Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. December 2013, kl 11.46

Tere tulemast, Pärlike! smiling smiley Jõudu-jaksu!

Minul oli sel nädalal toidutabeli täitmisega selline lugu, et reedel lubasin küll täitma hakata, aga... Ma tõesti ei tea, kuhu see aeg lendas grinning smiley Jõudsin jooksvalt oma KA päevikusse toidud sisestada ja IGA KORD mõtlesin, et vot järgmisel korral täidan kõik meie duellitabelisse ka ära... Ja see järgmine kord jõudis kätte täna hommikul eye rolling smiley Väga häbi on... Täitsin kõik nüüd reedest alates tagantjärgi ja lubasin, et hakkan korralikuks smiling smiley Õnneks avastasin, et kuna kogu aeg on nii kiire olnud, siis väga palju ei olegi söönud.

Elasin laupäeva päeval üle ka suure söömingu kohvikus, kus olid portsud taldrikul valmis ja ei tihanud väga järgi jätta. Napoleoni tordi tükk oli hirrmus suur. Panin kõik kirja, nagu oskasin ja samal õhtul käisin jooksmas. Täna hommikul julgesin kaalule ka astuda ja olen nii-nii rahul - kaal on täpselt sama püsinud! smiling smiley

Suur aitäh, et te kõik siin olemas olete - teie peale mõtlemine on nii palju abiks!!! smiling smiley
Toredat jõulusaginat ja loodetavasti peatselt saabuvat mõnusat Jõulurahu teile kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 23. December 2013, kl 13.29

Täna käisin shoppamas ja juuksuris smiling smiley Ja mis mind eriti rõõmsaks tegi ,et peaaegu 10 kuud tagasi kandsin ma 46 nrit teksapükse(mis olid siis natuke kitsad) ja täna ostsin 42 nr püksid grinning smiley Rõõmust tuleb pisar silma smiling smiley Loodan,et peale uut aastat saan juba 40 nrit kanda mida pole ma ammu ammu teha saanud smiling smiley

Aga teile kallid kaalusõbrannad ilusaid pühi winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 23. December 2013, kl 14.04

Kunagi siin keegi rääkis, et ei jõua kaloreid täis süüa...mõtlesin, et pole võimalik...eile oli minul ka nii kiire, et ei jõudnud kaloreid täis süüa...kõht ka polnud tühi, no ja mis ma siis vägisi söön smiling smiley
Oleks koguaeg nii kiire, siis mis viga alla võtta smiling smiley

Pärlike, tahaks ka sinust rohkem teada, kui aega saad kirjuta natuke....tean, et lapse kõrvalt võib see raske olla. Kui vana su laps on, kui väike ja rinda veel annad, siis pead natuke kaloreid juurde sööma...beebile ka smiling smiley

Kiiret jõulusaginat teile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 23. December 2013, kl 17.57

Aitäh sooja vastu võtu eest. Natuke endast. Vabandan, kopeerisin küsimused, et kõigile saaks vastatud.
Mitmendat korda oled seda langetamise teed juba astumas ? "mõned korrad ikka olen, proovinud dieeti pidanud, kodust paastumist, mis kestis viis päeva kuid lõpuks leidsin, et kaalu langetamist soodustab pidev liikumine ja madala kaloraažiga toidud. Kuidas see ajaloos välja on kukkunud ( hästi, halvasti, kiirelt, tasapisi) ? " diiedi pidamine ei mõjunud, paasuga sai -5 kg, kuid hiljem tulevad kilod tagasi, parin ja tõhusam on sport. Milline on sinu päevane kalorinorm ? "kalorinorm 1300" Kuidas sellest kinni pidamine õnnestub ? "mul veel siin tabeliga segadus, ostsin vauceri, kuid sellega ei pääse ligi, kasutan eelnevat kasutajat, pääsen ligi foorumisse kuid mitte tabelitesse" Miks oled omadega praegu just siin, kus oled ? "soovin kg kaotada, mis lisandusid rasedusega" Millist vanuserühma, millist piirkonda Eestimaal esindad? "olen 37 ja Tallinnast. Kui suur on sinu leibkond ? "Elukaaslane ja kolm last." Kas teised leibkonnaliikmed või lähedased suhtuvad sinu kaalualandamisse toetavalt ja on toeks ? Jah mul on toetajad olemas, kuigi väidetakse, et näen ka nii hea välja- Ühes kirjas küsiti laste vanust, 10a tütar, 5a poeg ka 1kuune poeg

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 23. December 2013, kl 19.01

Pärlike, kas toidad last rinnaga? kui jah, siis on 1300kcal päevas küll vähe, siin kaaluabis ka sellest juttu olnud http://www.kaaluabi.ee/news/weight/rinnaga-toitmine-ja-kehakaal



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 23.12.2013 19.01.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 23. December 2013, kl 19.57

Oi kui vahva smiling smiley , keegi pole nii täpselt viitsinud veel küsimusi kopeerida-vastata. Väga hea mõte !

