Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 15. March 2014, kl 10.18

Annn, KurrNurr, (Hatugirl), Pipu, Väikepäike ... ma täpselt ei tea, et kes-kus oma kaloreid välja arvutab , aga kui teil on oma selles märkimiskohas võimalik vaadata n.ö. "päevakokkuvõtet-võrdlust", et kui palju süsivesikuid, kui palju valke-rasvu , siis kui te viitsite , äkki panete ka sinna päevase tarbitud vee kõrval olevasse kastikesse väikselt tarbitud süsivesikute hulga kirja. Oleks huvitav vaadata, et kui palju see hulk kõigub.

See on küll väike lisaülesanne, aga ei tohiks üleliia aeganõudev olla ja võib ka tagantjärgi märkida smiling smiley

Minu eesmärk ei ole nüüd tervet duellitäit inimesi süsivesikuid lugema meelitada smiling smiley Ma ise ka ei loe. Välja arvatud see, et ma nagunii püüan igapäevaselt vähem jahu, suhkrut (ja igasugust muud magusat torti-kommi-kooki) tarbida. Panen kirja selle süsikate arvu, mis tuleb smiling smiley ..... ja tuleb mis tuleb smiling smiley

-----------------------------
Kohustuslik ei ole smiling smiley, aga oleksin väga tänulik, kui keegi "kalorilugejatest" mulle võrdlust viitsiks pakkuda smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 15. March 2014, kl 10.23

Et toidutabel oleks käepärasem leida ...


"Me suudame!"


smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 15. March 2014, kl 10.51

Mina märgin toitutares ja seal paljud ained minu sisestatud, olen olnud nii laisk, et sisestades kirjutasin ainult kalorid, süsivesikuid ei viitsinud, sest ei loe neid.
Kui mul satub selline päev kus ma söön kõiki toidutare sisestatud toite siis võin küll kirjutada ka süsivesikud, muidu pole sellel väga mõtet kui poolte toitude süsikad ainult saavad.
Aga ma mõtlen selle peale ja proovin ka toidutares oma toitudele parandusi teda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 15. March 2014, kl 12.11

Sry Vurr aga ütlen kohe ära, et ma ei viitsi hakata eraldi välja otsima süsikate arvu. Ma saan oma kalorid nii Ampserist, toidutarest ja pakenditelt ning hakata veel peale kalorite ka süsikaid arvutama... sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 15. March 2014, kl 12.26

Pipu. Täiesti arusaadav, kui Sa võtad oma kaloreid ühe-siit, teise-sealt siis ei ole Sul konkreetset "ühte kindlat kohta" kus Sul kõik koos on ja mis Sulle seda päevakokkuvõtet ka pakuks smiling smiley

Mina täidan siin KA-s toidupäevikut ja tänu sellele on mul lihtne võtta päeva "põhjaliku analüüsi" alt enda päevane tarbitud süsikate hulk. Ainult kirjutamise vaev smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 15. March 2014, kl 15.08

Tegin siin just avastuse lõunasööki valmistades. Keetsin eile õhtul pelmeene ja kaalusin endale 12 tk= 208 g ja täna lõuna ajal hakkasin soojendama ning kaaluks tuli 10tk =280g. Tegin siis enda jaoks avastuse, et ära tuleb hoopis kaaluda toored pelmeenid ja nende järgi kalorid arvestada, sest muidu arvestan ka vee sama kaloraaziga.
Vaatasin , et keegi teist sõi ka eile pelmeene. Kuidas arvestasid enda kalorid?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 16. March 2014, kl 13.19

Hei! Mina käisin siis eile küla peal ja kuna sai pikemalt oldud, siis pakuti ka süüa, no mis see üks soe võileib (SAI!) siis ära ei ole eksole. Teadsin kohe, et asi kisub mädaks, aga mis teha, sõin selle ära ja nüüd vaatan nagu tige tikker, kui palju 2 viilust saiast süsivesikuid sain: 25,3g, see on üle mõne range lchfi-i järgi toituja terve päevanormi. Aga no mis sa teed, eks siis olen jälle tagantjärgi tark. Muidu on nädalavahetus üsna okeilt möödnud, kuidas teil?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 16. March 2014, kl 15.02

Mina käisin ka eile külas ja kui juttu aetakse kaetud laua taga on see tõeline piin...proovisin ennast ikka tagasi hoida.

