Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 04. January 2014, kl 19.37

Kas taimeteed ei saa arvestada "veejoomise" hulka. Hetkel ma seda arvestan. Suvel veel joon tavalist vett, kuid külmal ajal tahaks juua midagi sooja. Võtan kasutusele kodujuustu, igati atraktiivne toiduaine, mida saab kombineerida iga toidu korra ajal, olin selle juba ära unustanud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 04. January 2014, kl 19.38


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 04. January 2014, kl 19.41

Pärlike, muidugi võid arvestada tee, veejoomise hulka, Vurr teeb ka nii, kui ma ei eksi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. January 2014, kl 05.51

grinning smiley Sõin kell 10 õhtusöögiks kaerahelbeputru ...grinning smiley See on niivõrd irooniline, kuna puder on alati olnud nagu traditsiooniline hommikusöök. Kuna ma aga pusin siin, et toitumist (süsiv, valk, rasv) tasakaalu saada ja süsivesikuid oli nii vähe kogunenud päeva jooksul, tundus parim variant ainult puder. Pealegi nälg ka näpistas, oli kiiresti midagi vaja. Teine variant oleks olnud spagetid, kuid selle aja peale oleks ma raudselt millegagi patustanud.

Mina arvan ka, et tee joomine on kui vee joomine, kui sinna ei ole kaloreid (suhkur, mesi jne) lisatuid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 05. January 2014, kl 09.34

Mina üldjuhul arvestan ka tee vee hulka, kuid kui ma joon mingeid pakiteesid, siis ma vaatan, et midagi nad annavad ja olen ka kirja pannud. Koduaiast korjatud teed lähevad mul küll puhtalt vee arvele......

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. January 2014, kl 10.31

Mina joon enamus päevadel ainult teed (kibuvits, õuna, pärnaõie, piparmündi...), kõik läheb kirja kui vesi, ja ma ei pane neid üksikuid kaloreid kirja. Kui rääkida pakiteedest, siis reaalselt annab üks teekotike 2-3-4 kalorit. Mina teen teed 600ml kannu sisse - 1 teekott. Piltlikult öeldes - et veel oleks mingi maitse.
Julgen arvata, et mitte keegi meist ei märgi kõiki asju grammi täpsusega. Ma arvan, et kõik meist on ümardanud 48grammi 50-ks või 102grammi 100-ks smiling smiley Ütleme nii, et kui me ümardame lihatükki 2 grammi võrra, siis tähendab see ümardamine tegelikult 6-7 kalorit, mis on peaaegu päevane teekotikestest tulev energia annus smiling smiley
Kogu selle jutu peale tuleb mulle meelde et, mõned inimesed arvavad, et nad suudavad ka ilma köögikaaluta oma kaloreid lugeda või siis suudavad silma järgi toidu kaalu hinnata ... Merli, kas sa oled omale toidukaalu ära ostnud ?

Aga kes püüab olla ülitäpne siis see võib loomulikult ka tee kalorid kirja panna smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 05.01.2014 10.33.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. January 2014, kl 11.34

Annn, KurrNurr ja teised ... mis te arvate kui prooviks kõik koos terve see nädal korralikult vett tarbida. Osadel meist on sagedaseks päevaseks tarbitud vee hulgaks sinna 1 L kanti . Kas te oletegi omale sellise päevase veenormi eesmärgi määranud või te lihtsalt arvate, et ei saa rohkemaga hakkama ? Minu arust on 1L natuke vähevõitu, aga kõik on individuaalne .... KA näiteks soovitab 1600 ml päevas. No KurrNurr ja Pärlike peaks kindlasti julgelt rohkem jooma !
Kui selle vee joomise peale natuke mõtlema hakata, siis kipume ( ka mina!) vist seda vee joomist pisut unustama , ehk võib vist ka öelda, et vähetähtsustama smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 05. January 2014, kl 11.56

Tean, et veejoomine tähtis ja tean ka omast käest, et aitab kaalu alla, aga üldse ei taha praegu. Teed ka ei taha. Praegu joon 2-3 suurt tassi kohvi ja veega on nii, et lihtsalt panen KA lehele plussi kirja ja siis lähen ja joon klaasi tühjaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 05. January 2014, kl 12.58

