Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 18.39

Mul on tõsiselt hea meel, et mulle on mõttekaaslasi, kes ei reageeri minu mõtteavaldustele kohese kaitseraktsiooni avaldumisega, ehk siis vabandustega miks ei saa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 14. January 2014, kl 18.45

Ma ei tea kas ma sain valesti aru aga kas sa Vurr mainisid hetkel,et ma vabandan ennast vaid välja? Kas sa tegelikutl kujutad ka ette umbes kui raske mul võib olla? Lahku minek,kolimine,2last,lastaia asjad ajada ja veel enam minu emotsioonid täitsa laes. Lootsin siitki vähemalt tuge saada sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 14. January 2014, kl 19.42

Oeh, Merli24, mul on väga kurb meel. Tunnen sulle väga kaasa. Usun, et sul on väga raske. Ja usu mind, Vurr, ei ole mõelnud midagi halvasti sinu pihta. Usun, et ei peagi teda välja vabandama. Kuna lihtsalt ei tea me kõikide inimeste tegelikke põhjusi, miks keegi aja maha võtab, siis oleme me mures. Nagu mina mainisin, elus juhtub negatiivseid asju ja siis tulebki korrektuure teha, ning valikuid ja pühenduda olulisemale.
Mis puutub nurgas õgimisele, siis keegi ju ei ole otseselt kellegi pihta seda otse öelnud, aga see ei ole nalja teema üldse, seepärast tõingi selle välja.

Aktiivne vestlus ei peagi alati tähendama seda, et kõik kõigiga nõus on ja "tülisid" ei ole. Mina usun, mida rohkem me "tülitseme" ja argumenteerime ja selle käigus koos areneme, seda tugevamaks muutub meie duell (loe: suhe).

Merli24, me ei ole Sind hüljanud. Muidugi me toetame Sind-usun, et räägin kõigi eest. Tean, et eestlane on kinnine ja ei räägi oma muredest, aga teinekord vale arusaama vältimiseks, tuleb end ületada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. January 2014, kl 20.12

Merli, tegelikult ei olnud ma eelmise postitamise hetkeks sinu üleeelmist postitust veel lugenudki, sest lugesin ICanDoIt -i mõtteavaldust ja ma ei olnud enne kommentaari kirjutamist lehekülge uuendanud.
Ma üldse ei kahtle, et sul on hetkel raske aeg. Loodetavasti on sul toetavad vanemad, kes aitavad sul lastega majandada.
Paari päevaga / nädalaga ei aja oma elu muutusi korda ja ega seda aega ei hakka Sul ka kuskilt juurde tulema. Lapsed on sul sellises vanuses, et hakkavad iga nädalaga pigem rohkem tähelepanu tahtma.

Kui sa tunned, et pead tingimata kohe kuskile duelli uuesti liituma, siis mina soovitaksin sul omale valida mõni kohustustevaba duell, kus keegi sinult midagi ei eelda. Sa ei peaks omale praegu lisakohustusi võtma. Ülted ise ju ka , et niigi on raske.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 14.01.2014 20.13.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 14. January 2014, kl 20.13

Merli24, saan sinust vägagi hästi aru. Aga ole tubli. Kui see samm sai tehtud, siis järelikult oli seda vaja teha ja nüüd saab ainult paremaks minna. Minul ei ole ka kõik alati korras, aga pole enam jaksu minna, püüan muuta, aga muuta saab vaid ennast, mitte teisi. Ole tubli!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 14. January 2014, kl 20.32

KurrNurri eeskujul teen omale ka homme suure poti suppi. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 14. January 2014, kl 20.47

Peaks ka suppi ja ühepajatoitu tegema. Homme toon poest vajaliku kraami ära ja saab üks laar valmis tehtud. P.S Vurr, tänud, 5g/100g kohta ühepajatoidust on väga okei tulemus, sest tegu on kasulike süsikatega. Teen kindlasti seda smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Kadri2406 14.01.2014 20.49.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 14. January 2014, kl 21.02

Merli, ma usun ka, et sul raske. Kui minul oleks selline olukord, siis kaalulangetamine oleks küll viimane asi mille pärast muretseks. Praegu on kõige tähtsam sul oma elu korda saada, lastega tegeleda(neile mõjub see ju ka), neil on raske, ära raiska seda aega siin duellis aktiivne olemise peale. Mõtle nende tulevikule, kuidas hakkama saate jne.