Aga ka mulle jäi kohe silma, et sul on 1-kuune beebi kodus ja kaloraaz 1300. Kui sa rinnaga toidad, siis on seda kindlasti vähe - teed oma kehale sellega suure karuteene kui jätad oma organsimi liiga suurde nälga. Imetamine on üldse üks peen värk, üldjuhul saab laps ikka oma vajalikud ained kätte, aga võib juhtuda, et ema organsim jääb hoopis ilma ja ma ei pea silmas kalorites mõõdetavat energiahulka, vaid just teisi kehale vajalikke ainegruppe ...
aga see teema on aktuaalne ainult juhul kui Sa oled imetav ema. Väike beebi ei pea tingimata tähendama, et ema on imetav ema smiling smiley


Kuna sul on laps päris pisike, siis järeldan, et oled hetkel n.ö uuesti alustamas. Kalorite vähesust ja eesmärki ei pea kohe lõhki ajama, kui sul ei ole konkreetset infot ( ajalugu) millele põhineda. Minu arust tasuks alustada esialgu kõrgema kalorite arvuga ja sellest väga täpselt kinni pidada. Seejärel , kui tulemust ei tule, kalorite arvu nt. 100 kaupa vähendada ja leida enda jaoks see õige kalorite hulk, kus keha on natuke nälgas ja on nõus oma isiklikke tagavarasid tasapisi põletama. Liiga suurde nälga jäetud keha aga lülitab ennast säästureziimile ja tulemus võib olla hoopis vastupidine. Ja sellelt säästureziimilt välja tulemine läheb maksma kindlasti mitmeid lisandunud kilosid. Kogu see kaalu alandamise protsess peab olema hästi läbi mõeldud smiling smiley

Kirjutasid, et dieet ei ole aidanud. Millist dieeti sa pidasid ?
Mis puutub paastmisse, siis paastumine on väga peen protsess, seda tuleb väga väga teadlikult teha ja selle lõpetamine käib teatud reeglite järgi. Kilod, mis paastumise korral kaotatakse, ei lähe kohe kindlasti kõik rasva arvelt smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 24. December 2013, kl 13.45

Tere! Mina luban täna omale ühe verivorsti, sisaldab küll palju süsikaid, aga siiski jõulud ju! Koogiks tegin piparkoogitaigna põhjal kohupiimatäidise ja beseekattega koogi. Vanaema sai eile haiglast välja, kaunistasin salaja enne ta tulekut toad ära ja täna on meil siis jõuluistumine tema juures. Soovin, et kõik inimesed me ümber oleks nii elurõõmsad ja täis tegutsemistahet. Uskumatu oskus olla 92-aastasena samasugune kui mõni poole noorem smiling smiley Soovin kõigile ilusaid pühi ja kilkeid tubadesse!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 24. December 2013, kl 14.19

Jah, hetkel imetan väikest last. Dieete olen varem proovinud erinevaid, oli kuskil dieetide lehekülg, kus sai proovitud erinevaid nädala menüüsid. Kuid hetkel ma ei loe kaloraazi, võtan alles hoogu, et leida kehas tasakaal ja mõttejõud. Kuid ka mina võtan täna kintsu ahjuliha ja ampsan kohupiimatorti. Kõikidele siinviibijatele Kauneid Pühi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 24. December 2013, kl 21.43

Soovin teile ilusaid jõule, hoidke ja kallistage üksteist.