Ma kindlasti joongi rohkem, sest toiduga saab ikka ka vett. aga ma olen igati nõus sellele tähelepanu rohkem see nädal pöörama. Just tulin jalutamast ja nii janu oli, kui tuppa jõudsin, jõin korraga ära 0,5 l ilma igasuguse probleemita.....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 05. January 2014, kl 13.43

Minu eilne õhtusöök oli ka väga hilja minu mõttes - pool kaheksa alles.Ja seda on kohe ka tänasest suuremast kaalunumbrist näha.Toit seedimata veel vist.
Mina teejoomist vee tarbimise hulka ei arvesta.Kirja panen puhta vee mida joon ja seda ongi 1-1,5l päevas keskmiselt.Lisaks siis tee (umbes 250ml tass vist) ja hommikukohv sama suurest kruusist ning vahest ka mahl oma koduaia saadustest.
Kui ma aga iga päev palju vett tarbin,siis keha hakkab seda kinni hoidma ja kaal ei lange.Siis pean 1-2 suht veevaba päeva tegema,et asi jälle liikuma hakkaks.Ei teagi miks nii.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. January 2014, kl 13.52

Väga hea on lugeda erinevaid arvamusi / käitumisi / keha reageeringuid jne. See vee- ja tee joomise teema on küll selline , et sellel teemal saavad kõik kaasa rääkida smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. January 2014, kl 14.32

Olen täitsa nõus vee joomisele rõhku panema, tõesti see lihtsalt ununeb kui vahepeal keegi meelde ei tuleta. Minul pole selle joomisega mingit probleemi võin korraga 500ml alla kugistada ja ka diivanil lonksu haaval juua.
Ainult siis ei taha juua, kui kuhugi sõitma peab või linnas asju ajada, siis peab tihti tualetti otsima, ning see lihtsalt tüütu smiling smiley
See nädal olen kodune, ning kuhugi minekut pole, niiet võin juua palju tahan smiling smiley

Teed mina ka vee hulka ei arvesta, ma ei teagi miks, kasutan teega alati mett, võib-olla sellepärast smiling smiley aga olen igati nõus kui teised tee vee hulka arvestavad smiling smiley

Mina proovin 2l päevas ikka ära juua, vähemalt panen see nädal selle endale eesmärgiks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 05. January 2014, kl 16.22

Täna oli nii super mahe ilm, et sai käidud 8 km. Vee joomisega "üle" ei pinguta. Tarbin nii kuidas "isu" on. "Liigne" vee tarbimine on isiklikult minul põhjustanud paistes silmaalused, ja põis on tundlik, läheb paiste. Vesi ei taha organismist välja minna, lisaks mul ka üks neer. Need on minu isiklikud probleemid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. January 2014, kl 17.39

Tegin veidi uurimustööd vee joomisest. Kõik artliklid väidavad erinevaid koguseid (vastavalt minu mõõtmetele ja elustiilile). Aga mida mina usun, on see, et mida aktiivsem oled, seda rohkem vett on vaja tarvida. Keha vajab 0,5 l rohkem vett päevas, kui teed 60 min trenni. Üks artikkel väitis, et natuke meresoola võiks joogi sisse lisada pärast meeletut higistamist (või teine variant spordijooki juua, kuid see peab kindlast olema kunstainete ja muude magustajate vaba). Ning 20 % vee kogusest saame oma toidust.

