Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 10. December 2013, kl 07.27

mul on vanades märkmetes kirjas, et 150g keetmata riisi, kaalub peale keetmist 410grammi.

Osta omale toidukaal, see on investeering Sinu enda tervise heaks. Seda enam, kui Sa kahtlustad, et Sul võib tervisega mingi probleem olla (mis on tingitud kaalu alandamisest), aga Sa tahad jätkata kaalu alandamist, siis pead Sa tegema seda läbi ja lõhki teadlikult ja väga täpselt !!!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 10.12.2013 07.30.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 10. December 2013, kl 07.28


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 10. December 2013, kl 07.48

Uurisin paki pealt üks keenud kotike sisaldab 356kcl teen selle lihtsalt pooleks ja saan 178kcal smiling smiley
Täna helistan arstile ka peale 9-t eks näis mis ta räägib smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 10. December 2013, kl 07.58

Ja mis veel. Kui Sa arsti juurde lähed, siis oleks hea kui Sul on igaks juhuks kaasas info selle kohta, et mismoodi Sa oma kaalu oled langetanud. Kui palju päevas söönud ja kuidas Su kaal on langenud. Ideaalis võiks Sul olla olemas ju info terve 9 kuu, iga nädala kohta.
Kui näitad ise välja hoolimist ja teadlikkust oma tervise kohta, siis võiks loota, et suhtub ka arst asjasse natuke tõsisemalt. Tihtipeale on probleem selles, et arstidel on teadmised küll olemas, aga kui patsient ei anna infot, mille põhjal diagnoosi määrata ja uuringuid plaanida, siis pole neil ka oma teadmistega midagi peale hakata. Uuringud on väga kallid, sellepärast nad ka ei määra igale uksest sisse tulnud inimesele kohe täisuuringuid. Arvatavasti on väga palju patsiente, kes tulevad arsti juurde ja neil on endale juba diagnoos määratud ning soovivad ainult, et arst diagnoosi kinnitaks ja kohe uuringutele saadaks . Päris nii lihtsalt uuringutele ei saa, ei Ida-Virumaal, ei Tartus ega Tallinnas smiling smiley
Ja kui Sa lähed nii tõsise haiguse kahtlusega arsti juurde, siis oleks väga tark endale selle haiguse olemus enne korralikult selgeks teha. Siis saad aru mida ja millest arst Sulle räägib ja tead kaasa rääkida ( mitte ainult noogutada).

Nii, et Merli, ole tubli ja mõtle kõik hästi läbi, mida, milleks ja mismoodi Sa teed.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 10. December 2013, kl 09.12

Kas olete kõik juba lugenud ?



Kaalusõbrannad lähevad hoogu.


spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 10. December 2013, kl 09.31

Tere, teen kaalujälgimisega hetkel pausi kuni 6-nda jaanuarini. See oleks aus mu enda ja teiste suhtes. Mõttetu on postitada, ups.. täna ei tulnud jälle midagi välja või ups... ei tea palju miski kaloreid andis- sest sellised postitused ei motiveeri kedagi. Jätkan oma kaaluteed jaanuaris, kui külalised on lahkunud ja olen tagasi tavapärase elu juures, kus saan 100 %-selt pühenduda kaalule. Edu kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 10. December 2013, kl 10.04

Sire, oled sa oma otsuses ikka 100% kindel sad smiley ? Sa oled nii tublisti ju kahe ja poole kuuga 5kg! alla võtnud.
Kindlasti istuvad mõned riided juba palju mõnusamalt seljas smiling smiley Kui Sa praegu kuu-ajalise vahe teed, siis võib juhtuda, et nullid kõik oma saavutused ära sad smiley. Kas Sul kahju ei oleks sellest, kui peaksid jaanuaris otsast peale hakkama ja jõuad alles märtsi kuus jälle samasse punkti kus praegu oled ? Kas mitte kuidagi ei tule kõnealla variant, et sa ikka oled kaks nädalat veel meiega ja siis "puhkad" nt 10 päeva (jõuludes - uue aasta teise päevani)?
Kümne päevaga kõike kindlasti ei suuda ära nullida. Kui ainult pool praegust võitu käest lasta, saab selle poole kiiremini hiljem ka tasa teha smiling smiley
Eks jõulude ajal tuleb nagunii meie tabelisse pisut rohkem jõuluvärvi- see ilmselt on paratamatus...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 10. December 2013, kl 12.41

Tere!

