Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 02. December 2013, kl 14.45

Ma mõtlesin täna teha mingisugust püreesuppi, aga eks vaatab, kuidas aega on
[toidutare.ee] püreesupp

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 02. December 2013, kl 15.17

Perele söögitegemine tundub nii mõttetu, mida sa ikka teed kui ise süüa ei saasad smiley. Laupäeval tegin poistele suure üleplaadipitsa, endale jätsin serva natuke ilma katteta ja panin topeltkoguses pitsapõhjana kirja (2 ampsu). Eile käisime mäkis, võtsin oma kanafilee, salati ja vee kaasa - perekond oli nõus autos sööma ja tegelikult väga burksi järele ei isutanudki.
Alguses oli väga raske järje peale saada ja leida maitsvaid söödavaid asju, aga nüüd on pigem vastupidi, kalorid ei tule täis ja mõttetusi sellepärast sööma ka ei hakka. Täna lubasin endale pelmeene hapukoorega kuigi 189 kalorilised pole ikka nii maitsvad kui 280lised, aga pettis ära küll. Pere peab ka täna pelmeenide ja salatiga leppima, aga nemad saavad ikka oma rasvaseid lemmikuid edasismiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 02. December 2013, kl 15.24

Täna õhtusööki ei tule, kui siis mõned porgandid närin ära. Kõht kommidest täis. Pere soojendab eilset kana-klimbisuppi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 02. December 2013, kl 15.50

Olen KurrNurr-nõus täna siis kanafilee ja juurikad õhtuks smiling smiley Miskit muud pähe ei tule kahjuks, ei viitsi isegi mõelda grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 02. December 2013, kl 16.21

Mina viskasin just tandoori kana koos kartulitega ahju.Mitte see valmis ahjukana mis poes müüakse,vaid ise tehtud sisefileest,maitsestamata jogurtist ja segatud tandoori maitseainetega.Mõnusalt vürtsikas ja pole eriti rammus ka.
Ma üldse väga laisk selles osas,et endale perest erinevat toitu teha.Pigem söön ise vähem või kombineerin nende sööki endale sobivamaks.Kui näiteks pere sööb praekartulit muna ja mingi salatiga,siis mina söön ainult muna ja salatit.Ka kanafileed ja sea šnitslit söön vaid salatiga,pere sööb kartulit kõrvale.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 17.24

Õhtust, mina mängisin täna pool päeva lihapallidega. Kaalusin kõik taingasse mineva kraami eraldi ära, arvutasin kalorid välja, tegin kõik lihapallid (kaalu peal) täpselt 60grammised, lugesin üle, pruunistasin, kaalusin uuesti peale pruunistamist üle ... ühesõnaga muudkui kaalusin ja arvutasin , kaalusin ja arvutasin .... ilma köögikaaluta oleks see muidugi võimatu smiling smiley
Ka kastme, millega ma need enne ahju panemist üle valasin, kaalusin üksipulgi ära ja arvutasin kaloriteks . Lõpptulemuse jagasin tükiarvu peale ära smiling smiley

Nii ma sain siis täitsa ise tehtud lihapallid oma arvutatud kaloraaziga smiling smiley

PS. See lihapall, mille ma n.ö.lõunaks ära sõin on ilma kastmeta, sest paar lihapalli lihtsalt ei mahtunud enam ahjunõusse ära.

Kokkuvõtteks sain , et minu pisike 50-52g lihapall annab 132- 136kcal ja sinna juurde tulev lusikatäis kastet lisaks veel 26kcal.

Igav ei olnud smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 02.12.2013 17.26.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 17.35

Aga meiega ei taha jagada we?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 18.45

Muidugi võin jagada smiling smiley

Hakkliha 50/50 segu......1600g....4400kcal
mugulsibul............... 345g.....106kcal (purustasin saumikseriga)
riis / keetmata...........125g.....433kcal (keetsin poolpehmeks)
muna 2tk .................120g.....162kcal
-------------------------------------------
Taigen 2400g.......................5103kcal

vormisin 39 lihapalli aˇ60 grammi.
Peale pannil pruunistamist kaalusid lihapallid 50-52g.

