Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 22. May 2014, kl 07.37

Eile sai maad kaevatud,pigem raiutud mul nii kivine et anna olla ja täna selle rassimisega on kaal jälle laes,ju on mingid happed seesmoody smiley
Kuum on ja toit hästi ei lähe,pigem kisub mingi vedela ja värske järgispinning smiley sticking its tongue outEi teagi mis homne kaal näitab,pablan juba ettethumbs down
Meie kandis ujutas nii üle,õnneks maa võttis kõik ära,veidi vetrub aga muru jälle lokkab,nii et niitmahot smiley
Edu kõigile ja palju kallisid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: koovike
Kuupäev: 22. May 2014, kl 10.58

Ma ei saa aru, kust te selle kuumuse võtate? Meil alles täna +20, muidu on olnud nii 15 kraadi ümber. Meile tuleb alati suvi nii pikaldaselt...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 22. May 2014, kl 14.33

Meil Rakvere kandis päikese käes 36 ja varjus 31 ja nii on püsinud juba hulga aega,muidugi kui tormab siis ka täiegaeye popping smiley
Toit ei lähe kuidagi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 22. May 2014, kl 22.46


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 23. May 2014, kl 06.22

Tsau mu armsad!
Minu kaal siis seekord 70,2,olen mina üks pendeldajamoody smiley
Tööd on tõesti kuhjaga,nii tahaks jõuda kiiremini-kaugemale aga ramm saab otsa ja juba õhtu ja ikka jäi hulga tegemata,täna teen kohe päeva plaani,sest kui must valgel siis näen mida olen teinud,nii rabeledes ikka tundub et oleks võinud rohkem ära teha!hot smiley
Kuigi jah,kohati tekib masekas selle kuramuse kaalu pärast,siis mu jonn on veelgi tugevam ja ikka pusin edasi,olen alati elus uskunud et sihikindlus viib võiduni ,küll ma ka sellest varem või hiljem välja rabelen võidukaltthumbs upAinus halb asi selle juures on et see mu kinnis idee ja see laastab,pean sundima end olema selles suhtes ehk pisut leebem ja varuma veel kannatust ja aega,ju see peabki mul nii olema et ta nii kiivalt hoiab kinni sellest kaalu nr.-st.Aeg näitab kumb peale jääb!smileys with beerIse usun et mina tulen võidule!
Usun ka et me kõik saame mis meil plaanitud,võtku see veel siis kas või aasta!(tahaks muidugi kiireminismiling bouncing smiley)
Päikest mu kallid igasse päeva ja meie hingedesse!Suured soojad paid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: koovike
Kuupäev: 24. May 2014, kl 15.30

Karuke,sa ju sel nädalal väga tubli olnud smiling smiley. Sa oled nii jonnakas ja visa, et kaal annab sulle lihtsalt järele grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 24. May 2014, kl 18.51

Aitäh Koovike,ma jonn jah,muidu elus jube soss,vesine kui jumal teab kes aga vot selle kaalu jonniga mul niisugune suhesmiling bouncing smiley
Aitäh veelkord,jonnin edasi,ehk annab tõesti järgi!Sinu tublidusel polegi piire,oled super tegija!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: koovike
Kuupäev: 24. May 2014, kl 19.33

Karuke, tänud ka sulle toetuse eest smiling smiley.
Mul jah jaanipäevaks kindel eesmärk püstitatud, maha nii palju kui võimalik, seda peaks suutma ilma libastumisteta oma kaloraaži juures püsides, kaalunumbrit siiski paigas pole. Nii kui kaloraaži muutsin, sest spordiklubi trenne mul ju enam pole, hakkas kaal jälle mühinal langema, ei julge õiget kaalu kirja pannagi grinning smiley, tuleb ikka mõistuse juures püsida ja tean, et see pole mul kõige targem tegu, aga mis sa teed ära, kui kannatust pole. Tegelikult ei uskunud alguses üldse, et ma nii hästi hakkama saan. Motivaatoriks oli muidugi see, et siin keskkonnas teistega sammu pidada ja väike auahnus kripeldas ka ikka sees, et saaks paremini, teistest paremini grinning smiley
Samas on palju positiivset minu ellu lisandunud seoses kaalulangusega ja ma enam ei taha nii jurakaks muutuda. Töölgi näen aina kõigi pilke enda peal, nii nais- kui meeskolleegide puhul, kes kadedusest, kes mhm...
Oleme koos tublid edasi!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 25. May 2014, kl 05.34

