Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. March 2014, kl 21.40

Vurr, mina ostan hulgilaost, mu mehel on firma kaart, sealt vist muidu ei saa. Müüakse veel looduspoodides ja nt Prismas pidi ka olema. Mina olen isegi kala paneerinud sellega ja sobis täiesti. Maitselt on nagu jahvatatud mandlid, võid proovida kodus ise väikse koguse mandleid jahvatada, saad aimu. Hinna poolest on jah kallim (alla 10€ kanti/kg), aga kuna ma igapäevaselt ei küpseta, siis pole hullu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. March 2014, kl 21.40


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. March 2014, kl 08.04

Kadri, kas sa selle jahuga pannkooke pole teinud? Mandlimaitselised pannkoogid...smiling smiley

Meil päike särab jälle ja täna tahaks esimese grilli väljas ära teha smiling smiley mina söön muidugi kana. Nii vara pole ma veel grillihooaega avanud smiling smiley

Kui teil ka päike siis vut vut välja D-vitamiini püüdma smiling smiley

See on ikka uskumatu, mis võim ja vägi päiksel on, tuju teeb kohe 100% paremaks ja energiat on rohkem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. March 2014, kl 09.11

Annn, olen küll, väga lihtsad ja mõnusad pannkoogid saab mandlijahust. Meil on ka täna päike, nii mõnus, kahju ainult, et miinuskraadidega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. March 2014, kl 09.22

Tallinnas ka täna päike, harjumatult valge on tubades smiling smiley Päikesekäes olev kraadiklaas näitab plusse, maja taga varjus aga on kõik härmas. Ilus smiling smiley

Hatugirl, kas käisid üksi rattaga sõitmas või koos suurema/te lastega ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. March 2014, kl 09.32

Hatugirl, oled eile väga tubli olnud, ilus päev!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 05. March 2014, kl 09.57

Te räägite päiksest ja mul tuleb masendus peale. Siin on ainult pool päeva päikest olnud see talv ja see oli paar nädalat tagasi. Lootus on juba kadunud, et kunagi ka meile päikest jagate. Peab vist Eestisse tagasi kolima confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 05. March 2014, kl 10.27

Saatke mulle ka päikest! smiling smiley Täna isegi väga väga õrnalt piilub kuskilt aga muidu kogu aeg pilves.Lumi ka kuidagi ära ei sula nii.Ainult maja otsas on väike rohelus.
Grillida tahaks tõesti varsti juba.Meie pere on väga suur grillija.Palju salatit juurde ja väga mõnus.Eelmise aastal tegin peale igat grillimist 5km ringi jalgsi,siis kaalule ei mõjunud.
Eile käisin suurema lapsega sõitmas.Tema sõitis 8km ja mina 10km.Umbes pool maast või sutsu rohkem sain kiiremas tempos sõita.Tagasi tulles oli aga laps nii läbi omadega,et siis sõitsin rahulikult.Järgmine kord pean vist üksi minema,siis saab rohkem sõitasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. March 2014, kl 10.35

Tuleb vist ka ratas välja otsida. cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. March 2014, kl 10.49

Pipu, mul on vist kahesilmavahele jäänud, et millises riigis sa oled kanda kinnitanud ?

Hatugirl, ei pea üksi minema smiling smiley Need kooskäimise hetked on lapse jaoks väga olulised ja rattasõidus areneb lapse vastupidavus väga kiirelt. Kui käid kevade-suve koos temaga, siis sügisel oled sina see- kes ei jaksa winking smiley Võibolla tõesti ei arenda laps väga suurt keskmist kiirust, kuid distantsi osas kasvab vastupidavus kindlasti märkimisväärselt. Tegelikult ju ei pea alati kõrge pulsiga trenni tegema. Ma "sõitsin" oma umbes samavana lapsega eelmine aasta rattaga 40km. Mina olin see kes lõpuks lohises smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 05. March 2014, kl 11.20

Olen Soomes aga suht põhjaosas. Tavaliselt on ikka meil varakult palju päikest olnud ja Eestis sombune aga see aasta teistpidi .
Tahan ka endale ratast sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. March 2014, kl 14.44

Tallinnas ilm täna tõesti super, super.. käisin koos pesamuna ja keskmisega metsavahel "matkamas" . Võib natuke matkamiseks nimetada küll, sest meie "matkaraja" peale jäi ikka ohtralt künkamägesid , tõuse ja languseid smiling smiley Päike on ikka väga kevadine ja täna, 5.märtsil !!! nägin ära oma selleaastase esimese liblika , ilusa kollase smiling smiley Loodus ikka täiega sassis, linnud laulavad, liblikad lendavad ... smiling smiley
Mõõtsin kaardilt ära, meie metsamatk oli ca. 4+ km pikk smiling smiley Kolmesele tegelasele paras vantismine.
Astusime läbi ka pagariärist, ostisin lastele värskes õhus söömiseks paar viineripirukat ja nii olekski olnud, aga pirukameister muudkui pakkus ja pakkus, et neil just tulid ahjust soojad porgandipirukad ... lõpuks ma siis ikka võtsin endale ühe. Oli teine hea küll, aga tegelikult oli see ikka üsna väike. Suurte ampsudega süües oleks kahe ampsuga hakkama saanud. No ma päris nii ei raatsinud, näkkisin siis pisikest ampsudega, et patt "magusam" oleks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. March 2014, kl 16.05

Pipu, vaatan, et sul päris "karm" lõuna täna smiling smiley Rohkem aga huvitavad mind need saiakesed 2tk 650 kcal. Räägi millega tegu, et üks saiake 325 kcal välja annab ??? Kas midagi eriti rammusat ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 05. March 2014, kl 17.05

Vurr, mul jah võimas lõunasöök. Ega ma täpselt teagi kui palju peaks sealt kaloreid saama. Panin umbes laias laastus. Nad on fritüüris tehtud tavalised nisujahu saiakesed. Enam vähem samad nagu Eestis lihapirukad. Siin tehakse aga liha ja moosita aga peale pannakse see eest glasuur ( kinuski kaste). Ühe saia kaal on 70 gr ja. koos glasuuriga 85 g. Vot sellisesse lõks langesin täna.
Pidime koolis tegema ettekande sellise saiakese kohta ehk siis algusest lõpuni valmis tegema, fotod igast tootmise etapist tegema ja pärast arvutis ettekande koostama. Ja kui ma kòige sellega valmis olin saanud, siis olid nad nii ahvatlevaks minu jaoks muutunud, et ma lihtsalt murdusin confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. March 2014, kl 18.26

Vurr, siis sul tuleb ilus suvi smiling smiley mina pole veel liblikat näinud ja no imestaks ikka ka kui näeks smiling smiley

Tänasest väljas grillimisest ei tulnud midagi välja, õhtul tuli tuul ja mehel külm...nüüd siis kaminas küpsetan smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. March 2014, kl 18.55

Mina tegin omale uhke toorsalati tuunikalaga ( mis saaks veel kasulikum olla smiling smiley ), et oma pirukat veidi tasakaalustada. Tegelikult on natuke isegi süümekad, et alles eile ma sõin vastlakuklit ( vahukoorega saia) ja oli mul siis vaja seda pirukat üldse osta. Asi ei ole üldse selles , et kalorid oleks lõhki vms. asi lihtsalt põhimõttes. Niigi olen oma menüüsse juba hakanud rohkem kartulit lubama ja tortillalehed on ju ka tegelikult siiski jahutooted jne jne. No , analüüsin siin enast n.ö. "kõva häälega" smiling smiley
Eilsest on veel kodus mõned vahukooresaiad alles ( ka praegugi veel kapis). Päeval, kui laps karbi kapist välja võttis ja sealt üks poolik vahukooresai vastu vaatas, siis korraks käis küll peast mõte läbi, et " no mis see pool saia siis ära ei ole, mahuks küll kaloritesse" , aga siis sain õnneks õigel ajal sellel mõttel "sabast kinni". Oi, mul on hea meel selle üle. Oleksin praegu enda peale päris kuri vist, kui oleksin päeval veel vahukooresaia ka närinud eye rolling smiley Loodan, et varsti tehakse nendele viimasele kahele ka ots peale, siis on kindel, et pidasin vastu smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 05.03.2014 18.56.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 05. March 2014, kl 19.23

Mul hea meel Vurr su üle, et suutsid vastu panna saiale smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. March 2014, kl 20.48

