Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 20. January 2014, kl 14.21

Vurr, mis jõe sa tühjaks kaanisid, et sellised kcal veestsmiling bouncing smileythe finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 20. January 2014, kl 14.49

Vaatasin ka Vurri veejoomist grinning smiley
Teretulemast Pipule! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 20. January 2014, kl 15.28

Kuulge ma ei saa aru, miks minul toidutabelisse kommentaaride sisestamisel kollane kolmnurk tuleb ja kohe alla ka teate märgi paneb?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 20. January 2014, kl 15.53

Tuleb vajutada insert note, siis ei tule kollast kommentaari vaid must nurgake.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 20. January 2014, kl 15.58

Aitäh, Piretike!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 20. January 2014, kl 15.59

Ma olen jah praegu söönud ca 1500 kcal ilma, et jälgiks kaloraazi toitudel. Õhtuks lihtsalt kujuneb selline number. Ega ta täpselt 1500 olegi. Kui vaatasin oma toitumistabelit nüüd,s iis seal on 1200-1600 kcal päevad. Selles suhtes olen laisk ja ei viitsi päris kalori pealt näpuga rida ajada. Vaatasin, et teil kõigil on söödud suht täpselt kaloraaz täis iga päev.
Vurrilt kuulsin kuidas ta oma kaloreid arvestama hakkas aga kuidas te teised arvutasite välja oma kaloraazi?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 20. January 2014, kl 16.04

Rõõm missugune smiling smiley. Proovisin jalga oma suusapükse ja oh imet, isegi nööbi sain kinni tongue sticking out smiley. Viimati novembris proovides jäi 5 cm vahe nööbi ja nööpaugu vahele.
Kas tõesti ongi tõsi, et iga kaotatud kilo võrdub sentimeetri kaoga??

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 20. January 2014, kl 16.04

Mina arvutasin ka algse kalorinormi BAV kalkulaatori järgi, sain selle järgi kõvasti alla, aga mingil hetkel jäi kaal seisma, siis hakkasin proovima madala süsivesikuhulgaga toitumist ja sain taas kaalu liikuma. Kalorinorm on enam-vähem sama, mis kaaluabi pakub, aga eesmärki sättimisel arvestan sellega, et ei võtaks rohkem kui kilo nädalas maha, pigem vähem, aga stabiilselt ja püsivalt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 20. January 2014, kl 16.06

No nii hästi minul ikka ei lähe, sendimeetrikadu võiks palju suurem olla eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 20. January 2014, kl 17.52

Vurr, arvan ka, et kaal tõusis peol ülesöömisest, kuigi, see kartulisalat ka head ei teinud smiling smiley

Pipu, mina panin oma kalorid paika ise, lugesin, et alla 1200kcal ei soovitata süüa, nii ma siis sõingi omaarust algul(aasta tagasi) 1200-1300kcal-t.
Omaarust sellepärast, et mul polnud siis köögikaalu, arvasin toitude koguseid peast, kui kaalu sain siis imestasin palju mingi asi kaalus ja usun, et alustades sõin ma tegelikult 1400-1500kcal.

Kas sul Pipu on köögikaal?

Olen katsetanud, et kohe kui söön 1400kcal hakkab kaal tõusma, 1200kcal langeb ilusasti...kui vaid suudaks iga päev täpselt süüa smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 20.01.2014 17.55.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 20. January 2014, kl 17.56

Hmmm...minul BAV kalkulaator annab 1840 kcal aga siinne näitab kalorivajaduseks 1624. Huvitav, millest selline vahe? Aga noh põhiline, et kaal langeb praegu ilusasti smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 20. January 2014, kl 17.58

Köögikaal on olemas juba ammustest Kaalujälgijatega koos käimise ajast. Usun,et saa suht täpselt kalorid kirja kuigi jah, alati ei leia päris samasugust sööki Nutridata lehelt kui kodus teeme.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 20. January 2014, kl 18.00

Kadri lisatud BAV kalkulaatori oleksin ma isegi võinud veel suurema kalorihulgaga alustada. Aga las ta olla. Hea ikkagi kinnitust saada, et olen enam-vähem õigel teel. Kuigi mu kaalunumbrid suuremad, kui reedel, siis see ilmselt sellest, et ma olen 2 päeva järjest trenni teinud. Mõõtsin enda talje ümbermõõtu eile... pea 3 cm olen väiksem smiling smiley See oli küll meeldiv smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 20. January 2014, kl 18.49

Aitäh, Kadri lingi eest. Arvutasin ka, sain üle 1400. Praeguse 1267 sain Kaaluabist kui panin seal antud soovitusliku kaalulangetuse eesmärgiks. Liigun suhteliselt vähe ja kui natukenegi libastun üle 1300, siis kaal eriti ei lange.