Täna tundub üle pika aja üks korralik päev...loodan, et nüüd ära ei sõnunud.

Ilm...nii kurb...meil on lumi maas. Täna välja ei lähegi sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 17. March 2014, kl 08.12

Nonii väiksed patustajad k.a mina...nüüd selg sirgu ja tänasest korralikud...
kõik muidugi ei patustanud, teie olete tublid smiling smiley

Kadri, kas teil on tõesti nii palju lund, et peab rookima eye popping smiley mina hädaldan siin kui 2cm maas smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 17. March 2014, kl 09.06

Meil ka paks lumi maas, rookida oli vaja juba eile.

Aga jah, see nädalavahetus läks ikka päris untsu ja ega see vaheaeg on üldse üks proovile panek, kuid annan endast parima, sest reedeks vaja miinus saada, Vurr hingab ju kuklasse ja tahaks ikka seda "kaotatud " rea tiitlit tagasi. Käisin ka täna hommikul igaks juhuks kaalul, siis kõige hullem polnud..........aga jah, kui on väga kiire, siis on raske korralik olla.

Aga nõustun annniga, selg sirgu ja korralikuks!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 17. March 2014, kl 09.31

Hommikust. Minul läksid ka nädalavahetusepäevad lõhki, õnneks mitte väga kohutavat. KurrNurr, mul on väga hea meel, et mulle väikeste numbrite kirjutamisega tabelisse "seltsi" pakud, aitäh!
Sellist nädalavahetust pole mul ammu olnud. Ma sõna otses mõttes "elasin" kaks päeva kaubanduskeskustes. Otsisime neid -30% ja -50% "silte", ostsime järgmiseks hooajaks suusavarustust jne. Muidu on ju tore, et lapsed muudkui kasvavad, aga selle kasvamisega kaasnevad vanematele muud toredad rõõmud ka ... smiling smiley
Lisaks kergemale rahakotile löövad mul veel tänagi jalad tuld.
Täna siis prooviks piiridesse jääda ja võibolla natuke "tagasi võtta", mis eelmistel päevadel sai lastud üle minna smiling smiley

Ja muidugi vesi, vesi, vesi

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 17. March 2014, kl 09.51

Lasksin oma nädalavahetust uuesti silme eest läbi ja siis "plahvatas" , et üks väike (koguseliselt väike) söögikord oli veel külapeal (täiesti möödaminnes, oleks võinud selle ikka söömata küll jätta). Seega lisandus minu laupäeva veel 550 ! kalorit ( issand, ma saan kodus vahel 2x selle eest süüa) ja nüüd on minu nädala algus saanud juba hoopis teise "jume". Näis , kui palju ma seda nädala lõpuks ( reedeks, mis on meie nädalalõppsmiling smiley ) tasakaalustada suudan smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 17. March 2014, kl 10.49

Hei! Lund on palju jah, ikka hanged kohe maas. See nädalavahetus on paljudel veidi nihu läinud, proovime end nüüd siis jälle kokku võtta. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 17. March 2014, kl 12.50

Mina siis lõpuks täna alles suutsin ära teha selle salati - kapsas-porg-peet võrdses koguses ja teate, päris hea jah. Ja maitsestasin ikka sidrunimahlagasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 17. March 2014, kl 14.00

Tervitusi kargest talvest!
Meil ka jube lumi maas ja eile sai ikka hoolega lund rookida ja lapsed ostsisid kelgud jälle välja ja läksid keldri mäele kelgutama.Hommikul oli -16 välja.Brrr... Tahan kevadet tagasi!
Tänu tuisule läks meie üks reis aia taha sad smiley
Kuna sel nädalal siin toidupäevikut ei täida,siis loen jälle oma punkte.Need mul pm peas, ja külas ning ringi liikudes nii lihtsam.Siis vähemalt ei söö üle.
Pelmeenidest - mina kaalusin need toorelt ära ja arvestasin selle järgi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 17. March 2014, kl 16.05

