Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 29. November 2013, kl 11.22

Ma ikka vaatan ja imetlen kuidas teil kõigil kaal langeb smiling smiley Mulle annab kohe jõudu juurde ,et samu tulemusi saada. Ma poleks uskunud,et võõraste inimeste toetus annab rohkem kui lähedaste. Ega mind tegelikult keegi ei toetagi mees nokib koguaeg mind ,naerab,et piinan ennast ainult. Sõbranna on mul kõhn tema ei mõista minu probleeme. Ainuke tugi mis mul on , ongi kaaluabi ja meie grupp smiling smiley
Vurr sa oled võrratu winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 29. November 2013, kl 11.25

Merli24, vaatasin, et oled toidutabelisse sisse kandnud terve tänase päeva menüü. Ega selles midagi halba ei ole, kui teed omale terveks päevaks menüü ära. Nii on hea planeerida ! Ainuke asi mis ma vaatan, on see, et sa oled omale määranud päevanormiks 1900 (ma ümardan), eile sõid 1550 , täna sööd 1350. Proovi omal hoida söömised enamvähem ühel tasemel, siis saab nädala lõpus (mõtlen reedest kaalumist) mingeid järeldusi teha. Kui sa sööd osad päevad 1300, mõned 1500, mingid 1800 ... ja nädal peaks kokku tulema pluss ( loodetavasti ei tule), siis sa ei saa mingeid järeldusi teha. Kui päevanorm kõigub sada-paarsada siis pole hullu aga sul on praegu päevanormi ja reaalse vahe ligi 500kcal.
Kas sul on Kaaluabi.ee liitumine ka tehtud ? Siis tasuks endale sinna määrata niimoodi, et päevanorm ja reaalne oleks sarnane.

Ja mis veel. Ma tean, et sa oled väga tubli ja sul on juba suur hulk kilosid seljast maha raputatud, aga kas sa suudad endale nii kindlaks jääda, et hommikul paned kõik kirja mida päeva jooksul sööd ja nii ongi, ajad päeval näpuga järge ja üleliigseid ampse (mida kirja hommikul ei pannud) üldse ei tule ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 29. November 2013, kl 11.36

Tavaliselt olen suutnud ja kui ei siis vb õuna rohkem söönud ..aga mitte midagi muud smiling smiley Ma siis tõstan äkki õhtusöögile mingi salati juurde/kõrvale. Ma ise arvan ,et see 1900 kalorit on liiga palju kaalulangetamiseks. Edaspidised päevad proovin siis rohkem ühtemoodi süüa oma normi täis.
Liitumist mul ei ole(tasulist) ma olen niisama siin kirjas.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 29. November 2013, kl 12.42

Merli, kuidas sa selle 1900kcal said? Sisestasin sinu andmed Fitnessi ja seal sain sinu kalorite arvuks 1600 ja natuke peale kaloreid.
Kui ma ennast fitnessi sisestan siis saan 1400kcal, sellise kalorihulgaga minul kahjuks kaal ei lange...olen katsetanud ja 1200kcal on minul see ideaalne.

Soovitaksin sul, nagu Vurr-gi kirjutas, iga päev kindel kcal-te arv süüa, nt. 1500kcal ja kui reedel pole kaal langenud saad järeldusi teha ja kalorite hulka vähendada.
Minul ka mees nokib mind kodus, et mis ma piinan ennast...ära tee sellest väljagi, ega sa kaalu mehe pärast ei kaota, ikka enda pärast ja hea enesetunde pärast smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 29. November 2013, kl 13.24

Kaaluabi andis mulle sellise koguse nagu 1899 kcl. Ma muudan tabelis ka ära ja panen selle mis fitness lehel oli 1646,7 kcal smiling smiley Proovin siis selle järgi nädalake kui alaneb paremini siis jään niikauaks selle kalori hulga juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 29. November 2013, kl 13.39

Aitäh Sulle, Vurr, heade sõnade ja tehtud töö eest!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 29. November 2013, kl 13.56

Anka, ma loodan, et suur töö on veel ees ja , et Sa oled jätkuvalt meile kõigile sellel teekonnal eeskujulikuks "töökaaslaseks" smiling smiley


Merli, ma arvan, et sa võid julgesti oma kalorid märkida ilma komakohtadeta. Nagu ma aru saan, siis pole sa veel jõudnud omale köögikaalu ka osta, seega ei ole ju ka toidud ülitäpselt kaalutud smiling smiley Lihtsamad numbrid jäävad lihtsamini meelde. Mõne aja pärast hakkavad sulle mõned igapäevase toidud pähe kuluma smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 29. November 2013, kl 14.00

Jah, tegelikult raskem osa alles tuleb, sest alguses on väga lihtne kaalu kaotada, mäletan, et esimese nädalaga lahkus minust kogune 4kg. Kuid nüüd on näha, et järjest raskemini tahab keha loovutada.

