Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 23. January 2014, kl 10.08

Kahjuks Maalia, meie kliimas pole kunagi talvel niipalju päikest, et päevase D-vitamiini koguse kätte saaks, isegi kui terve päeva nina päikse poole istud smiling smiley
Väljas käimine on muidugi hea smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 23.01.2014 10.10.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 23. January 2014, kl 10.21

Lugesin KA blogist, et kaal võib seista ka mirotoitainete vale tasakaalu korral. Lõin enda sektorid lahti ja avastasin, et headel nädalatel on süsikaid vähem ja rasvade osakaal suurem. Tänast päeva alustasin igatahes leiva asemel härjasilmaga, ehk aitabwinking smiley

Tartus on -22 ja haige lapsega õue ei lähe, aga vaibal päikesekillus istuda on ka väga mõnussmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. January 2014, kl 11.17

Piretike, sa mõtled ilmselt makrotoitaineid: Toitained jaotatakse: • Makrotoitained – mida vajame päevas kümnetes või sadades grammides (süsivesikud, rasvad valgud ja vesi) ja on vajalikud energia tootmiseks ning kasvuks. • Mikrotoitained – mida vajame päevas milli- või mikrogrammides (vitamiinid ja mineraalained) ja on vajalikud inimorganismi bioaktiivsete ainete koostises ja talitluses, ensüümide ja hormoonide koostises.
Mitte et mu mõte oleks targutada, aga tekkis endal täpsem huvi ja uurisin natuke selle kohta winking smiley

Aga jah, lugesin samuti, et isegi kui süsikaid piirad, aga valke liigselt üle tarbid ja kasulikke rasvu vähe, siis ei pruugi tulemust tulla. Ma hakkasin ka nüüd oma valgukogust piirama. Vaatasin, et kui päevas ühel korral kanaports ja teisel kalaports ära süüa, siis põhimõtteliselt ei tohikski rohkem mingeid valke sisaldavaid toite süüa. Mina sain palju kasulikku infot ja oma personaalse vajaduse sellest kalkulaatorist kätte. Kaloraaž ühtib enam-vähem kaaluabi omaga, aga muud jaotused on teised.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. January 2014, kl 11.18


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 23. January 2014, kl 12.38

Jep, makro. Minu sõnavarast väljas... Õnneks tuli tekstist mõte välja, aitäh, et parandasid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 23. January 2014, kl 13.22

D-vitamiinist.

Pane tähele, et ma räägin paremast kui kvaliteedist, mitte kvantiteedist. D-vitamiine on ikka mitu numbrit ja nende toime ka erinev. Ühega küllastamine ei päästa teiste puudusest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 23. January 2014, kl 16.49

Mis meil siin nüüd siis toimub?? Nii vaikne... Kas kõik tegelevad vee joomise ja keha liigutamisega, et homseks kaalumiseks vormis olla?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 23. January 2014, kl 16.54

Vaatasin Annn, et said teises foorumis kärkida, et nii vähe kaloreid tarbid päeva jooksul tongue sticking out smiley. Vaatasin enda kaloraazi ja mõtlesin, et mis siis veel mulle öeldaks? grinning smiley. Ma pidevas defitsiidis..

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 23. January 2014, kl 18.05

Minul on masendus, sest kaalukadu homseks ei ole, hoopis tõus, kuigi olen toitunud, nii nagu peab, ei saa aru. Igatahes kavatsen end veega üle ujutada täna, äkki on tegemist liigse veega kehas, eks näis, teiseks vaatan ka üle oma makrod.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 23. January 2014, kl 18.13

Pipu, jah nii tore kui keegi märkab ja muretseb, see näitab, et on teemas sees smiling smiley

ICanDoIt, usun, et teeb meele mõruks...mina vist läheksin kohe kcal-te kallale. Sina aga mõtle rahulikult mis võib valesti olla, need kommid ja krõpsud mida söönud oled, pole ka muidugi midagi head teinud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. January 2014, kl 19.39

Mul läksid õhtusöögiga valgud käest ära, loodan, et see mulle tagasilööki ei too. Jube raske on alguses ikka seda sobivat toitumisplaani kokku panna, kui pead nii süsikaid kui valke järgima. Piimatooteid saab vaevalt nuusutada, kui liha/kala süüa confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 23. January 2014, kl 20.15

Ma siin vaatasin ka ICanDoIt toitumist. See nädalas korra kommi ei tee küll miskit hullu. Pigem tundub mulle sinu kalorite koguarv kuidagi suur (1800 kcal) . Kust sa sellise numbri küll said? Mulle 111 kg annab KA 1640 kalorit päevaks ja sulle 75 kg annab 1800???? Ei ole nagu loogikat.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. January 2014, kl 20.24

ICanDoIt teeb ilmselt palju trenni, sellest ka suurem kaloraaž?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 23. January 2014, kl 20.39

