Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. November 2013, kl 10.05

Vaatasin, et Merli, sul väga ilus kaalulangus võrreldes eilsega...tubli smiling smiley teeb ikka meele rõõmsaks onju? kuigi ühe päeva järgi veel järeldusi ei saa teha smiling smiley jätka samas vaimus smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 30. November 2013, kl 10.20

Proovin siis täna järgi mul kõik olemas kodus va. kodujuust smiling smiley
Kaalulanguse suhtes olen väga õnnelik ja andis kõvasti motti juurde , kindlasti lasen samas vaimus edasi grinning smiley
Aga kas seda kodusjuustu tohib soolaga maitsestada ka? Või sööngi lihtsalt kotleti kõrvale seda segades tilliga ja kurgiga?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 30. November 2013, kl 11.20

Tere, üritan siis täna ikka tabelit täita, kuigi ma ei pane nv kirja üksipulgi kalorite kulutamist, siis enda hirmutamiseks kirjutan lihtsalt kalorid ja nagu tabelist näha, siis juba hommikusöök lõppes suht katastroofiga, järelikult tuleb lõunal olla tagasihoidlikum.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 30. November 2013, kl 11.55

Kui ma koduseid kotlette teinud olen, siis küpsetan neid hoopiski ahjus, mitte ei prae panni peal. Niimoodi ei pea üldse lisaõli praadimiseks kasutama ning ahjus küpsedes tuleb ka veel veidi rasva välja nendest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 30. November 2013, kl 12.34

Anka33 smiling smiley , mina teen ka kotlete ahjuplaadil pätsikestena ja päris hulga tuleb sealt rasva välja, mille saab pärast koos küpsetuspaberiga prügisse visata.

Lähen täna õhtul peole, kus on ka õhtusöök. Pidu algab kl.21! Miks küll peab sööma nii öösel? Ja praadi... Küll ikka kiusavad! Seal ei sobiks päris söömata ka vist jätta, ma kohe ei tea, mis saab. Kardan hirmsasti seda trummi ja pulkade asja confused smiley
Kl. 24 pakutakse torti! Pean vist püüdma suurema osa oma torditükist mehe taldrikusse lükata tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. November 2013, kl 13.50

Merli, muidugi võib soolaga maitsestada (mitte suhkruga!) võid sinna ka kõike mis meeldib sisse segada, mina segan veel peale tomati, kurgi,lehtsalatit, paprikat või mis kapis on. Kui kaloreid üle võid ju kotletti leivaga süüa.

Kui sa kodujuust ostad, vaata kindlasti kaloreid, mina ostan Tere kodujuustu...see kus lehmake peal ja neid on 3 sorti: rasvatu, 4%-line ja koorega segatud...ostan alati koorega segatud, selles kõige vähem kaloreid, ma ei teagi kuidas see nii on? vaatan, et paljud ostavad poes seda rasvatut, aga see on nii jube kuiv, et peab ju koort juurde segama, ning pakipeal on tal juba ka rohkem kaloreid kui koorega segatul...niiet need rasvatud ja lahjad tooted on petlikud.

Täna vaatasin poes ka külmsuitsu lõhe ja forelli lõike, imestasi kalori vahe üle, forellil oli 100g-116kcal ja lõhel üle 200kcal-ri ei mäleta täpselt aga vahe oli ikka väga suur. Niiet peab ikka vaatama paki peale, enne kui ostad, need forelli ja lõhe lõigud nii sarnased ka, maitselt ma vist vahet ei teeks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. November 2013, kl 14.08

Merli, tahtsin veel küsida sinu kotleti kohta, kas tavalised segahakkliha kotletid? vaatan, et sul 2 kotletti 302kcal, me just siin ükspäev arutasime kui suur on tavaline kotlet, u. 80g minu arvutused näitavad 80g- 236.21kcal. Küsin, sest äkki mul on valed andmed ja tegelikult kotlet annab vähem kaloreid.
Minu andmetel 100g kotletti on 295.26kcal-t, kuidas teil?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 30. November 2013, kl 14.46

Aitäh, Annn, hea ülevaate eest mis kui palju sisaldab ja kus kõige vähem. Mind vist ka vaadatakse poes kummaliselt, kui käin aina ühe toote juurest teise juurde ja kissitan silmi, et mis siis selle kaloritehulgaks tuleb winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 30. November 2013, kl 14.50

Heegeldis, no vot siis smiling smiley hea nipp mu arvates ka winking smiley

Aga, kui mul on mingi üritus plaanis, kus ei sobi toiduga pirtsutama hakata või kui ei taha endale liigset tähelepanu tõmmata, siis olen lihtsalt eelmised toidukorrad teinud sellevõrra lahjemaks ning siis saab veidi rahulikumalt õhtut nautida.

