Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 20. December 2013, kl 10.48

Hatugirl, väga tubli, et tagasi oled! koos on tõesti kergem smiling smiley

Mina sain ka eile nohu, käisin vankriga üle pika aja jalutamas 80min. Natuke tundsin, et külm ja kohe nohu platsis. Pea valutab ja nuuskan koguaeg.

Vurr, kas pakkisid kingitused ära? ma siin mõtlen, et tuleb ka üks ööpakkimine teha, mure selles, et lapsed lähevad alles 12 õhtul magama ja hommikul kell 7 on väiksem poiss üleval, kahjuks olen ise ka juba õhtul kell 12 nii väsinud, et ei viitsi midagi teha...tuleb kätte võtta, üks kohvi õhtul juua ja pakkima hakata smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. December 2013, kl 10.59


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. December 2013, kl 11.10

Ohhh, ärge rääkige sellest pakkimisest .... ei ma ei ole veel ära pakkinud. Paberi, paelad ja sildikleebsud ostsin ära - kahju, et need ise ei oska pakkidele ümber pugeda. Ma kohe ei teagi millal... Mul lapsed ka veidi jõuluärevuses. Keskmine on paar korda õhtuti käinud "kontrollimas" , et kas suss ikka sai aknalauale pandud. Ja seda siis sellisel ajal, kui mina olen arvanud, et lapsed on juba vähemalt tund aega maganud ! Kaks viimast päeva, on see keskmine tegelane mul hommikul kell 5! käinud vaatamas, et mis sussi sees on. Kusjuures ta ei võta oma nänni sealt välja, ainult vaatab ning läheb oma tuppa voodisse tagasi ja siis "hommikul" läheb koos teistega susse rüüstama. No meil on koolipäevadel hommik kell 6.20 smiling smiley loodan, et nad mul terve koolivaheaja nii vara ei kavatse tõusta.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 20. December 2013, kl 13.49

Vurr- kuidas sa hommikul said 82,3 kaaluda ja nüüd 80,3? smiling smiley Mis on su saladus? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. December 2013, kl 13.56

Katsetasin veel salati isetegemist. Seekord siis selliste komponentidega

kartul -(vist6tk) 600g
muna -(5tk) 225g
mar. kurk-(2suurt)225g
värske kurk-(pool)200g
Kerge 3% majonees 300g

100gr salatit= 71kcal.

Tundub, et mida iganes sinna salatisse panna, siis kasutades Kerget 3% majoneesi tulebki see kalorite hulk 70 kanti ( sest majonees ise on ka 100g - 70 kcal)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 20. December 2013, kl 13.57

Hei! Vabandused, nii kiire on olnud. Minu kaal 66,8 (+0,9).



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Kadri2406 20.12.2013 13.57.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. December 2013, kl 14.00

Merli , need olid päkapikud kes olid tahtnud mulle jõulurõõmu sinna tabelisse tuua winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 20. December 2013, kl 14.04

Olen kade , tahaks ka juba nii ilusat nrit näha smiling smiley

Kas kellegil on mingit koogi retsepti mis annaks vähem kaloreid? Oleks tore, kui mingi puuvilja kook vmt? smiling smiley Netis neid retsepte niipalju aga kõik tunduvad sellised rasvased ja rohke suhkru sisaldusega. Tahaks jõuludeks kooki küpsetada mida võiks rahu südamega nautida

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. December 2013, kl 14.14

kookidega on minu arust nii, et kui need sisaldavad jahu ja muna... siis ei saagi neid kunagi rahuliku südamega süüa smiling smiley

Ma tegin kunagi kaalujälgijate puuviljakooki suhkruasendajaga , aga ikka ei saanud seda päris rahuliku südamega süüa smiling smiley

Minu vastus nüüd küll veidi küsimusest mööda ( sest tegelikult Sa ju ei küsinud seda smiling smiley )

Aga keegi kuskil kindlasti oskab midagi soovitada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 20. December 2013, kl 16.22

Jah arvata võib,et tarretise kook oleks kõige kalori vaesem smiling smiley Aga ma ei söö tarretist ja jõululauale see ka vst ei sobiks. Ema teeb iga aasta misha kooki (hapukoore,sokolaadi) Jumalik kook (Y) Aga kui rasvane oioi

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 20. December 2013, kl 20.08

Eino ütlesin,et ei täida toidutabelit aga ikkagi teen seda grinning smiley
SÕLTUVUS KAELAS grinning smiley
Ilusat nv-st kõigile ja olge paid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 20. December 2013, kl 21.05

Kaalujälgijatel oli kunagi suhkruasendajaga ananassi-kodujuustu kook, mäletan, et väga maitsev oli, aga retsepti enam ei ole. Äkki leiab kuskilt netist... Homme on ehk rohkem aega, siis surfan.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 20. December 2013, kl 22.52

Öö peaaegu käes, aga õhtusöök oli veel üles tähendamata, sest käis äge kuuse ehtimine.