Merli, kas Sa lähtusid oma päevase kalorinormi arvutamisel ka sellest, kui palju nädalas trenni teed? Kui arvestada, et Sinu vanus on sisuliselt 25 ning Sinu kaalu ja pikkuse juures tuleks kaalu hoidmine 1976 kcal juurdes ning langetamine normaalkaaluni 1476kcal. Eelenev arvutus on siis lähtuvalt sellest, et Sa teed trenni vähe või üldse mitte. Ehk oli abiks oma päevanormi seadmisel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 29. November 2013, kl 14.29

Fitness leheküljel mis sain 1600 kalorit see on üldse selleks ,et elus püsida,et keha saaks kätte mis vaja smiling smiley Ma ei tea miks kaaluabi niipalju mulle pani smiling smiley Trenni teen minimaalselt kuidas aega on ja siis ka kodustes tingimustes.Arvan,et vähem kui 1600 kalort oleks liiga piin minujaoks..mul mõndadel päevadel kõht koguaeg tühi..siis tekib tunne,et annaks alla aga siiamaani pole seda teinud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 29. November 2013, kl 14.40

Kaaluabi arvutus annab vähem kui nn baasainevahetuseks minimaalselt vaja on. Minu eelnev arvutus oli võetud kaaluabist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 29. November 2013, kl 14.55

Appikene olen mina ikka totu. Panin uuesti kaaluabis oma pikkuse,kaalu ja vanuse ja tõepoolest mina peaksin sööma 1493kcal ,et alla võtta smiling smiley See 1900 kcal oli sellest ajast kui ma kaalusin 102,8 kilo grinning smiley No nüüd mul selge kõik . Aga fitness lehek lubab mul 1600 kcal süüa ja hetkel jään selle juurde ja vaatab kas juhtub midagi head smiling smiley Kui ei siis langetan 1400 peale .

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 29. November 2013, kl 15.19

Mina tahan ka Vurri tänada smiling smiley
Super-asjalik oled! Suured-suured tänud Sulle! Minu 0,7 kaotatud kilost (ainult 3 päevaga) läks suur osa kaduma tänu Sinu nõudlikule kirjastiilile ja nõuannetele!
(Ega ei ole liiga pealetükkiv küsida, mis ametit Sa enne lapsi/laste kõrvalt pead? winking smiley Mulle tundub, et Sulle sobiks firmajuhi või siis õpetaja amet smiling smiley )
Kõiki teisi tänan ka, lugesin algusest peale nüüd mitme päeva jooksul kõik eelnevad vestlused läbi siit duellist ja sain palju motivatsiooni smiling smiley Tore, et te kõik siin olete! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 29. November 2013, kl 15.23

No näed siis ja ongi viga leitud thumbs up. Mina arvan, et on täitsa ok, kui Merli proovib nädal aega 1600 peal ja siis saab sealt edasi järeldusi teha. Muidugi see tähendab, et tuleb enamvähem normides püsida, ka laupäev ja pühapäev !
Siin tekibki see konks, et kui hommikul terve päev ära kirjutada, siis võib juhtuda, et päeva peale ( eriti reede õhtu, laupäev, pühapäev) plaanid muutuvad. Aga kui ei ole harjumust käia jooksvalt märkimas, siis ei tule meeldegi tulla tabelisse reaalset olukorda hindama. Aga eks Sa, Merli, katseta kuidas sul see asi paremini õnnestub. Peasi on , et kõik söödud kraam ka kirja saaks.


Mina igatahes olen sattunud sõltuvusse Kadri blogist leitud suvikõrvitsa-muna roast. Söön seda juustu asemel hapukoorega ja tundub, et mul ei saa sellest ikka veel kõrini winking smiley Nii lihtne teha ja tegemine ei võta ka aega. Siuh-säuh ja valmis. Muidu mulle maitses ahjus tehtud suvikõrvitsapirukas, aga Kadri versioon maisteb täpselt sama hästi, ainult ajakulu on olematu thumbs up Ideaalne variant, kui nt. ei taha süüa sama toitu mis sai perele tehtud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 29. November 2013, kl 16.21

