Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 22. November 2013, kl 07.25

Ma kunagi võtsin päris palju alla, kui osalesin kalorilugemis võistlustel. See tähendas siis seda, et iga võistleja kirjutas on päevanormi kas siis kcal, või mitu punkti, ühikut tohib süüa ning igapäevaselt kirjutas igaüks oma menüü koos kcal, punktidega. Nädalalõikes võis 4p üle minna,(kcalorite hulka ei mäleta- äkki 200 kcal).Ning kellel rohkem üle läks langes välja. Aga see nö avalik üleskirjutamine disiplineeris väga palju. Me võiksime ka mõni nädal seda äkki proovida, aga see eeldab et keegi kontrollib ka kalorite arvutamist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 08.11

Tere hommikust. Käes siis preemiapäev. Minu preemia siis -0,1kg. Kaal 84,7. Veidi irooniline see number on, aga selline ta on. Püüan ennast sellest mitte häirida lasta, sest ühe pooliku(peaaegu) nädala põhjal ei saa mingeid väga tõsiseltvõetavaid järeldusi teha. Ainuke tähelepanek on see, et tegemist on minu jaoks tsükli lõpuga, mis võib(aga ei pea) tähendada, et keha hakkab vedelikku kinni hoidma. Järgmised nädalad on targemad smiling smiley

Sire (ja teised). Ka mina olen juba tegelikult üle nädala aja mõelnud mingi "võistluse "korraldamise peale, kus peaks igaüks midagi kirja panema. Olen mõelnud, et teoorias on ju võimalik, et Kadri paneb kirja söödud süsikaid, kes loeb ühikuid ja kes loeb kaloreid - paneb neid. Igaühel oma "piir". Mina oleksin "käsi" aga meie seas on vist liiga palju sisetunde järgijaid .... ja seda ei õnnestu kuidagi kirja panna. Niimoodi ei ole ka mõtet midagi korraldada, kui osad vaatavad lihtsalt kõrvalt. Vist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 08.21

Panen siia vahelduseks jälle tabeli linki

TABEL



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 22.11.2013 08.22.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 22. November 2013, kl 08.24

Päris huvitav ja kindlasti distsiplineeriv mõte. Aga no kujuta ette, mul suutis tänaseks + genereerida, tänane kaal 67,9 (+0,4). Loodan, et see on tingitud teatud tsükliaspektist või siis on kurjajuureks umbes 50g meekooki, mida eile maitsesin. Oh jah, tuleb kodus rohkem kokata, käin ikka veel lõunat töö bistroos söömas, eks see teeb ka oma töö (valik on väike, portsud on väiksed ja õhtul kodus hundinälg). Vahepalade söömiseni pole kah jõudnud. Peaks hakkama jälle nädalavahetusel nädala menüüd kokku panema ja vahepalad ka välja mõtlema, et saaks siis valmis varuda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 22. November 2013, kl 08.28

Ahjaa, lisapõntsu pani kindlasti eilne kaalikasalat, mis oli ilmselt suhkruga läbi immutatud sad smiley aga kui seda poleks ka söönud, siis oleks vist tõesti lõuna ajal nälga jäänud. Meie portsudes on 120g liha/kala/köögivilja, minu jaoks on seda ikka vähe.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 22. November 2013, kl 08.29

Hommik! 62.7 (0)

Ei suutnud ka eile 1200kcal juurde jääda ja tulemus ongi selline nagu arvasin, kaal seisab, olen seda ka enne kogenud, et kui söön nii 1300-1400kcal siis kaal ei lange ja just selline nädal mul oligi.
Kirjutan oma eilse menüü, sest see meeles smiling smiley

Hommik: 147.3kcal
Kohvi, piim 60ml, mesi 5g - 47.2kcal
2 wasa leiba 34kcal,(peale, kaste Felix Thousand island 10ml) 18,3kcal, juust 10g 37.3kcal, tomati viilud 10,5 kcal

lõuna: 505.4 kcal
kohvi, piim 60ml, mesi 5g - 47.2kcal
keedu muna 2tk 140g 204.4kcal, Kaste Felix Thousand island(muna peale) 60g 109.8kcal
hurmaa 200g 144kcal

õhtu: 761 kcal
šnitsel 200g 596kcal, pool tomatit 21kcal
hurmaa 200g 144kcal

kokku 1413.7 kcal

seda on minu jaoks palju, 0 aitas jääda vist see, et tassisin eile mitu tundi kive ja mulda smiling smiley

Sire, sinu mõte on täitsa hea, ise ma olen märkimises laisaks jäänud, vahepeal märgin alles õhtul ja siis on juba hilja kahetseda mida päeval sõin.

