Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 12. January 2014, kl 21.02

Annn, ... kui toitu sai koos veega 2872g ja seal sees on köögivilju 596 kcal eest, siis nende algandmete järgi on arvutus:

596:28,72= 20,75kcal/100g kohta, ümardatult siis 21kcal/100g kohta.

Järeldan, et tegemist on lahja köögiviljasupiga smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 12. January 2014, kl 21.05

Link toidutabelisse:


Võistlus: "Me suudame!"

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 12. January 2014, kl 21.30

Tänud Vurr smiling smiley ma ise ei oska ikka üldse arvutada smiling smiley ma ei tea kuidas küll mate koolis 4 oli smiling smiley tegin maha vist kõik smiling smiley
Supp sai lahja jah, lisan pärast märkmetesse smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 13. January 2014, kl 11.19

Hommikust kõigile!
Mina käisin eile vanaema sünnal ja kuigi sai kõike söödud,võin endaga rahule jääda.Tulin sealt koju nii,et kõht ei ägisenudkithumbs up.Täitsa kerge oli olla.Torti sõin 2 tükki (erinevad) ja need ka koos lapsega aga kuna tundusid jube rammusad,panin umbes rohkem punkte kirja.
Enne sünnipäevale minekut sai ka korralikult saunas higistatud ja siis lumme mindud ning täna saab minna välja lund ka rookima,nii et sünnipäevasöögid peaks homseks kulutatud olema.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 13. January 2014, kl 15.31

Tervitused.
Vaatamata hetkelisele vaikusele, mis meie teemapüstitust on tabanud, on mul hea meel , et meil on olemas meie toidutabel - kust on kenasti nähe, et tegelikult on kõik ilusti ikka "asja juures" smiling smiley Hetkel on ausalt öeldes minu pea ka pisut tühi. Eile tegin ahjus liha ja pidin taaskord tõdema, et rammusaid asju saab niii niii vähe korraga süüa. No mis see 150 grammine lihatükk siis ära ei ole süüa, kui isu on. Eriti veel siis kui süüa seda "paljalt" smiling smiley Samas kui ma siin ükspäev põhiliselt ühepajatoiduline olin, siis süües 300gr kaupa, mis annab ümardatult 150 kalorit ( tegelikult ju vähemgi)- sellega alusta kasvõi hommikul vara ja söö iga kahe tunni tagant kuni õhtuni välja, ja ikka jääb kaloreid üle. Nii, et valikud on meie smiling smiley Kas vitsutame madala kaloraaziga asju tihti ja suuremate portsudena või ... sööme paar väikest kaloripommi ja ongi kalorid otsas smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 13. January 2014, kl 15.46

Ei teagi, kas kurvastada või vihastada, et mind jälle uudises duellitajate seas ära kaotatisad smiley Kirjutasin kommentaari, ehk järgmine nädal olen jälle olemas.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Piretike 13.01.2014 15.47.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 13. January 2014, kl 19.39

Nii imelik, et nii vaikne on, kas kõik möllavad lumes, lumega, lume rookimisega?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 13. January 2014, kl 20.16

Mina olen täitsa olemas ja kui aega siis ka loen mis te räägite huvitavat smiling smiley Toidutabelist ma veel see nädal osa ei võta. Kuid kaaluga jaman ikka edasi ja tasapisis saan hakkama. Mul on talvest juba kõriauguni , käed on punased ,karedad ja valusad sellest külmast. Jalad jääs koguaeg confused smiley masendav. Aga lapsega kelgutamas käia on tore,tore smiling smiley
Üldiselt läheb mul juba paremini kui nädal tagasi ..

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 13. January 2014, kl 20.17

Tulin just ujumast smiling smiley
Minu kandis lund ei ole...kahjuks...tahaksin nii lund lükata smiling smiley

Vurr, sa võtsid mul peaaegu sõnad suust, tulin toitu märkima ja nii tore näha kuidas teil läinud on.

Ja seda ka, et peale köögivilja supi tegemist ma ei suuda 1000kcal-tki täis süüa, nii naljakas kui see ka pole smiling smiley
Supp sai päris hea... eile sõin seda suitsusingi kuubikutega, täna kana tükkidega...et maitse ära ei tüütaks.