Kuna täna olen koolitusel, kus söömisega on kehvasti, siis saan endale luba päeva lõpuks restorani minekut smoking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. November 2013, kl 16.31

Kadri, muretsen sinu pärast...kuhu kadunud oled? Kuidas sul läheb? ja ära muretse selle pisikese + pärast, reedeks juba miinus smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 30. November 2013, kl 16.58

tegelikult tegin seahakklihast ja ma ei leidnudki ]iget kalorsust siis pani uupi selle seguhakkaliha oma grinning smiley Aga ega vahet pole kaks v2ikest kotletti ja salat on okei l6una ju smiling smiley isegi kui natuke uupi l2hevad kalorid tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. November 2013, kl 17.30

Mul ei andnud rahu see kodujuustu teema, ma vaatasin ikka poes valesti, nüüd netist uurides on Tere rasvata kodujuustus vähem kaloreid kui hapukoorega kodujuustus...see vahe on väga väike...rasvatus 100g- 80kcal ja hapukoorega 100g-99kcal.
Vaatasin, et see ei ole ju loogiline, et rasvatus rohkem on smiling smiley
Ise ostan ikka hapukoorega kodujuustu edasi, muidu pean veel lisatud hapukoore kaloreid arvutama smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. November 2013, kl 18.05

Ja tänu teie kodujuustu teemale , avastasin mina , et KA toidupäevikus on Alma 3% kodujuust soolakurgi ja tilliga 100g-107kcal, võtsin aga reealse toote kätte ja selgus , et tegelikult on selles kõigest 79 ! kcal.
Minu puhul ei ole suurt vahet, ma söön tavaliselt 25 või 50 gr kaupa ( riisileivakesega) ja vahe tuleb siis suht väike, aga kes sööb terve topsi korraga, sellel tuleb juba 60 kaloriline "auk", õnneks küll heas suunas smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 30.11.2013 18.06.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. November 2013, kl 18.14

Ahjaa, tahtsin veel lisada, et kuna õhtuks plaanisin ahjuliha, siis jätsin täna söögikordadele pikemad vahed, et õhtuks kaloreid säästa smiling smiley Nüüd siis üle poolte veel alles ja saan lasta heamaitsta.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 30. November 2013, kl 19.28

küsin huviga kohe millist kapsasuppi te sööte ,et 400ml on ainult 17 kcal?? Mind tõesti huvitab smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 30. November 2013, kl 19.55

Minu kaloritehulk jääb täna pea poole peale. Issi tuli üle kolme nädala töölt koju ja andis vaba päeva - šopates kadus pool päeva ja söögiisu. Keha vast ühe päeva pärast veel säästma ei hakka, homme mugin edasi. Kuidagi üle päeva kipuvadki isud käima.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 30. November 2013, kl 20.26

Tänase päeva kustutaks heameelega ära. Käisime külas ning topiti sõna otseses mõttes kurguauguni täis, ning keeldumisest ei tulnud miskit välja ning kui trumm oli läinud läksid ka pulgad. Kaloreid ei hakka isegi kokku lugema, tuleks masendus peale... nüüd siis on vaja välja mõelda plaan, kuidas edasi, kas mõned päevad 1000 kalorit ja siis tavaliselt edasieye rolling smiley....peab mõtlema..

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 30. November 2013, kl 20.41

Hei-hei! Väga vabandan, et niimoodi ära kadusin, meil on sel nädalavahetusel ootamatud külalised, kõige pisem on 6-kuune. Möllan nendega ära, siis panen kõik asjad kirja, mis suhu läinud on. Reede õhtul oli jällegi 600g väiksem tulemus kui hommikul, nii et ei tohigi meelt heita winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. November 2013, kl 21.33

Merli, kui sa oleks vaadanud seda kui palju mul on arvutatud " kokku" , siis sa oleks aru saanud, et sealt on lihtsalt üks number puudu. Nelja kalori eest ( 100 grammi kohta) ei saa tõesti mitte midagi ! Ilmselt isegi mitte kapsasuppi sõelutud vedelikku smiling smiley Mul arvutin number 6 jupsib vahel.