Kuidas robotkala meeldis? meil poiss kõnnib terve õhtu sellega ringi ja kellelegi teisele ei anna...pani purki vett ja natuke aega sulistas see kala ka seal smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 25. December 2013, kl 02.19

Tervitused ! Tõin oma unise pere külapealt koju ja tulin hetkeks arvutisse. Meil läks robotkala väga hästi loosi, see sai ujuda nii kraanikausis, kui suures vannis kui ka läbipaistvas ahjunõus smiling smiley Aga kuna ka teised asjad pakkusid huvi, siis pandi see ikka käest vahepeal ära ka. Millegi pärast oli oluline, et kala oleks koguaeg vees ja ujuks - no ka siis kui teiste asjadega tegeleti. Mina käisin koukisin kala välja, natukese aja pärast avastasin, et see jälle ujub kuskil, näiteks pimedas vanitoas smiling smiley
Suurem neiu oli mikroskoobist väga vaimustuses. Uuris kõike kaasas olnud nänni , oma juuksekarvu ja mida kõike veel. Tulevane teadlane ? smiling smiley

Jõuluvana käis nii kodus, kui ka külapeal. Homme on lastel ilmselt käed-jalad tööd täis, aga ega vanemadki saa puhata... mõni suurem asi vajab veel täiskasvanu kätt kokkupanemisel.

Tänast päeva ma sööke kirja ei pane ja kokku ka ei arvuta. Lihtsalt ei suuda. Aga erinevalt eelnevatest aastatest ma mõtlesin söögilauas " et ma ei taha süüa nii palju, et kõht valutab pärast" ja see õnnestus. Olen endaga täitsa rahul. Sõin rahulikult, tõstsin erinevaid asju ja kõike pigem natuke. No eks see natuke + natuke+ natuke ... tegi kokku ikka tublisti rohkem kui kaalulangetamise päevanorm ette näeb, kuid siiski - mul on hea olla, ei ole sellist tunnet, et oleksin justkui viimast tundi rase ja kohe lõhkemas smiling smiley

Ilusaid jätkuvaid jõulupühi !


---------------------------------------------------
Kui ainult tibakene lund oleks smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 25.12.2013 02.21.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 25. December 2013, kl 13.11

Hommikust. Püüdsin oma eilset toidu huvi pärast kokku lüüa, umbeski. Ja tõsiasi ütleb, et kokku tuli oma 3500 kalorit. Asi ei olegi selles kolmetuhande viiesajas, vaid mõtlen just seda, et kui ma oleks ära maitsnud kõik kolm kooki-torti, mis laual olid, mar. kurkide näksimise asemel oleks näksinud nt. "kirjut koera". Hmmm. Minu jaoks üsna huvitav teadmine smiling smiley
Väikese põntsu pani minu kaloritele muidugi ka üks väga hea ja maitsev mahetoode, mis asendas minu jaoks veini või hõõgveini. See oli piltlIkult öeldes õunamahl vürtsidega. Nimi ei kõla just hiilgavalt ja värv polnud ka üleliia ahvatlev, kuid maitse oli lihtsalt suurepärane. Järjekordne avastus mahe maailmast thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 25. December 2013, kl 17.02

Mina proovisin ka näksida seda milles vähem kaloreid, kartulid ja seaprae jätsin vahele, kõht oli täis, aga mitte punnis, nagu tavaliselt jõulude ajal. Torti ka ei söönud, polnud väga isugi. Minu suur üllatus oli täna hommikune kaal, see oli sama mis eile hommikul, olin kindel, et 1kg juures smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 25. December 2013, kl 20.43

Nojah.... ma ka õnneks ei söönud ennast ägisemiseni täis, kuid keegi rumal oli juustukandiku minu ette pannud ja mina ei tea, kes neid mulle kogu aeg suhu toppissmiling smiley

Kuid rahulikku jõuluaega teile kõigile, kallid kaalusõbrannad!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 26. December 2013, kl 20.53

Homme hommikul selgub siis tõsiasi, hetkel on küll kurb meel, et ei suutnud targem ja järjekindlam ollathumbs down. Aga positiivne on selle asja juures see, et juba täna suutsin ma tükk maad tublim olla ja nii mõnegi ampsu tegemata jätta, kuid homsest täidan meie toidutabelit, sest ilma selleta on hetkel veel raske langetada......

Täna siin foorumis nii vaikne, kõik lõpetavad jõulusid, loodan, et te jääke ei mugi.......