Niiet...kes tahab kaalu kaotada, vut, vut ....kaalikad, porgandid, kapsad jne. potti smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 13. January 2014, kl 21.16

Mina olen täna käinud juba kaks korda "lumega möllamas", päeval lihvisid lapsed kelgumäe lumest paljaks ja õhtul käisid lapsed suusakilomeetreid kogumas... mina tolknesin väiksema põnniga metsavahel. Pean ausalt tunnistama, et ma pole suuski ikka väga palju aastaid ( kindlasti kahekohaline number) jalga saanud. Täna on küll selline tunne, et kui saaks oma kaalu kümmekond kilo kergemaks, siis tahaks ka suusad jalga lükata. Võib muidugi küsida, et miks ma seda kohe ei tee ... no ikka on ju nii, et alati on lihtsam leida vabandusi...näiteks, et kaal on veel liiga suur, nagu mina seda just hetk tagasi ütlesin . Tegelikult aga on see samasugune vabandus nagu , et mul on koguaed kiire, mul ole üldse aega ... tegelikult on aga alati asi...
... " t a h t m i s e s " smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 13.01.2014 21.16.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 13. January 2014, kl 22.47

Vurr kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tervitused.
> Vaatamata hetkelisele vaikusele, mis meie
> teemapüstitust on tabanud, on mul hea meel , et
> meil on olemas meie toidutabel - kust on kenasti
> nähe, et tegelikult on kõik ilusti ikka "asja
> juures" smiling smiley Hetkel on ausalt öeldes minu pea ka
> pisut tühi. Eile tegin ahjus liha ja pidin
> taaskord tõdema, et rammusaid asju saab niii niii
> vähe korraga süüa. No mis see 150 grammine
> lihatükk siis ära ei ole süüa, kui isu on.
> Eriti veel siis kui süüa seda "paljalt" smiling smiley
> Samas kui ma siin ükspäev põhiliselt
> ühepajatoiduline olin, siis süües 300gr kaupa,
> mis annab ümardatult 150 kalorit ( tegelikult ju
> vähemgi)- sellega alusta kasvõi hommikul vara ja
> söö iga kahe tunni tagant kuni õhtuni välja,
> ja ikka jääb kaloreid üle. Nii, et valikud on
> meie smiling smiley Kas vitsutame madala kaloraaziga asju
> tihti ja suuremate portsudena või ... sööme
> paar väikest kaloripommi ja ongi kalorid otsas smiling smiley


Heips! Mul selline küsimus, et kas Sa, Vurr, palun ütleksid, kui palju Sinu ühepajatoidus süsivesikuid on? Mina lähenen asjale teisest vaatenurgast: köögiviljad ja eriti aedviljad, vastupdiselt lihale, annavad päris palju süsivesikuid. Kuigi jah, köögiviljadest saadavad süsikad on tervislikud ja vajalikud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 13. January 2014, kl 23.54

Kuna ma ei saa /ei saanud Kaaluabisse oma retsepti sisestada, sest see suurepärane "süsteem" teatas mulle, et "vigane e-mail" - ma ei tea, mis krdi e-maili see süsteem saada tahab, mul isegi ei ole kohta kuhu ma talle peaks e-maili kirjutama, siis ma ei saa retsepte KA-sse sisestada. Vähemalt oli see niimoodi paar päeva tagasi, täna ei ole proovinud aga ei ole mingit tahtmist proovida ka. Ja isegi kui ma saaks, siis KA ei vaata enam ammu juba retsepte läbi ja ei tee neid aktiivseks. Kui aga retsept ei ole aktiivne, siis ei näe isegi mina selle kohta muud infot, kui ainult sisestatud koguse kohta tulevat kalorite hulka. Aga, et Kadri küsimus ei jääks vastuseta siis ampseri info põhjal:

100g kaalikas on 6,4g süsivesikuid - 915g kohta 59g süsivesikuid,
100g porgandis on 7,7g süsivesikuid - 900g kohta 69g süsivesikuid,
100g peakapsas on 5,4g süsivesikuid - 1450g kohta 78g süsivesikuid,
100g aeduba on 6,6g süsivesikuid - 900g kohta 60g süsivesikuid,
100g kanafilee - 0, ka 880g kohta- 0
100g toiduõli - 0, ka 10g kohta -0
puljongikuubikud 20g KA info põhjal 6g süsikaid
vesi- 0
-------------------------------------------------------------------
seega on kogu selle 5400g valmistoidu kohta 272g süsivesikuid,
mis teeb 100grammi valmistoidu kohta 5,0 g süsivesikuid.