Koovike sa innustad mind tegutsema ja hea kadedus on hea kadedusthumbs up
Minu trenn on aed,igapäev ikka tuleb askeldada aga see puhas rõõm ja kui see kurivaimu kaal hakkaks ka liikuma oleks topelt rõõm.Elan kõigile kaasa,sest tean et kerge see teekond pole,me kõik erinevad ja ka me keha reageerib erinevalt,ühel kergemini teisel raskemini.Ma vaatan veel see nädal kuidas minema hakkab selle 1400 kui läheb siis jään mõneks ajaks sest kõht on ju täis ja söön õigel ajal,olen ju kodune ja patt oleks ikkagi mitte leida aega enda tarbeks,kui aga see kcal ka ei sobi siis otsin taas edasi lahendust.Jaaniks ei julge midagi lubadagi sest ainus soov et langeks 6 peale ja kinnitaks kanda,et mitte uuesti 7 näha,nüüd on mind ju piisavalt loopinudthumbs down
Kauneid hetki kõigile!spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 25. May 2014, kl 23.36


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 26. May 2014, kl 05.36

Juhuu tüdrukud,mul täna jälle 6 ees,no jääks ometigi pidamaspinning smiley sticking its tongue out
Jummi kui väsivat on olla pendli peal,ehk seekord läheb pareminismiling smiley
Ilm on hetkel veel ilus,kuid vist lubab külma aega,see on kurb,olgugi et oli palav,kuid alati saab peitu pugeda ja jälle puhates uuesti sooja kätte.Annaks jummi et püsiks ikka vähemalt soojem.
Minu pisike lapselaps kasvab mühinal,piinleme gaaside käes aga muidu kõik ok ja ma õnnelik vanaema!(teemast mööda)
Kaunist päeva jätku ja edukat nädalat!
KALLID!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: eskata
Kuupäev: 26. May 2014, kl 07.04

tere, üle pika aja. ma veel arvutist, kaalust ja telekast eemal mõni aeg. ei tea Teie tegemistest midagi. muidu kõik ok, ainult püksid ei jää suuremaks. ilusat puhkuste aega Teilegi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 26. May 2014, kl 15.23

Memmeke, vaatasin möödunud nädalal Sinu menüüd 3,5 nädala ulatuses alates 28.-st aprillist. Kokkuvõtvalt võib öelda, et saad palju tühje süsivesikuid suhkruga kohvi juues, kiudaineid jääb liiga väheks, valku võiks tiba rohkem olla ja rasva on toidus enam-vähem. Kui saaksid kuidagi vähendada suhkru kogust ja selle asemel süüa näiteks puuvilju või kuivatatud puuvilju. Juurviljad on rikkad kiudainete poolest, siis veel avokaado, nõges, kibuvits. Viimases on hästi palju kiudaineid. Süsivesikute poolest on näiteks Sinu 600g kohvi suhkruga võrdne u. 170g õunaga. Palju valku saaks kalkunilihast. 06.-09. mail võib valgu/rasva/süsivesikute suhtega rahule jääda, aga päevane kaloraaž oleks võinud natuke suurem olla (minu arvutamiste järgi oleks Sinule miinium 1620kcal (sellest vähem tekib liiga suur defitsiit). Kaloril ja kaloril on ka vahe. See loeb väga palju, millest saadakse energiat.
See oli nüüd jutu algatuseks , homme jutustan edasi winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 26. May 2014, kl 19.31

