Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. December 2013, kl 11.59

VÕISTLUS: "Me suudame!"



Piretike, väga nutikad ideed.

Meil on täna bistroos võileivatort. Kui ma 17. oktoobril oma esimesed sammud LCHF toitumise suunal astusin, siis ma mõtlesin, et leivast ma küll loobuda ei suuda. Võileivatort on söögipoolelt üks mu lemmikutest. Täna, 6 nädalat hiljem võin öelda, et ma pole vahepeal ühtegi viilu leiba söönud ja kuna on leiutatud selline leivaasendaja nagu "oopsie", siis tekkis idee, et miks peaks tegema enda kiusuks suure võileivatordi, kui saab teha minivariandi(d), lisaks on võimalik teha igale "tordikesele" erinev kate.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Kadri2406 03.12.2013 12.01.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 03. December 2013, kl 12.57

Vurr, ma tahtsin Sinu käest uurida seda toidu kalorite arvutamise asja. Vaatasin, kuidas olid oma kotlettide arvutamisega nii palju vaeva näinud. Kas Sa oled kasutanud ka seda siinset kaaluabi retsepti sisestamise varianti? Ma senini olen teinud nii, et sisestan retsepti alt komponendid ja olekski nagu kõik selle arvutamise poole pealt. Siis kaalun seda, kui palju valmistoitu endale ette olen kühveldanud ja sellega asi piirub. Nüüd aga hakkasin muretsema, et ehk kõik minu sellised madala kalorsusega asjad ei olegi tegelikult nii süütukesed....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 03. December 2013, kl 13.10

Minul pole siin vist kunagi liitumist olnud aga tabelis olen sees.

Masendus hiilib ikka aeg-ajalt ligi ja tekib tahtmine alla anda ja SÜÜA.Selle vastu võitlemiseks luban omale ikka vahest midagi head.Kui tunnen aga,et täna "läksid pulgad ja läheb trumm ka",siis sööngi ühel päeval ära kõik mis isutab.Järgmine päev on muidugi süümekad ja paha sellest aga vähemalt ei söö iga päev midagi üle.Kui,siis kõik korraga ja mõneks ajaks jälle rahu majas.Samas on sellega ka see oht,et kui läks üks päev,läheb teine veel jne.Parem langetan kaalu aeglaselt ja tõusude-mõõnadega,kui liiga ruttu ja ennast palju piitsutades.
Ja loomulikult aitab ka see kui siin kõvemat häält tehakse ja noomitakse.Toob mõistuse jälle koju smiling smiley

Eile vedasin lõpuks ka oma trenažööri nurgast välja ja väntasin 12km maha.Kulutasin sellega 262kcal.Kes siin kodus terve päeva kalorid maha sõitis - kas teed seda korraga või jooksvalt päeva jooksul?Ma olin juba sellest läbi sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. December 2013, kl 13.44

Anka, tead ma ei oska su küsimusele mingit kindlat vastust anda. Ma olen enda jaoks väga paljude oma tehtud toitude kaloreid välja arvutanud (ma vist ükskord mainisin, et ma armastan numbreidwinking smiley ja nendega mängimist ) ja olen neid arvutusi alati teinud n.ö. reaalsete kaalunumbrite põhjal. Ehk, siis kui küpsemise käidus toidu kaal muutub, siis ma arvan, et see muutub vee arvelt, mis aurustub. Seda ma ei tea, kas reaalne energiahulk ka muutub. Ma oletan! , et nt. kui kotlettide jt. lihatoodete kaal küpsemise kigus väheneb, siis energiahulk jääb samaks. Ehk, et kui 100g toores lihas on 500kcal, siis peale küpsemist on liha kaal vähenenud 80g peale , aga energiahulk on jäänud samaks- 500kcal smiling smiley
Ma ausõna ei tea, kas see on õige teooria. Võibolla on keegi selles valdkonnas targem ?