Pruunistatud lihapallida külg-külje kõrvale ahjunõusse, ja valasin peale kastme mis oli kokku segatud sellistest asjadest:

10% hapukoor .............300g......354kcal
riivitud hiirte juust.....100g......334kcal
toorjuust-küüsl.maitsel....80g......244kcal
---------------------------------------------
Kaste kokku.........................932kcal

Lihapallid arvestasin nii, et jagasin taigna kaloraazi lihapallide arvuga 5103:39= 131kcal. Usun, et küpsemise käigus kaloraaz ei vähenenud seega arvestan, et ka peale küpsetamist on 50g lihapallis 131kcal. Ja kuna mõnesse lihapalli võis ka paar gr rohkem tainast sattuda, siis suurem 52gr lihapall võib olla 5 kalorit energiarikkam.

Kastme jaotasin ühtlaselt ahujvormis lihapallide peale, aga enamus kastmest peale soojenemist siiski vajub ju nõu põhja. Silma järgi pakun, et iga lihapalliga võib kaasas käia supilusikatäis "kastet".

Kastme jagasin 932kcal : 36tk = 26kcal.........36 sellepärast, et paar tk ei mahtunud nõusse.

Kokkuvõttes:
1 lihapall koos lusikatäie kastmega: pall 131 kalorit + kaste 26= 157kcal.

No ja kui lihapall sealt kastme seest välja õngitseda ja kastet mitte võtta, siis võib kastme osast vast pool ära jätta 131+13=144kcal smiling smiley

PS. Ma üldiselt komakohtadega ei viitsi arvutada. Leian, et see on mõtetu. Ümardan. Sellepärast siis võibki tulla, et kalor siia-sinna poole smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 02.12.2013 18.46.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 18.50

No ja taignasse lisasin muidugi maitseaineid ka : soola, pipart, hakklihamaitseainet ja kuivat. peterselli (armastan). Pärast, enne ahju panemist, raputasin kastme peale ka veel tiba kuivat. peterselli smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 02. December 2013, kl 19.27

Vaatasin uudistest duellitamise tulemusi. Kas hiljem liitunud duellitajaid enam ritta ei panda?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 02. December 2013, kl 19.49

No täna tuli liiga vähe kaloreid aga nüüd juba hilja,et hakata sööma midagi juurde ja kui aus olla siis ei tahagi enam. Kõht tasapisi harjub juba väiksemate kogustega smiling smiley Homme olen targem söön oma kalorid täis smiling smiley

Tegin ka neid kodujuustu pannkooke aga kui ma neid vaatasin (kui rasvased, tegin õliga) siis läks isu ära smiling smiley Ja lasen mehel ning lapsel need ära süüa grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 02. December 2013, kl 19.54

Saan ma nüüd õigesti aru, kui ma tahan sokolaadi süüa siis see peab mahtuma minu kalorihulga sisse ? Kui ilusasti mahub siis kaal ei tohiks tõusta? Ma olen kuuaega juba ilma magusata ja vahel naq tahaks mingit ampsu magusat smiling smiley Mõtlesin ,et ostan tumedat sokolaadi 70-75% see pidi kasulikum olema kui piima oma smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 20.47

