Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 01. December 2013, kl 11.46

ma kaalusin ennast just uuesti ja nyyd kaal n2itas 84,2 kilo smiling smiley Hommikul kell 8 s6in viimati. Ju siis mul imelik keha .No Samamoodi kaloreid lugedes v6tsna alla alguses oligi 1900kcal mida lubasin..siis vahepeal oli palju stressi ,pingeid ja suvi (mis minu puhul hea kaalulangetamis aeg ) ega ma ei n2lginud ,s6in nagu pidin ja kaal ise langes . Aga see peaaegu 20 kilo l2ks ju 9 kuuga mis o pikk aeg smiling smiley Ma hetkel rohkem ei saa kirjutada pean koduseid asju tegema..hiljem hyppan l2bi siis kui aega on ..

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 01. December 2013, kl 14.12

Hakkasin mõtle,,et ma olen lihtsalt pime(kaalusin suht pimedas toas ,kuna plika magas) ja mitte 85 ei olnud kaalul vaid 84 grinning smiley Siis saan aru miks 3 tundi hiljem kaalusin 84,2 (see 200gr oli minu hommikusöök) smiling smiley Nüüdsest kaalun end valges toas smiling smiley !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 01. December 2013, kl 14.19

Minu eilne päev läks õhtul täitsa metsa.Olin arvestanud,et saan õhtuks veel 5 punkti süüa aga mees tuli šašlõki portsuga koju ja see on asi millele ei suuda ei öelda.Seega sõin õhtuks 12 punkti ära.Täna muidugi kõvasti suurem kaalunumber.Täna üritan vähema ja lahjemaga läbi ajada,et eilne tasa teha.Siiani on hästi läinud.
Õhtul vean ka oma trenažööri nurgast välja ja hakkan sellega väntama.Arvan,et enda puhul peakski eesmärgiks seadma selle,et esmaspäevane kaal ei oleks suurem kui reedene.Siis on kõik normis.Paratamatult söön nädalavahetustel rohkem kui muidu,sest terve pere siis koos.Mees kokkab ja lapsed ootavad erinevaid küpsetisi.Tihti tuleb ka ootamatuid külalisi.Ei taha ennast siis väga piitsutada,sest siis olen üsna ruttu seal maal,et hakkan ka nädala sees endale aina rohkem lubama.
Selleks talveks tuleks endale ikka suusad ka vist varuda.Saaks rohkem liigutada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 01. December 2013, kl 15.51

Tegin siis kodujuustu(200gr /rasvatu/80kcal,100gr) 5krabipulka,5cm jupp kurki,tilliga.Nii suht suur kogus tuli kas tõesti kui ma selle portsu nahka panen ei tee see midagi kaalule smiling smiley? Kaloreid selles toidus suht vähe, sp imestangi,et suur ports -vähe kaloreid grinning smiley Aga maitsepoolest no pole minu lemmik aga söön ära..enda tervise nimel!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 01. December 2013, kl 17.04

Minule ka väga kodujuust ei maitse, söön seda vahelduseks ja sellepärast, et vähe kaloreid ning täidab kõhtu smiling smiley üle 100g ma korraga süüa ei jõuagi, hakkab vastu ja ei söö enam.

Merli, kas sa lisasid ka hapukoort? kuivalt ei läheks see mul üldse alla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 01. December 2013, kl 17.29

Ma tegin jah liiga suure portsu confused smiley ei hapukoort ei lisanud. Ütlen ausalt väga vastik oli vägaaa grinning smiley Enam ei tee. Kui söön kodujuustu siis ainult mingi moosiga (kunagi kui ma kõhnem) smiling smiley Mees ka maitses ja oli samameelt ,et see on vastik grinning smiley Homme lähen ostan endale juurvilju parem õhtusöögiks vmt smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 01. December 2013, kl 17.36