Küll aga tuleb KA toidupäeviku "võõraid" retsepte kasutades alati vaadata mida need sisaldavad. Vahel on seal mõni retsept üsna "poolikult" sisestatud.
Siinjuures tuleb kohe meelde, et see "oskar" sealihasült, mida ma armastan tarbida, sai uue pakendi ja uue pakendi info kohaselt vähenes ka toote kaloraaz. Enne oli 89, nüüd 77. Kaaluabi toidupäevikus võiks mingi skeemi alusel siiski saada ka toiduainete kalorite hulka muuta. Seal võiks olla kasvõi mingi koht, et saada märkus haldajatele vms.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 03. December 2013, kl 13.51

Kunagi, kui kaalust 9 kg alla võtsin sain stepperi abiga kohukestest ja jäätisest lahti. Iga kord kui maiustuse sõin, kõndisin selle trenažööril maha, kui õigesti mäletan, siis oli see 2000 paarissammu. Siiamaani ei taha kohukesi ja jäätist näha, kuigi juba 10 aastat möödas. Trenažööri maitse tuleb suhuwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 03. December 2013, kl 13.51

Just, teiste retseptide puhul ei tea kunagi, mis seal tegelikult on ja kui täielikud need on. Kui üldse kasutada, siis ikka ja ainult enda reptsepte.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. December 2013, kl 13.54

Väga paljude toiduainete energiahulk on aja jooksul muutunud ja kuna kaaluabi ei tegele aktiivselt nende ülevaatamisega, siis võib ikka väga kõvasti "ämbrisse astuda". Mingil ajal sisestasin muutunud toiduained uuesti, aga selleks tuleb ka uus nimi välja mõelda ja kes pärast seda pudru ja kapsaid jagab, mis neist see õige on. Kahju, et maksame raha ja saame kasutada ainult "vana rasva", aga mis teha. Mina olen nüüd nii teinud, et korrutan toidukoguse selliselt läbi, et saan õiged numbrid kirja: kui toidu kaloraaž on tõusnud siis korrutan suurema numbriga läbi, kui langenud, läheb kirja tegelikult söödust väiksem hulk, nii et kokkuvõttes oleks numbrid õiged. Tüütu on küll selline jantimine.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. December 2013, kl 14.23

Jah, Kadri, ma teen samamoodi, et korrutan enda jaoks õige kalorihulga välja ja siis sisestan KA toidupäevikusse sellise koguse seda toodet, et tuleks õige hulk kaloreid kokku.
Tegelikult aga ajab nats tigedaks. Ma saan aru, et KA haldajad ei saa iga päev poode läbi kammida ja igat uuenenud sildikest üle vaadata, aga ... siin on ju siiski palju inimesi kes saaksid olla selles probleemis abiks. Olen nõus, et igaüks ei peaks saama seal algandmetes omakäeliselt toimetada, aga selleks peakski olema mingi "vihje andmise" võimalus. Ma saan sellest ka aru, et eks selle lehekülje korrektne haldamine on päris mahukas töö. Aga mida paremini toimiv - seda rohkem kliente. Tegelikult on ju siinne aastane liitumine ikka väga soodne, võrreldes mõne teise leheküljega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. December 2013, kl 07.50

JEEEEE! Täna on hoopis teine tuju! Tegin vahekaalumise - eelmisest reedest - 1,4 kg!!! On see võimalik??? Kusjuures endal oli selline tunne, nagu oleks kaalu juurde tulnud - ei tohi ikka enda tunnet usaldada. Kaal peaks ka ikka töökorras olema ja kaalusin kohe mitu korda, ikka 68,4!!! smiling smiley
Äkki seepärsat oligi nii raske tunne vahepeal...
Aitäh teile selle suure toetuse eest!!! Mingu teil kõigil ikka hästi!!! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 07.55

Heegeldis, ma just vaatasin , et nii ilus kaalukadu, kui toidutabelisse sisestasid oma numbri. Super ju thumbs up ( kuigi 6-ni ees on veel nats aega, praegu veel 7-ees smiling smiley )

Ja vaatasin veel, et sa oled ikka väga eeskujulikult 1600 ligi söönud, ning korralikult vett joonud. Hea töö kannab vilja !



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 04.12.2013 07.57.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. December 2013, kl 08.11

Aitäh, Vurr! eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 04. December 2013, kl 08.54

Tere hommikust, kaalusõbrannad smiling smiley

Heegeldis on muidugi super tubli ja eeskujulik winking smiley Loodan, et meil kõigil on tuju hea ja motivatsioon jätkuvalt kõrgel!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 08.58

heegeldis smiling smiley loodan, et said ikka õigesti aru, et mu "märkus" oli selle näpuvea kohta, mille sa oma numbrisse olid teinud , eks smiling smiley

Väga , väga tubli oled ! Võibolla tuleb sul reedel meie seltskonna "kõige-kõige" number thumbs up, kuigi meie hulgas on väga palju eeskujulikke pingutajaid nii, et Heegeldis! - pinguta korralikult edasi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 04. December 2013, kl 09.03

Heegeldis, tubli ja nii hea uudis teeb ju päeva veel ilusamaks, kujutan ette kuidas sa terve päev särad smiling smiley
Vaatasin juba, et ohoo 68.4.... aga küll see ka varsti tuleb...jõuad mulle järgi ja lähed ettegi smiling smiley ma jokutan ikka oma 61.9-62kg juures. iga päev on natuke kaloreid üle läinud ja kaal seisab, nagu arvata oligi, täna proovin tubli olla ja reedeks peab see miinus tulema smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 09.15

Annn, ma arvan , et sinu "konks" võib peituda paljuski selles, et ka sinul ei ole köögikaalu. Kuidas sa näiteks söödud stritsli kaalu hindasid ? Kuna sul on ka suht väike päevanorm ( võrreldes teistega), siis sinu puhul moodustab iga väiksemgi kaaluviga märkimisväärse hulga päevasest energiahulgast. Kui eksid stritsli kaalus 20 grammiga, on see 5% või rohkemgi päevanormist. Äkki sa ikka peaksid omale selle toidukaalu ära ostma ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 04. December 2013, kl 09.40

Jah, plaanisingi kaalu osta, sest seda läheb ikka vaja. Siiani arvutan toitu nii, et vaatan pakilt palju mingi asi kaalub, nt liha ja siis arvutan mitu tk sellest saab,
või nt. pasteet, see on ka üks tükk mille siis 4tk tegin, nii saan lihtsalt pakilt vaadata palju kokku kaalus ja siis 4 jagan.
Eks see selline umbes kaal on ja mida väiksemaks minu kaal läheb seda täpsem pean toidukaaluga olema smiling smiley niiet tuleb kaal ikka muretseda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 04. December 2013, kl 09.43

Nüüd alles nägin, et küsisid stritsli kohta...ma lugesin šnitsli smiling smiley smiling smiley selle stritsli panin küll umbes jah smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 09.51

Kui kaalu ära ostad, siis oleks päris huvitav teada, et kas oled silma järgi õigesti hinnanud või suuremaks-väiksemaks smiling smiley Anna siis meile ka kindlastit teada, kui oled selle otsustava sammu ära astunud winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 04. December 2013, kl 09.57

Heegeldis on tõesti väga väga tubli (Y) smiling smiley Kujutan ette kui hea tunne sul endal on hetkel smiling smiley
Ma pole paar päeva kaalunud ..ei näe pointi eks reedel kaalub grinning smiley
Aga enesetunne on hea ja kõht täis smiling smiley
Aga nüüd tegutsema winking smiley ilusat päeva jätku

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 04. December 2013, kl 10.05

Tervitused vahetevahel minugi poolt!

Loen, et Teil läheb õige hästi. Minul kokkuvõttes ka, kuigi nädalavahetusel 'võõra' toiduga tuleb juurde mis kole, saan nädala lõpuks selle jälle maha. Kaalu säilitamisest normaalselt pole juttugi. No ei hakka mina aru saama, milleks kartulisalat peab koore ja rammusa majoneesiga olema kui keefir ja 3% majonees asja suurepäraselt ära ajavad. Miks kala või ja majoneesiga määrida, ta ju niisamagi hea ja rasvane küllalt. Kartulipudrule pannakse rõõska koort, mune jpm. Lisage kaalikat, muskaati, kabatšokki - maitseb väga hea ja läheb oi kui hästi vahtu pealegi.
Muidugi, lapsi peab kaloririkkamalt toitma, sest nemad peavad suureks saama, aga täskasvanutele on vähem vaja. Lisage lastele nende osa pärast toidu valmimist juurde. Pigem säilitagem lapselik rõõm hinges mitte ihus. Mina hakkan kohe päkapikke õmblema.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 10.43

Räägiks paar sõna oma leibkonnast, et millisesse kaalukategooriasse teised liebkonnaliikmed kuuluvad, millist eluviisi nemad harrastavad ja kuidas nad suhtuvad teie kaaluvõitlusesse. Mõni siin on öelnud, et elukaaslane nöögib vahepeal jne...