Võiksime, nt. iga söögikorra siia märkida ja siis õhtul viimases kirjas on päeva eelmistest kirjadest toidud, kalorid kokku kopeeritud. Oleks ju hea süüa ja vaadata mida teised samal ajal söövad smiling smiley Usun, et ka mind kohustaks see üles märkima ja rohkem korralik olema smiling smiley
saan muidugi aru, et kes tööl käivad pole aega seda kaasa teha, aga kes vähegi saab oleks tore.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.08

Aga kes huvitatud on kalorilugemisvõistlusest, siis prooviks homsest alustada ning tänase päeva jooksul võiksid huvitatud oma kalorite summast teatada. Mina panen oma päevanormiks 1200 pluss 300 imetamise eest. Kokku siis 1500 kcal. Loomulikult kes trenni teevad võivad lisaks süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.30

Mina mõtlen eye rolling smiley, et kas me ikka peaks otse siia foorumisse oma söömisi ja kaloreid kirjutama eye rolling smileyeye rolling smileyeye rolling smiley??? Äkki on kellegi mingi hea ettekujutus sellest mingi tabeli kujul ?

Arvutus ütleb, et kui üks korralik osaleja , kes sööb päevas 3-5 korda, paneb need iga kord ilusti kirja ( see on ju asja üks eesmärkidest) ja teeb õhtul ka kokkuvõtte, siis tähendab see ühelt inimeselt päevas 5-6 postitust ( võistluse raames). Nädalas teeb see ühelt osalejalt võistuse raames siis keskmiselt 40 postitust ühelt inimeselt. Viie osalejaga teeb see 200 postitust , mis on vähemalt ! 10 lehekülge teemasse ...

Ma kardan, et kui me hakkame siia läbisegi oma sööke sisestama , siis ei suuda keegi esiteks selles tohuvapohus orienteeruda, et kes mis päeva mis-kus-mida ja teiseks ... kaovad ülejäänud teemaarendused nende kirjutiste vahele lihtsalt ära. Need keda teiste söödav kraam ei huvita ( või lihtsalt pole aega lugeda) hakkavad ülerea lugema.

Ma pakun välja, et peaks olema isetäidetav tabel kus on kirjas määratud päevanorm, nt iga päeva kohta 5 lahtrit söögikordadele, kokku rida ja võibolla ka väike rida kommentaari (mini märkme) tarbeks ( et kas sünnipäeval, haige, autoratastel vm).
Siis on tabelist võimalik vaadelda tervet päeva korraga või tervet nädalat korraga.
Kas kellelgi on mahti mingit tabelit meisterdada ? Minul võib asi oskuste taha jääda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.37

Tabelina oleks tore, aga ise teha ei oska.

Samas võime teha menüü ühe postitusena päevas inimese kohta, et kui söögid söödud siis alles kirjutame päeva kohta ning kui tuleb pärast veel näksimist ette, siis lisame samasse postitusse juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.40

mina 1200kcal, eelmine nädal tõestas veelkord ei üle selle ei lange smiling smiley

võiksime siis 3 kirja päevas vähemalt teha, võib ka rohkem kui soovi. Hommik, lõuna ja õhtu, vahepalad siis igaüks vaatab millise kirjaga kirjutab, õhtuses kirjas päevamenüü kokku ja siis saame arutada, mida keegi võiks toidus asendada, muuta või kellel kalorid valesti. Usun, et neid kaloreid eraldi keegi kontrollima ei peaks, kui tundub kellegi nr. kahtlane siis võib kirjutada.
Ja, kes kaloreid ei loe võivad niisama oma menüü kirja panna. Usun, et juba kirjapanemine aitab.

Olen ka nõus homsest alustama. Aga hääletame siis, kes tahavad osa võtta, võib-olla enamus ei soovigi ja ei viitsi siin meie menüüd lugemas käija, muidugi peaksime siis ka arutama, mitte ainult menüüd kirja panema smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.41

Ja lisaks tuleks siis võistlusele ka mingid väiksed "reeglid" vist kokku panna ? Muidu juhtub, et täna viitsin, homme-ülehomme ei viitsi, üleülehomme teen poolikult jne smiling smiley

Ehhhh, mulle hakkab juba tunduma, et ma vist olen mingi kiiksuga "kõik peab korrektne olema".