Sisestasin samad toiduained ka KA - sse ja KA andmetel on süsivesikuid veel vähem, 100g kohta 3,3g.

Kadri, ma usun, et sa saad siit ammendava vastuse, kas LCHF jaoks on süsikaid palju või mõistlikult.

Kuna mina olen süsikate lugemisega mingil määral oma elus kokku puutunud ja ma enamvähem tean midagi natuke nende hulgast ja mul on enda jaoks mingid mõtted selles osas, siis ma palun , et keegi meie uuematest-noorematest kaalusõbrannadest, ei hakkaks uisapäisa oma menüüst nüüd aedvilju kohe välja praakima ... enne ikka palun alati süveneda sellesse infosse mida me siin arutame või jagame. See süsivesikute kohta käiv info on hetkel konkreetselt Kadri LCHF (madala süsivesikute hulgaga dieet) jaoks. Tavadieeditaja võib süsivesikuid süüa julgelt 4-5 x rohkem kui Kadri ja ei pea muretsema, et aedviljad on kõrge süsivesikusisaldusega. Tavadieeditaja võibolla ainult võiks vaadata, kust ta oma süsivesikud hangib, et kas suhkrutoosist ja jahutoodete seest, või võiks neid rohkem aed-ja puuviljadest hankida smiling smiley

-----------------------
LCHF on valik teadlikule inimesele.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 00.19

Nii, ja tegin ka mõned kõverad konksud (?) meie toidupäevikusse , sest päevast on saanud öö, aga tabel on hõre. Liiga hõre. Asendage need konksud infoga mis seal olema peaks. Pidage reedeni vastu ja kui ei jaksa või ei ole aega, siis loobuge.

Pärlike , Sa ei ole peale reedet endast foorumisse üldse märku andunud, ei ole ridagi kirjutanud. Miks ? Arvestades seda, et eelmine nädal oli sul pluss ja kokkuvõttes ei ole ka tulemused head, siis ma tahaks , et Sina kirjutaks lausa iga päev ja kui vaja , siis kirjutaks kasvõi iga päev iga söögikorra ajal ! Sul on vaja see nädal miinus saada, sest vastasel juhul liigud sa oma kaalunumbriga täiesti vales suunas. Ja sa mitte ei kogu oma kaotatud kilosid tagasi vaid sa võtad uusi juurde. Seda me küll ei saa lubada. Ja toidutabelit täidad Sa puudulikult. Toidutabelisse käib info selle kohta kui palju Sa midagi sööd. Mitte nii, et sa kirjutad ainult "pitsa". Kui Sa olid nõrk, ja sõid ära terve suure pitsa, siis Sa peaksid sinna kirja panema, et sõid ära pitsat ( ma ei tea...) 500g/ 2000 kalori eest. Asja eesmärk ongi see, et sellistes olukordades Sa järgmine kord jätaksid võibolla pool pitsat söömata, sest Sa mõtleksid äkki selle peale, et kuidas Sa lähed ja paned kirja oma 2000 kalorilise nõrkusehetke, kui samas kõrval teine sööb terve päeva jooksul ainult 1200 kalorit ja saab sellega hakkama. See tabel töötab sellel põhimõttel, et "teised ju vaatavad" smiling smiley
--------------------------------------------------
See näide ( 2000 kalorit) on suvaline number, palun kellelgi isiklikult mitte võtta !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 07.16

Mina ei tea, mis mulle eile sisse läks, aga õhtu otsa käisin ringi ja otsisin midagi head ja lõpuks sattusid ikka kommid kätte, mul lihtsalt oli selline magusanälg eile, et kohe oli. Pole juba ammu midagi sellist kogenud......