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. December 2013, kl 21.09

Tervitused, ... jätkuvat jõulurahu kõigile smiling smiley

Homme on kaalumise päev. Loodan, et kõigil on ikka mahti kaalul ära käia. Tean juba ette, et enda tulemustega ma homme rahul ei ole ... aga see selleks. Tegelikult tahtsin teada anda, et ilmselt sõidan homme hommikul suht varakult maakodusse - võsa lõikama. Seetõttu ma homme ei ole hommikul koguaeg jooksvalt tabelit täitmas, aga võtan läpaka kaasa, ja annan endast parima smiling smiley

Toidutabeli täitmine läks mul mingist hetkest untsu ja pean ausalt tõdema, et olen endas pettunud. Pettunud ei ole mitte selles, et kaks päeva täitmata, vaid pettumust valmistab see, et kohe kui lõdvaks lasta, kipub käsi igasugu söödavate asjade järgi haarama ja suhu toppima. No ei suuda see l.ll pea minu keha mõistlikult hallata sad smiley
Midagi pole teha, kui pea ei tööta, peavad käed nobedamad olema. Nii, et tuleb märkida, märkida, märkida......

Nüüd on potis järgi veel viimased jõulukapsa riismed ja paar tükki liha. Vean need viimased riismed maale kaasa ja seejärel saab nendega ühelepoole. Ma ei kujuta ette kui palju ma seda jõulukapsast ära olen söönud- no nii maitseb ja isu ei saa ikka täis, enne saab otsa. Võin seda kasvõi paljalt ( loe: ilma kartuli, liha ja muu kraamita kõrval) süüa smiling smiley

Loodan, et nüüd, kui jõuluaeg saab seljatatud, saab meie viimane uus liige Pärlike ka enda tasakaalu ja mõttejõu paika. Selgus, et esialgne info 1300 kalori kohta vist ei pidanud päris paika smiling smiley Aga peaaesi, et Sa endas mingi selguse saad ....et mis, kus, millal, kui palju ja kuidas.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 26.12.2013 21.11.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 26. December 2013, kl 23.32

Seda homset ei oota vist eriti keegi. Aga mis muud kui tuleb nüüd oma motivatioon ilusti maast üles korjata ja põlved mudast puhtaks pühkida ning edasi minna. Just mudast, sest lund ju pole grinning smiley Minul oli siin mõned päevad tagasi ikka mõned +kilod võrreldes selle parima tulemusega, mis juba vahepeal saavutatud oli, aga püüan end nüüd jälle käsile võtta. Lubatud sai peaaegu kõike ja üleliigset täiskõhutunnet ei olnud. Eks paistab, kuidas keha edasi reageerima hakkab, loodame parimat.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 27. December 2013, kl 07.50

Vurr, sama siin..... ainult märkida, märkida ja märkida......
Aga minu kaal siis 80,8 kg ehk siis +0,5 kg. Õnneks kõige hullem pole, kuid oleks see vastupidises suunas liikunud, oleks juba 7 ees......oleks, oleks, oleks endal mõistust ....spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 27. December 2013, kl 07.50

Minul 77,7 kg (+/-0).
Aga olen haige sad smiley - väga halb on olla sad smiley
Seepärast ka toidupäevik täitmata...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 27. December 2013, kl 09.10

Tere hommikust. Minu tõehetk on 83,3 (+1,0). Et siis jälle eesmärgist kaugemale, KurrNurrist jälle sammu võrra veel rohkem maas. Kusjuures tagasi mõeldes ... ei olnud see söömine üldse seda väärt.... äkki suudan järgmine nädal seda meeles pidada !?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 27. December 2013, kl 09.19

Hommik, minu kaal täna sama 78. Püüdsin ennast tagasi hoida, kuigi iga kord see ei õnnestunud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 27. December 2013, kl 09.25

Hommik!

Tänane kaal 62.4(0)

minu jaoks täiesti üllatus, sest veel eile õhtul libastusin piparkookidega(mida pole veel jõudnud kirjagi panna).
Kapsad on ka minu lemmikud, neid ma see aasta koju ei ostnudki, sõin neid külas natuke. Üldse oli see aasta meie kodune jõululaud väiksem kui tavaliselt, tegin hoopis kanakoibi ahjus.
Võtsin asja rahulikult, kõige suurem komistus olid Ferrero rocher pähkli kommid...minu lemmikud, kingiti suur karp ja no neid sõin küll, nagu poleks kunagi saanud smiling smiley jube mõeldagi, süda oli pärast nii nii paha, tükiks ajaks kommi isu täis smiling smiley