Terekestsmiling smiley
Tänks Pirle.Sul õigus,kohvi tarbin tõesti rohkelt.joon muidu ka ilma suhkruta,kuid siis oli tegu ,kuidas kcal täis saan.
see,et võiks proovida teed juua,sinna ma tõesti suhkrut ei kasuta,ennem mett.kuid tee on mul talvejook olnud,et sooja saada.
Kui sa arvad,et peaksin 1620kcal sööma,eks proovin.No nii homsenismiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 26. May 2014, kl 20.49

Memmeke, mis on Sinu lemmik puuviljad (õun, kiivi, banaan vm), kas kuivatatud viigimari või aprikoos maitseb, mida arvad rosinatest, porgandist, avokaadost ja kibuvitsast, kas oled praadimiseks proovinud kookosõli (-rasva), mitu muna sööksid päevas? Tore,et võid kohvi suhkruta juua, siis asi lihtsam winking smiley mitu grammi kohvijooki päeva jooksul on vajadus juua (tee oleks muidugi parem valik)? Küsisin selleks,et sulle koostada näidismenüü.



Toimetatud 2 kord(a). Viimati pirle 26.05.2014 20.54.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: moosi
Kuupäev: 26. May 2014, kl 22.25

ma panin ka nüüd karmi numbrilise eesmärgi esimese tähtajana jaanideks. muidu käib üks "manjaana" pidevalt, kui sellise vaba suhtumisega minna nagu ma siiani olen katsetanud thumbs down. Päev korraga aga alla ei tohi anda. Mul probleem selles, et tugigruppi nagu pole. Ümberringi kedagi ei morjenda, et võiks ehk minu kõrvale õhtuste näksidega mitte pugeda. Aga ei ole sellist asja smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 27. May 2014, kl 03.57

Moosike pea püsti ja kõva tahet!Raske kui kõrval nositakse,kuid keskendume oma eesmärgile ja kullake kõik läheb hästi!PAID!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: moosi
Kuupäev: 27. May 2014, kl 09.15

Täna hommik siiani veel graafikus nii vee kui kaloritega the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 27. May 2014, kl 09.34

Tere hommikust minu tublidsmiling smiley

Pirle,see on muidugi hea mõte,mulle menüü koostada,kuid selleks peaksid minu harjumisi teadma.
Minu sooja aja päev on keskmiselt selline:
Hommiku tõusen ,kell 4,siis teen mehele hommiku söögi,sest ta lahkub kell 5.Siis joon ise 2 kruusi 300gr.kohvi,koristan elamist-sest mul väike koer,kes ajab karvu ja need mulle ei meeldi,siis olen arvutis,teen käsitööd või siis õmblusmasinaga parandan mingeid riideid.
kell 8 söön ja lähen välja aeda ja teen seal miskit kasuliku.
Et täna on mul 6 tunnine tööpäev,siis seal ma ei söö,sest pole mul kunagi meeldinud jooksu pealt süüa.see 6 tundi on ainult roogade maitsmine ja püsti jala peal töö,seda tuleb mul nadalas üks 25-30 tundi,muidu nokitsen aias,vahedega
siis tulen koju ja hakkan kodus õhtuks toitu valmistama ja siis saan ka rahulikult inimese moodi rahulikult laua taha istuda ja süüa.
õhtu suurt enam ei tee,kastan ainult kasvuhoones taimed ja kell 9 olen sängis raamatut lugemas,niikaua,kui uni peale tuleb-vahel 10 min,hiljemalt 30 min.jooksul panen raamatu käest.
selline on enam vähem minu päev,kui miskit üllatust ei tuleeye rolling smiley
Vahelduva eduga söön kõiki puu-,juur-,põõsasvilju,oleneb isudest.
momendil on noored rabarberid,ei teagi,mis ma nüüd ja kuidas neid kasutama peaks-tavaliselt iga kevade saab neist tihti rabarberikooki teha ja mannavahtu,kuid nagu aru saan peaksin isiklikult mina neist loobuma.Kaunist päeva,lähebki kiireks,kell 11 pean tööl olemasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 27. May 2014, kl 12.36

Memmeke, saan ma õigesti aru, et tööpäevadel sööd ainult 2 korda + töö juures näksimisega saadav toit? Kas need toidud ,mida maitsed on ka märgitud toidutabelisse või maitsed toitu nii u. mitte rohkem kui 2 lusika täit ? Miks sa kohe hommikul kohvi kõrvale midagi ei söö?
Rabarberikooki võid süüa küll, kui valmistad taigna vähese jahuga (näiteks biskviittaignal on vähem jahu)ja suhkru asendamiseks on kõige parem mesi või siis agaave siirup ja palmisuhkur.

