 sisse ja hommikul jälle 10-12.Meil ka maja üldse ei hoia sooja. Soojustamine võtab suure tüki raha ja kahjuks seda ei ole.

Sooja saamiseks joon palju rohelist teed ingveriga. Natuke aitab.
Ninnunännu jutus on iva selle taastusravi ja ka toetuse osas. Endal kurvad kogemused nende taotlemiste osas aga mõned ju saavad. Miks mitte proovida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 02. February 2012, kl 18.48

Osundus
Ninnunännu
Ma loodan, Foxlife, et sa oled oma tõsise haigusega ka töövõimetust taotlenud, see ei tähenda ju seda et tööl ei peaks käima ja see ongi aiult sinu enda asi, lihtsalt sa saaksid iga kuu raha juurde. Või mis? Ja seal on siis veel mitu varianti toetusi. Ja ma olen alati inimesi ümberveennud, kui nad ütlevad, et oh mis ja mis mina.... Naised töötavad palju aastaid ja kasvatavad oma lapsed ja kulub see tervis ja siis on riigi poolt ette nähtus rahaline kompa, et kuna enam ei funka nii nagu teised aga ikka nii paganama tublid, et siis saaks ennast mutitada ja pututada ja saaks spordisaali eest ka maksta. Kuidas sinuga on?

Laual just lebab osaliselt täidetud taotlus töövõimetuspensioni saamiseks. Ema rääkis mulle sellest juba ammu, et tasub proovida, kuna mul ju diagnoos on ja lisaks veel selg on väga halvas korras (reumaarst luges just esmaspäeval mulle selle kohta ette, mida mulle sinna kirjutatud on, päris jube hakkas). Lähipäevadel üritan taotluse ka ära viia. Loodan väga, et äkki piskukest ikka saab riigilt.

Lugesin just seda artiklit selle 9 tervise häda kohta naistel. Mul on see südamepekslemine väga aktuaalne. Olen küll käinud kardioloogi juures ja tehti ka koormustest ja jälgiti ööpäeva vererõhku aga lõppkokkuvõttes arvati ikka, et kõik on korras ja muudeti vaid vererõhu rohtusid. Mul aga esineb seda südamepekslemist kõige ootamatumatel hetkedel, tavaliselt puhkeasendis või magades ärkan selle peale üles. Peres on südamehaigused laialt levinud. Peaks minema uuesti kontrolli ja seekord juba ema tuttava arsti juurde. Paar viimast korda on pekslemise ajal ka vasak käsi imelikult tundetu olnud. Äkki olen püstijalu juba mingi jama läbi elanudconfused smiley

Kaalunumbriga olen hetkel rahul. Kenasti väiksem kui reedelthumbs up
Ma joon samamoodi iga õhtu 2 tassi ingveriteed mee ja sidruniga. Ja istun täies varustuses teki allsmiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati foxlife 02.02.2012 18.50.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Kuupäev: 02. February 2012, kl 21.14

OOo, tubli, peadki täitma, ja ole tähelepanlik, kui sa seal alguses ristikese teed või linnukese, siis tee sellele ka kus PUUE kirjutatud. Mitte ainult töövõimetuspension. Kui jätad tegemata, kaotad raha ja mitte vähe. sellega on nii et ega keegi nõu ei anna. Reumaga saab ja seljaga ka, niisiis sul kaks asja juba, tavaliselt tõsiste haiguste puhul hiljme ka antidepressandid lisanduvad...hea kui sul seda veel pole. Niisiis - jälgi selle taotluse ja küsimustiku algust ja vaata, et sa lisaks töövõimetuspesnionile taotled ka puuet. See pole midagi nii väga pisku mis sa saad. Arstid kirjutavad ka oma arvamuse. Mida kiiremini täidad ja ära viid pesnsioniametisse, seda kiiremini võimalused avanevad. Ja siis kui vastus käes, siis on veel variante, et raha taotleda, lihtsalt seda keegi ei reklaami. Kui tahad lähemalt küsida ja huvitud, sis kirjuta mulle septumpunktata@gmail.com. No ma ei hakka siin kõvasti süsteeme seletama. Igatahes tee siva , siis sa ei pea muretsema, et kõik raha otsas, kui tervis alt veab! Ja see on ainult sinu ja arsti vaheline asi, see pole sinu tööandja asi ja ei takista sinu töötamist kuidagi. Julgust tegutseda enda huvidessmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Kuupäev: 02. February 2012, kl 21.17