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 14. January 2014, kl 07.39

Nagu kirjutasin, et suuda ma kaloreid täis süüa, sest kõht on tõesti tänu köögivilja supile täis olnud, nüüd aga pean pingutama hakkama,
sest kaal tõuseb, ma tõesti ei ole patustanud ja kaks viimast päeva on jäänud kalorid 1000kcal või natuke vähem kanti. Mu keha vist on otsustanud koguma hakata, olen seda ka enne kuulnud, et alla 1000kcal-i süüa ei tohi, keha läheb säästuresiimile.
Tegelikult imestasin ikka väga kui täna hommikul oli jälle kaal 100g tõusnud, pole küll palju aga minule on see märk, et söö oma kalorid täis smiling smiley

Täna siis jälgin oma söömist väga ja vaatan mida homme kaal teeb, see keha on ikka üks jonnakas ja peen värk smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 14. January 2014, kl 09.10

Sorry tabeli pärast. Külmetasin eile peavaluni ja ei jõudnud õhtul tabelit täitma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 10.24

Vaatasin, et ka Anka on kadunud. Ja lugesin tema postituste ajalugu. Reedel ja eelmine nädal kohe ei pannudki tähele..., et ta kirjutas, et tal nii kiire, et pole aega kaalu alandamisega tegeleda ja veebruaris jätkab. sad smiley Ma ei oska tegelikult seisukohta nüüd võtta, mis ma selle teadmisega peale peaksin hakkama. Üldiselt on teistes duellides 99% juhtudest põhjenduseks kiire on või oli , ei ole aega. Tavaliselt käib veel ka etteteatamise juurde lause " et, tegelikult tegelen samal ajal ikka ka edasi". Kas staazikamatele duellitajatele tulevad need laused varasematest teistest duellidest tuttavad ette ?

Minu eesmärk duelli kokku kutsudes oli ikka see, et koguda kokku tegus punt, kes hoiaks koguaeg üksteisel silma peal, torgiks ja surgiks üksteist ja hoiaks niimoodi üksteise tegutsemistahe üleval. Hetkel on liiga paljud "aega maha võtmas" ja sellest ka vaikus duellis. Aga see viremine on nakkav, sellepärast ma püüngi seda "viirust" meie duellist eemal hoida.

IcanDoIt küsis hiljuti arvamust avaliku konkursi kohta. ICanDoIt, mitu vastust Sa said ? Meid on tabelis 10 inimest. Kas ma peaksin hakkama kustutama neid inimesi, kes ignoreerivad teiste küsimusi ??? Tõsiselt, võtame ennast nüüd kokku...

Või kes ei taha, kolib reegliteta duelli, kus ei pea midagi tegema. Kõik inimesed ei peagi ühes tempos marssima.



--------------------------------------------------------------

See duell ei ole mingi "asi" mis meid aktiivseks muudab, meie ise peame aktiivsed olema.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 14. January 2014, kl 10.39

Olen ajahädas olnud. Märkimised tabelisse võtavad oma aja. Püüan lapsega ka päeval magada. Lapsel öö ja päev sassis. Lisaks vajavad hoolitsust veel kaks last ja mees. Tean, et kõigil on pered, see pole vabandus, kuid hetkel päeva planeerimisega hädas. Tabelist loobuda ei taha. Jah motivatsioon langes küll, kuid pole hullu, püüan end kätte võtta. Lugesin Teie juurika supist, mida saaksin mina sinna panna, (kapsalised ja uba, hernes jäävad ära) liigsed koormavad gaasid lapsel, kartul teeb aga suppi "kiselliks", kui püreestada. Seega jääb porgand, porrusibul, kaalikas (annab jälle mõrkja maitse).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 11.49

