Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 08. December 2013, kl 08.43

Tere hommikust!
Mul on ikka siiralt hea meel, et toidutabelit täidan, eilne sünnipäev oleks lõppenud tunduvalt suurema kaloraaziga, kui ta lõppes. Ma isegi suutsin oma kaloreid säästa morsi arvelt, jõin vett hoopis. Ja maitsesin kõike natuke, sest tegelikult ma ju tean, mis maitsega need toidud on. Ja teate, kui hea oli magama minna, üldse ei pidanud ägisema. Tervisenapsud jäävad juba imetamise tõttu ära ja üldjuhul olen sellest enne ka suutnud ära laveerida, et olen ennast kaineks autojuhiks sokutanud.
Jah, läks küll natuke see eilne päev üle, aga ma olen enda üle ikkagi väga uhke. Ma treenin ennast jõuludeksspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 08. December 2013, kl 09.53

Ma mõtlesin,et võtan selle laupäeva kui puhkepäevana naq vahepeal teistelgi on seal kirjas! Arvan ja looda,et see üks päev on andeks antud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 08. December 2013, kl 10.02

Ahjaa ostsin eile endale ilusa (kleidi,liibuva jne ) nri väiksema, et oleks siht mille pärast ma alla võtaksin kindlasti ja alla ei annaks smiling smiley See kleidike tahab sünnipäeval selga mahtuda grinning smiley Mul siis 4 kuud aega saledaks saada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. December 2013, kl 10.29

Pakun välja, et edaspidi ( järgmine nädal ja kõik edaspidised nädalad) teeme nii, et toidutabeli täitmisel on variandid: kas kõik 7-päeva või üldse mitte. Puhkepäevadega varianti ei ole.

Ka mina olen selle kahe ja poole nädala jooksul käinud külas, pidudel- üritustel, maakodus jne, aga alati on asi viitsimises ja tahtmises kirja panna. Alati on variant- süüa nii vähe, et on lihtne kirja panna smiling smiley
Selle tabeli mõte kaob ära, kui igaüks hakkab omale suvalisel ajahetkel puhkepäevi ise võtma, põhjustel, et ei viitsi/ ei oska/ ei taha (sest nt. söödud kogused või asjad ei kannata päevavalgust).
Niimoodi läheb asi käest ära ja näha on, et tekib efekt, et "aga tema tegi ka".

Toidutabeli mõte on:
1) enesekontroll ( teiste abiga)
2) võimalus pingutada reaalajas külg-külje kõrval
3) teistel on võimalik vajadusel analüüsida, et miks tuli ilus miinus või miks tuli pluss. (Aukudega tabeli põhjal ei ole võimalik järeldusi teha).

Ühesõnaga, kõik kes täidavad toidutabelit, saavad ise midagi ja annavad midagi ka teistele.

Minul kaob mott ära, kui ma näen, et teised kõrval samaväärselt ei pinguta. Sellisel juhul ma eelistaksin seda mitte näha !

See jutt on üleüldine ( kõigile).


Merlile ütlen, et sinu puhkepäeva võtmine oli küll suure sildi alla "lihtsalt ei viitsi" ja "aga teised teevad ka", sest asi ju ei olnud selles, et sa ei tea, mida sa sõid. Teadsid ju küll siia foorumisse kirja panna. Jääb arusaamatuks, et mis (peale viitsimise) takistas neid asju tabelisse kanda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 08. December 2013, kl 11.23

Olen Vurriga nõus, nii kole on seda tühja tabelit vaadata.
Minul ka eilne päev ei õnnestunud ja häbi oli neid kooke kirja panna, täna enam ei taha kooki smiling smiley
Minule on andnud teie menüüd ideid mida süüa, nt. Vurri järgi sõin kodujuustu kurgi-tilliga, tõesti oli hea, hea oli ka kodujuust murakamoosiga, siis kanasinki sõi keegi, see ka hea lahja jne.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 08. December 2013, kl 11.24

Ma olen nõus, sest panin oma "vaba päeva" asjad ka kohe kirja, pärast on hea kokkuvõtteid teha. Umbkaudsed kogused on ikka teada, kui palju sõid ja tõesti tabeli kokkuvõtteid ei saa teha, kui vahepealne osa on täitmata.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. December 2013, kl 11.31

annn, kas sa soolaseente ja kurgiga toorjuustu( Farmi) oled proovinud ? Äkki oleks huvitav vaheldus !? smiling smiley
Poes on valik üsna kirju, vahel on tunne, et sinna võibki ennast valima unustada. Nii hea on kui keegi on mõnele asjale oma heakskiidu andnud, siis see justkui julgustab proovima smiling smiley

Kadri, jaga meile oma blogi uuesti , .... pliiiz.



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 08.12.2013 11.34.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 08. December 2013, kl 11.34

Kadri kokkab

Nii palju retsepte on salvestatud, aga pole jõudnud midagi uut proovida, kuidagi äkitselt on igasuguseid jääke kogunenud, mis vajavad hävitamist smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 08. December 2013, kl 11.51

Vurr, ei ole soolaseentega proovinud, aga jätan meelde smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. December 2013, kl 11.52

Oi jah, mis jääkidesse puutub... ma võin kohe päris kindlasti öelda, et olen tänu sellele avalikule tabeli täitmisele nii mõnegi roa jäägid kanalisatsiooni saatnud. Muidu oleks olnud kahju ära visata ja .... ( teate küllsmiling smiley ). Ja ka pesamunast järgi jäävad ampsud ei lõpeta enam minu kõhus ( no eilne oli erand ja sai ka kirja). Olen selle üle täitsa rõõmus. Muidu kogunes ilmselt ikka amps siit ja amps sealt ja paar õhtut jäi märkimata, mil läks üks trummipulk ( nädalavahetusel ilmselt ka kaks). Ja nii see nädalake möödus, tulemuseks miinus sada-paarsada. Ning arvestades, et kalorite hulk oli ka mul enne tiba rohkem endale lubatud (enne 1700, nüüd 1500) ... siis oligi tulemus kesisem.
Praegu mulle tundub küll , et kõik on ikka minu enda "peas kinni". On ju ammu öeldud, et l..ll pea on kerele nuhtluseks smiling smiley smiling smiley smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 08.12.2013 11.52.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 08. December 2013, kl 11.54

Asi ongi selles,et ma ei leidnud kusagilt paneeritud kanafilee juustuga >S Kogus oli vb 250gr aga no ainult sealiha paneeringud on igalpool. Muidu oleks okei ja ma t2idaksin kasvõi täna ära..oskab keegi siin aidata ja öelda palju võib olla kcal 250gr paneeritud kanafilees? smiling smiley
Mul õhtul on rohkem aega siis täidan ära. Eile polnud just kõige parem tuju ka õhtuks. Aga see pole tõesti mingi vabandus smiling smiley
Kindlasti ei kavatse ma jätta pooleli tabeli täitmist smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. December 2013, kl 11.59

Merli, kui valmisvarianti kuskilt ei leia, siis pane näiteks eraldi kanafilee, arvuta mingi rasvaine küpsetamiseks, ja paneeringuks riivsai ... või midagi sellist. Kõikide valmisroogade puhul on võimalik need "pulkadeks võtta", kui valmistoitu ei leia smiling smiley
Ja kui jääb sealt hulgast mingi 5 gr muna või 10gr juustu või muud kraami kirjutamata, siis see selleks...



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 08.12.2013 12.02.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 08. December 2013, kl 18.07

Mul tilgub ka süda verd vaadates toitu, mis ära tuleb visata. Tänagi läks veerand potti singikuubikutega kartuliputru. Aga ei ole emme enam pere põrsake, kes kõik lõpud päästab! Eks tuleb õppida täpsemalt süüa tegemasmiling smiley
Sügavkülma maiustest veel - vahel harva kui endale kohukest luban, pistan selle ka sügavkülma. Minu järel on seda kogu mu pere sööma hakanud, nii et meie kohukesed rändavadki pärast poest tulekut kohe külma.
merli24 - talleggil on kana juustusnäkid, 234 kcal/100 gr, aga sinu toidus kindlasti niipalju paneeringut ei olnud, juustuta paneeritud kanafilee on kuskil 150 kcal. Samas oleneb palju ka sellest kui rasvaselt ta küpsetatud on.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 08. December 2013, kl 19.52

Mul peaks homme või ülehomme naise jubedam asi hakkama grinning smiley Ja enda rahulolu pärast ei kaalu ka ennast siis ,sest igakord on paariks päevaks mul 1-2 kilone kaalutõus mis kaob hiljem smiling smiley Vastik raske on olla..kõht juba punnis naq oleks lõhki õginud aga asi polegi ju tegelt selles smiling smiley

Ma olen vahel eriline lammas avastasin,et pakike vanilje kohupiima/maasikatega on jumala hea magustoit ja hoiab kõhtu väga kaua täis smiling smiley Täna ei tekkinud kordagi tunnet,et oh nälg hakkab juba smiling smiley
Olen väga rahul (Y)

Täna uurisin oma uut kleiti mis läheb küll selga jne..aga kõva 10 kilo on vaja alla veel saada,et see seljas ka ilus oleks. Kes neid volte ikka näha tahab smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 08. December 2013, kl 20.06