Vurr, märkasin ka, et kaalusõbrannade termin on hästi käibele läinud smiling smiley

Sire, ma küll täpselt ei tea Sinu põhjuseid, miks tahad pausi teha, kuid saan soovitada oma enda vaatepunktist lähtuvalt: mina oleks justnimelt jõulude ja külaliste aegu väga väga valvas, mida suhu panna ning et kõik kirjas oleks, sest sellisel ajal on väga kerge järg käest kaotada ning need kilod, mis raske vaevaga läinud, tulevad oi kui kiiresti tagasi. Kui oled selle perioodi üle elanud nii, et Sul on ülevaade, mida söönud oled ning kui see veel jääks normi piiresse (või siis mööndustega kaalu säilitamiseks ettenähtud normi piiresse), siis usu, Sa oleksid väga õnnelik, et kasvatasid iseloomu ning ei lasknud kaalul kasvada. Loodan, et olin abiks, ning arvan, et peaksid endiselt jätkama nii duellides, tabelite täitmistega kui ka kaalulangetamisega üldiselt.

Kuigi ma ise olen kaalu langetanud nüüd juba veidi rohkem kui 4 kuud ning tulemused on tegelikult täitsa normaalsed, siis vahel taban ennast mõttelt, et see kõik võtab nii nii kaua aega, kuniks lõpuks oma ideaalkaalu saavutan. Sellest omakorda tekib masendus ning tahaks käega lüüa - samas, siis läheks eesmärgi täitmiseni ju veeelgi rohkem aega. Seega, üritan võtta maksimaaselt ennast kokku (mis ei tähenda, et libastumisi ei tuleks) ning järjekindlalt rühkida oma eesmärkide poole - aeg kaob käest nii, et seda ei märkagi, seega tuleb iga hetke maksimaalselt ning motiveeritult ära kasutada.

Merli, kindlasti käi arsti juures ning võitle enda eest - tänapäeval peavad patsiendid olema targad ning oskama arstiga rääkida oma probleemidest, sümptomitest jne.



Toimetatud 4 kord(a). Viimati Anka33 10.12.2013 12.43.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 10. December 2013, kl 15.23

No nii, täna saabusid meie koju siis esimesed 3x 700 grammi kommipakid mehe töö poolt. Esimesed pistsin juba nahka ka, aga panin kausi juba silma alt ära, kavatsen sealt MITTE ÜHTEGI kommi enam võttahot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 10. December 2013, kl 15.43

Sire, äkki sa päris ei loobu. Tõesti oled natukenegi veel meiega ja tõstad näiteks oma kalorihulka nii, et kaal küll ei lange, aga ohjeldamatuks söömiseks ka ei läheks.
Olen ise emotsioonisööja. Praegu ongi selline aeg käes (osa lastest haiged, mõni ajab kooliga jonni, jalg valutab, mees pikalt välismaal, peod ja sünnipäevad vaja üksi organiseerida). Hambad risti saadan päevi õhtusse. Vahvlid, praeliha, singisalat, kommid, kodune pitsa.... hulluks võib minna. Küll sööks, aga mõte sellest, et praegu jõuan eesmärgile nädalakese lähemale, kuid süües ja juurde võttes pikendan seda aega kahe nädala võrra (üks nädal nulli saamiseks, järgmine alla võtmiseks) annab jaksu edasi minna.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 10. December 2013, kl 18.21

Nii tore oli lugeda seda artiklit smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 10. December 2013, kl 18.42

Vurr, aitäh vihje eest artiklile - mina seda küll märganud ei olnud smiling smiley See ju puhas motivatsioon seal kirjas! grinning smiley

Sire, ära anna alla!!! Pliis!! See ju võib mõjuda nn lumepallina ja teisigi kaasa tõmmata alla andma! (Kui äkki Sulle peaks mõjuma selline südametunnistusele koputamine winking smiley )
Ja kui tõesti otsus on põhjalikult kaalutud, siis kaalu veelkord! Ja siis kirjuta, et Sa siiski jätkad!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 10. December 2013, kl 20.55