Mina teen Pavlova koogi, sel on küll kaloreid parasjagu, aga ta on kerge ja võib endale ikka paraja tüki lubada ilma süümepiinadeta. Kuna ta ka hirmus magus on ,siis palju ei tahagi hoolimata üliheadusest.

Kui kellelgi see retsept teadmata on, võin siia tõsta. Küsige vaid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. December 2013, kl 23.05

Ma sirvisin korra ühte KJ brozüüri ja sealt mõtteid ... , et nt. kohupiimakooke on võimalik teha lahjematena - rasvatu kohupiima ja suhkruasendajaga. Siis jäi silma idee, et mingi purukoogisarnase koogi põhi oli tehtud Heleni kaerahelvestega !?

Kohe aga panen südamele, et kellel on lapsed peres, siis mõelge, kas te olete valmis oma lastele andma suhkruasendajaga tehtud kooki ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 20. December 2013, kl 23.47

Lastele jah suhkruasendajat ei anna, aga minu jubinad juba harjunud, et emmel oma menüü. Eks tuleks neile siis teine vormitäis suhkruga kooki tehasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 21. December 2013, kl 00.30

Ettevaatust suhkruasendajatega, osa neist kuumutamisel laguneb ja mitte just tervislikeks komponentideks. Inimene ja tema aju vajab suhkrut, isegi kaalulangetaja võiks mõistuse juurde jääda smiling smiley.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 21. December 2013, kl 11.15

Kardan ka seda suhkruasendajat, vabatahtlikult seda ei sööks smiling smiley

Meie pere lemmikkook on "Pariisi õunakook" see väga uhke jõuludeks pole, aga teen seda ikka, sinna siis lisan õunu ikka topelt, suhkrut lisan ka tavaliselt vähem.

Täna hakkame piparkooke tegema, see minu jaoks üks kiusatus, nimelt meeldib mulle toorest tainast näksida, see parem kui valmis piparkoogid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 21. December 2013, kl 18.58

Tere, ühinesin hetkel kaaluabiga, ja sattusin Teie duellile, näen, et alustasite oktoobris, on pikk aeg möödas. Kuid toetudes reeglitele, siis "võib liituda igal ajahetkel". Seega annan andmed pikkus 170cm, kaal 76kg, eesmärk 68kg
Ette tänades pärlike

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 21. December 2013, kl 19.54

Tere Pärlike !

Oled täiesti õigesti aru saanud, võtame uusi aktiivseid kaalulangetajaid endi sekka igal ajahetkel. Aga enne, kui ma Su tabelisse kannan, uurin natuke sinu plaanide kohta, et välistada ebamugavusi nii sulle kui mulle ( meile).

Kas Sa lugesid meie teemat natuke rohkem ka , kui ainult esimest kahte postitust ?
Kas Said aru, mida kujutab meie toidupäevik ja selle täitmine ?
Kas oled valmis mingil ajahetkel seda kaasa tegema ?
Mida järgid ? Kaloreid ? Toidupäeviku täimiseks on üsna oluline toidukaalu olemasolu. Kas sul on toidukaal olemas ?

Küsin neid asju seetõttu, et me püüame siin asja üsna aktiivselt võtta. Hetkel on kõik meie duellis osalejad väga akiivselt "asjas sees". Aga uued tulijad on alati väga oodatud oma uute vaatenurkade, ideede ja mõtetega smiling smiley Küll aga on meil uutele tulijatele väikesed ootused - aktiivne osavõtt smiling smiley
Kuna duelle on siin leheküljel palju ( ok, hetkel on mõned lõppemas, kuid alustavad uuel aastal kohe uuesti) ja kui päealtnäha on duellid kõik sarnased, siis tegelikult on igal duellil oma nägu. Osades duellides sisestab igaüks ise reedeti oma numbrit tabelisse ja võib teemasse põhimõtteliselt üldse postitusi mitte teha. Osades duellides kaalutakse esmaspäeviti, osades reedeti. Mõnes duellis võib oma numbrit tabelisse kanda terve nädalavahetuse jooksul.
Meie duellis kirjutatkse reedel oma kaalunumber siia teemasse, mina kannan need numbrid ise meie duelli kaalutabelisse ( seda näeb lk.1, esimene postitus) . Võin öelda julgelt, et tavaliselt on reedel kella 12-ks kõik duelli osalejad oma numbri siia juba ära edastanud. Siinkohal kiidan taaskord kõiki meie duellitajaid, olete lihtsalt super thumbs up.
Toidutabelit saad vaadata "võistlus: ..." lingi alt (seda linki on peaaegu igal leheküljel). Seda täidavad kõik duellitajad ise, jooksvalt. Selle täitmine ei ole kohustuslik, aga igaüks võiks vahetevahel siiski kaasa teha. Siiani on seda toidutabelit väga aktiivselt täidetud! Seda täidame me kokkuleppe alusel, et kes otsustab järgmine nädal täita, täidab terve nädala reedest-neljapäevani ja ilma aukudeta ( täitmata päevad). Jõulunädal on erand, võib ka aukudega täita.