Näiteks mandlijhuga (memmekesele see jahu ei sobi ) PALEO RETSEPTINURGAST RABARBERIKOOK:
u 2 1/2 tassi tükeldatud rabarbereid
1 1/2 tassi mett või mida iganes kasutad
4 muna
1/4 tl kardemoni
Natuke sidrunimahla ja koort( võib ära jätta)
1,5 tassi mandlijahu
1 tl küpsetuspulbrit
1 tl valgeveini äädikat
surts soola

Tee nii: rabarber kuumuta korraks pannil koos u poole tassi meega. Kuni mesi sulab, ära küpseta. Pane 20cm vormi põhja küpsetuspaber, määri vormi küljed ja vala rabarberisegu vormi põhja. Eralda munavalged ja vahusta kõvaks vahuks koos soola ja äädikaga. Lõpus lisa magusaine. Mina kasutasin munavalgele agaave siirupit. Sega munakollased ülejäänud maitseainete ja magusainega, mandlijahu sega küpsetuspulbriga. Lisa kõik munavalgele ja mikserda segamini. Parem on lisada osade kaupa. Vala taigen rabarberisegule ja küpseta 180 kraadi juures u 30 min.
Kohe, kui kook ahjust tuleb, kummuta see alusele. Pärast ei pruugi see õnnestuda. Söö soojalt või külmalt meenutab biskviitpõhjal rabarberikooki, kuid pisut ikka keeksisem, aga väga mahlane

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 27. May 2014, kl 13.17

Homme kohe teen seda kooki,kui saan mandlijahu.tundub nii isuäratav!Ja veits tahaks magusat!Aitäh Pirleke!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 27. May 2014, kl 16.14

Mina keetsin endale veega rabarberit joogiks, kui vett üksinda ei suuda juuathumbs up ..ja tavalist nn. kiselli võid ka teha ainult vähema suhkru ja tärkliseta.

Minul tugeva füüsilise töö tõttu kaal paigalsad smiley.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 27. May 2014, kl 17.22

Pirle ümbes nii jah.eye rolling smiley
Tänane tööpäev:1tl kurgi,tomati,jääsalatit,ilma kastmeta
1tl.toorsalat,kus oli motzarella juust sees,ilma kastmete-me lisame maitseained ja sööja ise valab omale kastme peal.mis on pudelites,riisi maitsesin ,kas on pehme pool tl.
kanale oli karrikaste-1tl.siis saiakeste toorest tainast näputäis-saiakesi küpsetame koha peal.
nii,et ei oskagi seda lisada menüüsse
vorstikaste 1tl.
Kalja jõin 2 klaasi,see on nüüd küll olemas
selle rabarberikoogi proovin järgi,kui mahti saan

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 27. May 2014, kl 17.36

ah jaa ,hommiku ,kell 5 ei suuda ma küll süüa,ma sööks veel hiljem,kuid olen kohustuseks võtnud,kell 8 söönsmiling smiley,isegi kell on mul selleks ajaka helisema,pandud,et ei unustaks ,oma tegemiste juuressmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 28. May 2014, kl 06.33