heegeldis, väga armas, et ma sinult "väga kõrge hinnangu" saan smiling smiley panen selle oma CV-sse, kui uuesti palgatööle hakkan keskenduma smiling smiley Hetkel keskendun laste ja perehobidega majandamisele. Ja olen kodus oma lastele õpetajaks- teejuhiks. Mulle on tegelikult varemgi öeldud, et miks ma õpetajaks ei õppinud smiling smiley Aga seda päris õpetaja ametit ma ilmselt pidada ei suudaks, sest mul tekiks konflikt paljude ükskõiksete lapsevanematega. Olen seda meelt, et lapsi kasvatab kodu (ma ei räägi õpetamisest), ning kool toetab. Mulle aga tundub, et minu arusaam ei ühti enam enamusega. Nii, et minu poolt sügav kummardus kõikidele õpetajatele smiling smiley
Niipalju võin enda kohta öelda, et olen kõiges selline nõudlik ja väga otsekohene. Vahel tuleb see elus kasuks, aga vahel oleks vaja olla ka veidi paindlikum. Nii, et kui vaja , siis kutsuge mind "maa peal tagasi".

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 29. November 2013, kl 16.28

Normides on kerge püsida kui keegi närve ei näri grinning smiley Täna käis peast läbi,et ah mis see paar kokteili ikka teeb? Aga mõistus ütles kohe,et teeb ja veel kuidas tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 29. November 2013, kl 18.13

... ja siis sa mõtlesid, et pagan, ma pean minema siis sinna tabelisse ju ka need kokteilid kirjutama ja siis läheb mu päev lõhki... alles ma ju alustasin, kohe alguses oleks imelik nii teha smiling smiley

Merli... kas ma oskan mõtteid ka lugeda ? cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 29. November 2013, kl 18.29

Ma ei suuda omal midagi õhtusöögiks välja mõelda, kuna kõik olemasolev tundub just tabelisse panekuks ebasobilik grinning smiley
Sõin praegu ühe õuna ja väga tühi kõht nagu polekski... Õhtu jooksul teen vast ühe salatikese, see kõlbab tabelisse küll. Perele tegin kana riisiga, seda ei tahaks ise süüa just kalorite pärast.
Seega on tabelist ikka väga suur abi enda kontrollimisel ja oma isude taltsutamisel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 29. November 2013, kl 19.12

Ja minul on süümekad oma šokolaadistritsli pärast, vanasti meeldis mulle see stritsel väga, täna enam nii hea polnudki smiling smiley vaatasin Anka ka sama pattu teinud...kas sul oli ka šokolaadistritsel?
Tegelikult ju harva võib, peab ainult kalorite sisse ära mahtuma smiling smiley

Muidu olen minagi nii mõnegi toidu söömata jätnud, sest piinlik tabelisse panna smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 29. November 2013, kl 19.44

Kaalulangetamisel on väga tähtis positiivne mõtlemine. Ostan endale 20-30 grammise shokolaadi, söön kohe ära ning mõttes lausun endale- tüki head igasse päeva. Mina olen aastate jooksul aru saanud, et ühelgi isul ei tohi lasta ülepea kasvada, siis ei suuda teatud hetk enam vastu panna ja läheb trumm ja pulgad ja tuleb masendus ja läheb uus trumm ja pulgad...lõputu ring, et välja saada jälle. Magusaga on mul lihtne- luban endale väikese shokolaadi või jäätise ja korras. Lihaga on lood raskemad, olen sõltuvuses lihast. Lihasöömist planeerin ma ka ette- näiteks kui mul on järgmine päev plaanis liha suuremas koguses süüa- siis arvutan välja ning ülejäänud päev söön lisaks köögivilju. Üks korralik lihapäev nädalas tagab mulle selle, et ma järgnevatel päevadel kogu aeg lihale ei mõtleks, ning ka muud peale liha süüa saaksin. Kogu jutu point on selles, et teadvusta endale oma nõrkuseid ja mõtle mida saad teha selleks, et see kogu su elu ei segaks.

Mina tunnen ennast kindlamalt kui mul on kapis porgandid ja kui näksimisisu tuleb, siis näksin vähemalt tervislikult.

Positiivselt järgmisse nädalasse, me suudame!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 29. November 2013, kl 20.30

Vurr eks see olegi nii ma alles harjun grinning smiley
Aga tabelisse lisan juurde ainult 1 porgandi ,sest olen suutnud pidada kinni enda menüüs smiling smiley
Hommikul olen tänulik endale selleest grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 29. November 2013, kl 21.24

istun siin ja ei tea mida on üleliigse 70 kaloriga peale hakata. Juba pool tundi nihelen, nagu tahaks midagi, aga ei tea mida. Mõtlesin, et selle eest saaks 0,5 jäätist ära süüa, või 100g punast veini ära juua, või hoopis 15g šoksi ...lõpuks jõudsin mõtetega juba kapsasupi juurde. Täielik anekdoot smiling smiley
Huvitav, et kui seda tabelit ei oleks, kas ma siis ka reede õhtul igat kalorit viitsiks veeretada ... vist mitte smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 29. November 2013, kl 21.42