Merli, kui ma vaatan sinu täidetud toidutabelit, siis on sul KÕIK päevad vähem söödud. Minu arust, ei ole see õige tee ... sa sööd enamus päevad 200-300kcal alla oma praegust päevanormi. See 300 kalorit moodustab juba 20% kogu päevasest annusest. Sa ju niigi plaanisid oma kaloreid vähendada 1900 pealt 1600 peale, nüüd aga sööd veel vähem, see tähendab, et sööd nüüd juba 500-600 kalorit vähem kui eelmine-üleelmine nädal (kuigi ka siis oli sul pidev kaalulangus olemas). Kui sul enne kaal vähenes 1900 juures , siis ei ole ju mõtet sealt kolmandikku ju ära kärpida.
Ja tegelikult tahtsin juba ükskord enne sulle öelda, et sa arvad, et 9 kuuga 20kg alla võtta on aeglaselt ? See teeb üle 2kg stabiilselt igas kuus ! Vaata erinevaid duellitabeleid. Kui palju seal üldse on inimesi kes on 20kg alla võtnud ? Sa võid ka meie duelli tabelit vaadata , aga ära vaatle üksikuid suur langusnumbreid , vaid vaatle kuu-kaupa languseid.
Mulle tundub, et sinu plaan on praegu, et ahh söön veel vähem- saan kiiremini ühele poole. Sa oleksid võinud vähemalt asja rahulikult võtta. Vaadata nädala 1600-juures, siis nädal 1500 juures, võibolla oleks ka nende numbrite juures langus normaalne. Milleks ennast siis ilmaaegu piinata. Nagu sa ise ütled, oled juba kuud aega ilma magusata .... päris ilma ei tohi ennast ka millestki jätta, sest muidu toob esimene motivatsiooni langus kaasa katastroofi.
Vaevalt, et sa plaanid terveks eluks magusast loobuda. On ju nii. Seega pead sa hoopis õppima koos magusaga elama. Õppima mahutama selle oma menüüsse. Kuna aga menüü on piiratud, siis tuleb õppida koguseid talitsema. Sööd ühe kommi- mitte terve peotäie. Sööd ühe õhukese koogiviilu, mitte ühe juraka mis annab kahe tüki mõõdu välja. Jood kohvi suhkruga- ei pane 2 tl vaid 1tl täie jne jne. Sellest peab saama harjumus praegu - sellel ajal , kui sa asja kallal töötad ! Mida tavapärasemalt sa praegu toitud, seda kauem Su kaal pärast püsib.
Vastasel juhul tuleb kaal pärast väga väga väga väga ! kiiresti tagasi. Ausõna.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 02. December 2013, kl 20.54

Merli, ma usun, et kui kaloritehulgast kinni pead, siis ikka võib natuke šoksi ka vahel süüa. Aga kindlasti mitte nii, et suure osa oma kaloritest kulutadki šoksile ja ülejäänud aja nälgid smiling smiley . Aga kindlasti Sa nii ei mõelnudkismiling smiley

Minul oli täna oh kui raske päev sad smiley Tööl oli väga pingeline ja kuna olen stressisööja, siis oli väga keeruline end nö. rajal hoida. Olen siin nädalakese nüüd teie seltsis pingutanud ja on ilmselt saabunud esimene väike kriis sad smiley Kui varasemalt omaette olen proovinud end söögiga piirata, siis nädala ületamine on ikka saatuslikuks saanud. Ilmselt selle ajaga esimene eufooria mul lahtub ja saan aru, et nüüd tulebki nii raskelt edasi minna. Täna sain endast võitu, aga ainult tänu sellele foorumile... Püüan homme jälle ikka tubli olla.

Võiksite kirjutada oma kriisihetkedest, kuidas sellest üle saate, kui muu elu kõrvalt kaikaid kodarasse loobib ja tekib tunne, et see kaaluasi ei olegi nii tähtis ja las ma olen siis pealegi selline, nagu olen... sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.04

Vaatasin seda Kaaluabi kodulehekülje uudiste all olevat artiklit

advendialguse duellitabel püsib rahulik

ja , et osad on sealt tõesti puudu. Tekkis minu versioon, et äkki ...

Kas teil kes selles tabelis kirjas : Hatugirl, Sire, Anka, KurrNurr, Vurr - on KA ametlik liitumine olemas ?

Ja keda ei ole : Annn, Heegeldis, Piretike - teil ei ole KA ametlikku liitumist ?