Mina tean, et mina oma homseid söömisi kirja panna kuidagi ei oska. Tean juba ette, sest mul on homme üks ametlik üritus, kus tõenäoliselt on ka kaetud laud delikatessidega ( mille maitsmistest ma loobuda ei plaani! ) ja mul ei sobi seal ka pliiats ja paber - märkmeid teha smiling smiley

Sire, lihtsalt et sa teaks, samasse postitusse saab juurde kirjutada ainult loetud minutite jooksul peale postituse postitamist.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 22.11.2013 09.42.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.44

samasse postitusse vist ei saa, aga jah peame mõtlema seda asja, muidu tõesti läheb kirjuks siin smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.47

No ei kõlba mitte aknast välja vaadata, aga kaal mulle meeldib.
Täna 67,9 kg

Lasin eile oma keha läbi mõõta. Oli veel rasvasevõitu, peab jätkama, muud näitajad aga päris head, bioloogilist vanust isegi 10 aastat vähem. Lihasmass normis, rasva siis vee arvel rohkem.
Ja ikkagi tahan teha paarinädalase pausi, st püsida 68kg peal. Nimelt on järgmisel nädalal Veneetsia karneval ja kostüümi pihik on niigi ripakil, rohkem enam kokku võtta ei saa.

Oma päevamenüüd, mis paarkümmend kalorit alla 800 jääb, pole ilus siin näiteks tuua. KA vist ongi juba pahane, minu tulemust isegi kokkuvõttes ei kajasta. Pealegi kasutan kalorite märkimiseks sama kalorsusega lähedasi toite KA menüüst, sest retsepte võetakse ikka ülimate raskustega vastu. Arvutan Ampseri abil oma toidu kalorsuse, teen nagunii suurema portsu korraga ja osa ootab sügavkülmikus kui vahelduse mõttes teisi sööme. Elu ilu pärast ma retsepte eriti ei korda, uus on ikka huvitavam, variante proovida on põnev.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.51

Ootame ja vaatame mis ülejäänud arvavad ja kes oleks üldse huvilised. Võibolla on kellegi veel mingeid häid ideid selle võistluse korraldamiseks.

... kuidagi vähevõitu on täna numbreid laekunud , vahel on kella 10-ks juba tabel koos smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 22. November 2013, kl 09.51

Kirjutaks siis ikka siin teemas edasi, tore oleks kui üks kiri päevas tuleks ja kui viitsimist siis koos menüüga. Kardan, et see igapäevane menüüd kirjapanek vajuks ära ja nagu Vurr, kirjutas siis ega igat päeva pole võimalik ka kirja panna.
Kahju, et Kaaluabis nime alt ei näe kirjapandud menüüd smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 10.00

Maalia, väga tubli, esialgne eesmärk käes ! Palju õnne!

Küsin kohe ära, et mida sa paarinädalase pausi all silmas pidasid. Kas paus ainult kaalu langetamisel või teed pausi siin teemas kirjutamisse ka ? Kui teed pausin kirjutamisse ka, siis kirjuta vähemalt seda, et mismoodi sa oma tavareziimile tagasi lähed ja millist hulka kaloreid see sinu jaoks tähendab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 22. November 2013, kl 10.08

Tere
Hetkel pole aega rohkem kirjutada, aga edastan tänase kaalunumbri, milleks on 80,5 (-600g).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 22. November 2013, kl 11.44

Vastuseks Vurr-le.

Tahan kaalu hoida ja kindlaks teha, palju mul siis tegelikult 68 kilosena kaloreid kulub minu eas ja elutempos. Suutsin suvi läbi enam-vähem 72 kilone olla, aga ei jälginud kulutatud kaloreid - teen selle nüüd 68 juures ära. Siis teen veel 3kg etapi.

Vot aiatöö lõpp ja sügismasendus laseb õige isukas olla.

Väikeste lastega kodus, kus lapsed ja toit ja koristamine see elu sisu ongi, on söömine üks 'hea' lohutus. Minul oli. Vahest on praegu parem, isegi see keskkond on kena vaheldus, eks ju?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 22. November 2013, kl 15.35

Appi kui palju te vahepeal kirjutanud ka. Jõudsin ka siis lõpuks siia. Olen hetkel Sebe bussis ja teel koju! Kaaluga on nii, et isegi hästi, ei kurda. Ei näinud mõtet väga oma toitumisest kirjutada, kuna see nädal on mul ainult ülesöömine ehk siis kaal 70,8kg. Ma loodan, et praegusest hetkest suudan jälle piiri hakata pidama.. Ära olen söönud krõpse, kooki, viinamarju, burkse, kebabi jne jne .. