Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. December 2013, kl 16.38

Kaalunumbri kohta seda veel, et tegelt ma tahaksin tasapisi alla võtta ja mitte suure mürinaga - loodetavasti oli siiani lihtsalt algaja õnn smiling smiley
Muutun korraga palju kaalu kaotades nii jõuetuks, et allaandmine on kerge tulema (Seda ma siin ilmselt ükspäev virisesin ka...). Seepärast ma kõige suurema miinusega reedel ehk ei tahakski olla winking smiley

Aga suured-suured tänud õnnesoovide ja kaasaelamise eest, tänu neile muhelesin küll täna ühtelugu smiling smiley Nii vahva on siin teiega rõõme-muresid jagada üksipunnimise asemel smiling smiley
Jõudu kõigile! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 04. December 2013, kl 17.12

Vahva lugemine oli teie leibkondadest smiling smiley

mina ostsin täna köögikaalu ära smiling smiley Scarlett ja maksis 14.90, ootan juba õhtusööki, et kaaluda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 04. December 2013, kl 20.07

Tubli Annn, mõistlik ettevõtmine! Varsti ei taha sa kaaluta enam ampsugi võtta - see muudab elu palju lihtsamaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 20.25

Annn, räägi siis hiljem siin ka, et kuidas tundub ... kas parem on toidukaaluga või toidukaaluta ?

Merli, ma vaatan, et sul ei ole viimased päevad vett tabelisse märgitud. Ma loodan, et sa ei ole vee (või tee) joomist unarusse jätnud. See on väga oluline osa kaalu alandamise juures. Ja see 1L mis sa siin mõnel päeval oled endale märkinud, on ikka suht miinimum. Kui sa toidutabelit vaatad, siis näed , et teised ikka joovad üldjuhul rohkem kui 1L. Ja kui sa loed mõnda tervise-või kaalurubriiki ükskõik kust, siis igal pool rõhutatakse, et joomine on väga oluline.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 04. December 2013, kl 20.42

Vurr- Ikka joon koguaeg käin veeklaas käes smiling smiley Ma lihtsalt pole märkinud smiling smiley Eks tegelikult tuleb rohkem kui 1L .

Pole enda närvi ajamiseks ennast paar päeva kaalunud aga mõõtsin vöökohta mis oli 2 nädalaga 5cm vähenenud grinning smiley
Teksad ja särgid hakkavad juba suuremaks jääma(nv tuleb shoppama minna ja midagi kitsamat osta..muidu käi naq kartulikott seljas tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 21.50

Merli, tubli, tubli !

Kui sa nädalavahetusel omale uusi riideid ostma lähed, siis osta juba köögikaal ka ära winking smiley See vaid 15 eursi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. December 2013, kl 21.52

Merli, niilahe kui riided suureks jäävad smiling smiley See on nii hea tunne! Mul veel ei jää suureks, lihtsalt ei pigista enam niipalju kui varem grinning smiley Mäletan varasemast, et riiete suureksjäämine on nii mõnus tähis!
Mul on kapp mulle väikseksjäänud riideid täis, ma ootan, et neile ligi pääseda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 05. December 2013, kl 06.29

Tere hommikust!
Mul sama lugu, et on üks riiul kapis, kus on mul riided, mis varsti hakkavad jälle sobimathumbs up. Mina pean ka nädalavahetusel minema omale uued tööpüksid ostma, sest need on laiaks jäänudhot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. December 2013, kl 07.53

Hommik!

No nii, minul siis toidu kaalumine tehtud ja rõõmustavat pole siin midagi sad smiley
Nagu arvata oligi, arvutasin enne toitude kaalud valesti, kõige suurem üllataja oli wasa leib, mina teadsin, et üks kaalub 5g, tegelikult 12g....see natuke segane, sest kui panin kaalu ühe kapi peale näitas 10g, teise peal 12g, 1g võis eksimus olla...ei teagi katsetan veel täna ja kui 2g ikka valesti näitab, viin kaalu tagasi smiling smiley
Kehakaal ka ei lange, ajan selle selle kaela, et praegu see aeg kui keha vett kinni hoiab, tavaliselt tuleb mulle sellel ajal 1kg juurde, praegu on niigi hästi läinud ja kaal sama püsinud smiling smiley

Kui täna tubli olen ja kaalun kõike siis loodan väga homseks väikest miinust.