Sire, tegelikult peaksid Sa ikkagi proovima sinna tabelisse midagi kirja panna. Loomulikult ei saa grammi täpsusega, aga ... midagi ikka. Selleks see tabel ju ongi, et järgmine kord kui trumm läheb, siis sa pulkasid järgi ei saadaks.
Mis keeldumise võimatusse puutub, siis ma arvan, et see on ainult "heaks ettekäändeks iseendale" ja " vabanduseks teistele".
Ma arvan, et praegu, enne jõule ja enne jõulupidusid, on meil just see õige aeg oma iseloomu ja iseloomutust veidi testida smiling smiley Oleme siis iseenda vastu ausad ja paneme kõik kirja, mis me suust sisse pistame.

Nii, et Sire, pane pane aga kirja ! Tõsiselt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 01. December 2013, kl 08.08

Jamps mis toimub jälle olen 85 kilo confused smiley toitusin nii naq tabelis midagi juurde ei söönud ,näksinud. Miks kaal teeb nii !? Mul hakkab jälle stress tekkima sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 01. December 2013, kl 08.32

Ma ei pane tänast kaalu kirja tabelisse ..vb ongi asi naiste asjades mis peaks hakkama varsti aga ei usu ,sest sinna peaks nädal aega olema veel smiling smiley Mul selline tunne,et varsti ma ei tohigi midagi süüa ,sest kohe võtan juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 01. December 2013, kl 08.50

Tere hommikust.
Merli, kuidas sa eilse munapudru ja kotleti puhul nende kogused määrasid?. Pean silmas toitudekaalu , mille alusel siis kaloriteks arvutasid. Kui kogused on valed , siis on ka kalorite hulk vale ... võibolla sõid sa rohkem , kui tabelis kirjas, aga võibolla sõid hoopis vähem kui tabelis kirjas.
Siis võib olla , et praegu söödav kalorite hulk ei sobi sinu organismile. Aga kuna sa määrad koguseid ikkagi silma järgi, siis ei tea me millisest kalortite hulgast täpselt räägime.
Kalorite hulga mittesobivus võib väljenduda liiga palju söömises ja ka liiga vähe söömises. Kui sa sööd liiga vähe, siis läheb sinu organism säästureziimile. Siis kaal ei langegi. See kalorite lugemine ja täpse koguse leidmine ongi väga peen värk. Me peame suutma oma keha jätta veidi nälga, aga mitte liiga suurde nälga.
Sellepärast oleme me kõik siin sulle rääkinud, et esiteks - osta omale toidukaal ja teiseks- on sul päevanorm 1600 , mitte 1300. Kui sul on päevanorm 1600, siis söögi 1600. Ja tee seda regulaarselt terve nädal järjest.

Siis sinu stressi põhjusest. Laupäeva hommikul olid sa 800g ! kergem kui reede hommikul. See on kindel, et keha ei põleta ööpäevaga ära 800gr keharasva. Järelikult tuleb selline kaalukadu millestki muust. Vedeliku hulk keharakkudes kõigub. Ja see on täiesti normaalne, et kõigub. Meil kõigil kõigub. Mul on täna kaal kilo väiksem kui eile, aga ma ei arva, et ma saan reedeks omale -5kg smiling smileysmiling smiley Homme on mul kindlasti jälle + smiling smiley Vaata tabelist , mismoodi teiste kaalunumbrid käituvad... Ja nii see kaal kõigubki üles-alla, tähtis on , et sa oskaksid oma kaalunumbrit mõistlikult jälgida, mitte ei vajuks kohe stressi. Kui sul on väga madal stressitaluvus , siis pead sa tõsiselt mõtlema selle peale, et võibolla sa ei tohiks ennast iga päev kaaluda. Kaalu siin ennast nt. 2 korda nädalas.
Stress kaloreid ei söö.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 01. December 2013, kl 09.02

Tabel on järelduste tegemiseks. Järeldusi saab teha ainult selle põhjal, mis seal kirjas on. Teistel duellitajatel on kõigil enda numbrite ja asjadega piisavalt palju tegemist, et keegi ei suuda jätta meelde sinu poolt "meelega kirja panemata jäetud" numbreid.
Kui Sa tahad, et teised sulle prooviks nõu anda, siis oleks nutikas ikka kõik kirja panna.
Arst ei oska ka diagnoosi panna, kui sa ütled, et sul on palavik aga jätad rääkimata, et sul on 2 nädalat kõht valutanud.