Mul läks juba meelest ära, et Pipu küsis pelmeenide kohta ... smiling smiley Pelmeenide kalorid arvestan keetmata pelmeenide kaalu järgi. Kuna ma tean, kui palju üks pelmeen kaalub ( söön Rakvere pelmeene) siis ma iga kord neid eraldi ei kaalu, loen tükid ära ja korrutan läbi smiling smiley

Kusjuures võin julgelt käe südamele panna ja auslt välja öelda, et kui ma kaloreid ei loeks, siis ma ei piirduks kindlasti 10-ne pelmeeniga. Ma pole kindel kas ma ka 20-ga piirduksin tongue sticking out smiley , sest .... neeeeed on juuuu nii head spinning smiley sticking its tongue out.

Aga täna ma tean, mis minu jaoks tähtsam on...ja sellest valikust valin ma pool kõhutäit head sööki ja väiksema kaalunumbri !

smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 17. March 2014, kl 17.10

Vurr, kuhu sa küll paneksid 20 pelmeeni??? grinning smiley Mul 12-st oli kõht juba punnis tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 17. March 2014, kl 18.02

Mina usun ka, et 20 poleks probleemi....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 17. March 2014, kl 20.20

Pipu... järelikult on Sul suurepärased eeldused kiirelt salenemiseks smiling smiley - magu piisavalt väike, et ei saagi korraga suurte kogustega ennast lõhki süüa smiling smiley




Ausõna, 20-pelmeeni ära söömiseks ma küll enda puhul mingit takistust ei näe winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 17. March 2014, kl 21.15

Vurr, sinuga oli tore jutustada toidutabelis smiling smiley
kahju, et mu arvuti segast pani ja mind netist pidevalt välja viskas...ei teagi mis arvutil viga, peab parandusse viima.

Minul siis jälle päev natuke lõhki...ei tegi mis toimub, homme jälle uus päev ja proovin uuesti smiling smiley
Proovin ka 1000kcal päevi teha, et nädalat tasakaalustada...kas õnnestub, seda ei tea smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: moosi
Kuupäev: 18. March 2014, kl 09.55

Tere! Olen uus liituja ja natuke kambavaimu kuluks marjaks ära. Sooviksin ka teie duellis osaleda!
Algkaal R 14.märtsil oli 91,0kg
Eesmärk 67,7kg
pikkus 1,67

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 18. March 2014, kl 11.09

Tere, Moosi!
Kas soovid meie toidutabelis osaleda?
Kirjuta kui viitsid endast natuke pikemalt smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: moosi
Kuupäev: 18. March 2014, kl 11.25

Toidutabel tundus keeruline. Pean kaaluabis oma toidupäevikut. Kahte eraldi ei jaksa vist pidada.
Mina ise olen tavaliselt 60kg inimene olnud aga lastega tulid kilod, mis nüüd maha raputada kavatsen. Sattusin nägema oma KMI-d ja sain vasaraga pähe. Nii ebatervislik kaal on lausa vastutustundetu sad smiley Nüüd ma olengi muutumas.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 18. March 2014, kl 13.31

Moosi, tere, palun loe eestpoolt meie duelli reeglite kohta ka, kas jaksad endast igapäevaselt aktiivselt märku anda jne. Mulle tundub, et ülejäänud osalejad täidavad kõik praegu toidutabelit, usu mind, sellest on väga suur kasu.