Mina olen oma leibkonnas ainuke must lammas, kes ei ole normaalkaalus ja olgem ausad, ... olen ikka sellest kohe väääga kaugel. Mees on mul üsna sportlik, aitab lastesse spordipisikut süstida ja teeb ise kaasa ka harrastajate spordiüritustel. Kaalukategoorias jääb ta normaalkaalu keskmesse (kmi 22). Minu tegemistesse suhtub ta väga toetavalt ja kui ta satub mulle kööki abiks nt. toitusid serveerima, siis tõstab minu taldriku juba ilma küsimatagi kaalu peale smiling smiley ja kui vaja siis paneb paberinurga peale kirja ka. Kusjuures ta ei pea seda üldse imelikuks, sest aegajalt tunneb ta huvi ka enda poolt söödava energiahulga arvutamise vastu ja kaalub oma söögi ka ära ( seda siiski võibolla paar korda aastas). Praegu hakkas tegelikult ikka häbi küll, et kuidas ma ennast nii loruks olen kätte lasknud yawning smiley
Ja lapsed lähevad mul isa jälgedes, teevad aktiivselt sporti jne. Nii, et minul on siis kaks ülesannet- üks ülesanne, et kuidas endale vähem toiduenergiat sisse kühveldada ja teine ülesanne, et mees ja lapsed ikka korralikult söödetud saaks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. December 2013, kl 11.50

Hei! Minu teine pool on hakanud ka vähehaaval tervislikumalt toituma: vanasti näiteks ei söönud ta üldse salatit toidu juurde, nüüd võtab pea iga kord (neil kodus ei tehtud kunagi salatit toidu kõrvale, nagu maal ikka, liha ja kartul). Lisaks on ta vähendanud suhkrukogust kohvis ja talle meeldivad mandlijahust küpsetised, kuigi tahaks magusamaid. Otsingi praegu varianti, mida koogis magusainena kasutada, mis oleks tervislik ja süsivesikutevaene. Kui ma veel toitu kaalusin, siis ta tegi samuti, et kui mulle tõstis, siis kaalus alati ära. Lisaks ei söö ta peaaegu kunagi minu ees komme või muid asju, mida ta teab, et mina ei taha süüa. Väga toetav suhtumine ja samas saan ka mina aru sellest, et kui brokkoli või lillkapsas talle vastu hakkab, siis ma ei sunni teda neid asju sööma. Katsetame koos ja igaüks peab leidma "omad". smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 04. December 2013, kl 11.52

Minu leibkonnas on pojad peenikesed, eriti suurem poiss 12a, pikk ja peenike, teeb iga päev trenni. Mees, kes siis vahepeal nöögib on ise ülekaalus, arvutasin just tema kmi ja sain 29. Trenni ta ei tee, kuna selg haige. Tema põhimõte on, et elatakse üks kord ja hästi, milleks ennast piinata ja toiduga piirata. Minu utsitamist ta ei kuula, ütleb tee ise kui tahad, tema maitsetuid toite ei söö. Algul oligi natuke pahane, et mulle enam tema tehtud toit ei kõlba, nüüd on sellega leppinud, et ma teisi toite söön.
Ta teab, et olen duellis ja kirjutan siia oma toite, vahepeal naerab, et aijaa kas sellest ka kirjutad seal foorumis, et lähen ja kirjutan ise neile, et näksid siin smiling smiley
Peale teise lapse sündi kui kaalusin 70kg ja mu suurem poeg polnud mind nii suurena näinud ütles, et emme sa oled nii paksuks läinud...ai see tegi haiget, see valus tõde, see mida keegi teine sulle ütlema ei tule. See andis jõudu juurde, et pean midagi ette võtma. Mees pole kunagi öelnud, et paks olen. Ütleb, et kuna pole ise ideaalkaalus ei nõua seda ka minult smiling smiley
Ema ja vanaema paksud pole, niiet puhas laiskus mul, ei saa geenide peale ka ajada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 04. December 2013, kl 12.32