Leidsin ühe kalkulaatori , mis arvutab 8 vastuse näol välja vee joomise koguse, kui keegi on huvitatud [nutrition.about.com] . See arvestab erinevaid aspekte: kas oled rase, kas toidad last rinnaga, millises kliimas elad, palju kaalud, trenn jne. See on küll inglise keelne, kuid google translate aitab kindlasti. Ning kaal tuleb sisestada poundi`des, ja kalkulaator on siin [www.metric-conversions.org]

Kuid, mis kõige tähtsam, mida iganes need kalkulaatorid ka välja ei arvuta, tuleb kindlasti kuulata oma "keha". Nagu just Pärlike ka kirjutas, liigne vee joomine ei ole ka hea, kasulikkusest saab kahjulikkus.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati ICanDoIt 05.01.2014 17.40.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 05. January 2014, kl 18.05

Aitäh lingi eest, pani asja mitme külje alt üle hindama.
Aga kogused jäävad õnneks minu jaoks ikka enam-vähem samaks. Mina oma keha eriti kuulata ei saa, sest vastasel korral ei võtaks ma peale supi, piima ja kohvi oma menüüsse üldse rohkem vedelikke.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. January 2014, kl 18.50

Google-tasin ka jälle vee joomist, sellest palju juttu, enamus ütleb 28-35 ml ühe kg kohta, mõni ka 40ml - 1kg kohta. see siis koos toiduga.

Minul tulebki selle arvutuse järgi 2170ml vett päevas, kui trenni teeks siis jah rohkem, arvestan ka seda, et joon palju kohvi ja see viib kiiremini vett kehast välja.
Kindlasti pole liigne joomine ka hea...neerudele lisatöö.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 05. January 2014, kl 21.50

Minul on veejoomisega nii, et kaal langema ei hakka, kui mul 2L vett päevas joomata...
Kui on tööpäev ja selline argirutiin, siis joon küll oma 2 L korralikult ära. Kui aga on puhkepäev või sellised erakordsemad ajad (pühad, nagu siin vahepeal olid), siis kipun unustama...
Kaalujälgijate ajast on mul meeles, et taimeteed võis arvestada vee normi alla, muud teed mitte. Ning kohvi juues pidi hoopis veenormi sama koguse võrra suurendama, kui kohvi joodud sai. Mina olen harjunudki niimoodi arvestama.

AGA igaüks peaks mõtlema ka selle poole peale, et vesi pidavat kehast viima välja lisaks kahjulikele ka kasulikke aineid. Minul on alati olnud häda madala hemoglobiini ja rauaga. Olen tähele pannud, et kui joon korralikult ja võtan kaalus alla, siis kohe läheb ka veri "halvaks". Perearst ütles mulle, et see on rohke veejoomise süü. Püüan siis sättida nii, et kui soovin kaalu alandada ja joon palju, siis hakkan kohe lisaks võtma rauapreparaate. Aga see on muidugi väga individuaalne - selle minu jutu põhjal ei maksa kellelgi teisel samamoodi tegema hakata, aga tähelepanu võiks ikka pöörata need, kellel mingite mineraalidega probleeme olnud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 05. January 2014, kl 22.20

ICanDoIt, aitäh huvitavate viidete eest smiling smiley Mina peaksin selle kalkulaatori järgi toidule lisaks 2,2L vett jooma. Kusjuures antud kalkulaatori lisainfo ütleb, et ka karastusjoogid arvestada vee hulka, ainult ei tohi unustada karastusjookidest saadavaid kaloreid.

Ütleme nii, et tegelikult on loogiline, et ikka igasugune tee ( ka must tee) peaks minema veena arvesse, sest vesi on vesi, ükskõik millega sa seda maitsestad.
Kui juua vett ja süüa peale kommi, siis organismis need asjad segunevad ja teoorias saab ju veest ja kommist "siirupivesi" smiling smiley Võibolla on veits "mööda" näide, aga niimoodi tundub loogiline ja ma ei näe põhjust miks ei peaks teed "väikese lisandiga" veena arvestama smiling smiley See mõte siis suunatud Hatugirlile smiling smiley - aga ega selles midagi halba ei ole, kui sa ainult puhast vett arvestad smiling smiley

Kusjuures ärge nüüd arvake, et ma mõtlen, et keegi tegi mulle etteheiteid tee joomise kohta.
Ja mis veel, kui ma viimast perioodi kaalujälgijates käisin ( tegelikult juba figuurisõbrad ), siis selleks ajaks olid juba trendid muutunud ja ka kohv arvestati veena ! ja räägiti vaikelt sellest, et mingis koguses kohvi on isegi hea juua, sest pidavat seedimist ergutama. - lihtsalt räägin, mis seal mulle meeles on, mingile tõele ei pretendeeri ! Mina kohvi või piima või karastusjooke veena ei arvesta, aga kohvi eest lisa vett omale ka ei määra smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 05.01.2014 22.21.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. January 2014, kl 22.38