Ma olen püstihädas lõunasöögiga: püüan vältida süsivesikuid, seega võtan kartuli/riisi asemel alati värske salati, aga viimasel ajal on selleks juhtunud kapsa- või porgandisalat ja kui ma siis selle koguse kirja panen, saan sealt oma 25g süsivesikuid confused smiley Ei teagi, mis lahendus oleks, pole sooja söögi kaasavõtmise võimalust ka ja iga päev ei jõua kodus käia.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 18. March 2014, kl 14.13

Tervitused smiling smiley Kadri, ma mõistan täiesti Sinu muret, aga ei oska nõu ka anda eye rolling smiley. Lisan siia juurde ( uuele tulijale selgituseks), et Kadri järgib LCHF , mis piltlikult öeldes tähendab süsivesikute vältimist. Vähem süsivesikuid, rohkem rasva. Kui ma väljendan ennast valesti, siis Kadri parandab mind, eks smiling smiley Nagu toidutabelis näha võib, siis on Kadri määranud omale päevaseks lubatud süsivesikute piiriks 40g. See siis selgituseks, miks Kadri jaoks kapsa-porgandi salati suur süsivesikute hulk muret teeb.

Ja nüüd tervitaks ma Moosi-t ka smiling smiley Tere tulemast ja mul on hea meel, et oled leidnud tee meie duelli juurde ja , et sul on kindel plaan oma kaaluga midagi ette võtta. Alustamine on pool võitu , teise poole jaoks aga peab kõvasti "tööd " tegema - vaeva nägema smiling smiley

Nagu eelpool keegi Sulle juba mainis, siis praeguse seisuga täidavad kõik meie duelli osalejad toidutabelit ja siiani tundub mulle, et kõik peavad seda vajalikuks ja nõustuvad, et see on hea abimees. Ma ei hakka üldse tõestama, et see pole lisatöö, on ikka küll smiling smiley Selgitaksin Sulle natukene selle "mõtet". Mõte on see, et me kõik püüame täita toidutabelit võimalikult jooksvalt. Usu mind, see kui Sa pead oma toitusid kirja panema "avalikku toidutabelisse", see on hoopis midagi muud , kui tavalisse KA(Kaaluabi) päevikusse märkimine. Tavalisse pävikusse julged sa kirjutada mida iganes või jätta üldse kirjutamata, sest sa ei taha "tõele" otsa vaadata smiling smiley Meil aga on kokkulepe, et me täidame seda ausalt ja panema sinna kirja ka oma 1500 kalorilised sünnipäevalauas õgimised. Olen kindel, et ilmselt kõik meist on tänu sellele "avalikule" toidutabelile nii mõnelgi korral jätnud teise tüki torti võtmata või siis piirdunud 1-2 pitsaviiluga, selle asemel, et terve pitsa ära õgida smiling smiley
Ise enesest pole toidutabeli täitmises midagi keerulist. Mina täidan samuti KA toidupäevikut. Alati kui ma panen KA päevikusse toidud kirja, teen ma kõrvale lahti lisaaknasse meie duelli toidupäeviku , mis avaneb selle "Me suudame!" alt , ja kannan samad toidud kohe ka sinna.
Lisaks sellisele "naabrivalvele" , et hoiame üksteisel silma peal, on toidutabelil veel see hea pluss, et sealt saab ka ideid, mida süüa teha. Oleme me ju kõik olnud olukorras, kus pea on tühi .... ja kõht on ka tühi smiling smiley
Ja toidutabel aitab meil vältida ka olukordi, kus keegi kirjutab, et no ma ei tea, ma olin terve nädala korrali, aga ikka kaal alla ei läinud ( no jah, ühe päeva natuke patustasin ka, või siis paar päeva ei kirjutanud üles, aga arvan, et olin korralik jne). Eks vahel tuleb ikka ette, et isegi korraliku nädala tulemuseks on pluss, üldiselt aga on see pigem erand, kui reegel smiling smiley Tänu toidutabelile saavad teised anda nõu, et kas tasuks oma toitumises midagi muuta, millest otsida viga või ei tasuks muretseda smiling smiley Meil on siin selline mõnus ühtehoidev seltskond, kes kirjutab praktiliselt igapäevaselt ja kui tekib mingeid küsimusi, siis saab vastuse üsna kiirelt smiling smiley