Nõustun kõigi eelkirjutajatega. Tabeli täitmine on asi, mida peaks tegema terve nädala jooksul ning tõesti, olen midagi saanud mingi idee, mida võiks süüa või järgi proovida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. December 2013, kl 21.29

Mina võin täna kindlalt väita, et kui ma ei oleks pidanud toidupäevikut täitma, siis oleksin peale külaskäiku tulnud koju ja hakanud sööma. Aga otsustasin, et kõigepealt loen kokku oma külapeal tehtud näksimised ja siis vaatan mis edasi saab. Selgus, et ... midagi ei saa ! Sõin ära peotäie viinamarju, jõin kruusi täie taimeteed ja nüüd lähen voodisse ära. Ei ole siin mingit söömist. Homme jälle päev. Loodan, et reedel saan tänu sellele jälle ilusti premeeritud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 08. December 2013, kl 23.33

Vurr, oled ikka super tubli! Nüüd on mul veel rohkem häbi oma koogitükkide pärast smiling smiley tegelikult on teised ka tublid ja sellepärast ei tahagi ka mina rohkem pattu teha. Võin ka väita, et kui tabelit poleks oleksin ka täna veel kooki söönud smiling smiley sai tehtud ju suur plaadi täis ja kook on tõesti hea mahlane...palju õunu smiling smiley

Täna õhtul kaaludes, kaalusin õnneks juba vähem kui täna hommikul smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 09. December 2013, kl 06.40

Tere hommikust!

Mul jäi eile häbiväärselt palju kaloreid üle, kuid õhtu kulges kogu aeg väga kiiresti, lõpuks olime juba saunas ja sealt tulles tahtis juba pisike inimene magama minna ja niimoodi jäigi minu viimaseks ampsuks veel hoo pealt haaratud melon. Hea, kui vahest ikka on nii palju tegemist, et ei jää aega näksimisteks, kuigi nii palju säästa pole ka väga hea.

Õnneks on meie pere põrsas koer, kes laste jäägid enamuses omale saab või issi, kuid oma kaelast olen selle ammu ära sokutanud.thumbs up

Ilusat töönädala algust!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. December 2013, kl 09.58

Otsustasin , et pean hakkama rohkem tähelepanu vee/tee joomisele pöörama. Viimastel päevadel on see kuidagi veidi unarusse jäänud ja siis õhtul avastan, et ohhh. Vedeliku joomine on ka ikkagi väga oluline asi kogu selle kaalu alandamise protsessi juures ! Ja tänahommikune ( esmaspäev) kaalumine andis ainult motti juurde, sest kui nädalavahetuse tulemus on reedega võrreldes miinuses, siis peaks kõik hästi olema. Nädalavahetus on edukalt mööda saadetud, nüüd vaja reedeni joont hoida ja usun, et saan oma preemia reedel jälle kätte smiling smiley
Tänast päeva igatahes alustasin kohe suure 600-se taimeteega. Õhtul aga on minul siis esimene Jõulupeole minek. Õnneks ei tohiks seal vist väga suurt söömalauda olla (loodan) smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 09. December 2013, kl 10.00

Hvitav kas see on normaalne kui mul lihased valutavad niisama? trenni ma ei tee ja kui siis ainult jalutan päeval või tegelen kodutöödega confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. December 2013, kl 11.18

Kindlasti ei ole normaalne, kui lihased heast peast niisama valutama hakkavad !
Kas Sul valutavad kõik lihased üle kere või mingi konkreetne piirkond ? Minu puhul on tavaliselt ikka nii, et valutab mingi piirkond ja siis hoolega järgi mõeldes suudan ma sellele mingi põhjuse ka leida. Näiteks tõstsin või tassisin midagi, upitasin kapi otsa või roomasin mööda voodialust smiling smiley ...ja venitasin ennast ära, käisin naabri suure tiriva koeraga jalutamas või tegin midagi muud sellist, mida ma iga päev ei tee smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 09. December 2013, kl 11.28

mul valutavad reie lihased ja parema käe lihased. Ma ei ütleks,et oleksin midagi rasket teinud igapäev nagu üks ja sama..mütta lapsega ,jaluta jne smiling smiley
Ma siin muretsen,et äkki lihas närbumine vmt..üks tuttav hirmutas mind sellise jutuga. Ja lugesin,et kui kaal langeb liiga kiiresti siis lihased närbuvad? Vot mina ka ei tea kas peaks arsti juurde pöörduma oopis?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. December 2013, kl 13.49