Mäletan, et kilode kogunedes oli näha, kuhu see põhiliselt ladestub. Viimased 5 kilo, mille nüüd maha sain, olid pea puhtalt vööümbermõõdu ja talje arvelt. Järgmised 5 peaks büsti ja näojooni salendamawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 20. January 2014, kl 19.34

Vahe tuleb sellest, et tihti pakub kaaluabi eesmärgi saavutamiseks liiga lühikest ajavahemikku ja see tõmbab ka päevase kaloraaži alla. Lisaks, see BAV kalulaator pole ka päris õige baasainevahetuse arvestamiseks, sest see ei arvesta lihasmassi ja rasva osakaalu kehas: lihas tarbib energiat, rasv mitte ja rasva osa tuleks tegelikult maha arvestada. Nii rääkis üks sporditreener mingis loengus. Samas ei saa ka liikumist arvestada nulliks, isegi, kui trenni ei tee, kulutab iga liigutamine energiat ja see baasainevahetuse kaloraaž oleks sel juhul, kui inimene lamaks päöev otsa pikali maas. Eks see inimeorganism ikka üks keeruline mootor ole ja tulemus tuleb ikkagi läbi katsetuse ja kogemuse. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 20. January 2014, kl 20.59

No nii, närimisisu läks nii hulluks, et panin õhtul kell 7 hapukapsasupi keema. Ja oi kui hea on teada, et väike potitäis suppi on vaid veidi üle 100 kalori - pista palju tahadwinking smiley
Palju parem sai.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 20. January 2014, kl 23.41


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 21. January 2014, kl 00.11

Ma olen ikka päev otsa siin KA-s ringi tuijanud (veidi nokitsenud), teie kirjad on kõik loetud ilusti ( oma jõe likvideerisin ilusti ka ära). Õhtul sai jälle metsaalust veidi mõõdetud, aga paganama jahe hakkas, siiani on nagu jahedavõitu. Kus juures mul on tunne, et mul nagu prooviks keha energiat "kütmise pealt" säästa.
Sain täna oma kalasupi laadungiga ka ühele poole ja sattusin supihoogu, tegin koduse rassolniku. Punkte arvutada ei viitsinud /võibolla homme. See küll pole nii lahja (kuid siiski vast lahjem poe omast) , aga eks ta täidab kõhtu ka paremini, kui see täitsa lahja kalasupp.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 21. January 2014, kl 08.12

Vahva, meie pere on talverõõmud suutnud endale hankida. Pea kõik oleme tõbised. Mina lausa siruli voodis confused smiley. Kellele neid viiruseid küll vaja on... sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 21. January 2014, kl 08.51

Hommik, eile nägin ETV terevisioonis, kuidas tehti porgandikomme, Kaloraaži ma ei tea, kuid retsept on siin:2 spl võid, 4spl mannat, 400g peenelt riivitud porgandit, 2sp kondentspiima. valmistamine: või panna pannile sulama, lisada manna veidi röstida, siis lisada riivitud porgand, segada, kuumutada. Võta segu tulelt ja lisada kondentspiim, lasta seista jahedas, siis vormida pallid, Ja siis ära süüa. Võib ka pallid kasta kuuma šokolaadi ja lasta veidi taheneda. Huvitav palju ta kaloreid anna..

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 21. January 2014, kl 08.53

Ma sooviks nõu teilt kallid kaalusõbrannad smiling smiley Mul viimasel ajal langeb kaal nii kiiresti ja palju kuigi ma söön hommikust,lõunat vahepalasi ja õhtusööki confused smiley Kas kaal langeb stressiga ka v? Mul hakkab hirm juba,et nii kiiresti läheb kõik ..

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 21. January 2014, kl 09.25

Merli, kindlasti on see stressist ja elumuutusest, ära väga muretse, kui sööd ilusti on kõik korras smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 21. January 2014, kl 10.11

Mina siin kaloreid ei arvesta,toimin vana kaalujälgijate punktisüsteemi järgi.Kunagi peale teise lapse sündi sai nii ca 6kg alla võetud.

Merli, mul läks sõbranna ka suvel oma mehest lahku ja võttis siis paari kuuga 15kg alla.Enne seda oli kaua kaaluga võidelnud aga alla ei saanud.Siis läks aga iseenesest.

Ma tegin sügisel porgandiküpsiseid selle [toidutare.ee] retsepti järgi.Sukaadi ei pannud aga porgandi koguse kolmekordistasin.Täitsa head olid ja kadusid laualt välgukiirusel.

Meie peres algas ka talvine viirusteaeg - 2 väiksemat palaviku ja nohu-köhaga kodused.Endal mingi kahtlane põiepõletiku laadne tunne.Kahtlustan aga et see võib äkki spiraaliga kuidagi seotud olla.Septembrist alates enam päevi pole ja selle asemel on olnud iga kuu sel ajal põiepõletiku tunnused paariks päevaks.Nüüd viimane kuu aga juba üle nädala.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 21. January 2014, kl 10.40

need porgandiküpsised on küll väga ahvatlevad, vähemalt minu jaoks smiling smileyTean, et on inimesi, kes porgandit söövad, aga näiteks mõte porgandi pirukatest kohe üldse ei istu winking smiley Hmmm... hakka või küpsetama.

Merli, .. eks see stressist ja elumuutusest ole. Aga ma usun, et sa ei pea selle pärast omale lisastressi võtma. Las see kaal siis langeb, hetkel langeb kõik üleliigse arvelt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 21. January 2014, kl 14.53

Hatugirl, vut vut arsti juurde, või oled juba käinud? ma olin paanikas kui 39päeva hiljaks jäid. Septembrist...see võib mõjuda juba tervisele, lugesin just selle kohta kui mul see jama oli, et inimesed on rõõmsad küll, et päevi pole, aga tegelikult see jama ja pärast võib mingi teine tervisemure välja lüüa.

Hakkan köögivilja suppi keetma, leidsin juurikaid külmkapist mis vaja ära teha. Isutas juba küll kalasupi järele, aga lükkan selle edasi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 21. January 2014, kl 15.04

Mina igatahes käisin poes ja ostsin toorest peeti smiling smiley Ma pole kindel kas ma täna seda jõuan teha, käin täna muudkui edasi tagasi koolide-trennide vahet. Vahepeal natukeseks koju, siis jälle välja .... Muidu mulle talv meeldib, aga väikemeest 10 korda päevas riidesse panna ja riidest lahti võtta on küll tüütu.
Aga kavatsen selle toore peedi ikka uuesti ära proovida/maitsta. Ma ei saanudki tegelikult vastust, kas keegi on toore peediga kokku puutunud ja kas "mullamaitse" võis olla tingitud nt. liiga vähesest koorimises või ongi peedimahl sellise maitsega confused smiley Äkki on väiksesed peedid parema maitsega kui suured ? Keegi peedimahlaga smootisid ei tarbi ?



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 21.01.2014 15.06.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 21. January 2014, kl 15.49

Annn, mirena spiraaliga pididki päevad ära jääma.Vaevalt see kuidagi ohtlik on.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 21. January 2014, kl 16.45

Hatugirl, siis muidugi, sain sinu jutust valesti aru sry. smiling smiley

Vurr, mina pole peedimahla proovinud, väga ei taha ka. Lihtsalt kujutan ette, et ei maitse. Kui keegi pakuks, siis maitseks ikka aga ise tegema ei hakka.
Naljakas, et mõned asjad on sellised, mille maitset isegi ei tea aga vot ei proovi ka smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 21. January 2014, kl 17.22

Merli ma arvan ka, et see sul elumuutusest. Aga asjal ka positiivne pool, et kaal ludinal langeb smiling smiley. Nii kaua kindlasti ei ole vaja muretseda kuni kaal normaalkaalu vahemikku jääb .
Hatugirl, ma käiksin ikkagi igaks juhuks arstil kontrollis. Kas põiepõletiku laadne tunne siis ka selle spiraali kõrvalnäht?
Vurr, ei ole proovinud toorest peeti kunagi. Armastan vaid keedupeeti. Peedil peaks ju koore osa ilusti näha olema kust koorida tuleks. Kui õhukeselt sa koorisid?
Pärlike, need porgandi pallid võivad väga maitsvad olla nagu porgandikookki aga ma parem ei taha teada mitusada kalorit paarist pallist tuleb confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 21. January 2014, kl 17.36

Mul on ka kevadest Mirena. Päevad käivad vahel määrides, vahel mitte, aga ilma selletagi on "tunne" olemas. Praegu hakkan mõtlema, et meenutabki põletikku vms. Kui enesetunne kehv, siis käi ikka kontrollis, hatugirl. Äkki on tegelikult ka mingi muu haigus.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.