See, kui sa paned kirja ainult "head" asjad, et muuda asja sinu jaoks veel heaks. Reaalsus jääb.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 01. December 2013, kl 09.23

Olen ka nõus, et iga päev ei tohiks kaaluda - tekib vaid lisastress. See toit, mida sa eile sõid veel täna hommikul niiväga rasvamassi ei mõjuta, pigem kõigub kaal selle pärast, mis kell sa õhtul viimati sõid-jõid ja pigem kõigub vedelik. Ise teen keset nädalat ühe kontrollkaalumise veendumaks, et juurde pole tulnud ja võib samas vaimus jätkata. Kui tabelit ausalt täita ja koguseid kontrollida, peaks lõpptulemus olema ikka positiivne.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 01. December 2013, kl 09.28

Merli, ära nüüd stressa, mõtle rahulikult läbi, nagu Vurr kirjutab on ilma kaaluta väga raske õigeid koduseid arvata.
Ütlesid ju ise ka eile, kui küsisin kotleti kohta, et panid umbes kalorid, arvutasin, et kui sõid 2 kotletti, üks 80g, siis oleks su kalorid pidanud olema 472.42kcal...sinul oli pandud 2kotletti 308kcal-t...siit juba 164.4kcal valesti, kotlet oli niigi arvutatud 80g ehk kõige väiksem.

Munadega samamoodi sinul on 148kcal, tegelikult sa ju ei tea palju nad kaalusid, mina söön suuremaid mune ja saan 204.4kcal-t(arvutan, et muna kaalub 70g) siit võib ka juba erinevus 56.4kcal-t olla.

või õun, tavaliselt selline tavaline õun on 200g ehk siis 104kcal...sinul 88kcal, sõid neid 2tk päevas, siit ka juba 32kcal, sinu kahjuks


kokku juba 252.8 kcal-t

kui nüüd liita sinu kalorid 1390+ 252.8= 1642,8kcal

see ei pea nii olema, aga tõin näite, kui lihtne on iga toiduga natuke eksida.
minul ka pole kaalu, aga googeldan enne palju miski võiks kaaluda ja valin alati suurima kaalu nr. mis seal pakutakse.

kaalu nr. tõesti kõigub ja see normaalne. oota ikka reede ära ja siis muretse mis valesti läks smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 01.12.2013 09.31.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 01. December 2013, kl 09.40

siin on väike tabel, kus pole ka kõik täitsa õige, aga umbeski:
[toidutare.ee] kaalu pole käepärast



Toimetatud 3 kord(a). Viimati annn 01.12.2013 09.43.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 01. December 2013, kl 10.16

Ka leivaliilud ei pruugi pakis täpsed olla smiling smiley Vormileibade otsatükid on vahel 35gr asemel lausa 60g.
Juust, mis on väga suure kaloraaziga ... iga eksitud 10grammi on väärt umber 30 kalorit, aga kui eksimine on 30, 40, 50 grammi . Arvuta ise.

Minu arust ei ole köögikaal selline asi, mis kulub ära ainult siis kui tegeled kaalujägimisega. Kui ta on kodus olemas, siis on teda ikka aegajalt vaja. Ja kuna üldjuhul on meil kõigil ikka ja jälle aegajalt vaja pöörduda tagasi selle kaalujälgimise juurde , siis tähendab see seda, et meil oleks seda ikka ja jälle vaja.
Jah, see köögikaal, ei ole ainuke väljapääs. Muidugi on võimalik internetist otsida. Aga selleks tuleb endale mingi pagas luua, et sa tead täpselt kust otsida. Vastasel juhul tüütab see väga kiiresti ära ja üsna pea tuleb käega löömine.