Merli, proovi veel kodujuustu hapukoorega, see ei ole nii jube, see rasvatu niisama süüa...ausalt, ma ka ei suudaks smiling smiley smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 01. December 2013, kl 17.44

Kui tore ja aktiivne vestlus siin ikka käib....nii tore. Jõudsin just oma puhkuselt tagasi ja ausõna ei ole aeg ahakata oma päevi järele täitma, nii et võtan endale loa, mitte neid päevi täita, see tagantjärele täitmine nii tüütu. Olin iseenesest tubli, kõik pulgad jäid allesthumbs up Ja homme jälle täiesti rivis. Kuid hetkel vaja ette valmistada homne tööpäev, nagu Vurr varasemas sõnavõtus ütles, et tema ei sobi õpetajaks, et liiga palju ükskõikseid lapsevanemaid, siis paraku pean mina nende ükskõiksete lastevanematega hakkama saamathumbs upsmiling bouncing smiley
Loodan, et seda laastavat nädalavahetust oli ikka vähestel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 01. December 2013, kl 17.51

Umbes 15 aastat tagasi proovisin ma ühte "valgudieeti" kus pidi sööma kodujuustu. Aga kohusetundlik, nagu ma olen terve elu olnud, siis ma sõin ... ja nutsin. See oli minu jaoks kohutav kogemus. Peale seda käisin ma 10 aastat kodujuustust suure kaarega mööda. Nüüd mõned aastad tagasi ostsin lastele seda soolakurgi-tilli kodujuustu. See , et mina ei söö, ei tähenda ju , et mul lapsed ei võiks süüa. Neile maitses smiling smiley Ja nüüd maitseb mulle ka. Aga seda rasvatut ma süüa ei suuda , sellisel kujul nagu ta topsis on. Seda hapukoore oma ... no ma sõin ta ära (eelmine või ülee-eelmine nädal) aga rohekem ei osta, seda enam , et see mis mulle tegelikult ju maitseb ... annab sama palju või vähemgi kaloreid. Nii, et kui on tahtmist veelkord kodujuustuga katsetada, siis proovige seda maitsestatud varianti. Ainult ärge ajage seda segamini selle murakamoosiga variandiga- see on tegelikult väga maitsev, aga märksa kallim ja kaloreid on selles 100g/133kcal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 01. December 2013, kl 18.11

Ma jumaldan seda murakamoosiga kodujuustu(terve rasedus aeg sõin seda) Arst sp koguaeg õiendaski miks kaalust nii palju juurde tulnud tongue sticking out smiley Arvan,et vahel seda magustoiduks endale lubada pole vast hullu smiling smiley Oh selline isu tuli nüüd. Ma ei suutnud seda enda tehtud pläga ära süüa , süda läks pahaks öäkk grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 01. December 2013, kl 18.50

Oi, sõbrad, see nädalavahetus läksid ka minu trumm ja pulgad. Mehe õde käis perega külas ja kui makaronide-kartulite söömisest viilisin kõrvale, siis gini lubasin omale siiski. Polnud vist kuu aega seda joonud. Süsikad on nüüd juba mitu päeva lõhki läinud, aga tänasest olen taas rivis ja nüüd on mees 1,5 nädalat komandeeringus, seega kogu toiduvalmistamise aeg kulub vaid endale. Ostsin nädalavahetusel esimest korda pähklivõid, sellega tuleb nüüd väga ettevaatlikult ringi käia...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 01. December 2013, kl 19.25

Kusjuures kodujuustust saab nii nii häid pannkooke, et pärast seda teisi enam ei tahagi.

3 muna
3 sp suhkrut
300g kodujuustu
kaneeli, soola
1,5dl jahu
3 keskmist õuna (hapumat, aga ma olen teinud ka tavalisest jonagoldist)
praadimiseks killuke võid

Klopi munad lahti ja sega kodujuustuga. Lisa jahu, sool, suhkur ja kaneel. Koori ja tükelda õunad ning lisa tainale. Prae mõlemalt poolt kuldpruuniks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 01. December 2013, kl 19.57

Anka, kas sa oled teinud neid sellest hapukoorega kodujuustust. Ma kujutan, ette et see kuiv kodujuust jääks ka pannkookide sees kuivana tunda. Ja kas oled neid pannkokke kuidagi viisi enda jaoks kaloritesse ka mõtestanud, et nt. palju see tulemus kaloreid ka annab.