Aitäh Sire! Jube hea nõu. Ei saanud täna kuidagi lihast üle ega ümber, lõpuks panin sügavkülmast kõige madalama kalorisisaldusega lihatoote tatra juurde. Samas eile oli rahu majas, ju vist selle pärast, et üleeile ehitasin oma päeva tüki pikkpoisi ümber ja isu sai rahuldatud. Hakkan esialgu üle päeva nüüd lihapäevi planeerima ja hangin koju kana vms. Magusaga on alati selline suhe olnud, et näksin sügavkülmast võetud tumeda šokolaaditüki ja sellest piisab isu tapmiseks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 29. November 2013, kl 21.56

Vurr, loen ja naeran siin...tuttav tunne...
mõtlesin ka enne, et minu lemmikud hurmaad on juba valmis aknalaual aga ära süüa ei saa, kaloritesse ei mahu, kui tabelit poleks oleksin kohe ühe ära söönud...keegi ju poleks sellest teada saanud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 29. November 2013, kl 22.04

Annn, mul ka šokolaadistritsel, selline päris piimašokolaadist glasuuriga ning sees oli ka rohkem täidist kui saia. Aga, ma tegelt ei oleks seda söönudki, kui poleks töökaaslasi, ei hakanud draamat tekitama (ausalt ka tongue sticking out smiley). Aga, tuleb ausalt tunnistada, et enesetunne pärast sellist sailiste kogust oli suht kehva. Paar mandariini aitasid hädast välja. Kuna ma veel tööl (kõht läks tühjaks ja muud hetkel pole süüa), siis pistsin kinni veel pool lihapirukat ka, "normaalne" ju the finger smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anka33 29.11.2013 22.05.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 29. November 2013, kl 22.23

no minu veinist või šoksi ampsust said hoopis 2 õhukest näkileiba ja kõrvale lillkapsa riismed. Ma ei tea, mis nüüd edasi saab. Peab vist oma "Imelise ajaloo" ajakirjaga voodisse pugema..... sest ma tahan järgmine reede ka ilusat miinust saada smiling smiley
Ma loodan, et see Kanal2 saade "ilma emata" (vist oli selline saate nimi) lõpeb varsti. Päris pull saade, eriti mitmelapselistele lapsevanematele. Oleme mitu peatäit korralikku naeru saanud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 29. November 2013, kl 22.29

Lahe lugeda kõigi tänaõhtuseid mõtteid! Nii tore õlg-õla tunne on kohe! smiling smiley Las need mehed siis narrivad tongue sticking out smiley
Mu poeg (18a) tegi täna nägusid vaadates, kuidas ma koorisin muna ära, panin selle siis ettevaatlikult kaalu peale ja tulemuse kõrvale paberitükile üles märkisin... Aga mu mees ei kergita kulmugi ja teeb näo, et kõik on täiesti igapäevane - eks ta ole juba rohkem näinud ka mu "veidrusi" ja kaalulangetamis-eksperimente aastate jooksul smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. November 2013, kl 08.49

Heegeldis, minu poeg (12a) naerab mind ja ütleb, et ma ei saa kunagi peenikeseks, kui keegi külas torti, kommi pakub mulle siis ütleb, et emmele ärge andke, tal dieet jälle smiling smiley

Olen täitsa rõõmus, et eilne stritsel kaalu ei tõstnud...kaal sama mis eile... täna olen jälle tubli ja homme juba peab miinus tulema smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 30. November 2013, kl 09.38

Tahtsin uurida,et kui teen täna lõunaks seahakklihast kotlette kas nende kõrvale oleks ka targem süüa salatit või juurvilju? smiling smiley Ja mis te arvate mis oleks ideaalne õhtusöök mis oleks kerge ja odav smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 30. November 2013, kl 09.45

Mul on 3 munapäeva olnud ja nii kõriauguni juba grinning smiley Täna hommikul polnud kapist midagi muud tervislikku võtta , kui ainult muna smiling smiley Leib oli otsas ja saia ma ometigi sööma ei hakka (vortsiga) väkk ! grinning smiley Poerallile varsti endale juurikaid ja leiba tooma winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. November 2013, kl 09.59

Merli, mulle meeldib õhtuti süüa veel kodujuustu, tomati, kurgi ja tilliga. kuna sul on palju kaloreid siis usun, et saaksid veel ühe kotleti ka süüa smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 30.11.2013 10.00.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.