Unustasin ennast nüüd heietama .... smiling smiley
Ühesõnaga, Moosi, kui sa "kardad" toidutabelit selle pärast, et see tundus keeruline, siis selle pärast küll muretsema ei pea. Panen su meie toidutabelisse Väikepäikse kõrvale (paremale), sinu veerud on P ja Q. Nime alla võid ise kirjutada oma päevanormi , kui palju sinu kaloripiir päevas on, kui tahad võid ka foorumisse kirjutada... kirjutan ise tabelisse smiling smiley Siis rullid alla õige päeva juurde, otsid õige söögikorra ( hommik, lõuna, vahepala või õhtu) ja kirjutad valgetesse ruutudesse toiduaine (nt. porgand 150g) ja sinna taha beezi ruut , et kui palju kaloreid see andis ( nt. 58). Piltlikult öeldes vaatad Kaaluabi päevikust ja kirjutad ümber smiling smiley Beezide ruutude read (kuhu kalorite numbri kirjutad) arvutavad ise tulba alla kokku toidukorra ja ka päeva lõppu... no seda saad sa kohe aru, kui oled esimese numbri sinna kirjutanud smiling smiley Mitte midagi keerulist ja midagi untsu ei saa keerata . Võid olla ka julge, et me oleme sulle kõik abis ja aitame hea meelega... tänuks tahame, et reedel oleks ilus miinus Sul smiling smiley

Ma teen sulle toidutabelisse read, proovi julgelt .... ja küsi julgelt !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 18. March 2014, kl 15.01

Teretulemast Moosi!!
Tugevat tahet sulle oma soovkaalu saavutamisel. Me kõik oleme siin just sellel samal põhjusel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 18. March 2014, kl 19.00

Moosi-loodan, et Sul tekib õhtul aega, et meie toidutabeliga tutvust teha. Praegu peaks Sul olema see aeg, kus motivatsioon on väga kõrge ja tegutsemistahe laes smiling smiley

Mina olen igatahes päevotsa ringi siblinud. Sai ka poes käidud. Kodust kaasa võetud nimekiri koosnes 6-7 asjast, sealhulgas sool ja hambatikud grinning smiley. Poest ära tulin aga kahe suure poekotiga .... üks poekott oli täis otses mõttes köögivilju ja puuvilju: kartul , porgand, lillkapsas, suvikõrvits, kapsas, paprika,tomat, varsseller, banaanid ... Ühesõnaga nälga ma ei jää grinning smiley Lisaks sellele haistsin ma juurviljavahes hapukapsa aroomi ja niimoodi kohapeal siis sündiski minu plaan teha üks suur laar hapukapsasuppi. Nüüd siis potid ( kaks potti!) juba podisevadki köögis. Kaks potti sellepärast, et ma lihtsalt ei oska ühe potiga kapsasuppi keeta tongue sticking out smiley mitte kunagi ei ole õnnestunud tongue sticking out smiley alati olen lõpuks supi kahte potti tõstnud, sest ei mahu ühte enam ära grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 18. March 2014, kl 20.48

Nonii, tõenäoliselt olen mina homme ja ülehomme levist täiesti väljas. Lihtsalt kvaliteetaeg perega - spa ja lennusadam.....panen kõik kirja ja siis ühel ilusal hetkel täidan järele oma päevad.

Tere tulemast, moosi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 18. March 2014, kl 20.54

KurrNurr, tore , et ütlesid... siis me ei muretse , et oled ennast oimetuks vitsutanud ja ei jaksa arvutini ennast vedida winking smiley Naudi pere seltsi smiling smiley

Pipu, ma just mingi hetk vaatasin, et sul täna nõnda kasin päev ja nüüd vaatan, et ähhh ... Pipul päev lõhki eye popping smiley Kas sõid enne ja siis vaatasid kaloreid ? Või teadsid küll palju kaloreid annab , aga see ei morjendanud ? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 18. March 2014, kl 21.02

KurrNurr, ilusat puhkust sulle! smiling smiley

Vurr, kas sööd üksi selle kapsasupi ära või ikka pere sööb ka? Hapukapsasupp on supp mida mina ei söö smiling smiley ei teagi miks...

Tänane päev jälle täpselt kalorid täis...no ei õnnestu see 1000kcal-ne päev smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.