Pärlike, me kõik saame aru, et väikese lapsega on raske. Mõni laps ongi selline kes röövib kogu ema energia ja ema ei jaksagi muude asjadega tegeleda. Kui sinu pispõnn on just selline, siis lepi sellega ja ära koorma ennast üleliigsete kohustustega. Pean silmas siis seda kohustust, mille sa oled võtnud omale sooviga kuuluda meie duelli. Hetkel võtsid sa kätte ja asendasid lihtsalt kõik toidutabelis olevad küsimärgid numbritega 1500 ja 1600. Samas sa ei leidnud aega,et oma tänahommikustele toitudele panna juurde koguseid ja koloreid. Kas sul toidukaal üldse oli olemas ?
Ma ei taha ka koguaeg kellelegi etteheiteid teha, see on minu jaoks ebameeldiv. Aga kui igaüks teeb täpselt nii kuidas ta heaks arvab ja kõik arvavad erinevalt , siis kokku tuleb see sama, mis on teistes duellides. Ma leian, et iga duell võiks olla omanäoline ja inimesed võiksid liikuda erinevate duellide vahel, et siis leida endale see "õige". Ja kes ei leia seda õiget duelli olemasolevate seast, sellel on võimalus alustada ise uue duelli loomist ja koguda enda ümber sarnase mõtlemisviisi ja sarnaste soovidega inimesi.
See võib tunduda nii julm ja mõni võib arvata, et ma olen mõistmatu, aga kui Pärlike ei saa lapse tõttu osaleda, Merlil on mingid teised põhjused, Ankal on kiire, Hatugirl ...võibolla lihtsalt ei viitsi ( sorry Hatugirl), Maalia ei osale toidutabelis, sest tema päevanorm on liiga väike jne jne .... siis päris nii ei saa, et kõik , kellele meeldib meie duelli tabeli värv või kujundus , saavad ka selles duellis osaleda. Ma tõesti ei taha kedagi hakata jõuga eemaldama sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 14. January 2014, kl 12.45

Olen paar päeva väikse poisiga üksi ja pakkisin mehele-suuremale poisile kogu "kahjuliku kraami" külmkapist ja elamisest maale kaasa.
Keetsin ka Teie reklaamikampaania taustal potitäie juurikasuppi. Panin kuhjaga lillkapsast ja natuke pelmeene ka. Sain tulemuseks 42 kcal ja kuna pelmeenid jäävad enamasti poisile, siis tegelikult minu jaoks vähemgi. Sõin kõhu täis ja sain ainult 190kcalsmiling smiley Lahjat mustikakisselli tegin ka - ainult 36 kcal. Tegin vedelama, et tärklis vähem kaloreid annaks ja liitri vee kohta panin 50 g suhkrut, isegi poisile maitses. Nähtavasti on asi harjumuses - kui laps ei tea, et peab üüratult magus olema, siis ta ka ei nõua seda.

Pärlike, kas sa kõrvitsapüreesuppi ei tahaks proovida? Gaase vist ei tohiks tekitada, aga samas mõnele inimesele ei maitse.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 13.11

Jah, kallikesed, te ise ju tahate kaalust alla võtta. Minu ja ma usun, et ka Vurri pärast võite ju oma kehadega edasi rahulolematud olla, aga ise ju tahate kenad välja näha. Mina nt olen aru saanud, et see toidutabel on minu jaoks nii mitmelgi korral olnud hädapiduriks, mis jätab mulle aeg-ajalt trummipulgad veel kätte.

Ka minul on laps (ülehomme küll juba 7-kuune) ja veel kaks last ja abikaasa ja töö jne.....kuid ma tahan ka alla võtta ja aidata ka teisi nii hästi, kui suudan. Aga ise peab kõige rohkem panustama.......

No nüüd tuli küll hästi välja, kõige pealt võttis Vurr ja siis ma veel kaagutasin kaasa.....tean, vahel on ka mul megakiire, kuid amps ampsu järel saan aru, et aeg tuleb peatada iseenda jaoks ja vaadata järele oma kalorid......olgem ausad, paar rida kirjutada ei võta ju erilist aega, mida sa enda jaoks teed oma ilusama keha jaoks.....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 14. January 2014, kl 14.51