Sorry, ma tõesti peast ei mäleta enam ja ei viitsi praegu otsida ka, et kellel on kehtiv liitumine, kellel mitte.

Kas asi võib selles olla, et andmeid ei võeta mitte duellidest vaid sellest KA toidupäeviku juures olevast "märkmikust" ?

Minul on, KurrNurr on, ...



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 02.12.2013 21.07.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.10

Heegeldis, mul on ka juba mitu päeva kriis- lööks käega, ahh olen nagu olen...aga, kas ma ikka tahan selline olla ja kui edasi ei jälgi , tulevad kõik kilod ju helikiirusel tagasi ja mõni sõber lisaks. Vahest tundubki kõik nii paha. Mis mina teen.... kui viimane amps on söödud ja enesetunne paksemast paksem, siis alati on uus päev koos uute võimalustega. Tänane päev läks mul väga halvasti, aga homseks tegin juba ette plaani, et alustan pudruga- see garanteerib hea päeva, edasi plaanisin homseks kõrvitsa püreesupi koos lihakuubikutega, loomulikult ei puudu puuviljad mu päevast. Hea plaan(homseks) on pool võitu.
Niiet, tee endale homseks uus plaan ning võitleme edasi.

Merli- sinu postitusi ja küsimusi lugedes on mul heasmõttes soovitus- kui sul vähegi võimalik on rahaliselt,ajaliselt, siis võiksid sa lähima figuurisõprade grupi otsida ja nendega liituda, aga miks sa küsid... selleks, et õppida tervislikult toituma, teadlikumaid valikuid tegema, põhitõdesid teades on kergem päevamenüüd koostada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.12

Minul on liitumine nädal tagasi tehtud, ma ei teadnudki tegelikult, et siia foorumisse ka ilma liitumiseta pääseb.
Äkki mind ei ole sellepärast, et võrdlusperiood on veel liiga lühike? Liitusin 26.11 (teisip.) ja reedel (29.11) oli kaalumine, aga vahe kahel kaalumisel oli vähem kui nädal

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.18

Sire, aitäh Sulle nõuande eest, hakkan kohe homset menüüd koostama - see on tõesti hea mõte smiling smiley Praegu olen ikka pingutanud tubli olla ja ei ole patustanud oma kaloritega ega midagi... Lihtsalt tunne on selline "ohtlik", kardan murduda ja ei tea´, kuidas end motiveerida, kui homme veel kurjem (töö ja stressi mõttes) päev tuleb ja tahaks end mõne hea kalorirohke toiduga lohutada... sad smiley
Samas imetlen teid teisi, olete enamus juba nii kaua joonel püsinud ja oma sihi poole liikunud ja mina siin virisen ühe nädala järel sad smiley Vabandust!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.18

Minul on hetkel ametlik liitumine läbi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.20

Minu üle-eelmine kiri oli vastuseks Vurrile duellitabeli kohta kommentaariks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.24

Kui aus olla siis ma ei karda,et need kilod tagasi tulevad. Peale esimese lapse sündi võtsin iseseisvalt 97kilo pealt 78 kilo peale ja ei tulnud grammigi aastate jooksul tagasi , kuni uuesti rasedaks jäin. smiling smiley Ja ma tean mis on tervislik toitumine seda ma hetkel teengi. Aga jah minu portsud on liiga väikesed ja homsest kavatsen korralikult 1600 täis süüa ilma silma pilgutamata. Ja see rahalise teema asi ,et liituda figuurisõpradega jääb hetkel kahjuks ära. Ei saa seda lubada smiling smiley
Olen siin grupis olles ka väga rahul, kuna te kõik toetate ja motiveerite mind igatipidi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.33

Vurr, mina olen kaaluabiga liitunud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 02. December 2013, kl 21.48