Minu teadmised ütlevad, et nii alkohol, kui kohvi käituvad kui diureetikumid, ehk viivad vee kehast välja, ja selleks, et keha ei kuivaks, vaja see asendada veega. Kuigi mina küll ei joo ekstra vett sellepärast, et 2 tassi kohvi päevas joon. Samuti olen lugenud, et kohvi kiirendab ainevahetust, nagu Vurr mainis.
Jah, ja selles mõttes, et on ju öeldud, et 20 % saad vett juba toidust-ka see on ju maitsestatud vesi (salat, juurviljad, puuviljad, supivedelik).

Nagu ka ennist mainisin, siis liigne vee joomine ei ole ka hea, ja nagu Heegeldis mainis, et viib kasulikke mineraale välja. Nüüd tundub täitsa loogiline, miks soovitatakse juua nt Borjomi või Värskat-need sisaldavad ju erinevaid mineraale. Eestis olles mulle ei meeldinud tavalist vett juua, ja siis ma tegin omale mullidega veest ja tavalisest veest koksi. Nii läks vesi palju paremini alla. Ka teised, kellel vee joomine kohe üldse harjumuseks ei ole muutunud, võiksid proovida mullidega vett, pealegi mullid täidavad kõhtu smiling smiley Ja samuti ju isegi kaalujälgijate mullivesi oli vanasti vaarika maitseline-seega maitsevesi on ikka vesi.

Ja see kõik on siin puhtalt minu arvamus, ei ole ma mõelnud, et kellegagi vaielda või midagi ümber lükata. Erinevaid meetodeid, arvamusi, tõekspõdemisi on täpselt nii palju, kui on ka erinevaid inimesi. Aga mulle meeldib see aktiivne arutelu thumbs up

Ahjaa, ja ka minul on hemoglobiin madal, aga raua tablette ma ka ei taha, sest siis on uus probleem-kõhukinnisus. Kokkuvõttes tuleb leida kuldne kesktee, et organism rahul oleks.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati ICanDoIt 05.01.2014 22.42.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 06. January 2014, kl 11.11

Et vesi kaalu langetab, võib niipalju tõsi küll olla, et vett täis magu toitu ei mahuta. Et kohvi joomine keha kuivatab, seda tunnen oma kehal täiesti ja janu on sagedasem kui kohvi joon rohkem. Alkoholi koha pealt olen siiski kogenud, et janutama ajab, aga vesi peetub (natukesest alkoholist kaal tõuseb paariks päevaks tunduvalt). Mina joon niipalju kui keha vajab ja seda, mis isutab - ei ole vaja end püstijalu kuival maal ära uputada.

Need 'teadlased' uurivad ja avastavad iga natukese aja järel midagi uut ja huvitavat ja enamasti eelmistele 'avastusele' otse vastupidist. Mäletan hästi kui kohv oli lausa must surm, nüüd pakutakse juua palju jaksad - kõigeks hea. Kuulakem parem oma keha - kindlasti keha, mitte oma rikutud meeli - ja andkem talle, mis tal olemise mõnusaks teeb.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 06. January 2014, kl 11.48

Nojah, Maalia, sa ikka oma ehtsuses loobid oma kuldmune suustthumbs up - ei ole vaja end püstijalu kuival maal ära uputada