Vurr, need küsimärgiga asendatud nr on korrektsed, ümardasin arvud ülespoole, jäid mõned arvud nullist puudu (võtsin arvud toidupäevikust). Jah KurrNurr, sul on õigus, et aega tuleb enesele leida, seda ma ka püüan leida ja kasutada. Tabelist välja langeda ei taha, see on mitmeti mind pannud mõtlema ja innustama eesmärgipoole. Küsin võimalust, et kui toidupäevik arvutab iga toidukorra järel minu kalorinormid (hommik, lõuna...jna) ja ma kirjutan siis toidutabelisse (kohe kokku hommiku, lõunasöögi jne, mitte igat toitu eraldi kcal norme arvestades.) Kas nii lubate...Täna oli kena talveilm, sai jalutatud üle 5 km, enesetunne hea, mõtetega mida õhtul süüa, pere soovib viineripirukaid, püüan neist hoiduda. Hetkel plaanis teha juurikavaagen, ja tipikaste.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 14. January 2014, kl 15.25

Mul on viimastel päevadel lihtsalt kiire olnud.Laupäev möödus Helsingis,tagasi jõudsin öösel.Pühapäev magasin poole lõunani,siis sauna ja edasi sünnipäevale.Tagasi samuti väga hilja.Eile saatsin lapse kooli ja jäin uuesti magama lõunani.Siis ruttu käisin tiiru poes,söök valmis ja juba tulid ka teised koju.Siis helistas sõbranna ja kurtis kurba saatust ja täna käisin teda lohutamas.Nüüd tagasi kodus.Ruttu söök valmis ja siis lasteaeda lastevanemate koosolekule.Eks 4 last võtavad oma aja ja aeg-ajalt kiire aga homsest jälle tempo maas ja rohkem aega kirjutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 16.08

pärlike, see juurikavaagen tunduvalt parem ideethumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 14. January 2014, kl 17.05

Vurr, saan sinu pahameelest täiesti aru, see sinu duell ja reeglid. Usun, et sul halb kedagi kustutama hakata, aga reeglid on reeglid ja neist peaks kinni pidama, mitte kirjutama, et kiire ja tulen duelli tagasi siis kui aega saan. Anka jutt jäi ka mulle viimane kord segaseks, kas ta lõpetab või....
Merlist ka ei saa aru, lubas tagasi tulla ja siis ikka ei tule? Saan aru, et raske, aga....

Meil on nii väga vaja, et Vurr vahepeal kuri oleks, muidu laguneb see duell tõesti nagu teised. Vaatasin oma vana duelligi ICanDoIt hüüdis nagu hääl kõrbes 3x enne kui keegi kirjutas midagi smiling smiley nii kurb...

Arvan, ausalt, et teist nii head duelli ei tule enam tükil ajal kui see...Vurri oma, ärge loobuge sellest nii kergelt smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 14.01.2014 17.07.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 14. January 2014, kl 18.16

Hmm, mina tahaks ka veidi targutada. Tegelikult mitte targutada, vaid öelda midagi, mida olen "elukoolis" õppinud.

Esiteks, kui inimene ise ennast aidata ei taha, siis ükskõik, kui palju keegi teda tagant utsitab, ei ole sellest tolku. Kõik algab endast, tuleb leida see jõud ja tahtmine ja aru saada, kas sa tegelikult oled valmis oma elu muutma. Sest kaalu langetamine ja enesedistsipliin on raske, head asjad ei tulegi elus kergelt ja nende nimel tuleb vaeva näha. Tuleb panna paika prioriteedid, kas sa tahad olla sale ja enesekindel (süüa selleks, et elada) oma kehas või sa elad selleks, et süüa? Tõsiselt tuleks mõelda selliste punktide üle ja mitte kohe hakata vastu tulistama "vabandusi". Me kõik leiame vabandusi kõigele, vähesed meist tunnistavad, et tegelikult veel ei tahagi või ei oska/suuda, nagu Vurr, kirjutas, et oleks 10 kg kergem, paneks suusad alla... aga tunnistas ausalt, et see "vabandus". Mida mina täiest mõistan, sest ka mina leian vabandusi asjadele, mille peale mõtlemine tundub juba väga raske ja ei hakka üldse proovimagi. See tähendab aga seda, et oleme tublimad valdkondades, mis on "tehtavad".