Ära nüüd minu kirjast ära ehmata smiling smiley Need on n.ö. "mõtteminutid" mida ma olen kõikidele liituda soovijatele kirjutanud, et vältida hilisemaid arusaamatusi ja mitte sobivusi. Nii mõnigi on öelnud, et esialgu ta ehmatas lausa ära. Mõni luges selle peale terve meie kirjavahetuse lausa läbi smiling smiley Lihtsalt, kõik inimesed ei taha nii aktiivselt asjaga tegeleda või ei ole aega smiling smiley Mina aga ei taha kedagi tikutulega taga ajama hakata või tabelist vägisi ära kustutama hakata.

Üldiselt on meil siin kihvt seltskond kaalusõbrannasid ja uued sõbrannad ikka on teretunud !



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 21.12.2013 19.59.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 22. December 2013, kl 10.31

Tere Pärlike!
Raskel ajal alustad, jõulude aeg on kiire ja toitudega palju kiusatusi. Ära siis kohe alla anna kui need esimesed nädalad rasked on...meil kõigil on smiling smiley

Ootasin täna kaalutõusu, sest eile läks asi käest natuke, suureks üllatuseks kaal sesisab smiling smiley loodan, et nüüd homme ei tõuse smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 22. December 2013, kl 12.00

Täitsa ulme ,eile sõin õhtul pitsat ja kommi aga kaal langes confused smiley Täna lähen ostan kaalule uued patareid äkki asi selles grinning smiley Aga tore oleks kui kaal pole katki ja kaal langeski nii smiling smiley
Eks homme hommikul ole näha ...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. December 2013, kl 13.29

Merli

hmmmmm.... vaatan toidupäevikut ja seal küll ei ole kirjas, et oleksid eile pitsat ja komme söönud ( tahtsin teada, et kui palju sa neid siis sõid). Toidupäeviku järgi oled olnud igati eeskujulik.
Oled Sa ikka kindel, et neid päriselt ka sõid , äkki nägid unes winking smiley winking smiley ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 22. December 2013, kl 15.00

Ei ei sõin küll grinning smiley Ma panen täna kirja eile õhtul polnud aega mul laps haige ja palavikus ja nutab koguaeg.
No 350gr pitsat kindlasti ja peotäis erinevaid kalevi komme smiling smiley Pean välja arvutama palju see kalorites võis olla smiling smiley
Mulle meeldib laupäeviti süüa asju mida muidu ei söö siis ka keha rahul ja saab oma vajadused kätte tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. December 2013, kl 15.40

Proovisin täna ära Annn-i poolt soovitatud verivorstid. Need vorstid saavd ka meie pere heakskiidu ja lapsed küsisid verivorsti lausa juurde smiling smiley Tegin ahjus, ükski vorst lõhki ei läinud. Ostan homme neid juurde - kui poes on veel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 22. December 2013, kl 16.54

Mina ka vaatasin kohe peale Merli kirja, et oot-oot kus see pitsa ja kommid on, vaatasin kohe mitu korda sinu menüüd, kahjuks ei olnud aega kirjutada....teadsin juba, et küll Vurr küsib, tal ei jää miski märkamata smiling smiley

Vurr, siis tore kui vorstid meeldisid smiling smiley olen ise laisk ja olen ainult pannil praadinud ja ka siis pole ükski katki läinud.
Tundub jah, et teisedki selle vorsti avastanud, täna sain poest viimase paki smiling smiley usun muidugi, et neid tuleb veel või lähen vaatan homme teistesse poodidesse ka...tahan neid veel vanaemale maale viia smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 22. December 2013, kl 20.09