KurrNurr-Täitsa mõistan sind ma kardan ka neid kommipakke grinning smiley Meil tuleb neid koju 4tki jubee smiling smiley Pean enda ja ka lapse eest ära peitma muidu saame suhkrutõve veel grinning smiley

Täna mõtlesin,et tahaks täiega KARTULIKRÕPSE!!! Käisin poes ja tiirutasin ringi aga suutsin ikkagi mitte võtta smiling smiley Kuid hull soolase isu on küll...isegi marineeritud kurgi purki vaatasin nagu hull (ila tilkus) grinning smiley

Aahjah helistasin siis oma perea. ja sain aja neljapäevaks eks siis näis kuidas ja kas aitab mind smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 10. December 2013, kl 21.20

merli24, proovi ise kodus kartulikrõpse teha, kui isu kannatamatuks muutub...
[www.ohtuleht.ee]

Mina teen tihti lavašist krõpse - lõikan lavaši köögikääridega tükkideks, määrin pisut võid peale ja raputan soola ja muid maitseaineid. Olen neid aastaid teinud lastele just poekrõpsude alternatiivina igasugu e-ainete vältimiseks. Ilma võita kindlasti vähem kaloreid, aga siis ei hakka vist sool väga lavaši külge... Koduseid kartulikrõpse olen külas saanud, ise võtan hoogu, et proovida teha smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 10. December 2013, kl 21.57

Peab mõtlema.... See nädal on küpsetamise tähe all möödunud- piparkoogid kooli, koju, homme peab vahvleid lapse jõululaadale tegema...kui reedel kaalu peale astun,
hakkab kaal karjuma- ükshaaval, ükshaaval palun!!!

Aga sellest reedest järgmise reedeni põhimõtteliselt saaksin isegi söögid üles kirjutada. Laupäeval olen laste võistlustel- mis pigem on söögivaba päev.

Ja siis järgmine pühapäev tuleb ämm ja onu kylla- siis ei tule märkimisest, arvuti vaatamisest midagi välja. Ei taha neid oma kaaluprobleemidesse segada, ämm peenike nagu meeski. Aga kui ma reedeti vähemalt kaalu edastaksin, saabuks reaalsus ja äkki teeksin mõistlikemaid valikuid toidulaualt.....

teen siis sellise valiku, et igal reedel edastan kaalu ning järgmisel nädalal täidan ka toidupäevikut ja sealt edasi edastan 2 nädalat lihtsalt kaalunumbri, ning edasi peaks back to normal olema..

Läbi raskuste tähtede poole!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 10. December 2013, kl 22.01

Tervitusi minult ka!

Loen teie ettevõtmistest ikka, ei taha vahele segada, õpitakse paremini oma vigadest ju.
Tahan öelda siiski, et pole vaja komme ja küpsiseid karta ja peita, sest kaalu langetamine ega säilitamine ei pea olema üks suur piin vaid uus ja tervislik eluviis, kus kommidel ja küpsistel polegi kohta - te lihtsalt ei soovigi neid. Mõtlemine tuleb viia uuele tasemele, vaim peab valmis olema et kehal hea oleks.

Panin uue eesmärgi kirja. Praegu - jõuluajal - on kontroll oma toitumise üle ülikindlasti vajalik. Ma ei ole õnnetu, kui kilo nädalas maha ei saa, aga mingi kaalu langus peab tulema: ei taha kaotada lugupidamist enda vastu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 10. December 2013, kl 22.13

Tubli, Sire, juba hakkab tulema smileys with beer

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 10. December 2013, kl 22.55

Sire, tubli...ole ikka meiega, nii kergem.

Mina siin mõtlen ka oma kalorite peale...ei teagi kas söön neid vähe või rasva vähe, aga mul on need toredad päevad 4 päeva hiljaks jäänud, kui täna netist uurisin sain teada, et kui valesti sööd/ vähe kaloreid...pidid ka ära jääma. Siianii on käinud täpselt, rase ka ei tohiks olla smiling smiley ootan veel nädala, siis test ja arsti juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 10. December 2013, kl 23.54

Tere õhtust ka minu poolt. Mul on viimased päevad kuidagi väga käest libisenud, aga eks see ongi ju talvise ilmaga nii, et kui juba minema hakkab, siis on lumepallil kerge kiiresti hoogu koguda. Püüan nüüd hoogu peatada. Kaalunumber on hetkeseisuga muutumatu õnneks ja vahel peab ikka häid asju ka natuke lubama spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 11. December 2013, kl 07.40

Tore, Sire, et jätkad! smiling smiley Tubli!