Lotus, mis kurvad kogemused sul selle töövõimetuse ja puude asjaga????? Jaga aga rahvaga asja. Äkki on nii et mitu pead on mitu pead.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Kuupäev: 02. February 2012, kl 21.22

nii, ja Foxlife, kui sa vastad selle küsimustiku küsimustele, siis kujuta ette oma selja ja reumaga seotud valusid ja probleeme oma halvimal päeval ja sellest lähtuvalt tee märkmeid, et kas suuda ja kas vajad abi SIIS; KUI ON KEHV PÄEV JA HALB ENESETUNNE.jne. Tihti teevad inimesed selle vea, et täidavad tagasihoidlikumalt lähtuvalt sellest paremast enesetundest ja päevast ja siis otsustatakse komisjonis, et no näed - saab hakkama küll, mis ta tahab. Nii et naised, selle asja täitmisel tuleb tagasihoidlikus ja see mõte, et oh küll ma kuidagi ikka saan - hoopis metsa saata. Te teete seda oma halvemate päevade nimel. sest siis te ei suuda ja vajate abi ja siis on palk väiksem ja siis saate seda raha kasutada mis teil iga kuu töövõimetupesnionist ja puude arvelt tiksub. Nii et jaksu! aastatega me kulume, kahjuks. Aga ikka edasi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: lootus
Kuupäev: 02. February 2012, kl 22.30

Ninnunännu, ma ei pidanud silmas just töövõimetuse või puude taotlust. Mul olid teised taotlused. Olles töötu taotlesin täiendkoolitust ja Töötukassa leidis, et seda pole mulle vaja. Jäeti ilma. Ning oma vallavalitsuselt taotlesin abi, et ellu jääda ning ka siis leiti, et ma ei vaja seda. Need on minu kogemused abi taotlemisel.
Tean ka inimesi, kes on saanud abi. Ju ei olnud minu jaoks see õige päev.

Nüüd ma ei ole enam neid instantse tülitanud ja püüan ise toime tulla.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Saatis: foxlife
Kuupäev: 02. February 2012, kl 22.46

Ma olen kuulnud jah, et nendel taotlustel tasub oma olukorda isegi pisut üle võimendada.
Muidu ma pole kah mingeid toetusi taotlenud siin Eestis aga see töövõimetuspension on ju just minusuguste jaoks.
Mind huvitab pigem selline asi, et kas tagasiulatuvalt kah on võimalik saada? See puude teema ongi minu puhul vist seal taotlusel ainuke variant, sest püsivat töövõimetust ma siiski ei taotle.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaalukvartett: mar11, lootus, kellikas ja foxlife.
Kuupäev: 02. February 2012, kl 23.13

Lootus, mul on kahju, et nii läks ja ma saan aru, kui halb tunne on sattuda sellisesse olukorda ja mitte kõige paremal päeval mitte kõige parema ametniku juurdesad smiley

Foxlife!!! Kui sul on reuma, siis see ei ole asi, mis on ja siis ei ole. Või arvad, et see kaob su elust ühel hetkel? Sestap mina arvan et taotlema pead ikka püsivat töövõimetust ( niikuinii see vaadatakse igal aastatl uuesti üle ja su arstilt küsitakse arvamust) Tagasiulatuvuse kohta mina ei tea. Nii et täida ja taotle töövõimetust ja puuet. Ah saattusin siin targutama. ja muide reumahaigetel on oma kodukas ka, seal ka sellel teemal ehk nõuandeid. Aga minu tuttavad reumaatikud on taotlenud ja kõik saanud.[www.reumaliit.ee]

Kallistan teid palavalt ka ja enamb targutada ei tahatongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.