Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 13.13

toidutabeli: "Me suudame!"

Vabandan tänahommikuste viivituste pärast, aga nüüd on toidutabelis uus nädal ette tõstetud, panin päisesse ka nimed kirja, kes ei olnud veel jõudnud ennast ise tabelisse panna ... ja sisestasin ka kaalutabelisse kõik numbrid ära.

Tulemusi oli nii punaseid kui musti smiling smiley aga enamus siiski miinusmärgiga thumbs up, mõned miinused suuremad , mõned väiksemad aga arvan, et tuleb osata ka väikese miinuse üle rõõmu tunda, sest nagu öeldakse" suur tükk ajab suu lõhki". Kui me väikestest miinuste üle kurvastame, siis see võib motivatsioonile põntsu panna. Tähtis on see, et me liiguks eesmärgi suunas, kasvõi tibusammudel smiling smiley


Maalia, tore, et Sa meiega liitusid, andsid meie duellile mõnusat mahlakust juurde smiling smiley. Hakkan kindlasti Sinu kirjutistest puudust tundma. Samas aga loodan, et Sul ei ole enam kunagi vaja kaalujälgimisega tegeleda, sest need paar viimast kilo ( mis 65-st puudu jäid) kaovad Sul iseenesest ja tagasi ei taha enam ükski sinu lisakilo tulla, sest Sinu juures ei ole neil hea olla- sa kipud neid kiirelt ja halastamatult ära ajama smiling smiley. Kui satud meie teemat lugema kunagi, siis pane aga julgelt rida kirja. Ja kui tahad veel kilosid kaotada, siis oled alati oodatud !

Pipu, Sinu miinus on väga ilus. Ära sisesta endale, et kaotatud kilo on vähe. Seda on täiesti piisavalt. Kõige tähtsam on, et Sa suudaksid seda teha järjepidevalt smiling smiley siis oled selleks ajaks, kui päike juba kõrgemalt käima hakkad, oma esimese eesmärgi kätte saanud. Seda on tore kuulda, et Sul abikaasa on ka Sinu toimetustest indu saanud ja otsustanud Sinu toel Sinule seltsiks asuda. Ära lase seda võimalust käest, see on parim , kui mõni lähedane on kambas smiling smiley Kas paneme Sinu abikaasa numbrid ka kaalutabelisse Sinu rea kõrvale, et tal oleks veelgi rohkem motivatsiooni koos Sinuga pingutada ?

Annn, Sinu miinus teeb küll rõõmu, loodan, et äkki saad nüüd oma kaalunumbri liikuma, kasvõi imepisikeste miinustega smiling smiley

Piretike, ära heida meelt, Sul on siiani olnud fantastilised tulemused, kahe kuuga kuus kilo maha- seda pole üldse vähe. See tänane väike pluss on ikka väga väike, seda ei saa isegi võtta kui sammu tagasi. Pigem võtame niimoodi, et see on hetkeline seisatus ja järgmine nädal jälle edasi.

Aga Hatugirl, Sinuga on küll kehvad lood. No kuidagi ei taha see miinuste jada jätkuvalt kesta ... kahju muidugi , et Sa toidutabelit ei täida järgmine nädal, oleks huvitav jälgida, kuidas Sul saiast loobumine õnnestub, sest tegelikult vist saiatooted Sul viimasel ajal lausa igapäevaselt menüüs olnud... Aga tore, et Sa oled otsustanud mingi muutustesammu astuda, loodame , et see toob uue edulaine sinu numbritesse smiling smiley

Kadri, KurrNurr - Teie numbrid teevad kohe meele heaks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 24. January 2014, kl 14.13

Kuidas sa ometi jaksad? Teed meie toetamisega tõsist tööd, selle energiaga teeniks tublis firmas palga väljawinking smiley Aitäh, Vurr! Ja eelnevast loetelust jätsid enda välja- terve "aasta" miinuses - pole paha!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 15.14