Minul ka kapp väikseid riideid täis smiling smiley niiet seda ostmisrõõmu niipea pole.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 05.12.2013 07.55.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. December 2013, kl 08.40

Ann, ma läksin sinu Wasa juttude peale oma Wasade leivakeste kaalu kontrollima. Kuna mul oli ka uus varupakk Wasasid kapis, siis tõmbasin selle lahti ja lugesin üle, mitu tükki uues pakis sees on. Minul õnneks kõik klapib. Pakis on 22 tk, paki kaal 110gr , seega 1tk=5grammi. Mina söön siis neid üliõhulisi Wasa 7-vilja omasid. Sina sööd vist neid "tugevamaid" smiling smiley


Köögikaalude kohta arvan, et kuna tegemist on ikkagi taatlemata köögikaaludega, siis nad eksivad selle grammi või kaks nagunii, eriti just hästi kergete asjade puhul. Samas julgen arvata, et "oma silm" eksib igakell palju palju rohkem smiling smiley

Ann, kas proovisid oma eilset õhtusööki ka kõigepealt silmaga hinnata ja siis kaaluga kontrollida ? Sul peaks üsna vilunud silm olema, kuidas klappis ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. December 2013, kl 09.37

Mina söön jah, neid paksemaid wasasid, nüüd pean mõtlema, kas tahangi neid enam süüa smiling smiley
Kaalu juba katsetasin erinevate asjadega, 1g ikka kõigub siia sinna, niiet pole hullu, see normaalne.

Eile õhtul sõin kana, peast oleksin arvanud et kaalub 300g, tegelikult kaalus 163g, see oli selline kondiga kana.
Nüüd huvitab mind keedumuna kaal, lõunaks keedan siis saan teada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 05. December 2013, kl 10.05

Mina ka niipea riideid ostma ei pea. Mida väiksemaks jään, seda paremini sobivad. Ja ma ei ole raatsinud väikseid korralikke riideid ära visata- lootus sureb viimasena, ning nii ma nimetangi oma kohvrit, kus väiksed riided sees - kohvritäis lootust. Kõige väiksemad püksid on ajast, mil kaalusin 58 kg, ning ühtedel on veel hinnasiltki küljes, sest ennem jäid väikseks kui jalga sain(neid ma saan kanda, kui kaalun 75 kg).
Aga suured riided, mida raseduseajal kandsin, viskasin ära, hea oli vabaneda suurtest asjadest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. December 2013, kl 10.13

Hommik! Toredad uudised siin, et ikka väiksema numbri suunas liigume. Mina sõin just keedumuna hommikuks, S-suurus kaalus keedetult 40g, toorena koos koorega keskmiselt 48g. Tavaliselt ostan suuremaid mune, need peaks keedetult u. 50-55g olema.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. December 2013, kl 10.31

Kunagisest kaalujälgijate rühmast mäletan seda riiete teemat. Siis sai ka räägitud, et kõik suureks jäänud riided tuleks ära likvideerida. Siis tekib olukord, et kui peaks kaalu hakkama tagasi tulema, pole enam midagi selga panna ja mõistuse hääl ajab uuesti ( varem ) tegutsema smiling smiley. Vastasel juhul võtad kapist sujuvalt muudkui suuremaid hilpe ja lased kaalul jälle koguneda smiling smiley
Minul seda probleemi ka ei ole, et oleks vaja uusi , väiksemaid riideid ostma minna. Esiteks on see, et suure inimesena, ei meeldi mulle päris liibuvad riided nagunii kanda. Olude sunnil ( paisumise tagajärjel), aga oli nii mõnigi hilp pigem liibukaks saanud. Nüüd siis on liibukatest saanud normaalsed - nööbid enam ei pea punnitama. Kapis on ka väiksema "mina" jaoks riided ootamas, vaja ainult ennast "väiksemaks võluda". Ja ideaalis võiksid ka need mulle kunagi suureks saada, vot siis lähen garderoobi uuendama smiling smiley Unistan.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 05. December 2013, kl 10.45

Ei saa minagi veel niipea minna uusi riideid ostma.Vanu veel nii palju alles mis varsti selga ajada.Kui kunagi 75kg peaks kaalunumbriks saama,siis kindlasti premeerin ennast uue garderoobiga,enne mitte smiling smiley Panen oma lootused kevadeks,et siis saledamana uut suvekollektsiooni ostma minna.
Kui aus olla,siis hakkan vaikselt juba jõule ja aastavahetust kartma.Kui jõulude aeg istume vaid oma erega,siis aastavahetusel tulevad külalised ja sööme-joome hommikuni.Lapse sünnipäevaga sain ligi 2 lisakilo,mis andis tõsise löögi motivatsioonile.Rohkem seda kogeda ei tahaks.Tuleb loota parimat.Õnneks on jaanuaris olnud alati mu motivatsiooni tipphetk,sest siis on alati tunne,et kevad kohe ukse ees ja vaja vormi saada.
Mida teie pühade aeg lauale plaanite panna ja kus üldse pühad veedate?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. December 2013, kl 11.38