Ära nüüd arva, et tahan, et siit duellist ära lähed vms. Tõesti soovin sulle kõike head smiling smiley Aja oma elu korda ja võid ju alati tagasi tulla. Aga siis juba kindlalt, mitte nii, et ühel päeval ütled, et tuled tagasi ja siis jälle ei tule.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 15. January 2014, kl 09.50

Käisin hommikul poes plaaniga ka seda Oskar sealiha sülti osta.Leidsin aga poole odavama ja ka lahjema Isukas süldi - 100g 57kcal.Maitset ei oska hetkel kommenteerida aga kuna söön sülti alati äädikaga,siis pole vast erilist vahet.
Varsti lähen lume alt keldrit otsima smiling smiley,et kurki ja porgandit tuua.Kanasupp vaja keema panna.
Ja eile õhtul sain lõpuks kuuse ka ahju smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 15. January 2014, kl 10.24

Aitäh,et te kõik nii mõistvad olete ,eks ma hetkel panen kogu oma jõu enda ja laste peale smiling smiley
Mul on head vanemad kes toetavad mind 100% ,niiet üksi ma olema selles kurvas loos olema ei pea.
Kindlasti ma lasen endamisi edasi kaalu alandamisega ja kui olen valmis tagasi tulema siis ka tulen.. smiling smiley
Arvata on,et jään teid ja teie häid sõnu igatsema

Ja Vurr sulle olen ka väga tänulik,et sa koguaeg utsitasid mind/teisi tagant sa oled väga hea inimene, hoolid teistest smiling smiley

Aga seniks ilusaid numbreid teile ja suuri suuri miinuseid

Kui te vastu pole siis millalgi annan märku ,kuidas mul läinud on ? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 15. January 2014, kl 11.05

Merli , sa oled tubli noor naine ja saad kindlasti hakkama. Elu on ees, varsti toob kevad päikese ja sinusse sära. 100% toetavad vanemad/vanavanemad on kulda väärt - tegelikult rohkemgi veel, hinda seda smiling smiley


Hatugirl, väga hea leid ... mina söön ka sülti enamasti äädikaga. Mis firma toode see Isukas sült on ? Kas sa käisid mõnes väike poes või kaubandusketi suures marketis? Küsin sellepärast, et tihtipeale üks kett müüb ühte, teine teist ja väikepoodide ning suurte poodide kaubavalik on omkorda erinev, sest väiketootja ei suuda marketite jaoks piisavalt suuri partiisid toota ( ja ilmselt ei jaksa finantsilistel põhjustel ennast ka marketisse sisse süüa winking smiley )

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 15. January 2014, kl 11.46

Vurr, kas sul ei tekitanud see ühepajatoit sellist rasket tunnet, et kõht punnis vms.
Mul sellest supist natuke raske oli olla, ma sõin seda vist liiga palju ka 2x päevas ja ikka suure taldriku täie.

Kaal teeb ka trikke, tõuseb, kuigi peaks langema, olen tõesti korralik olnud. Ootan juba mis homme teeb smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 15. January 2014, kl 12.04

Vurr, see on Maag Lihatööstuse oma.Ostsin selle kohalikust Konsumist.Ja täitsa söödav oli ka.winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 16. January 2014, kl 10.19

No nii, Kaaluabi on taas kättesaadav. Tore smiling smiley Mõtlesin eile, et äkki on minu viga, et KA-sse ei saa , aga õnneks sattusime Kadriga ühel ajal toidutabelisse... selgus, et probleem on "ühine". Võiksime siinjuures kohe kokku leppida, et kui järgmine kord mingid sellised jamad on, siis saame läbi toidutabeli üksteist leida ( kel soovi smiling smiley ). Lihtsalt teadmiseks veel, et kui toidutabelisse sisestada "kommentaar" ( see millest jääb kollakas nurgake) , siis saan mina kohe automaatselt meili peale ka teate, et kommentaar on jäetud. Märkme ( must kolmnurgake) puhul ma teadet ei saa. Ühesõnaga, kui peaks olema vaja mulle nn. kiiremat teadet edastada, siis võib julgelt kommentaare kirjutada , mind see ei häiri, et meili peale teated tulevad. Tegelikult saan need kindlasti ka kinni panna, aga ma ei pane smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 16. January 2014, kl 10.47

tere taas ka mina olin hädas, et foorumisse pääseda, seega andmed veel sisestamata