Ja, no ma arvestasin, et teen 4 korda nädalas intensiivselt trenni, mida olen siiamaani ka teinud. Lisaks ma ka päris pikk 174 cm. Eks näis, vaatame, mis saab, panen kõigepealt oma makrod paika ja siis vaatan edasi, lähen kalorite kallale.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 23. January 2014, kl 21.10

tundub, et mina saan homme jälle kaalul 8 nähasad smiley Inimene võib ikka vahest nii Loll ollaangry smileyangry smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 23. January 2014, kl 21.21

Ok, võibolla siis tõesti trennidest. Mina endale ei arvesta trenne ega muid füüsilisi koormusi juurde. Toitun BAV järgi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. January 2014, kl 21.32

KurrNurr, mis juhtus?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 23. January 2014, kl 23.23

KurrNurr, tegelikult ju ei läinud väga väga palju üle päevakalorite ja tavaliselt ei peaks see kohe ka järgmise päeva kaalunumbris kajastuma, iseasi, et kui koguseliselt oli palju ja kere toitu täis.

Mina olin täna nii tubli, et tegin omale õhtul toorsalati valmis , panin kalorid kirja ja avastasin , et kalorid üle. Võtsin kätte ja nokkisin salati pealt kana vähemaks , et mahuks ilusti kaloritesse smiling smiley No see, et ma muidugi ei suutnud vastu panna kiusatusele hesburgeri kanasalati kõrvale antavale kuklile "ei" öelda, ja et ma ka selle Hesburgeri kurgimajoneesi ikkagi sinna salati peale lödistasin .... oleksin siis võinud samahästi juba burgeri eine vist võtta.

Täpsustan, et ma sõin esimese salati Hesburgeris ja siis teist korda sõin õhtul veel kodus ka kanasalatit smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 23.01.2014 23.25.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 24. January 2014, kl 05.09

KurrNurr, meid võib ühte patta panna, kahjuks.
Aahm, aga ma puhtalt igavusest sõin ja siis mõtlesin, et ahhh, vahet pole, söön ma seda kommi või, nagunii kaal tõuseb ja sõingi südame rahuga. Ja mõtlesin välja, et homsest on mu kaloraaž 1600. Võibolla hindasin oma aktiivsust ja treeninguid üle ning söön ikkagi palju ja suure kaloraaži tõttu mahuvad ka need krõpsud ja kommid igasse päeva. No vaatame, kuidas toimib.

Teistele tublidele soovin juba õnne! Ja Maalia, keegi ei teinudki välja, et sul soovitud kaal käes ja nüüd tegeled säilitamisega, et see on ju supper! Palju palju õnne! Mina sooviks kuulda kokkuvõtet Sinu teekonnast saledama sinuni. Kas sul on ehk aega kirjutada midagigi? Midagi ma tean, aga tore ja kindlasti motiveeriv oleks eduloo lugemine.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 07.07

Tere hommikust!
No niiiiii, no eile juhtus see, et peale tööd vurasime kohe Tallinnasse, kõht nii tühi, käisime söömas, pärast käisime veel külas, kus oli vaja seda küpsisetorti pugida, kuid jah, vähemalt nii palju targemaks olen saanud, et ei pugi ägisemiseni, natukene ainult, ja ma teame ju kõik, et küpsisetordi natukene on juba liiast mis liiast oma kaloritega.
Suuuuuureks üllatuseks oli hoopis hommikune kaal ja õnneks meeldivalt üllatav....kaalusin kohe kolm korda, no ei tahtnud silmi uskuda.....järelikult mu keha uudab oma kaloreid ära kulutada värisemisele (sest mul lihtsalt kogu aeg hirmus külm, sellist pekikihti pole ju enam ümbersmiling bouncing smiley.
Kaal näitas 78,9 ehk siis -1,0 kg. Tegelikult arvasin eile õhtul, et kaheksa tuleb ikka ette, mitte tahaspinning smiley sticking its tongue outthumbs up



Toimetatud 1 kord(a). Viimati KurrNurr 24.01.2014 07.08.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 07.20

Tere hommikust. No ma ju teadsin, KurrNurr, et Sa ei pea muretsema winking smiley Super ju thumbs up

Minu hommikune kaalunumber 81,0 kg ( -0,7). Olen väga rahul, sest seda on oodatust rohkem smiling smiley

Täna on mul paar hommikust käiku, vahepeal antud numbrid panen tabelisse kui koju tagasi tulen.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 24.01.2014 07.21.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 24. January 2014, kl 07.28

Hommik! Minu kaal 110,0 (-1,2 kg). ütlen ausalt, et olen natuke pettunud sad smiley. Nähtavasti haigus ei lase kilodel minna.Aga hea uudis on see, et küll see haigus ükskord otsa ka saab smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 24. January 2014, kl 07.42

Hommik!