Ma kujutan ette, et ideaalis oleks vaja pannkoogid valmis küpsetada ja siis tulemus ära kaaluda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 01. December 2013, kl 20.06

Päris huvitav retsept tundub, panen kõrva taha ja mõningate asendustega proovin kindlasti ära.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Kadri2406 01.12.2013 20.06.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 01. December 2013, kl 20.10

Tere!

Sooviksin ka ühineda Teie duelli grupiga. Olen Mariliis ja 24. aastane, resideerun hetkel Ameerikas. Olen olnud siin üle 9 kuu, mis on olnud väga rasked minu jaoks ja lohutanud end loomulikult toiduga. Olen kaotanud täiesti kriitilise pilgu selles mõttes, et ma ei tea enam, mis on normaalne portsjon, ning mis on tervislik, mis mitte. Olen otsustanud, et on viimane aeg end käsile võtta, kuna tulen tagasi märtsis 2014 ja soovin olla tervislike elusviisidega energiat tulvil noor inimene (mida ma praegu ei ole). Minu kaal täna hommikul 76,6 kg, pikkus 174 cm.

Usun, et 1. dets on supper kuupäev alustamaks oma teekonda tervislike eluviiside suunas. Soovin Teile ilusat 1. adventi.

NB! Minu aeg on teist 7 h taga, ehk siis, kui teil on kell 8 õhtul, on minu aeg 1 päeval smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 01. December 2013, kl 21.06

Ma olen neid pannkooke teinud nn tavalisest kodujuustust st ilma hapukooreta. Samas ei ole kasutanud ka seda rasvatut varianti, ikka see kõige tavalisem.
Minu arvates ei jää need pannikad kuivaks, sest seal sees on õun, mis annab sellist mahlasust. Ja maitselt ei ütleks, et tegelikult kodujuust seal sees on. Ma tavaliselt sõin neid niisama, sest tundus, et polegi sinna kõrvale midagi muud (moosi, mett vmt) vaja.
Kunagi arvutasin välja, et see 100 g võiks olla umbes 119kcal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 01. December 2013, kl 23.48

Tere Mariliis !
Seda on tore teada, et üks noor kena naisterahvas on otsustanud asuda teele tervislike eluviiside suunas.
Tavaliselt kipub see nii olema, et kõigepealt kirjutatakse ja siis alles loetakse. Sellepärast ma küsiksin Sinu käest, et kas sa oled kogu meie duelli eenevate vestlustega tutvunud ?

Meil on väga konkreetne duellisisene toidupäeviku märkimine... Siis kui sina sööd alles meie poolt vaadatuna eelmise päeva hilist õhtusööki, hakkame meie juba ärkama ja järgmise päeva hommikut märkima. Ja ma kardan, et ka vestlustes ei hakka sa oluliselt osalema. Sest sellel ajal kui meie hommikupoolsed aktiivsemad vestlused toimuvad, Sina magad. Ning sellel ajal kui Sina oleksid valmis suhtlema, on meil enamusel kas aeg pere ja laste jaoks või meie magame. smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Kas Sa tutvusid erinevate duellidega ? Meie duellis on tavaliselt (Eesti aja järgi) reedel kella 10-ks kõigil numbrid siia ära antud. See on saanud minu jaoks väga meeldivaks tavaks. Paljudes teistes duellides saab oma numbrit ise tabelisse sisestada endale sobival ajal reedest-pühapäevani . Mul on tunne , et sinu jaoks oleks see sobivam variant.
Kui sa ütled, et lugesid kõik läbi ja oled meie duellis toimuvaga tuttav, siis ma ootaks sinu nägemust sellest, et kuidas Sa plaanid (ajavahest tingituna) meie duellis võrdväärse liikmena osaleda ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 02. December 2013, kl 00.57

Jah, Vurr!