Tegin täna vahekaalumise - 77,7kg (-0,1). No olen jah pisut pettunud, aga tegelikult olin sellega arvestanud, et peale nii suure langusega nädalat, kui eelmine (-2,0), peab tulema rahulikum nädal, muidu oleks lausa ebatervislik.
Püüan oma rumalast pettumusest võitu saada...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 11. December 2013, kl 08.10

Mul peaks ka need naiste asjad hakkama aga siiamaani pole tulnud confused smiley Ainult kaal tõuseb igapäev..mis omakorda masendab !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 11. December 2013, kl 11.10

Tere hommikust !

Mul on hea meel, et Sire otsustas ikka meiega jääda, tore. Tubli ! smiling smiley

Olen Maalia mõtetega päri, et üks eesmärk on meil kaalunumber väiksemaks saada, aga teine eesmärk on , et see nii ka jääks. Ja selleks, et see number pärast väikeseks ka jääks, peame me õppima elama koos kookide, küpsiste ja kommidega. Me peame tõesti õppima neid - mitte tahtma smiling smiley Lõputult me neid peita ei suuda ja poes või külas ei saa neid ammugi ära peita. Seega jääbki variant nende olemasolu endale teadvustada ja püüda elada nendega "rahus" smiling smiley Ja eks tegelikult ei ole ju asi ainult magusates asjades, me peame õppima üleüldse kõige söödava suhtes - mõistlikku lähenemist smiling smiley
Nagu ma ennegi olen öelnud, et asi on kinni meie peas
Ja jõulude periood on just see aeg, kus on eriti oluline pea selge hoida. Ja kui pea pole korras, eks siis tuleb kätele valu anda ja muudkui üles kirjutada, et peakene mida ära ei prooviks unustada smiling smiley

Ütlen siis ka ära, et meil on ka lastel juba esimesed jõulupakid käes ja päkapikud käivad ka igapäevaselt. Aga mina olen juba suur, päkapikud käivad ainult lastele ja kommipakid on ka laste omad, nii , et mina vaatan kõrvalt ja ei kurvasta. Tegelikult topiti ühel (üleeelmisel) jõulupeol ka lapsevanematele komme peaaegu vägisi pihku. Võtsin need rõõmsalt vastu ja libistasin tasku. Tasku oli lõpuks peaaegu punnis. Lastel oli kodus lisarõõmu , kui emme taskust kommid välja ilmusid. Ja mina ise olin ka rõõmus - enda üle. Selline omamoodi rõõm smiling smiley

Kusjuures nii naljakas kui see ka ei ole, räägite siin kõik oma hilinenud päevadest. Ka minul jäid viimane kord need asjad 4-5 päeva hiljaks. Jõudsin ka juba hakata mõtlema, et kas peab minema testi ostma. Aga ikka saabusid, hilinemisega.

Minul jäid eile kalorid täis söömata (puudu jäi üle 400kcal). No lihtsalt tegutsesin ja lõpuks avastasin, oih. Põhimõtteliselt olin siis juba peaaegu voodis ja ei olnud tahtmist enam midagi väga suurt sööma minna. Sõin kiirelt ühe 200g kodujuustu ära. Kõige naljakam on asja juures see, et vaatamata sellele, et läksin suht tühja kõhuga magama, oli hommikune kaal lausa 83,0 kg. Üldse on see nädal kaalunumber naljakalt üles-alla kõikunud. Päris omapärane, kuidas kehakaal mängib. Ilmselt on asi vedelike kõikumises. Ma ei võta seda südamesse, sest tean, et olen korralik olnud smiling smiley Ja tegelikult on mul hea meel, et mul nüüd see diagnostiline kaal on. Kui peaks reedel pluss olema, siis saan vaadata kas see on vee arvelt .
Ma neid igahommikusi kaalumisi ei ole kaalunud koos diagnostikaga.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 11.12.2013 11.15.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 11. December 2013, kl 13.17

Merli, ma ükskord kirjutasin sulle toidupäevikusse väikese märkuse smiling smiley , nüüd kirjutan uuesti siia sama asja....