Meie oleme õnneks vaid enne jõule nädalavahetuse maal. Miks õnneks? Sest seal süüakse ainult kartulit ja liha. Minu algatusel on vaikselt hakanud ilmuma ka salatit või lihtsalt kurki-tomatit. Ilmselt jõulude ajal lisanduvad verivorstid ja muu säärane ka, aga vot need ei lähe kohe kuidagi minu menüüga kokku (vaatamata sellele, et fännasin neid väga sisaldavad need meeletult süsivesikuid). Ülejäänud aeg on plaanis kodus veeta ja siis saab juba ise organiseerida, mis lauale jõuab ja et kõigile oleks sobivaid asju pakkuda.

Vaatasin just, et minu kaaluabi tasuline osa lõppeb 6. aprillil ehk hiljemalt kevadeks pean ma olema oma eesmärgid saavutanud. Tahaks keha rasvaprotsendi normi saada, see on hetkel mu suurim murekoht.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 05. December 2013, kl 12.12

ohh jõulud, jõulud...raske saab see olema. Mehel 2 nädalat puhkust, lapsed kodus ning ämm ja onu tulevad külla. Kui kaal samaks jääb või ainult 1 kg lisandub, olen endaga rahul. Üritan kindlasti jõulude vahepeal ujuma minna ning kui lund on, siis peaks lastega väljas rahmeldama, ehk aitab see natuke piiri pidada.

Ütlen juba ette ära, et 20-ndast detsembrist ma kirjutama siia ei jõua, aga edastan reedeti kaalu. Ning 3-st jaanuarist olen mõtetega ja kirjapildis tagasi kaalukaotamis lainel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. December 2013, kl 12.33

Jõulud...jah...need polegi enam väga kaugel smiling smiley
Mina istun lastega kodus, ühe päeva oleme vist maal ja siis proovin endale seal tegevust leida, et mitte lauas istuda ja süüa smiling smiley tore oleks kui palju lund sajaks, siis lükkaksin lund smiling smiley
Toidud mida endale luban ja ilma milleta jõule ette ei kujuta on verivorst ja kõrvits smiling smiley

Oi kui ilusat lund hakkas meil sadama, selle jõulujutu peale smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 05. December 2013, kl 12.53

Kuna jõulud on meie peres suur üritus ei kavatse mina ennast siis piinata, söön kõike aga mõõdukalt smiling smiley Kartulist võin loobuda aga liha ja kapsas lendab kiiruga minu taldrikusse grinning smiley


Õues on nii ilus puud on pehmet valget lund täis smiling smiley Ma ei tea miks aga see teeb kohe südame nii õrnaks smiling smiley

Oootan suure huviga homset kaalumist hoian kõigile pöialt,et tuleks ilus suur miinus winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 05. December 2013, kl 13.33

Heegeldis - on küll hea tunne smiling smiley
Mul ka kapis ootavad suht väikesed riided (mõtlengi omaette ,et millal ma väikene jõudsin olla) grinning smiley
Lemmik teksad on hetkel kapis nurgas ei neid ma veel pikkaaega jalga aja , kuid liigun sinnapoole tasapisi winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 05. December 2013, kl 13.59

Mul on väikestel poistel vahetult enne jõule sünnipäevad, nii et tuleb sünnipäevanädal, jõulunädal, aastavahetus, suure poisi sünnipäev. Hetkel tunnen end üsna kindlalt ja kindlasti pakun külalistele tavalise peokraami kõrvale ka kana, värsket salatit ja puuvilju - nii saan ise ka süüa. Kõige raskem saab olema puhkus vanaema juures. Nad teevad nii-häid-toite, mis lõhnavad juba nii hästi.... Plaan on selline, et 27. detsembril ma miinust ei oota, aga plussi näha ei tohi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. December 2013, kl 14.31