Kuna tõusen kell 5-5.30 ega isu väga pole tõesti,joon hulga vett ja söön ära apelsini ja siis juba 8.30-9 söön hommikust,proovi kasmiling smiley
Ilmad ei ole praegu kiita ja tööd aias seiskusid,no ei ole mina külma inimenemoody smiley
Ehk homme või ülehomme kliima paraneb,ehitan pae kividest treppi,kaevamist palju ja tassimist veel rohkem,kaal on praegu minuga koos tööd teinud,ehk ka edaspidi!
Lisaks kaalumisele olen ka iga kuu end mõõtnud cm-tes ja see rõõmustab rohkem,sest kaalu ei näe keegi aga väline torkab silma ja riidedki on vabamad,kapp on pungil ilusaid asju mis ootavad enam vähem vanu aegu tagasi,kuigi enam 58 ei tahagi saaks ometigi oma kas või 65 kätte,kas või sügiseks ,oh mind külleye popping smiley
Pusime kullakesed edasi!KALLID!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. May 2014, kl 10.50

Praegused 2 toidukorda päevas on küll pahasti, Sinu ainevahetus on aeglustunud ning selle pärast ka kaal ei taha langeda. Päevas peaks olema vähemalt 3 toidukorda ja 1-2 oodet.Sagedasem ja õigem toitumine aitab kaalu langetada. Oluline on süüa regulaarselt, umbes kolme-neljatunniste vahedega ja korraga vähem. Süües korraga suuri koguseid on kehale liig ja enamus sellest talletatakse rasvana. Kui keha teab, et saab toitu iga kolme-nelja tunni järel, siis seda toitu hakatakse kohe peale söömist ka kasutama energiana. Ebaregulaarse toitumise puhul ei jää aga kehal muud üle, kui toitaineid talletada, sest pole teada, millal uut energiat saab. Ja olen lugenud, et hommikusöök on päeva kõige olulisem toidukord, sest sa oled terve öö olnud söömata ja su keha pole saanud toitaineid. Max tund peale ärkamist peaks ikka midagi sööma.
Alustaksin sellest, et esimene muudatus, mida peaksid oma toitumises/elustiilis tegema, on kolm põhitoidukorda ja 1-2 vahepala söömist. Et seda muudatust teha, pead õppima hommikul varem sööma- hiljemalt kell 6.30 söö kasvõi puuviljagi, nagu karuke juba mainis ja tõesti, vee joomine on kõige esmasem asi! Minu arust kohvi kõrvale oleks ideaalne rabarberikook winking smiley - kas sellist toitu ka ei suudaks nii vara süüa? Kuna sa tööl ei taha/ei saa süüa, peaksid enne tööle minekut korraliku eine sööma ja tööle minnes pista 1 puuvili tasku, et see püstijala ära süüa seal winking smiley Päeva esimesel poolel võid tarbida süsivesikuid, aga õhtul sa suurt ei liiguta, siis süsivesikud õhtuses toidus (näiteks riis, pasta, kartul,leib-sai) ei ole kõige parem valik, kuna Sa lihtsalt ei kuluta neid süsivesikuid ära.
Kas oleks mõeldav selliste muudatuste tegemine?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. May 2014, kl 11.00

Memmeke, kui ärkad kell 4, siis hommikusöök võiks olla hiljemalt kell 5.30 (mitte 6.30)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 28. May 2014, kl 15.16

Pirleke olen ka seda hommikust varast söömist proovinud,kuid, siis tabas mind pidev nälja tunne,
5.30,9.30,13.30,17.30,,see on 4 toidukorda ja veel vahepalad ja ma olin kell 19.00 nii nälgas nagu poleks päev otsa söönud
Kuid eks kõike annab muuta,kuid süüa päevas nii palju kordi ja siis ikka nälgas, on ka mõistuse vastane.
Kuid eks ma proovin,eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. May 2014, kl 15.56

Kell 17.30 ei tohikski viimane toidukord olla! 2 tundi enne magama minekut võid veel midagi kerget süüa. Kui süüa parajas koguses rasva ja valku ei tohiks ka nälga tekkida winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. May 2014, kl 17.27

Kuidas sobiks sellised kellaajad:
1. toidukord 5.30
2. toidukord 10.00
3. toidukord 17.00
Vahepalad oleks kell 8.00; 14.00; 19.00

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.