Piretike, kui ma uuesti palgatööle hakkan kandideerima, siis panen oma praeguse "töökoha" CV-sse winking smiley
Nali naljaks, aga nagu Maalia just ennist ütles: "et, see ongi üks pingeline ja raske töö" , siis mina olen otsustanud, et minu isud "mingi metsa" ja see l.ll pea peab hakkama ükskord aru saama, et ma ei taha olla enam suur naine. Tahan olla normaalne, tahan minna osta poest riideid nii, et ma ei peaks üle korra tõdema, et minu suurust siin kahjuks ei ole, ma ei taha oma lastele olla paks ema ( appi kui valus) , ma tahaksin , et ma võiksin hobuse selga istuda, ilma, et mul istmik üle sadula ripuks jne... Ausõna, ma tahan kõike seda smiling smiley
Ja kui tänu minu pingutustele püsib siin koos üks tore seltskond, kellele saan mina toeks ola ja kes on mulle toeks, ning tänu sellele seltskonnale saan mina oma ülekilodest lahti ... siis olen ma saanud "hästi makstud" smiling smiley


--------------------------------------------------
KurrNurr , peale tänast ilusat miinust, oled Sa oma - 8,7 kiloga meie praeguse tabelikoosseisu vaieldamatu liider ! Tubli thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 15.45

Pärlike ... sina jäid eelmistest jutustustest välja ...

Ühest küljest, võib öelda, et Sa ei ole ju üleliia kaua meie seas olnud ( detsembri lõpust). Teisest küljest aga on Su hetkeline seis ( kooku langetatud - 0,5kg!) selle aja kohta ikka väga väga nadi ( kui mitte öelda-vilets) tulemus. Usun, et Sa ise oled ka selle peale mõelnud. Vaatasin Sinu eelmist toidunädalat ja nagu Sa isegi tõdesid siis oled tõesti koogiohver. Tegegelikult muidugi ei ole need koogid milleski süüdi, ega nad ikka ise sulle koju ja taldrikusse ( suhe veelvähem ) roni. Ma kirjutan siia välja, mida ma toidutabelis nägin ...
R- (lõuna) ŠOKOLAAD
P- (õhtu) KOOK
E-(õh. vahepala) ŠOKOLAAD
E- (õhtu) KOOK
K- (õhtu) ŠOKOLAADIKOOK
N- (õhtu) ŠOKOLAADIKOOK

Kahjuks , et ole Sa võtnud vedu minu üleskutsetest, märkida toite nii nagu teised, et paned ka kogused kirja, sellepärast ma ei tea, kui suures koguse sa sööd šokolaadi ja kooke. Kardan, et sa teed seda n.ö. enda petmise pärast, sest kindlasti oleks piinlikum Sul neid šokolaade ja kooke kirja panna koos koguste ja eraldi kaloritega. Äkki Sa võtad selle ülesande nüüd endale ette ja kirjutad sellest nädalast kõik asjad koos kogusete ja eraldi kaloritega välja.
Üks asi on see, kui kõik see magus kraam mahub meile päevanormi sisse ära. Teine asi on aga see, et: kas me "nälgime" selleks, et saaks kooke ja šokolaadi süüa ? Kõrvalt vaadates saame me kõik ilmselt aru, et tegelikult oleme me enda toiduhulka kärpinud selleks, et kaalu vähendada. Kas meie eesmärk on vähendada oma menüüs tavatoitu või komme-kooke ? Kas me tahaksime kunagi tulevikus naasta oma igapäevase elu juurde ( ilma toituśid kirja panemata) niimoodi, et me oleme oma "halbadest harjumustest" lahti saanud , või tahaksime me , et need harjumused käiksid terve elu meiega kaasas ? smiling smiley Mätleme selle peale. Alustame sellest, et me ei osta poest niisama kooki, igaksjuhuks kommi- šokolaadi .... Jätame koogid-tordid sünnipäevade jaoks smiling smiley Ja kui tulevd külalised suurte kookidega, siis me söödame need oma elukaaslastele sisse ( kui neil muidugi ka just kaaluprobleemi pole). Mina kusjuures olen nii teinud... tõstan talle tordi ja ise teen natukeseks teise tuppa asja smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 24. January 2014, kl 16.27