Tubli Vurr! tean kui raske on kui ahvatlus silmapiiril smiling smiley

Tahan ka Hatugirl sind kiita, tubli oled, et ennast käsile võtsid...tänane päev ka korras, ära seda siis õhtul ära riku smiling smiley polegi nii raske onju? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. March 2014, kl 21.39

Mina ei tea, mis minuga toimub, meeletu söögiisu on viimasel ajal, pidevalt on kõht tühi confused smiley Tööl on muidugi stressi palju, ehk sellest ja noh need naisteasjad pole ka hakanud ei tea, kas jäävad jälle vahele, enne seda on ka alati meeletu söögiisu. Ma kohe ei tea, kaalul on nii koledad numbrid ees, kuigi omastarust olen tubli olnud, ühtki "vahukooresaiagi" ei söönud ja enamik süsikatest tuleb köögiviljadest. Ilmselt mõjub ikka kalorite ületamine siis nii, pean hakkama tagasi hoidma. Minu viga on see ka, et kui mul lõuna jääb kesiseks, siis on õhtul hundiisu ja kui söögiaeg läheb üle, siis on tükk tegemist, et kõht täis saada (ja aeglaselt "mõistusega võttes" süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. March 2014, kl 21.56

Kadri, mul ka täpselt nii, et kui söögikord jääb hiljaks, vahele või lahjaks, siis on ikka nälg majas smiling smiley isu nii suur, et ei suuda seda ohjeldada.
Ära siis muretse selle kaalu pärast väga, aja naisteasjade kaela, ise ju tead, et oled tubli olnud...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. March 2014, kl 22.31

Jah, aga jube kurb on, kui ise tead, et oled tubli olnud, aga tulemust ikka ei tule. Motivatsioon hakkab alla käima...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. March 2014, kl 23.30

Kadri, .... ma nüüd panen võibolla "täiega ämbrisse" , aga seda siis puhtalt teadmatusest, et äkki on asi selles, et sa oled püüdnud neid LCHF-i "ettekirjutusi" enda jaoks natuke "mugavdada". No selles mõttes, et kui sa siiski ei pea päris süsikatenormist kinni , siis võibolla asi ei taha enam töötada eye rolling smiley . Ma ausõna ei ole selle kohta eriti midagi lugenud ja suured sry-d , kui tegelikult on seal otseselt isegi "lubatud" teha piirideta päevi jne. Kui aga ei ole sellel teemal kuskil eriti arutletud, ... siis äkki ei saa seda süsteemi nii lihtsalt "mugavdada" vaid pead siis hakkama teisi asju suurema hoolega jälgima. Siinkohal oleks muidugi suureks abiks kui me teaks sinu toidupäevade kaloreid. Ära millestki valesti aru saa smiling smiley Ma tean, et sa ise jälgid kalorite hulka ka . Ma ei tea kas sa oled omale ka mingi kindla kaloripiiri süsikapiiri kõrvale määranud või sa siiski loed ainult süsikaid ja kaloreid tead sellepärast , et tabel "kajastab" neid automaatselt nagunii smiling smiley

Mina ütlen ausalt, mina ei suudaks iialgi selle 40g sv-ga hakkama saada. Sellepärast ma ei proovigi smiling smiley Saan täiesti aru ka sellest, et nagu sa ise ütled " vahel tahad ennast inimesena tunda" ja klaasi shapust-tüki kooki/kringlit süüa. Täiesti mõistetav. Ära minu juttu võta mingi etteheitena ( kui see peaks niimoodi tunduma) . Ma pigem lihtsalt mõtisklen selle üle, et äkki see LCHI-skeem ei tööta niimoodi, kui sekka "suuremaid" päevi teha. Sa kindlasti loed ja suhtled kuskil ka teiste LCHF järgijatega. Kas teised teevad samamoodi "vabu päevi " ja asi töötab ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 06. March 2014, kl 00.23