Oma aruga lugesin kõik vajaliku info ära, aga nüüd sain siiski targemaks, et te kasutate kahte tabelit. Menüü tabeli täitmisega läheks minul raskeks, kuna koguste mõõtmine ei toimi grammides ega milliliitrites ja ilmselt on sul ka õigus, et ajavahest tingituna jään ilma "online" vestlusest ja tulemuste jagamisest jne. Ühesõnaga, aitäh tagasiside eest ja kavatsen omale sobilikuma grupi otsida. Mis ei tähenda muidugi, et Teie postitusi ma edasi ei loe, sest need on väga motiveerivad ja täis häid mõtteid.

Tervitades,
Mariliis

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 02. December 2013, kl 07.44

Tere Mariliis,
Eks sul seal kaugel raske on, toidud on erinevad jne. Proovi ikka tubli olla ja kui loed meie teemat vahepeal ning midagi küsida tahad küsi kindlasti, aitame hea meelega smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 02. December 2013, kl 09.14

anka33 ma teen ka neid pannakaid vist(pole kuuaega magusat söönud ja oleks vb aeg paar kooki nahka panna grinning smiley ) Loodan,et need väga rasvased pole smiling smiley ja teaks täpselt kalorsust oleks ka parem smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 02. December 2013, kl 10.05

Esmaspäevased tervitused kõigile!

Pikk ja raske nädalavahetus on jälle läbitud. Pidu peo otsa. Millised tähelepanekud!!!
Lopsakamad prouad vestlevad toitudest ja nende valmistaviisidest, maitsetest ja õnnestumistest. Kenad ja saledad piigad ei pööra kaetud lauale üldse tähelepanu (saledad daamid ka mitte), väike lihapaluke ja mõni seen, kurk või salatileheke rändab suhu lisaks klaasile veinile. Oma kogemustest tean, et kui lahja toit ei maitse või tundub kuidagi vastuvõetamatu, pole te veel sale olemise teel. Tühi kõht on parim kokk ja meie paksukesed peame ikka suht näljas olema, et kaalu kaotada - miski pirin teemal, et ei maitse, ei ole siis põhjendatud. Toiduks peamegi kasutama vähem maitsvat kraami, vähem on soovi süüa. Tervislik toit reeglina ei ole maitsev toit neile, kes armastanud rasvast (või, koored jne), magusat ja vürtsikat.
Mõelge edaspidine elu selgeks.

Üks tähelepanek veel. Suvel rannas näete rammusaid inimesi ikka kaasavõetud eine kallal nohistamas - kisell pudelis, saiad, küpsised, õunad-banaanid, limonaad. Kaunis sale neiu lebab oma rätikul, isegi veepudelit pole näha, see on pisike ja kotipõhjas igaks juhuks. Pole vaja iga 10 minuti järel lonksu võtta ja oma magu nagu tiiki järel vedada. Vot nii.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 10.55

Maalia .... appi , ma ei suuda smiling smiley smiling smiley ... no Sulle ikka on antud oskus häid väljendeid pilduda. Sa oled ikka tõsine pärl !