Aitäh Vurr armsate sõnade eest!Olen nüüd saanud terve päeva mõelda ja aru saanud, et olen ju tegelikult 3 nädalaga 6 kilo alla saanud ja see on SUPER smiling smiley.
Siinkohal küsin ka kaalutabeli kohta. Seal vist ei arvuta valem minu kokku kaotatud kilosid. Kirjas eelmise nädala miinus 4,8 kg aga tänase seisuga peaks juba 6 kilo olema smiling smiley
Me ei saa mu meest kahjuks kirja panna kuna ta kindlasti ei ole nõus siin kirjutama hakkama. Meeste värk noh tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 16.35

Pipu, aitäh, et tähelepanu juhtisid, see oli minu praak, et tabelis olid kokku read eelmise nädala tasemele jäänud smiling smiley

Ma arvan, et meile piisab täiesti, kui ainult Sina teie perekonda siinse kirjutamisega esindad. Ma ei mõelnudki, et te mehega siia kordamööda kirjutama peaksite hakkama käima. Ma ei tea, aga mind ajab see mõte muigama, oleks päris omapärane ...
Nii, et kui tahad ( ja mees on nõus) siis panen sinu kaasa ka tabelisse ( kui tal ikka on asjaga tõsi taga smiling smiley ) Meile kuluks kindlasti tabelisse veel üks eeskujulik langetaja, kes plaanib 15-20kg maha võtta ! Onju, naised , või mis teie arvate ??? winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 24. January 2014, kl 16.39

Vurr, ei mingeid imepisikesi miinuseid....ikka suuri smiling smiley praegu on küll selline tuhin sees, sest need alla 1000kcal-sed päevad lõid särtsu sisse, loodan, et ma nendega liialdama ei hakka smiling smiley
Leppisime sõbrannaga kokku, et kui 5-ga algavat nr-t näen siis läheme tähistama smiling smiley nüüd on mida oodata smiling smiley

Pipu, muidugi võta mees ka tabelisse, ta ei pea isegi meie juttu lugema, küll sina räägid tähtsamad asjad edasi smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 24.01.2014 16.43.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 18.02

Pipu, ma usun, et suudan nüüd oma mehe ka niimoodi siia moosida........tööd tuleb küll topelt minule, aga selle nimel tasub vaeva näha........

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 24. January 2014, kl 18.52

75,7 (+0,6)

Aga ma pean ütlema, et eile olin küll kurb, aga täna uus päev ja rõõmsam. Panin selga kõige liibuvamad riided üldse ja tundsin end üle pika aja mugavalt neis, ehk siis voldid on kahanenud ja rasvakiht samuti, ei pea end paksu pusa alla peitma. Liibuvad riided on väga hea enesekontroll, vähemalt minu jaoks. Ju siis ma ikka midagi olen õigesti teinud. Aga siiski muidugi on pikk tee veel ees. Aga vähemasti midagigi positiivset.

Mul on hea meel Teie miinuste üle. thumbs up Tubli töö!
Ja tõesti, võtke mehed ka kampa. Kui keegi pereliikmetest toeks on ja ise veel kaasa teeb, on se ju suureks abiks. Mul praegu väga tervislik supp keemas, naudin seda, kui vaatan Delfi TV vahendusel Eesti korvpalli. Ma ikka nii igatsen Eestit. Suure tänud inimesele, kes Interneti välja mõtles. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 24. January 2014, kl 19.24

Oi, kui tore smiling smiley meil varsti 2 meest duellis smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 24. January 2014, kl 19.47

Mehed muidugi teretulnud!
Minu mees kahjuks ei kvalifitseeru. Ta võiks ka kaalu jälgida, aga teises suunas - keskiga varsti käes, aga õbluke nigu poisikewinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 24. January 2014, kl 21.42

Pärlike-Pärlike, kas Sa Vurri epistleid ei lugenudconfused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 22.30

Ma tulin ka siia, et vaadata kas Pärlikesel ei ole midagi " öelda ". Pärlike ! Lõpeta ära , Sa jätkad ju täpselt samas vaimus ... rullbiskviit, rullbiskviit, jäätis. Hommikuks näkileiba, lõunaks röstsaia ... Sa oled päev läbi peaaegu jahutoodetest ja magusast toitunud !