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 16. January 2014, kl 11.01

Annn, ma sõin enamasti oma ühepajatoitu 300gr portsionite kaupa. Täiskõhutunde sai küll, aga et ebamugav oleks olnud - ei.

Kunagi ei saa välistada, et mõni asi mõnele inimesele ei sobi, aga midagi ju peab ikka sööma ka smiling smiley

Kui päris aus olla, siis mind paneb natuke kukalt kratsima , et mis sinu toitumises valesti on, Annn. Samas on jällegi see, et ühe ülikorraliku nädala baasil ei saa kindlaid järeldusi teha ... Püüa mitu nädalat järjest korralik olla, oota ära ka naiste tsükli üleminek jne. Ma tean, kui masendav on ilma tulemuseta pingutamine.
Ma arvan, et mina tegin kunagi selle vea, et sõin kindla kalorihulga järgi , aga liikusin sinna juurde väga palju, aga liikumise kaloreid juurde ei söönud. Ilmselt viisin sellega oma keha mingisse sokki ( täielikku säästureziimi). Sest kuna kaal ei muutunud, siis ma aina suurendasin liikumist ( kalorite põletamise eesmärgil)... ja ikka kaal ei langenud. Oli päevi, kus liikusin 4-5- ka 6 tundi, tegin vahel isegi kahe- ja kolmekümnekilomeetriseid jalutuskäike smiling smiley See tahtis hulluks ajada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 16. January 2014, kl 11.33

Nüüd ma siis tean miks kaal ei lange, need toredad päevad on mul täitsa sassi läinud, ootasin neid alles järgmine nädal, aga nemad otsustasid täna tulla. Ja mina nuputan siin ennast segaseks, et mida ma valesti söömise juures teen smiling smiley ei olnud see ka supi süü, vähemalt seegi hea... Teen järgmine nädal uue laari smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 16. January 2014, kl 11.42

Mina ei saanud üldse kaaluabi lehele ligi, pärast täidan oma toidutabeli järele....hetkel veel pole aega. Ma jõudsin juba hommikul kirjutada kaaluabisse, et mis toimub, aga uuenduste pealepanemisega oligi jooksnud leht maha.......

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 16. January 2014, kl 11.44

Sültidest veel.......avastasin Saaremaa linnulihasüldi 58 kcal......päris hea.....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 16. January 2014, kl 12.03

Hei! Märkasin ka, et kollane kolmnurk tuli, aga ei teadnud, et siis meilile teade saadetakse, iseenesest on see väga hea mõte, nii saab kiiret infot edastada. Mina olen ka sel nädalal korralik olnud pluss esmaspäevast alates iga õhtu 6-9 km kõndimas käinud, aga kaal eriti ei liigu. Ilmselt on see keha jaoks uus seisund, kuna vahepeal oli liikumist ikka väga vähe. aga mis seal ikka, pingutame edasi, küll see kaal alla annab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 16. January 2014, kl 12.05


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 16. January 2014, kl 12.36

Olen maal ja ei suuda telefonis kõike järgi täita. Söömisega olen ilusti järjel. Loodan, et jõuan kaalumise ajaks koju. Kaal eriti langenud ei ole- täna oli 70,6, st. -0,4 kg, aga äkki on mul ka see päevade fenomen.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 16. January 2014, kl 12.37