sinu kirjutatu põhjal järeldaksin, et sul ei valuta lihased mitte ainult täna vaid on juba pikemat aega valutanud. Samuti oled jõudnud oma usaldusväärse sõbrannaga konsulteerida (kellel tõenäoliselt on ka mingit alust sulle sellist diagnoosi määrata). Ning sa oled ka ise juba jõdnud selle haiguse kohta erinevatest allikatest lugeda ja leidnud, et sul on erinevaid selle haiguse tundemärke. Sellisel juhul tasuks võibolla tõesti arsti konsultatsioonil ära käia.
Rõhutan, et mina ei ole med. haridusega ja ma tean müasteeniast täpselt nii palju kui, et ma lugesin suvel läbi A. Raudkivi raamatu "Pilvedesse poodud lind", kes oli ise müasteenia haige ning oma eluajal seotud Eesti Lihasehaigete Seltsiga.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 09.12.2013 13.50.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 09. December 2013, kl 14.44

Jah see on mind pikemat aega juba vaevanud aga olen eiranud, kuid nüüd juba hakkab häirima see valu mind. Ja lugesin selle kohta mul palju sümptomeid mis sobiks selle haigusega. Homme hommikul saab alles arstile helistada . Kurdan oma probleemi ära kui raatsivad teevad uuringud ja saan ka ravi(kui asi on tõsine) Aga meil siin Ida virumaal pole just kõige hoolivamad arstid. Nemad arvavad alati ,et kõike saab ravida kas valuvaigistiga või siis AB-ga. Loodan parimat smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 09. December 2013, kl 17.14

Lase kindlasti kontrollida, kui varakult jaole saad, on kindlasti ravivõimalused paremad.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 09. December 2013, kl 19.41

Nüüd kui sain endale kaalu, siis mitmel korral olen mõne toidu ära kaalunud ja laps on seganud ning toidu kaal meelest läinud(võileiba või salatit ei võta ju enam lahti), mõtlesin siis, et mida teha, alati pole olnud võimalus ka kohe arvutisse kirja panna, nt.mees arvutis. Proovisin ka paberile kirja panna...see ka tüütu.

Nüüd avastasin, et telefon on super hea meeldetuletus...teen pilti kui toit kaalu peal, nt, panen leiva, teen pilti, nullin kaalu ära, siis sink...pilt...jne.
Pärast kannan piltide järgi tabelisse smiling smiley

Niiet kui keegi veel selline udupea nagu mina, et midagi meelde ei jää, siis äkki abiks smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 09.12.2013 19.44.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 09. December 2013, kl 20.50

Tere kõigile!
Mina olen täna väga palju tööd rabanud - töökaaslane sattus haiglasse sad smiley ja mul nüüd topelt koormus sad smiley . Kahjuks ei ole töö füüsiline, et kaalule ilmselt positiivselt suur rabamine ei mõju (Pigem negatiivselt, sest teatavasti stress ei lase kilodel kaduda). Hakkan nüüd paberilipikutelt oma täna söödud sööke siia süsteemi ja toidutabelisse kandma. Loodan, et homme on aega ka jooksvalt süsteemi kirja panna, nii on lihtsam...

annn, tõesti hea mõte toite pildistada - selle võtan küll kasutusele! smiling smiley

merli24 - ma arvan ka, et Sul oleks õigem arstile minna selle lihasvaluga... Olen ka meditsiinikauge inimene, aga tavaliselt ju treeningujärgne lihasvalu või mõne töö järgne üle mõne päeva ei kesta ja seda valu esineb ka ainult juhul kui on kasutatud selliseid lihaseid, mis regulaarselt on koormamata. Kui juba igapäevaselt mingit tööd teha või trenni, siis harjuvad lihased koormusega ja ei peaks enam valutama. Kui Sul juba pikalt, siis õigem arstil üle kontrollida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 09. December 2013, kl 21.33

Masendav! :s Arvutasin oma tänased söögid nüüd tagantjärgi kokku ja olen 221 kcal rohkem kulutanud, kui oleks võinud (1600kcal). See on see kiire-kiire ja töösse süvenemine ja siis näljast nõrkenuna koju toitu ahmima... Miks ma küll enne õhtusööki kaloreid ei arvutanud sad smiley
Ehk tuleb homme ilusam päev - püüan tubli olla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 10. December 2013, kl 06.12

Üks rumal küsimus grinning smiley

Kui ma keedan 100gr riisipaki ära kas keenult kaalub see ka 100gr? jube raskeks muutub ju siis minuarust confused smiley

Mõtlesin,et keedan ära ja pool sellest sööks lõunaks?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 10. December 2013, kl 07.20

keedetult kaalub riis kindlasti märkimisväärselt rohkem, sest paisumise käigus imeb see endasse vett.
Sama moodi muutub ka makaronide, tatra, ... kaal, peale keetmist.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.