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 06. January 2014, kl 12.26

Kohv on tõesti hea näide "teaduse" pidevatest meelemuutustest, küll peetakse teda paha-pahaks, siis jälle vastupidiselt lausa soovituslikuks smiling smiley Nõuanne - oma keha kuulata - on ka hea ja ilus. "Koostöös oma kehaga" - kõlab nii ilusa väljendina.
Kardan aga , et mina ei oska oma keha ja rikutud meelte "hääli" eristada. Seda pean ma loomulikuks, et kui mingi konkreetne asi mulle peale söömist enesetunde kehvaks teeb, siis seda ma enam ei tarbi. Muus osas aga on küll selline tunne, et keha on liigse kehakaaluga nii ära solvatud, et ta ei taha minuga enam üldse suhelda winking smiley Keha on täiesti meelte valdusesse läinud ja rikutud meeled pistaks pidevalt midagi suhu, no ja ilmselt ei oleks need porgandid või kirsstomatid. Nüüd peaks mängu tulema "kaine mõistus" mis aitaks need rikutud meeled "välja vahetada". Alla surumisest pole tolku, sest inimene kipub ennast aegajalt ikka unustama ja siis oleks need vanad harjumused kohe platsis. Minu mõistus ülteb mulle, et ma pean ennast õpetama teistsuguseid asju sööma. Toon näiteks harjumuse võileibu süüa.
Kui inimesel on näiteks harjumus hommikuti võileibu süüa. Dieedi perioodil ta jätkab hommikuste võileibade söömist, kuid kahandab nende arvu kuuelt kolmele või neljalt kahele. Mina olen täiesti kindel, et kohe kui peaks tekkima stressisöömise periood hüppab hommikuste võileibade arv oma vanale tasemele tagasi.
Samamoodi on ilmselt ka harjumusega iga päev kommi- šokolaadi süüa. Dieedi perioodil piirame oma kommi-šokolaadi ühele tükile päevas, aga kohe kui tekib stressiperiood ja loobume enda piiramisest, siis pistame iga päev selle ühe asemel 5 tk suhu - sest me oleme ise oma kehale õpetanud, et ta peab iga päev oma kommi kätte saama. Ilmselt me lausa ärkame selles magusa-ootuses ja elame selle õhtuse (magusa) preemia nimel. Kas ei oleks targem õpetada endale, et me ei pea iga päev magusat sööma, vaid võime piirduda paari päevaga nädalas - et, kehal (pigem vist rikutud meeltel) ei oleks nii kindlaid ootusi smiling smiley

Olen lausa kade inimeste peale, kes ütlevad, et nad oskavad kuulda oma keha häält smiling smiley Kaldun arvama, et see on tõeline kunst, mida igaüks ei suudagi ära õppida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 06. January 2014, kl 12.28

Vurr, ma arvestan ainult siin tabelis puhast vett vee joomisena. Üritan nii,et päevas 1-1,5l puhast vett ja ülejäänud vesi kohvist,teest,mahlast,supist.Muidu läheb lihtsalt arvestus sassi smiling smiley
Eile tegin väiksema vee päeva ja kaal kohe langes ka.Nüüd paar päeva joon jälle rohkem.

Vaatasin täna,et päris ilus langus juba aga eks see ole vist,et see mis paari nädalaga sai sisse söödud ei ole jõudnud veel ehk päris rasvaks minna ja seega langeb ka kiiremini kui muidu.
Laupäevane päev möödub Helsingis šopates ja hea kui selleks ajaks juba "jõulukilod" läinud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 06. January 2014, kl 14.01

Sel korral küll Vurriga nõus ei ole. Võib-olla polnud näited lihtsalt mulle sobivad, st võileivad ja kommid (on küll ka täiesti mõttetuid tühja kaloraažiga süsivesikupommesmiling smiley ). Ma pole neist kunagi sõltuvuses olnud. Hommikuti olen alati ühe viiluga piirdunud ja praegu jätkan söömist, kuigi olen sisu tervislikumaks muutnud - saia söön üliharva, vorsti asemel võtan juustu ja lisan rohkem rohelist (kui võimalik). Kommi olen alati ühe-kahekaupa söönud. Usun, et kui minu jaoks häid asju üldse menüüs pole, siis tuleb see isu ühel päeval laviinina. Pigem peaks praegusel kaalualandamise perioodil otsima ja omaks võtma muid stressialandamise mooduseid, et raskes olukorras ei tormaks külmkapi kallale, vaid saaks teistmoodi hakkama.