Minu kaal täna 61.3(-0.3) olen väga õnnelik, sest ei olnud üldse tubli, väga valed toidud joogid.
Mind päästis siis arvatavasti see uus, või no minu jaoks uus Vurri nipp/soovitus smiling smiley Tänud sulle Vurr, mis ma küll ilma sinuta teeks spinning smiley sticking its tongue out

Hakkan seda kasutama ka edaspidi, tundub loogiline ja toimib.
Nüüd tuleb meelde, et lugesin kuskilt, et kui süüa tavaliselt(normaalselt) ja 2päeva nädalas alla 1000kcal, siis pidi ka kaal langema, tundus liiga lihtne, aga nüüd hakkan uskuma seda smiling smiley

Pipu, ära sa pettunud küll ole, oled väga tubli! nädalas üle -1kg ei soovitatagi, niiet ära taha kiiret tulemust, muidu tuleb kiirelt tagasi ka. Las keha harjub ja tee endale pai, ning kiida ennast, siis kingib keha sulle järgmine nädal ka -1kg smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 24. January 2014, kl 08.13

Kiitust kõigile, kel miinused ees, kohe päris suured. Minul väike miinus 75,5 (-0,2). Miks nii vähe... Langesin jälle kookide ohvriks, vabandusi ei otsi, vaja distsipliinimoody smiley. ühinen IcanDolt kiidu sõnadega Maaliale, Oled väga tubli! Kui leiad aega tee väike vahekokkuvõtte, kaua sul aega läks, kuidas toimisid jne Mida soovitad teistele...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 24. January 2014, kl 08.38

Väga hea mõte ICanDoIt!!! Usun, et nüüd hakkavad kilod kaduma sul smiling smiley
Annn, mul on tagavara palju kust minna kilodel tongue sticking out smiley, seepärast olengi pahane. Hiljem, kui hakkan normaalkaalule lähenema, siis on jha normaalne, et mõnisada grammikest läheb nädalas.
Maalia, ühinen ka teistega ja kuulaks hea meelega sinu edulugu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 24. January 2014, kl 08.51

Minu uus kaalunädal hakkab hea motivatsiooni laksuga smiling smiley. Kallis abikaasa vaatas, et mul edaneb päris hästi kaalukaotamine ja tahtis ka ühineda minuga. Tal ka ca 15-20 kg kaotada. Mul ainult puhas rõõm, et mu eeskuju nakkav on. Lubas ülepäeviti jooksmas hakata käima.See hea põhjus ka mulle, et ennast välja kõndima saada. Ja muidugi võistlusmoment kaalumise päeval, kes rohkematest kilodest vabanenud on. Ainuke miinus asja juures vaid see, et nüüd pean ka tema sööke kontrollima ja kaaluma tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 24. January 2014, kl 08.59

Hommik! Tänane kaal: 65,5 (-1,1 kg). Ülirõõõõõõmus!!! smiling smiley Aga jah, sel nädalavahetusel siis Rootsi kruiis, kus luban endale natuke rohkem, eks siis ülejäänud nädal tuleb taas lahjem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 24. January 2014, kl 10.03

Paistab, et mina olen selle nädala must lammassad smiley Ise annan endale andeks, esimene punane 2 kuu jooksul. Olen segaduses. Kui kaalu säilitamiseks on vaja süüa alla 1300, siis... Arvutasin nädala keskmist - tuli veidi alla 1400 kalori. Püüan säilitada seni kuni välja pääsen.

Kaal näitab 70,2 (+0,2).



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Piretike 24.01.2014 10.04.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 24. January 2014, kl 10.57

Tere!

No-nii! Lasin end lõdvemaks, ei kaalunud igal hommikul. Sõin küll harjumuspäraselt, aga vahel ronis mõni pala suhu arvutit avamata ja tulemus ongi käes - 66, 6 kg. Nüüd löön küll endale hambad kintsu, ei mingit headust söögikordade vahele.

Soovin teile edukat jätkamist. Võtke kaalulangetamist just nii tõsiselt kui senini - see ongi üks pingeline ja raske töö.
Võimalik, et kunagi kevadel leian teid siit veel eest ja alustan siis selle ilusa kaalunumbriga 66,6 kg.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 24. January 2014, kl 12.12

Minu kaal 89,4 (+0,6)sad smiley
Sel nädalal toidutabelit ei täida ja saia ka sellest nädalast enam ei söö.Vahepeal ka ei söönud kaua aga nüüd jälle hakkasin.Nagu näha ei mõju see mulle vist hästi.Vaatan kas järgmine nädal kaal veidigi langeb kui sai välja jälle jätta.
Arsti juurde katsun ikka ka aja saada.See põiepõletiku laadne tunne pidi olema jah üks Mirena kõrvaltoimeid.Lisaks siis see kummaline vererõhu tõus mis mul viimasel ajal on vahest olnud ja ka valud rinnus aeg-ajalt.Kahju küll kui selle spiraali eemaldama peaks,sest erinevate tablettidega mu kehakaal ainult tõusis.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.