Teiseks, kohati mulle tundub, et olen nagu põhikoolis. Vurr on õpetaja ja ajab näpuga järge "mahajääjatel" või kesistele hinnetele õppijatel. Ja leiab veel aega, et kell 12 öösel vastuseid leida ja siis tabab teda suhkrunälg, sest kes see suudaks öösel uneajast mõelda ja pingutada ilma suhkruta.

Kolmandaks, elutempo on kiire, kõigil. Aga see ei muutu nagunii. Võid küll endale öelda, et ahh homme olen tubli, kuid pea meeles, et aeg möödub/jookseb olenemata Sinu lubadustest. Mida kauem oodata, seda raskem on alustada. Ja kui ükskord käib see "kiiks" peast läbi ja liigud samm-sammult tervisliku "mina" poole, mõtled, pagan, miks ma juba seda varem ei teinud?

Neljandaks, muidugi ei ole elu alati roosiline ning negatiivseid sündmused leiavad aset me elus. Kuid siinkohal ongi vaja pöörduda mu esimese punkti juurde, kui elus on muud prioriteedid, siis tulebki tegeleda nendega. Elu muutmine nõuab pühendumist.

Mina ei ole teab mis eeskuju, alustasin isegi ju dets, kaal langes ja siis lasin käest ja kaal tõusis. Aga see oli minu algus ja iga algus on raske ja konarlik, ma katsetasin erinevaid meetodeid selle lühikese aja jooksul, kuid õppisin oma keha tundma, lugesin palju, tegin muudatusi, tegin ka vigu, kuid nii see käibki. Väga tähtis on fakt, et tuleb olla aus iseenda vastu, siinkohal pean silmas, et ausalt kõik kcal kirja panna ja kui söödki üle, mis siis, tuleb kirja panna ka emotsioonid, miks nii läks, ja kui koguaeg nii juhtub, et mõistus ütleb üht, kuid käed ja suu teevad teist, siis halvimal juhul võib tegu olla söömishäirega. Veelkord, kõik algab iseendast.

Üleüldiselt, nagu kombeks meil siin juba, palun kellelgi mitte isiklikult võtta. Mina räägin siin praegu üleüldisest pildist. Samuti, ülistan ma Vurr`i ja kui keegi tunneb, et teda on tahaplaanile jäetud, andke andeks. Ma olen enam kui kindel, et olen kõigilt midagi kõrva taha pannud. Kuid Vurr vajab kiitust, ka temal on pere ja kiire, kuid tal siiski jätkub energiat meie kõigi jaoks ja see on ka ju põhjus, miks ma tahtsin selle duelliga siin liituda ja siiski loodan, et me leiame kõik endas selle tahte ja jõu, et koos edasi pingutada ning duellis pinget ja aktiivsust üleval hoida.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati ICanDoIt 14.01.2014 18.20.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 14. January 2014, kl 18.24

Ahjaa ja peamine, millest tuleb aru saada ja mille peale mõelda, et sa tahad muuta end iseenda pärast. Mitte kellegi teise pärast, ega mitte ühiskonna arusaamade pärast või mitte kellegi kommentaari ja õpetuste pärast. Sa muudad ainult ennast, siis, kui sa seda ise tõeliselt tahad.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 18.25

Aitab naljast, mina keedan omale homme õhtuks suppi!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 18.28

Mis Merlisse puutub, siis rohkem umbkaudsemalt oma eemal olekut põhjendada ei saagi. Minule paistis see pigem äkkreageeringuna mingisugusele emotsionaalsele kriisile, mis läks sujuvalt üle aja maha võtmiseks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 14. January 2014, kl 18.28

Ma ei saa aru toidutabel polnud kohustuslik ju? Ma ei saa sellest osa võtta muidu olen ju siin olemas ja alla pole ka andnud just vastupidi tegelen endaga rohkem kui muidu.
Jah kahjuks olen /elan nüüd kahe lapsega üksi ja tõepoolest kõik kohustused minu kaelas ja ausõna on aega ka vähem nüüd. Ma ei tahtnud sellest teemat teha siia aga ma ei taha ka ,et te mõtleks,et ma õgin kusagil salaja ja ei julge rääkida sellest smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.