Proovime siis mõned päevad tublid olla, aastavahetus tahab nagunii jälle käest minna smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 27. December 2013, kl 09.51

Minu kaal 82,9 ehk siis (-400gr)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 27. December 2013, kl 10.19

Minu kaal 72,7 (-0,5 kg).
Teie lahkel loal jätan veel ühe nädala tabelisse märkimata. Paistab, et saan endaga ka üksi üsna usaldusvärselt hakkama. Võõraste toitude kaloraaži ja kaalu arvestus tekitab lihtsalt lisastressi, püüan kõike, eriti tundmatut mõistlikult süüa. Uuel aastal, kui püsivalt kodune, ühinen uuesti ka klubitabeliga. Lugesin kokku - möödunud nädalal istusin kuues peolauas, aga nibin-nabin jäin ellu.
Näiteks leiutasin nõksu, kuidas ämma juures solvamata vähe süüa - võtsin aastase sülle ja jagasime kõike. Perenaine tormas kogu aeg ringi, ega ta pannud tähelegi, et samal ajal kui teised taldrikut neli korda täitsid, tõstsin mina raasukesi ette ja mässasin rohkem poisiga. Kahju on vaid mõelda, et kui palju oleks miinus siis kui kogu nädala verivorstid ja torditükid oleks söömata. Aga ah, eks elama peab ikka mönugawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 27. December 2013, kl 11.50

Minu kaal 89,3 ehk + 900g sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 27. December 2013, kl 12.04

Tere!
See nädal on kodus rahvarohkem, pole aega märkida midagi. Keedan ja küpsetan ja maitsen, ei mingit arvestust, nn 'automaat' tegutseb ja peab ütlema, et ta pole veel ära paranenud. Kaalu on lisandunud. Minu kaal täna hommikul 67,9 kg. Siin võib põhjus olla jõulutoitudes, mis pole minu igapäevase menüü omadustega ja tekkinud on 'läbikäiguprobleemid'.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 27. December 2013, kl 12.26

Tere, Kiitust kõigile, kes said - kg ette. Tublid olid ka need kes 0 jäid. Minul +0,5 kg seega 76,5 (+0,5). Täna sai lapsele vanker ostetud, ehk saab ka nüüd toast välja liikuma. Kodune istumine ja sõõmine lisab vaid kilosid juurde. Minu kaalu nr vähendab raske rassimine (jooksmine), kuid hetkel siis jalutan.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: S75
Kuupäev: 27. December 2013, kl 13.30

Tere kõigile!

Otsin ka head kampa ka kui sobib, siis liituksin teie ettevõtmisega! Olen paar kuud pausi teinud ja kaal on paigal püsinud, nii et eelmiste nädalate kaalu pole mõtet märkida, ainult algkaal minu poolt siia.

Minu andmed:

Pikkus: 168
KMI: 29,4
Kaal: 82

Eesmärk: 62 kg

Jõudu ja energiat kõigile!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: S75
Kuupäev: 27. December 2013, kl 13.47

Tere uuesti!

Tark ei torma - just õpetlik näide. Lugemata kõiki 37 lk läbi liituma kiirustada alati ei tasu. Ma just eile oma eluviiside kohta väikest tabelit koostades ja eesmärke seades mõtlesin, et enam ma nii palju inernetis ei istu, vaid hakkan aega kastuama jala liikumiseks (see on üks trenniliik, mis mu kaalule imehästi mõjub, samas ei väsita liiga ära ja aitab mustade mõtete vastu). Nüüd aga lähen plaaniga vastuollu - kaalutabel on tore, aga kahte toidupäevikut täita ja kõiki kommentaare lugeda + oma meile, siis läheks mu internetiaeg üle igasuguse piiri! Nii et vist ei saa ikka siia seltkonda sisse mina oma plaanidega, sest lähen hoopis õue. Jõudu meile kõigile, igaühele oma ajakava ja võimete kohaselt! : )

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 27. December 2013, kl 14.47

Hei! Minul õnneks natuke juurdetulnust juba maas, tänane seis 67,5kg (+0,7). Mina jäin ka õhtul haigeks, tatitõbi on kole, õnneks kurk on ööga paremaks läinud. Hoidke endid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 27. December 2013, kl 19.13

Kuidas leevandate magusaisu...

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.