Ma just lugesin seda, et soovitatakse teha nädalas üks päev, kus tarbid rohkem, sellepärast mõtlesingi proovida. On neid, kel töötab ja neid, kel mitte, nii nagu iga asja puhul, eks tuleb katsetada. Loogiliselt võttes ei saa paar söögikorda kaalu püsivalt mõjutada. Ma loen kaloreid ka, just seetõttu, et kirjutatakse, et kui kaal ei lange, siis võib olla üks põhjustest, et kaloraaž on liiga suur. Mu päevanorm on hetkel 1522, vahepeal sõin 1200-kanti, sest polnud isu ega vajadust rohkem süüa, aga praegu tuleb pigem 1700-kanti või peale, arvan, et seda on liiga palju, aga loodan, et see rohkema vajadus on mööduv nähtus. Juustukogust olen suutnud korralikult vähendada, aga see pole tulemusi toonud. Äkki on siis asi pähklivõis, mille maniakk ma olen, püüan sellega ka piiri pidada, aga no midagi head peab ju inimesel ka olema eye rolling smiley Mul võtab see magusaisu ära, nii naljakas kui see ka pole, söön pähklivõid magustoidu eest ja max 35g/päevas (kindlasti mitte iga päev, kui süsikaid õhtuks järgi on, siis luban natuke winking smiley)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 06. March 2014, kl 07.44

Eks Sa pead siis jah, lihtsalt katsetama. Hea on see, et Sul on asi n.ö. kontrolliall. Selles mõttes, et tead täpselt mida oled söönud ja millega edasi katsetada. Ma usun, et Sa saad oma kaalu uuesti liikuma. Oled palju vaeva näinud ja Sul on hea teadmistepagas olemas smiling smiley Aga eks seal normaalkaalu piirimail hakkabki kõikgil raskemini maha minema, see on vist paratamatus smiling smiley

Aga tegelikult on ju tore, et oled normaalkaalu KMI ära näinud, peaasi, et ülespoole tagasi ei lase smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 06. March 2014, kl 08.22

Annn, kas sul läks toidutabelis midagi valesti ? eye rolling smiley Sul juba vahepala ja lõuna ka söödud ? Tean, et sul pole kombeks päeva ette planeerida, sellepärast küsingi ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 06. March 2014, kl 08.57

Kellele huvi pakub, siis suur purk kookosõli cherrys soodukaga

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 06. March 2014, kl 09.15

Mina meisterdasin omale tänase päeva alustuseks valmis kaks uhket portsu toorsalatit. Ühe sõin kohe, teise tegin kappi toidukile alla valmis ( hea võta ja ei pea isegi arvutama hakkama smiling smiley ). Kuna ma otsustasin, et ma ei lähe oma mungaoaidusid turule müüma grinning smiley siis pean ma need nüüd ise ju ära sööma. Nii, et mul suu matsub ja tervislik toit suus krõmpsub grinning smiley


Aitäh heada viidete eest, Kadri smiling smiley Ma natuke mõtlen, et äkki peaks ka selle õli ära proovima, kuigi isegi cherry-ga on hind tegelikult "vinge". Eks see oleneb muidugi millega hinda võrrelda, et kas võtta seda toiduainene või kosmeetikatootena grinning smiley

----------------------------------------------
ahjaa, mul isegi mees maitses eile neid idusid ja ütles, et täitsa okeyd... et võiks vabalt võtta peoga ja niisama krõbistada smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 06.03.2014 09.17.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 06. March 2014, kl 09.44

Pipu , eelmine nädal oli KA-s ainult üks inimene kes suutis sinust rohkem kaalu kaotada, sul jäi puudu ainult 100gr, et olla nädala parimaks. Sinu kaalulangus oli - 2,0 kg thumbs up

Ja ka Väikepäike on oma miinus 1,5 kiloga esiridades kenasti thumbs up

Kaaluabi uudised

Tublid oleme !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 06. March 2014, kl 09.46

Vurr, sellest vahe tulebki, kas on kosmeetiline või seespidiseks tarbimiseks ja kindlasti tuleb veel tähelepanu pöörata, et oleks rafineerimata külmpressitud kookosõli. Püsitarbijad ostavad kõik sellise hinnaga, sest see on tõesti poole odavam kui poes.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 06. March 2014, kl 10.12

Kadri, sa oled ilmselt sagedasem Cherry-ga kokku puutuja ( kui mina smiling smiley )... Kas seda sama rafineerimata külmpress kookosõli seal vahel ka 500g purkides pakutakse või tavaliselt ainult 1kg-st ?

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.