No minu teine pool sööb kõike mis ette juhtub grinning smiley Ta alati normaalse kehaehitusega olnud(hetkel81kg ja 185pikk smiling smiley
Ja laps ka kõhna.
Terve ülejäänud perekond mul on ka kõhnad(imestangi miks ma paksuke olen) smiling smiley
Ma heameelega kõpsetan neile ja ise vaatan pealt grinning smiley kaval exole
Täna teen mehele ja lapsele isetehtud snickersit eks näis kuidas välja tuleb smiling smiley Ise ei kavatse ampsugi võtta sellest ,sest lugesin,et jube kaloripomm.
Tähtis on ,et pere toetab sind igal sammul siis teekond lihtsam smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 14.23

Sire, kuidas Sinul edeneb ? Pühapäevahommikune kaal oli tingitud ilmselt eelmis õhtu külluslikkusest... Esmaspäeval sa kirjutasid, et vilets päev... teispäev, kolmapäev vist olid ju täitsa hästi ju. Täna aga vaatan, et sul juba õhtused kommid ette ära söödud grinning smiley ja kalorinorm varsti täis smiling smiley
Ega sa vahepeal kaalunud ei ole, kuidas kaal peale seda pühapäevast käitus, kukkus alla tagasi... või oled kaalunud küll, aga tahad meid reedel üllatada ja kadedaks teha ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 04. December 2013, kl 14.47

Tere, peale äikest tuleb päikest ja vastupidi. Tänasest olen reel... et mida see minu jaoks tähendab... tähendab seda, et õgardlushood on üle läinud ja mõistuse häält on juba kuulda. Ainus mõte ei ole enam söök, söök , sööks veel ja veel.Kõht on täis ja tuju hea, isu rohkem millegi järgi ei ole. Igalühel omad komistuskohad, minul on raske pidama saada, kui juba ülesöömiseks läinud. Reedeks miinust kindlasti ei tule.

Aga mis puutub meie pere söömistesse, siis mu mees ei saa aru, kuidas saab juurde võtta, tema üritab ja üritab, aga ei midagi. Ta on väga peenike ja sportlik. Minu ponnistustesse suhtub normaalselt, ütleb et naised peavadki ümarad olema. Olen mehe ka õpetanud toorsalateid ja köögivilju sööma. Lastest poeg on ississe, ning on kõhna, kuigi sööb magusat väga palju. Tütar on minusse, väga hea isuga. Mõlemad käivad trennis, ning see hoiab ka tütre normaalkaalus. Beebi on veel liiga väike, et midagi tema kohta konkreetselt öelda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 04. December 2013, kl 15.05

Tere!
Meie pere söömised kulgevad tavaliselt nii, et teen õhtusööki kõigile ja endale võtan midagi lahjemat kõrvale, või lihtsalt söön vähem. Meeldib ka väga kokata ja endale midagi erilist teha, mida ma siis üldjuhul söön üksi või keskmine tütar sööb ka, temale meeldivad mu katsetused ja igasugused salatid ja juurikad. Mees toetab niivõrd kuivõrd, kui ta tahab magusat, siis ta ikka sööb seda ka minu ees ja koos lastega, ise ta ka ülekaaluline, kuid mitte väga palju. Vanem tütar on meil piitspeenike, tema õnneks ei pea ta selleks erilist vaeva nägema, magusat sööb palju, kuid õnneks ei mõju kuhugi. Keskmine piiga on meil totsakas ja talle meeldib söök ja palju kohe. Oleme isegi vahest juba tal keelanud saiakeste söömise, et saab selle asemel puuvilja. Ja kõige väiksem piiga on ka liiga väike, et midagi arvata, hetkel küll hirmus paksuke, kuid üldjuhul nagu liikuma saab, läheb asi normi.