Merli, mul on sulle üks väga konkreetne palve.
Ütlesid, et oled 102kg pealt langetanud 84 peale. Seda on ligi 20 kg. Räägi kuidas sa seda tegid ? Kas sa tead kui palju sa sellel ajal sõid ?
Ega ei ole asi nii, et sa vähendasid selle kaalu väga kiiresti mõne imedieedi abil või nälgides ? Siis aga jäi kaal seisma ja tahab tõusma hakata.
Räägi natuke sellest, mida sa enne siia duelli liitumist tegid. Sellest võib palju abi olla et me saaks sulle õigeid ideid ja nõuandeid pakkuda.

Kui ma nüüd ei eksi, siis siia duelli tulles , ütlesid sa , et sa oled siiani langetanud 1900 kalori juures. Mulle tundub, et midagi siin ei klapi ....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 01. December 2013, kl 10.42

huh, mina ka järje peal tagasi. Kartsin eilset pidu põhjuseta. Tundub, et suutsin nii trummi kui ka pulgad säilitada smiling smiley . Päeval hoidsin pisut kaloreid kokku (palju ei julgenud, mul kipub pea valutama, kui kõht tühi) ja kogu päeva kaloritehulk läks ainult õige pisut üle normi peale pidu. Tabelisse ma kõiki häid asju kirja eraldi ei pane, panen kogu summa, mille ma siin KA tabelis üksipulgi välja arvutasin.
Meeletult hea šokolaadi kringel oli! Võtsin algul hästi pisikese tüki ja mõtlesin, et ma ikkagi ei jää Maalia siinkirjutatut uskuma, et teine ja kolmas tükk on sama maitsega ja võtan hiljem veel... Aga siis oli nii lõbus ja tantsulka ja... Jäigi võtmata, sest ei olnud aega smiling smiley
Jõudu kõigile teistele nädalavahetuse karidega võitlemisel! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 01. December 2013, kl 11.20

Sire, vaatasin, et sinu trumm ja pulgad on saanud hoopis teise näo smiling smiley Asi ju polnudki nii hull, et oleksid mitme päeva normi ära söönud ! Ma ütleks, trumm läks, aga pulgad jäid kindlalt alles smiling smiley Tubli , et kirja panid. Mina arvan küll, et sul pole põhjust ennast järgmistel päevadel tuhandeste päevadega kiusata.
Sest eks igasugused peod ja üritused on ju osa meie igapäevaelust. Meie eesmärk peaks olema selline, et me leiame omale ühtlase talutava rütmi ja õpime pidudel ennast lihtsalt natukene talitsema. Dieedipäevik on he näide. Temal olid nädalavahetustel trumm ja pulgad koguaeg põõsas ja siis tööpäevadel piinas ennast näljatundega. Inimene aga ei suuda lõputult sellises rütmis elada ja kui tuleb murdumine, siis tuleb ka kaal 2x kiiremini tagasi. Koos sellega ka stress ja masendus. On siis mõtet ennast 1,5kuud piinata, et see kõik pärast kolme nädalaga tagasi koguda. Ja siis algab kõik otsast peale.
Arvan, et parem oleks proovida mingit ühtlast marsisammu hoida , las siis tulevad vahepeal väiksed topeltsammud sisse, peaasi, et .... me ikka sihtpunkti kohale jõuaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 01. December 2013, kl 11.33

Oi, jällegi nii palju asjalikke nõuandeid siin mitmes postituses smiling smiley
Köögikaal on tõesti vajalik asi ja tasub ennast kindlasti ära. Ma tõstan praegu kõik asjad kaalu pealt läbi, kui võimalik - ise ei oska üldse silmajärgi mõistatada (st.pakun puusse, kui proovin arvata).
Mina ei suuda ennast iga päev kaaluda just seepärast, et kardan motivatsiooni kadumist loomulike kaalukõikumiste tulemusel. Nädala tagant kaaludes on selliste kõikumiste mõju väiksem ja saab tulemusest täpsemaid järeldusi teha. Aga eks inimesed ongi erinevad ja ühele sobib ühtmoodi, teisele teistmoodi. Kord nädalas vahekaalumine on ka päris hea mõte, arvan, et võtan selle kasutusse smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.