Palun kirjuta iga toiduaine taha kogus ja saadud energiahulk, ... nii nagu kõik teised.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 24. January 2014, kl 22.51

Muide, ma lähen õhtul välja sööma, aga kuna ma tean, kus ma õhtustan, võtsin menüü välja ja otsisin omale sobiva toidu välja: Avokaado-kalkuni võileib, 580 kcal, koos salatiga smiling smiley Mahub ilusti mu päeva thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. January 2014, kl 23.42

ICanDoIt, see on hea mõte, eelnevalt plaanitava söögikoha menüüga tutvuda, siis on kohapeal olles kindlasti lihtsam valikuid teha ja tõenäoliselt teed kodus ka mõistlikuma valiku.
Tubli, ICanDoIt, mõistlik algus õhtuse väljas söömise planeerimisele smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 25. January 2014, kl 08.28

Pärlike, tahaks sind kuidagi aidata, aga me ei saa ju kui sa ise ei taha. Sa kas ei saa aru või ei taha aru saada, mis sulle hea on.

Pärlike, kirjuta meile midagi, et me mõistaks sind smiling smiley kas sa ise ei osta toitu koju, mees ostab? või lihtsalt ei suuda ahvatlustele vastu panna?

ICanDoIt, tubli nii peabki smiling smiley

Lähen täna terveks päevaks maale, mis saab raske olema, vanaema toidud...proovin tubli olla, võtan muidugi ka ise toitu kaasa smiling smiley aga vanaema ei taha solvata smiling smiley
tema ju ei saa sellest aru, et mul vaja alla võtta, ütleb sellist juttu ta ei taha kuuldagi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 25. January 2014, kl 09.23

Hommik!smiling smiley
Esimene mees siis oma nõusoleku andnud duellitamises. Võib lisada tabelisse Boss. Pikkus 174, algkaal 93,7 kg ja soovkaal 80 kg.
Motivatsioon on praegu laes. Käisime eile trennimas. Mina 4 km kõndi ja tema 5 km jooksu-kõndi vaheldumisi. Tänase jätame vahele ja homme uuele ringile. Vahva smiling smiley
Mõõtsime enda pikkusi täna ja selgus, et ma olen hoopis 171 cm pikk. Terve elu teadsin, et 169 confused smiley. Tavaliselt inimesed vajuvad kokku vananedes aga ma hakkasin pikemaks venima grinning smiley

Pärlike, tõesti, katsu kasvõi üks päev korraga, et ei söö suhkrut ega nisujahu tooteid. Alguses on muidugi raske aga pärast ei saa enam arugi, et need toidulaualt puuduvad. Mina olen ka tegelikult super suur magusasõber aga lükkan iga päev magusasöömist homsesse. Ja homme jällegi homsesse.
Kunagi kaalujälgijate rühmas räägiti, et üks kord nädalas võid süüa ühel toidukorral nii palju magusat ja muid lemmiksööke nii palju kui jõuad ja see ei mõjuta su kaalukadu. Mina püüan selle moto järgi ka toimida . Proovi sinagi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 25. January 2014, kl 10.38

Ma ei saa aru, ma täitsin eile oma hommikusöögi ära ja ka veekoguse ja täna vaatavad tühjad kohad vastu?????? Aru ma ei saa....und nägin või....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 25. January 2014, kl 11.50