Lumi tuli maha ja valgeks läks maa........

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 04. December 2013, kl 15.55

Minu mehe KMI on 20.Teeb iga päev füüsilist tööd ja sööb palju.Teab,et üritan kaalu kontrolli alla saada aga samas ütleb,et ma niigi ilus ja et vahest võib ju midagi head ka endale lubada.Eks raske ole nii.Selles mõttes jälle toetab täielikult kui tahan trenni minna ja on alati nõus lapsi vaatama.
Lapsed on mul nagu piitsavarred smiling smiley Vanemad poisid käivad 2 korda nädalas ka trennis.Tüdruk ja noorem poiss selle jaoks veel liiga väiksed.Ülejäänud perele pean seega rammusaid asju valmistama.
Üldiselt meie suguvõsa naisliin on alati peale laste saamist paksuks läinud sad smiley Enne esimese lapse sündi kaalusin 48-53kg (suvel vähem,talvel rohkem).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. December 2013, kl 16.29

Tere sõbrad! smiling smiley
Heh, mind küll - proovisin siin hommikul teile hambasse puhuda ja 10 kilo väiksema numbriga uhkeldada (78,4 asemel 68,4), aga Vurr juba ennast haneks tõmmata ei lase! Mina ise jäin küll peaaegu uskuma grinning smiley - pisut tundus imelik number, vaatasin ja kontrollisin - jah 8,4 on lõpp, kõik õige grinning smiley . Vabanduseks oskan öelda, et kiirustasin ja olin unine ja enamuse oma täiskasvanuelust olen ikka oma kaalunumbri algust 6-ga kirjutanud. Nüüd viimased aastad on asi metsa läinud ja ei ole alateadvus vist sellega kohanenud smiling smiley
Ja muidugi, Vurr, Sul on ikka õigus - Sinu delikaatselt veale tähelepanu juhtiva kommentaari peale ei jaganud ma ikka matsu, imestasin veel, et küll Sina jõuad innustada - ma sain alles 8 asemel 7 ette ja juba Sina innustad 6-e poole grinning smiley Ehh mind!!!

Meie peres on asi nii, et mees ja 18 aastane poeg on väga peenikesed ja ihkavad kaalus juurde võtta (Aga see ei kipu õnnestuma), tütar on 13 ja tundub viimasel ajal minu moodi olevat. Meelitasin ta kaasa jooksma - nüüd jookseme kaks korda nädalas temaga 4 km. Palju seda ei ole, aga algus seegi. Kuna ma päris otse ei taha õrnas eas tütrele märkuseid teha ja sundida söögiga tagasi hoidma, siis on asi päris keeruline. Püüan laveerida meie pere erinevate vajaduste vahel. Need toidud, mis tütrele ei meeldi ja meestele meeldivad, teen rammusad ja meile tütrega siis teise söögi. Kahjuks ei ole selliseid toite palju... kui tütar õhtul magama läheb umbes 21.30, siis otsivad mehed oma kommikotid teleka ette välja ja siis mul on küll seal kõrval raske...
Mees toetab küll igapidi ja on osavõtlik, aga kinnitab liiga tihti, et ma meeldin talle just sellisena - see lause mõjub kriisihetkedel laastavalt vahel nii, et viskan trummi ja pulgad metsa. Kuni järgmise korrani kuu või kahe pärast sad smiley
AGA enam see nii ei juhtu!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 04. December 2013, kl 16.30

Minu mehe KMI on ka 20-21 kandis, teeb kadedaks kui palju võib inimene süüa ilma paksuks minemata. Samas võib tema fenomen olla ka süsivesikutevaesuses, sest kartult ja saia ta peaaegu ei söö, pigem ikka lihatooteid ja piima. 17 aastane poiss tahab hirmsasti juurde võtta (ju on mehem) ja näeb kurja vaeva. Õpib kokaks ja targutab, nii et ma pean iga päev praktiliselt nelja eri taset toitu tegema - endale lahjat, alla aastasele beebitoitu, suuremale midagi rammusamat ja teistele tavalist. Ega pole hullu, paljud asjad lihtsalt hakin eraldi ja igaüks lisab vastavalt soovile valmistoidule.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.