Tere, aitäh informatiivse kirja eest. Jah tõesti pole kõike teie kirju lugenud. Toidu Tabeliga tegin tutvust, igati kordaminev lahendus ja hoiab eesmärgi poole. Seega täidate nii käesolevat tabelit kui ka Kaaluabi toidupäevikut. Toidukaal on mul olemas. Tean hetkel, et kaal on vaja langetada, kuid kuidas leida see mõttejõud, ilmad kehvad, väike laps rahutu ja söögi isu meeletu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. December 2013, kl 22.40

Pärlike, räägi natuke endast. Mitmendat korda oled seda langetamise teed juba astumas ? Kuidas see ajaloos välja on kukkunud ( hästi, halvasti, kiirelt, tasapisi) ? Milline on sinu päevane kalorinorm ? Kuidas sellest kinni pidamine õnnestub ? Miks oled omadega praegu just siin, kus oled ? Millist vanuserühma, millist piirkonda Eestimaal esindad? Kui suur on sinu leibkond ? Kas teised leibkonnaliikmed või lähedased suhtuvad sinu kaalualandamisse toetavalt ja on toeks ?

Praegu on Jõuluaeg. Seetõttu on ka siin meie duellis veidi vaiksem. Suur osa naudib jõulurahu smiling smiley aga kui jõuluaeg läbi saab, siis kogume taas kiiremad tuurid üles.

Sa valist alustamiseks ilmselt aasta kõige raskema aja. Ilmselt ei ole suuremat motivatsioonitapjat, kui vales suunas minev kaalunumber. Seega, kui oled otsustanud, et alustad, siis võta asi tõsiselt käsile. Tegelikult on ju nii, et Jõulud on rahu- ja pere aeg, seda ei pea võtma kui suurt kohustuslikku õgimispidu. Ja me ei ela näljaajal. Need samad toidud on (lihast/süldist- kapsa/kõrvitsani) on meile kättesaadavad aastaringselt smiling smiley Seega ei pea me jõululauas mitme nädala portsu korraga omale sisse vohmima smiling smiley

Loodetavasti leiad lapse/laste kõrvalt aega, et hakata aktiivselt meiega oma tegemisi jagama. Niipalju kui mina tean, siis meie hulgas on suurem enamus lastega naised ( kolmel on 2 last, kahel on 3 last, kahel on 4 last), ühel on lapsed juba suure ( aga ma ei mäleta mitu neid oli, sorry Maalia) ja kahe kohta ma ei mäleta, kas nad on rääkinud (sry Kadri ja Anka - võite mind parandada ). Nii, et enamus meist leiab selle kaalu alandamisega tegelemise aja laste kõrvalt.

Nii, et hakka aga julgelt oma rõõme ja muresid meiega jagama smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 22. December 2013, kl 23.45

Mina kustutan end selle nädala toitude märkimise tabelist, kahjuks siiski on liiga kiire nädal. Loodan järgmisel nädalal taas rongile saada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 23. December 2013, kl 07.48

Mina olen ka järgmine nädal kindlasti olemas toidutabelis, sest olen aru saanud, et see oli mulle ikka suureks abiks, sest eilne päev lõppes juba mulle lausa ca 2500 kcalthumbs down. Nii et tõenäoliselt sellel nädalal ma veel kaalul seitset ees ei näeconfused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 23. December 2013, kl 10.33

Minul läks ka eilne päev käest. Mitte küll väga hullult, aga ... Poiste sünnipäeval oli palju tegemist ja võtsin kohvi ja ampsukese siit-sealt nagu plaanis, aga õhtul vanaema peolauas oli isu suur ja ei tahtnud perenaist ka kurvastada ning sai söödud üks korralik jõulupraad. Õhtul andsin aga alla kiusatusele torti ja kringlit süüa. Läks üle lubatud 1600! Seda on minu kehvakesele ainevahetusele väääääga palju! Täna hakkan jälle korralikuks, sest oli ju eesmärk kaalu säilitada.

Ja tere Pärlike! Laste ja muu mäsuga lööbki aeg-ajalt üle pea kokku, aga meie kaaluklubist on kõvasti kasu olnud. Kaaluabi tabelit täites saad oma kaloraaži jälgida, aga meie toidutabelisse toksides on asi kogu aeg "kontrolli all"winking smiley Nii mõnigi amps on jäänud mul võtmata seepärast, et pärast on piinlik teistele seda näidata - kõik ju pingutavad, kuidas ma siis üksi mugima hakkan.
Tabel täidetud, saab ka teistelt nõu küsida kui kaal ei lange vms. Igatahes, tere tulemast kaalusõbrannakssmiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.