Mina olen ka eluaeg jahusõber olnud, aga tean, et eriti nisuga ma ei sobi. Praegu olen jõudnud niikaugele, et asi on taandunud teraleivale, mis on tegelikult petekas - seal on ka nisujahu, aga vähemalt saan röstleivast tükiks ajaks tunde, et närisin midagi ja kõht on ka täis.
Väike poiss on ikka veel tõbine ja isu ei ole, mõtlesin siis eile, et ostaks ta lemmikut rullbiskviiti või kohupiimapirukat, äkki sööb. Seisin seal pagaririiuli ees ja kujutasin ette, kuidas poiss sööb 30 grammi ja ülejäänust hakkab kahju ja õhtul teleka ees tuleb närimisisu ja... Minust need poodi jäidki. Ostsin poisile maiustamiseks paki küpsist (küpsised pole õnneks mulle kunagi väga meeldinud).
Kui vähegi annab, jätangi ahvatlused poodi või kui lastele ostan, siis jagan koju jõudes laste vahel ära, et oleksid konkreetselt läinud. Mis teha kui tahtejõud on mäda.
Muide suur tume šokolaad on ikka sügavkülmas, tükkideks murtud ja vahel võtan ka, kuigi viimasel ajal üha harvemwinking smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Piretike 25.01.2014 11.51.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 25. January 2014, kl 14.48

Tubli Piretike! Ma pean ka sellised asjad poodi jätma muidu kavaldan ennast üle ja pistan ikka põske grinning smiley
Aga leiba teen ise . Nii saan kindel olla, et rukkileib on ikka rukkijahust koosnev mitte pooleks nisujahuga. Ja seda ei ole sugugi raske teha. Ja maitse.....mmmm...võrratu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 25. January 2014, kl 18.47

KurrNurr, minuga on ka nii juhtunud...täitsin õhtusöögi ja vee ära, pärast uuesti vaadates...kadunud. Täitsin arvutis, mitte telefonis smiling smiley

Alati kui maale lähen olen ostnud kaas ka koogi/tordi, täna vaatasin ja mõtlesin no kellele seda mürki vaja...see ei tee ju kellelegi head, ka mu vanaemale...ja ei ostnudki smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 25. January 2014, kl 23.29

Õhtust kallid duellikaaslased. Neile , kes on sõna võtnud, ... tublid olete ! Annn, seda oli armas lugeda, et otsustasid niisama kooki-torti mitte osta. Tubli, ma nii loodan, et sinu pingutused kaanavad vilja ja sa näitad , et ka viimastest kilodest on võimalik vabaneda smiling smiley

Mina käisin õhtul sugulaste juures külas. Sõin veidi liha ja juurvilju, veidi näksimisi ( sealhulgas: natuke näpuotsaga shipse tipikastmega, rohkem beebiporgandeid) ning sõin ära ka tüki ülihead torti. Tordi söömiseks oli täitsa mõjuv põhjus olemas ja selleks põhjuseks ei olnud üldsegi see, et on nädalavahetus ja et on laupäev või midagi sellist totrat ... smiling smiley Ja ei saa salata, ka head veini sai joodud rohkem kui klaasike. Aga hetkel ma lihtsalt ei jaksa hakata söödud asju kokku arvutama ( lõhki läks nagunii), sest eelneval ööl jäi unetundideks vaid 4 tundi. Silm vajub vägisi kinni.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 26. January 2014, kl 00.37

Vurr, minul sama lugu, küll ei olnud ma pidulauas ega midagi. Lihtsalt sõin head ja paremat ja ei tea arvutada neid kaloreid. Kuskil 2000 piirimaile ta jäi (päev kokku). Ja ausalt, ma ei tea, mis mul on, aga kurbus on kuidagi hinges, nii tahaks juba koju, nii üksik tunne onsad smiley, pealegi keerleb peas ka see kaalunumber, et kuidas see ikkagi tõuseb confused smiley.

... Aga ma panin selle praegu siin kirja ja hakkas veidi kergem. Nüüd panen soojalt riidesse ja lähen jooksma smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati ICanDoIt 26.01.2014 00.38.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 26. January 2014, kl 09.51

Oi oi, enne kui lugesin Teie kirju, täitsin eelnevalt toidutabeli ära, Milles on ...moody smiley Jah olen magusasõltlane, ei oska loobuda, elukaaslane armastab hullpööra magusat, toob erinevaid kooke, et maitsta, degusteerida, ja mis siis mina,,,,ikka ka. Eile läks päev pannkookide ja õhtul sünnipäeva koogi vitsutamisele, ma pole nii head isetehtud kooki veel saanud. Tõesti Vurril on õigus, et peaks leidma aja ja kirjutama iga toidukohta kaloraazi, Püüanspinning smiley sticking its tongue outja hea nõu oli, et kord nädalas siis maiustaks. Täna hommikuse seisuga kaal tõusis pluss 0,7. ma ei oska kodus istuda ja kaalu langetada, stressan, mul on vaja käia jooksmas, teha rasket füüsilist trenni, siis hoian söömisega tagasi. Ma kohe siinkohal mõtlen kas jätan kuu aega pooleli, ja liitun teiega märtsi kuus.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 26. January 2014, kl 10.19

Oi pärlike, ära pausi küll tee. Praegu Sa sööd ja vabandad, aga kui kedagi vaatamas ei ole ja mees veel utsitab, siis läheb ju päris käestsad smiley Kui praegu on +0,7, siis korruta see kuu ajaga...

Püüan end Sinu olukorda panna. Äkki sööksid iga päev ühe korra magusat ja paneksid selle juba hommikul oma plaanidesse-kaloritesse kirja ning ülejäänud söögi üritad lahjemalt võtta. Mina alustasin umbes nii. Kindlasti oleks 0 variant parem, aga ma mäletan, et mina oleksin siis raudselt ühel hetkel murdunud ja terve tordi korraga nahka pistnud.

Ma ei saa ka liikuma, haige lapsega üksi külmalõksus, eelmisel nädalal tuli paarsada grammi juurde ning asi tundus juba päris mõttetu. Otsisin internetist võimlemisharjutusi, mis panevad ainevahetuse tööle, hakkasin sidruniga rohelist teed rohkem jooma - no kuidagi peab ju saama!

Ära alla anna, see oleks liiga lihtne!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 26. January 2014, kl 10.26

Jälgin ka järgmist lehekülge:
fitsugar.com

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 26. January 2014, kl 10.29

Pärlike, ära kohe kindlasti jää eemale!! Siis ei jõua sa ennast pärast ära kiruda. Praegu vähemalt käid siin ja näed meie urjutamisi ja ehk vähegi on sellest tolku ja sa ei söenda nii palju süüa magusat. Aga kui eemale jääd, siis tunned, et keegi ei näe ja tea ja võid süüa mida hing ihkab. Kuu ajaga võib väga palju kurja endale teha sad smiley.
Kas sa juurikaid sööd piisvalt ( vähemalt 500 g päevas)? Ma avastasin, et mul oli suur magusanälg kuni juurikaid tarbima hakkasin rohkem. Üldse kohe ei isuta. Ja olgu öeldud, et ma puutun iga päev kokku tortidega. Olen kondiiter.
Ja teine asi kui sööd, siis pane kohe kirja söögid tabelisse!! Siis näed jooksvalt kas kaloraaz on täis või võib veel süüa. Mul juhtus eilegi nii tänu ahjukanale, et kell 17 olid mu kalorid täis . See aga tähendas, et ei söönud hiljem enam midagi. Jõin vaid vett.
Loodan, et leiad midagi siit enda jaoks. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 26. January 2014, kl 10.46

Aitäh Piretike ja Pipu, soojade sõnade eest, ja mõtlema panevate soovituste eest.smiling smileyMasendav olukord!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. January 2014, kl 11.42

Pärlike, mina arvan, et Sa võiksid üritada enda "karastamiseks" teha ikkagi magusavabasid päevi. Võta omale sihiks, et näiteks üle päeva. Ja teine asi: räägi oma mehega !!! Tee talle selgeks, et Sinu jaoks ON oluline kaalust alla võtmine ja , et tema tegevused ei aita sellele sugugi kaasa. Kui ta ei saa aru, siis räägi veel ja räägi veel... selgita, mis on sinu soovid ja tahtmised. No ei saa ju nii, et naine soovib kaalu langetada ja mees muudkui tassib torte-kooke koju ja siis istub perekond õhtul koos ( ka lõuna ajal) ja sööb iga päev torti ! Äkki mees eit taha, et sa kaalu kaotaksid ?! Siis arutage seda ...
Ja mis sa selle kuuajalise pausiga peale tahad hakata... arvad, et siis on rahulikum ja stressivabam kooke degusteerida, kui ei pea kirja panema kuhugi ? Või on kuu aja pärast oodata, et siis mees lõpetab kookide koju tassimise ? Vaevalt küll, et ta seda omal algatusel teeb, kui ta siiani pole aru saanud , mis sinu eesmärgid on. Mõtle oma eesmärgid läbi. Kaalu ära ja arvuta kokku kalorid, mis sul magusale kuluvad ja kõrvuta need lahjemate tavatoitudega ( toorsalat, supp või kasvõi näkileivad, mida hommikuti sööd). Ja ara tee seda lihtsalt mõttes, vaid tee seda reaalselt. Ausõna. Siis võibolla tekib sul iga kord kui torditüki omale taldrikusse tõstad visuaalne efekt sellega, et kas söön selle tüki torti või... oot-oot, selle asemel saaksin ma ära suua mäe kõrguse portsu toorsalatit või kaks kaussi suppi või ...
Tõsiselt, me ei saa sind aidata, kui Sa seda ise ei taha. Mõtle järgi ja kaasa ka oma elukaaslane sellesse mõttetegevusse. Pange see koogitükk lauale ja kõrvale lahja tavaline kraam. Las tema sööb selle koogi , sina söö lahjat kraami ja ägise selle söögihulga all.
Mis puutub magusasõltuvusse, siis loe süsivesikute kohta, mis on kiired, mis on aeglased , ja mismoodi organism (kiiretele) süsikatele reageerib. Sinu veresuhkur käib järsult üles alla, üles alla nende kookidega ja iga kord langedes, tekib nälg, mida mõni tõlgendab magusavajadusega. Ja kuna sa siis oled õhtuks oma kalorid täis juba kookidest söönud, siis sa püüad elu eest seda nälga kannatada... ja see tekitab su kehale omakorda stressi ( mis on ju tegelikult kõigest üks keha keemiline reaktsioon)...
Ja edasi läheb asi niimoodi, et nüüd oled sa otsustanud, et sa sööd hommikul hästi vähe, lõunal hästi vähe .... seda kõike selle nimel, et saaks siis õhtul kooki degusteerida. Ma looda, et sa saad ise ka aru, et see süsteem ei ole mitte kuidagi jätkusuutlik. Mitte kuidagi. Kui loobud kaalujälgimisest, siis sa lihtsalt hakkad märkamatult hommikul natuke rohkem sööma, lõunal natuke rohkem sööma ja õhtul ( ja ka vahepalaks) võtad natuke suurema koogitüki. Kokkuvõttes tõuseb päevaste kalorite hulk märkamatult! vabalt oma 500 kalorit.

Tee omale mehele nt. ettepanek, et ta ei ostaks edaspidi suuri-kooke torte (mida siis jää järgi sulle veel ka järgmise päeva lõunaks pugida) ,vaid käiks poe asemel läbi kondiitriärist, kus on samuti huvitavaid kooke ( väikesi, üheinimese koogikesed) ja ostakski neid sealt 1 tk. Sa võid ju lusikatäie ka maitsta, kui muidu ei suuda. Usu mind, sama koogi teine ja kolmas amps on täpselt sama maitsega kui esimene !
Võta ennast kokku, mõtle oma eesmärgid läbi. Nagu ma juba enne ütlesin, meie ei saa sind aidata, kui sa seda ise ei taha !
------------------------------------------------
Ja Pärlike, pane oma kookidele kaalunumbrid ja kalorinumbrid toidutabelisse ka kirja. Äkki Sul siis tekib mingi arusaam, kuhu sa oma ( niigi vähendatud) kaloreid tegelikult kulutad.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 26.01.2014 11.44.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: pärlike
Kuupäev: 26. January 2014, kl 15.07

Vurr sa oled super, et sellise pikka kirja tegid, aitäh! Kuid ma tunnen, et ma ei ole teiega hetkel ühe lainepikkusel. sad smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.