Tore,et kõik jälle toimib!
Mina sain siis eile oma uue kaalu kätte.Selgus aga et uus ja vana kaal näitavad umbes 0,5kg erinevust sad smiley Ei teagi nüüd kumb õigem on.Homme vist edastan ikka uue kaalu järgi näidu,sest edaspidi kaalun ju ka sellega.Asi mis aga veel suurt muret teeb on see,et selle kaalu järgi on minu keha rasvaprotsent 50,0%angry smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 16. January 2014, kl 13.05

Hatugirl, see on paras šokk, ma tean, aga usu, et see % võib tegelikult veel suurem olla, nagu minu kogemus näitas. Aga nüüd Sa vähemalt tead ja ehk on rohkem motivatsiooni end käsile võtta. Mina olen siiani kaotanud 27kg ja mu rasva% oli u. 68 kg kaaludes veel 37% (kodukaalu järgi 30-31%), kahju, et mul ei ole võimalik seda algandmetega võrrelda, aga ma püüan 63 kg peale saades uuesti end mõõtma minna, siis näen ära, kui palju see 5kg on mu kehakoostist mõjutanud. Muuseas kui mina läksin tavakaalult üle digitaalsele kaalule, siis oli vahe 4kg minu kahjuks, vot see oli pauk grinning smiley Aga pea püsti ja julgelt edasi nüüd!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 16. January 2014, kl 13.41

Kas piirdute kaalulangetamisel jälgida ainult kaalu, või aeg ajalt teete ka mõõtmisi, siin on järgnev info, mis on tõhusaks motivatsiooni tõusuks, kui kaal ei taha langeda, või on otsustanud 0 näidata. [www.kaalustalla.ee]
Ja veel see aasta 2014 kuulutati liikumise aastaks www.liigume.ee hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 16. January 2014, kl 13.59

minu diagnostiline kaal näitab mulle praegu BF- 36,6% , vett-46,2 ja lihast 31,7. Minu KMI on hetkel 30,45

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 16. January 2014, kl 14.25

Avastasin, et KA toidupäevik annab Talleggi klassikalise ahjukana kaloriteks 207kcal/ 100g. Pakendil on aga, et 100g / umbkaudselt 150kcal. Päris suur vahe. Ometigi justkui kana on kana. Vaevalt et need kanad vähem rasvasemaks on aja jooksul saanud smiling smiley Jääb natuke arusaamatuks, kuidas sellistel asjadel sellised erinevused saavad tulla, iga info on ju ometigi kuskilt pärit confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 16. January 2014, kl 15.07

Vurr, arvan, see vahe tuleb suhkrust, vaatasin just Talleggi klassikalise ahjukana infot kodulehel, seal kirjas suhkur...nad ju lisavad seda suhkurt igale poole.

Mul mees ostab värsket forelli ja maitsestab ise, siis lõikame sealt viile hommikul võileiva peale...kui ma viimane kord nägin kui palju ta maitsestades suhkurt lisas, ma pidin kraapsud saama...tema muidugi ütles, et ma ei tea maitsestamisest midagi smiling smiley
Tegelikult pole pärast seda suhkru maitset tunda kui kala söön. kuigi mõned kalorid ikka saan juurde smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 16. January 2014, kl 15.26

ma kaldun arvama pigem, et see "keegi", kes selle toidupäevikusse sisestas, vaatas ekslikult pakendilt valet infot. Kui ma õigesti mäletan , siis oli pakendil ka mingi portsjoni(150g) info... Lihtsalt 100 grammi kohta 57kcal erinevust on liiga palju, et nii palju saaks suhkrute või muude maitseainetega mängida. 2,2kg kana kohta tuleks see 22 x 57 = 1254 kcal. Selle eest saab oma 300 grammi suhkrut smiling smiley
Aga samas, võibolla on lihtsalt kaloraaz väiksemaks "joonistatud", et toode tervislikum tunduks winking smiley Ma ei imestaks millegi üle smiling smiley

Kokkuvõttes tähendab see aga seda, et ära usalda KA päeviku infot vaid alati kontrolli ! Tüütu confused smiley


smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 16. January 2014, kl 15.48

Minu eilne kaloraaž jäi lõpuks nii väheseks, sest ma ei saanud oma supi kaloreid teada ja ei julenud igaks juhuks rohkem süüa.......thumbs up

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.