Mind on viimased postitused pannud mõtlema sellele, et peaksime olema soovitusi kuulates-jagades kriitilised ja need, kes võtavad või plaanivad tublilt 10-15 kg maha võtta, peaksid ka kindlasti perearsti juurest läbi käima. Aneemia näiteks ei ole ainult hetke enesetunde küsimus ning kaalulangus on organismile küll pikas plaanis kergendav, aga hetkes pingeline lisakoormus.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 06. January 2014, kl 14.37

Minul ei tule ka kahjuks oma keha kuulamisest midagi välja, minu keha nõuaks 4 kohvi vähemalt päevas ja siis kui talle annaks 4 kohvi...arvatavasti küsiks veel juurde.
Mõistus ütleb, et üle 2 kohvi ei saa ja nii teengi, tegelikult mõistus ütleb, et üldse pole kohvi vaja, aga olen leidnud siis kesktee.

Kahjuks stress tekitab samuti mul söömishooge, keha nõuab...mõistus aga teab millega see lõpeb.

Niiet arvan, et paljud meist ei oska oma keha kuulata, oleme liiga rikutud ja loodusest eemal smiling smiley aga see ainult minu arvamus smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 06.01.2014 14.37.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 06. January 2014, kl 16.29

Piretike, ... ma ei pidanud silmas ei sind ega kedagi teist, küll aga tean, et olen ise kunagi võileibu ( saia) armastanud. Ja esimene on alati olnud pigem isu tekitamiseks ...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 06. January 2014, kl 17.41

Minule meeldib ka hommikuti võileiba süüa, kuid alati mingi seemnetega leiva või sepiku või kukliga. Kõige rohkem meeldivad mulle igasugused kuklid, kuid ma elan sellises kohas, kus pole neid saada, kui suuremas linnas käin, siis saan osta. Mulle väga meeldib sinna vahele panna palju värsket kraami - kurki, tomatit, lehtsalatit (lehtsalatit siiski pigem oma aiamaalt, mitte ei hakka poest ostma). Ja ikka peab ka mingi lihaollus olema, sobib ka kala. Olen proovinud ka putru, kuid vastupidiselt juttudele, läheb mul pudruga kõht väga ruttu tühjaks. Eks see minu eripära, lapsed söövad heameelega putru. Saia meie perre ei osteta, ikka pigem sepikud ja kuklid. Kuigi Tosta mitmeviljasai sisaldab ka nimetust "sai", on see ikkagi pigem minu jaoks sepik.

Ma küsiks nüüd hoopis ühe täiesti teemavälise küsimuse, äkki oskab keegi aidata.......
Kui palju on üks želatiinileht võrdne želatiini nn pulbriga?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 06. January 2014, kl 19.52

Piretike, ... ma vaatasin veidi toidutabelis ringi ... ja nüüd ma sain aru, miks sa võisid arvata, et ma sind silmas pidasin smiling smiley See oli tõesti lihtsalt kokkusattumus, sry.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 06. January 2014, kl 20.15

KurrNurrile:
[toidutare.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 06. January 2014, kl 20.23

KurrNurr, ka minul oli vanasti nii, et pudruga läks kõht just väga kiiresti tühjaks. Ma sõin kiirputrusid ning sellised helbed on kaotanud oma toiteväärtuse, mis teevadki kiiremini kõhu tühjaks, kuigi kaloreid annavad sama palju. Teiseks, kuna puder sisaldab peamiselt ainult süsivesikuid, söön ma juurde natuke valku (keedumuna v 100 g kodujuustu)-mis hoiab kauem kõhu täis. Kolmandaks, praegu söön ma ainult täistera kaerahelbeputru. Aga üleüldiselt meeldis mulle ka võikusid süüa hommikuks, tegelikult võist on asi kaugel, Eestis oli mu lemmikuks rukkipala või täisteraleib, rohke rohelise ja juustuga. Ameeriklased kahjuks leiba üldse ei tunnista ja nende sai- ausalt, on midagi väga väga imelikku-mille tõttu läksingi pudrule üle.

Ning vastuse Sinu küsimusele leidsin artiklist: [toidutare.ee]
1 želatiinileht vastab ½ tl želatiinipulbrile.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.