Piretike, mulle meeldib sinu sihikindel suhtumine thumbs up

Mina püüan omale neid jõulupäevi mitte liiga tähtsateks mõelda (just söömise kohapealt). Tahaksin mõelda nii, et kõik need toidud on meile tegelikult aastaringselt kättesaadavad ja ma ei pea neid terve aasta jagu korraga ette õgima. Meil ei ole näljaaeg. Püüan endale praegu just sellist mõtlemist sisendada.
Mind pani tegelikult vägagi palju mõtlema üks Maalia viimaseid kirjutusi, kus ta kirjeldas väga ehedalt oma tähelepanekuid mingil sünnipäeval / üritusel.
Tundsin enda suhtes natuke vastikustunnet, et tegelikult olen minagi olnud just see "suur daam" kes tiirleb õhtu läbi toidulaua ümber ja muudkui taldrikut täidab. Ütleme otse- muudkui mugib. Ma ausõna tahan seda muuta ! Tahan ennast muuta ! Ja ma arvan, et ka jõulunädalal ei pea ma iga päev kolm korda päevas kõhtu valutamiseni täis pugima smiling smiley Aitab ühest päevast küll smiling smiley

Ja ma loodan, et Maalia võtab vaevaks enne jõule meiele korraliku loengu teha ... et meid mõistuse juures hoida ! Neile, kes tahavad smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 05.12.2013 14.32.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. December 2013, kl 17.56

Tervist!

Loen siin Teie mõtteid ja kartusi tulevaste pühade ja pidustustega. Sõnade vahelt loen välja mõtte, mis ilmselt enamikel peas tiirleb: "ma ei tohi neid toite süüa, või need ei kuulu minu menüüsse". Tahaksin siinkohal Teile öelda, et ärge piirake end mõtetetega, et ma ei tohi seda või teist süüa, asi pole mitte selles, mida sa süüa võid, vaid selles, MIS ON HEA SINU KEHALE. Kui sul on valida, kas toorsalat või majoneesi-hapukoore salat, siis mõtle sellele, kumb mõjub paremini sinu kehale ja vaimule (ka pikemas perspektiivis). Ega ilma asjata öelda, et Sa oled see, mida sööd. Ja ausalt, nagu keegi ka mainis, muidugi võib Jõulude ajal omale lubada erinevaid toite, mis sinu menüüse igapäevaselt ei lisandu, kuid seda kõike mõõdukalt, ning kui tundubki, et ei suuda jääda mõõdukuse piiridesse, joo kõrvale hästi palju vett, mis ise tekitab punniskõhu, kuid hiljem, et süümekaid tunda, võid endale hoopis pai teha.

Tore on lugeda kõikide pingutusi ja loodan, et Teil tuleb kokku suur miinus homsel kaalumisel.

Tervitades,
Mariliis

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 05. December 2013, kl 18.00

kes teist oskab öelda palju on heigis (100gr) kaloreid? no ei leia kusagilt netist confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. December 2013, kl 18.09

Merli24
Hõbeheik, 100 g:
Kaloreid 132, rasvu 4,38 g, süsivesikuid 0,42 g ja valke 21,38 g. (31 % rasva, 1 % süsiv, 68 % valke).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. December 2013, kl 18.25

Mariliis, see on sul hea mõte, toidu kõrvale palju vett juua, nt teha endale laimist, mustikatest, vaarikatest vesi, st. külmunud marjad vette ja siis suurest veinipokaalist juua smiling smiley
Mina loodan, et homme plussi ei tule, ma ei tea mis mul täna viga oli, selline nälg ja eriti magusanälg smiling smiley
Päkapikk tõi lapsele ka nii suure šokolaadi, et laps ei jõudnud ära süüa, nii ta vedeles laua peal ja mul oli ikka vaja natuke sealt näksida smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 05. December 2013, kl 18.30

huvitav leidsin fitness.ee lehelt sellised näidud hõbeheik (100 g):
- 92 Kcal, 1 g rasva, 19 g valgud, 0 g süsivesikud, 0 g kiudaineid

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. December 2013, kl 18.36

Merli24,

Sellisel juhul võta kuldne keskmine smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 05. December 2013, kl 18.42

Ostsin heigi (külmutatud) kuna rahakott enne homset ei luba värsket kala smiling smiley Ja noh külmutatult kaalus see kuskil 278gr vist ja sulatasin ära ja panin pannile , lõpuks jäi järgi sellest max 100gr ja natuke peale grinning smiley Nv ostan värsket kala ,kana ja liha ..viskan külma..siis pikaks ajaks olemas jälle smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. December 2013, kl 19.18

Mina olen lugenud, et söögi kõrvale pole üldse kasulik juua, seega mina ei joo pool tundi enne ja pool tndi pärast sööki. Vedelik pidavat lahjendama maomahlu ja sellega seoses raskendab seedimisprotsessi. Ma muidugi ei tea, kui õige see on, aga üldiselt ma olen harjunud, et toidu kõrvale ei joo.

P.S nägin täna õhtul kaalul imeilusat numbrit, näis, mis hommik toob winking smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.