Kui sa sisestad toidupäevikusse on toiduaineid, siis kasuta ka tühiku klahvi ! Semikoolon ei ole tühik!

tomat( tühik)100g/35kcal;(tühik)sink(tühik) jne., jne., jne.

Praegusel juhul on suur osa sinu toitudest teiste lugejate jaoks n.ö. "peidus". Ma olen mitmeid kord ise sinu kirjutatud ridadesse tühikuid käinud panemas, siis kirjutasin sulle toidupäevikusse (kustutatava märkuse) , nüüd kirjutan siia ka smiling smiley

Vaata nt. oma tänast lõunat.
Tabelist on näha kartul/154kcal, lihakaste/ , kokku-325kcal.

Tegelikult on seal ju veel kirjas ka (lihakaste kalorid) 146kcal ning 1 tomat/25kcal.

Vahetevahel on neid "peidus" olevaid asju veel rohkem smiling smiley

Peitu lähevad nad sellepärast, et nad ei mahu ruudu laiusesse ära ja kuna tühikuid vahel ei ole, siis on see loend justkui üks pikk sõna mis ei lähe automaatselt järgmise rea peale üle.

Ma ei tea, kas Sa said aru mida ma püüan seletada, kui ei saanud, siis ütle. Ma proovin uuesti, paremini seletada või seletab keegi teine teistsuguse sõnakasutusega smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 11. December 2013, kl 13.32

Ma parandasin tänase päeva ära grinning smiley (loodan vähemalt) smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 11. December 2013, kl 13.33

See päevade värk on suuresti stressiga seotud ja kaalulangetamine on stress isegi mitte niivõrd kehale (see lausa saab puhkust, toimetab omatahtsi, ei kupatata pidevalt mingit rämpsu juurde) kuivõrd vaimule (mure suur, et kaal langeks). Et kaalulangus põhjus oleks, peaksite ikka raske anoreksia käes juba vaevlema.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 11. December 2013, kl 15.48

Vaatasin ehmatusega,et polegi sel nädalal veel siia kirjutanud! Tegemist on olnud väga palju - hambaarstid,juuksurid,jõulukinkide ja piduriiete ostmine.Tänane päev möödus autoteeninduses.Süüa pole eriti aega olnud (õnneks) aga olen söönud õhtuti ja see ei mõju mu kaalulangusele hästi sad smiley Samuti olen vee joomisega jännis.Homne päev möödusb koduselt ja proovin siis seda heastada.
Reedest hakkavad ka meil jõulupeod pihta ja eks 4 lapse peale saab neid maiustusi ohtralt olema.Mind see ei sega - kui tuleb isu,söön ühe kommi või tüki šokolaadi ikka.Siis ei teki hundiisu.Nii kui need täiesti ära keelan endale,olen valmis mõne aja pärast salaja terve paki ära sööma.Parem seda juba eos vältida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 11. December 2013, kl 21.56

Nojah, pistsin isegi 4 kommi nahka, aga ikka ei saanud kaloreid täis, on siis nii ja pole midagi parata, rohkem ka kommi ei taha süüa, õigemini pole millegi järele isu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 11. December 2013, kl 22.02

Mina see nädal säilitan oma kaalu. Stressi mul ausõna pole smiling smiley on olnud väga stressirohket aega ja päevad käinud täpselt.
Lugesin netist, et isegi 1-2nädalase dieediga on inimestel päevad mitmeks kuuks ära kadunud. Iga päevaga on asi kahtlasem, see näitab, et midagi on valesti, niiet söön nii, et kaal säiliks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 11. December 2013, kl 22.15

annn ... Sa oled sama kaloraazi juures olnud juba vist ikka väga pikalt , on mul õigus ? Sa ei ole midagi ju viimase kuu-kahe jooksul muutnud või oled ?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 11.12.2013 22.16.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 11. December 2013, kl 22.18

Jaaaaaa, sire, tore tõesti, et sa ikka meiega jäid. Eks me, kaalusõbrannad, peame need jõulud üle elama. Mina olen küll seekord enda jaoks selle asja selgeks teinud, et ei söö see aasta ägisemiseni, sest üldjuhul on need toidud kõik tuttava maitsega, ei midagi uut ja paraku kestab nauding ainult senikaua, kui see toit on suus. Alla neelates on juba see maitse kadunud....

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.