Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Talvel sündinud on allergiale vastuvõtlikumad?
Saatis: Niika
Kuupäev: 26. April 2010, kl 09.22

Talvel sündinud on allergiale vastuvõtlikumad

USA uurijad leidsid, et sügisel ja talvel sündinud lastel esineb toiduallergiaid sagedamini kui kevadel ja suvel ilmale tulnutel.

Bostoni haigla teadlaste arvates võib nende avastus seletada see, et talvised lapsed saavad vähem D-vitamiini, kirjutab BBC News.

Uuringus osales ligi tuhat toiduallergiatega patsienti, kes olid kuue aasta pikkusel perioodil allergia tõttu haiglasse sattunud. Võrreldes nende andmeid teiste patsientidega, kes olid muudel põhjustel haiglasse toodud, selgus, et allergiate esinemine on seotud inimese sünniajaga. Tuleb aga märkida, et see seos kehtis vaid kuni viieaastaste laste puhul.

Alla viie aastastest allergikutest 59 protsenti olid sündinud sügisel või talvel ning 41 protsenti kevadel või suvel.

Uurijate hinnangul on seose võtmeteguriks fakt, et sügisel ja talvel sündinud lapsed saavad emaüsas olles ning varases lapseeas vähe D-vitamiini, mis takistab immuunsüsteemi normaalset arengut. Nimelt aitab päikese toimel kehas sünteesitav D-vitamiin immuunsüsteemil välja areneda ning kuna talvel sündinud lapsed saavad vähem päikest, kujuneb ka nende immuunsus nõrgemaks. [www.tarbija24.ee]

Mis kostate? Ise olen küll allergiatest pääsenud ning mu mõlemad talvel sündinud lapsed samuti. Kuidas teil?

Valikud: VastaOsunda
Re: Talvel sündinud on allergiale vastuvõtlikumad?
Saatis: Katz
Kuupäev: 26. April 2010, kl 10.03

Olen ka talvel sündinud ja allergiatest pääsenud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Talvel sündinud on allergiale vastuvõtlikumad?
Saatis: Katzy
Kuupäev: 26. April 2010, kl 12.25

olen ise talvel sündinud ja allergia ei piina, vanem laps suvel ja ka pääsenud, kuid noorem talvel ja allergia probleemid täitsa olemas, kahjuks.... seega tundub teoorial alus olevat, sest ma arvan et kehtib just praeguse põlvkonna kohta...

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.