".... oma magu nagu tiiki järele vedada."


thumbs upthumbs upthumbs up

Seda ma usun, et tühi kõht on parim kokk, sest olen olude sunnil väga lähedalt näinud paari perekonna väga rasket majanduslikku seisu ja müts maha, kui leidlikud mõned inimesed suudavad olla.
Omast käest tean väga hästi, mismoodi kapp on toitu täis, aga seda nagu ei taha ja see pole ka see jne.
Jah, eks ideaalis võiksime me sööki suhtuda kui lihtsalt mingi kütus keha jaoks - nagu bensiin autosse. Reaalsus on aga see, et me kasutame sööki hoopis teistsugustel eesmärkidel, küll enese lohutamiseks, enese premeerimiseks, uhked sünnipäevalauad mis viivad mõistuse, restoranihõrgutised jne- toidukunst. Tark inimene oskab asja mõistusega võtta. Meie siin püüame seda tarkust enesesse süstida smiling smiley Muudkui proovime ja proovime ja proovime. Olgem ausad, kui meil probleemi ei oleks, siis meid ei oleks siin smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 02. December 2013, kl 11.12

Ilusat nädala algust kõigile!
Maalial on väga õiged tähelepanekud. 100% nõus.
Nädalavahetus edukalt selja taga ja oma laupäevase ülesöömise suutsin pühapäeval ilusti tasa teha smiling smiley Nii peaks alati suutma.

Täiesti uskumatu aga suutsin nädalavahetusel oma vanad talvepüksid jalga ajadathumbs up.Kui 2kuud tagasi neid jalga proovisin,ei läinud need eest kokkugi.Oma 5cm vahe oli sees.Nüüd sain isegi luku ja trukid kinni.Kõht küll rippus üle ääre aga siiski!

Kodujuust oli mulle ka varem nagu õudusunenägu.Nüüd avastasin aga selle maitsestamata jogurtiga variandi.Panen iga hommikul leiva peale 2 viilu kanafilee sinki,4 tl seda kodujuustu ja peale 3-4 kirsstomatit.Täitsa hää ja täidab kauaks kõhtu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 02. December 2013, kl 11.53

Ma ka naersin Maalia jutu peale, eriline pärl oli ka minu arvates see "magu nagu tiiki järel vedada". Võimas the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 02. December 2013, kl 11.56

Merli, kunagi ammu arvutasin välja, et 100 g valmispannikate kohta peaks tulema 119 kcal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 02. December 2013, kl 12.02

Täna käisin poes lastele päkapikukraami ostmas ja vägisi trügisid kommid ka minu suhu, aga kommiaeg alles algas- ohh õudust.... Peab vist hakkama sussi sisse panema mandariine ja muud kasulikku.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 12.53

Kadri, kas need šokolaadikaunistused muffinite peal (sinu blogis) , on sul ise tehtud või on need poes sellisel kujul müügil ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 02. December 2013, kl 14.23

Heihopsti! Vurr, need olid valmiskujul ostetud (piparmündimaitselised), aga see üks tükike andis juba 3,2g süsivesikuid, nii et nende muffinitega tuleb ettevaatlik olla. Ma kasutasin suhkru asemel retseptis halvaad, aga nii magusad need muffinid muidugi ei tulnud, kui mees oleks tahtnud ja nii on üks siiani alles ja mees komandeeringus... Aga ma peitsin selle muffini esialgu ära. Mis on muidugi eriti "lõbus" on see, et päkapikk oli enne lahkumist mulle šokolaadikaru toonud, no ikka sellise ehtsa jõmmi, mitte mingi pisikese. Näis, kaua see siis mu lauda kaunistab, aga eks päkadelgi ole raske neid tervislikke maiuseid poest leida.
Tänane päev on korras olnud, mõte keerleb juba selle ümber, mida võiks õhtuks kokata. Sain paleo tortillade retsepti, nii kibeleb, aga pean esialgu edasi lükkama, tahaks mõned päevad süsivesikutevaesemalt läbi ajada, et käestläinu tasa teha. Mis teil õhtuks plaanis on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 02. December 2013, kl 14.29

Mul on sama jama mõtlen pool päeva juba mida õhtusöögiks teha :/ no ei tule häid ideid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 14.35

Nooh hakake ja häid ideid juba välja käima, ma pean varsti hakkama poodi minema, et siis tean, mida osta, et süüa teha. Isutab vist kanafilee järele ja mingit rohelist tahaks juurde.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.