Mina olen ka kaaluabiga liitunud, kuid äkki ka 4 päeva liig lühike aeg.
Kui lubate, siis jätan tabeli täna detailselt välja kirjutamata. Käisin sünnimärki eemaldamas ja kael kange ning tuikab, tahaks ruttu tuttu. 2 pilvekese kommi sõin ka lohutuseks sussi seest, aga mahtusid ilusti normismiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 03. December 2013, kl 00.10

Minul pole kunagi liitumist olnud ja olen KA tabelis sees olnud. Minuga on vist nii, et kuna teine duell kus osalesin hingab ka veel, siis lubasin käija neid vahepeal ergutamas, seal on meil tabel ja seal tabelis on nime taga vanus, niiet seal tabelis olen ma annn31, sealt ongi nad võtnud minu nime ja kaalu, märgin kaalu kahes duellis.

Heegeldis, pea vastu! Me toetame sind smiling smiley kui minul raske siis poen peitu ja ei taha kellegagi suhelda, aga see vale... koos on kergem smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. December 2013, kl 08.18

Iga algus on raske, hiljem on on juba kergem samas situatsioonis hakkama saada. Püüa võimalikult täisväärtuslikult toituda, siis ei teki nii palju isusid ja ehk füüsiline liigutamine aitab hakkama saada. Väike tiir värskes õhus teeb imesid winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. December 2013, kl 08.38

Tere hommikut! smiling smiley
Aitäh teile toetavate sõnade eest! Toetus aitab tõesti palju! Nüüd hommik tundub juba pisut kergem ja helgem smiling smiley

Mu mees nimetab meie siinseid duellitajaid kaalu-sõbrannadeks. Praegu nägi, et ma jälle siin foorumis ja küsis "No kuidas kaalu-sõbrannadel läheb?" smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 03. December 2013, kl 08.52

Nii armas nimetus- kaalusõbrannad. Naeran ja tuju läks heaks. Ilusat päeva!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 03. December 2013, kl 09.44

Tere ilusat teispäeva hommikut winking smiley
Mul hakkab muidugi jälle haigus kallale tulema, nohu/kurk imelik. Täna teen ühe linnatuuri siis hüppan apteegist ka läbi ostan mingit raviteed. Nv hakkasin võtma b1 vitamiine mul närvivalud terves kehas aga peaks mainima,et need vitamiinid on väga aidanud mind smiling smiley Ja kindlasti ostan kirsitükkidega tumedat sokolaadi(lemmik) smiling smiley

Kaalusõbrad (nii armas) smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. December 2013, kl 10.44

Tere hommikust, kaalu-sõbrannad smiling smiley smiling smiley smiling smiley

See on tõesti armas ja ma arvan, et me võtame selle toreda väljendi omale siia kohe kasutusele smiling smiley

Varsti hakkab praegune lehekülg täis saama, kui postitused hüppavad uuele lehele.....siis mul on palve, et kui ma ise ei satu peale , siis keegi teine , kes linkida oskab, lingiks kaalutabeli uue lehekülje võimalikult esimestesse postitustesse uuesti ära.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 03. December 2013, kl 11.00

Hakkasin ka vitamiine võtma. Sellise, kus oleks lihtsalt magneesium (mõjub hästi nävidele ja ka ainevahetusele) ja B vitamiinid (ainevahetus, söögiisu, närvid) leidsin vaid DoppelHerzi oma.
Masendusest - minul tuleb masendus siis kui ma isutan-isutan-isutan ja ikka ei saa. Näiteks šokolaad. Hoian tumedat tükeldatud šokolaadi sügavkülmas ja kui isu suureks läheb võtan ühe tüki ning naudin raashaaval näksides (külmunult ei anna sealt suurt tükki võttagi). Liha näksimiseks kaalun endale midagi väga head nt 20 grammi ja siis jälle raashaaval mõnutan. Isu tapmiseks pole tegelikult vaja kõhutäit süüa ja süümekaid ka nii väikeste koguste korral ei teki.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.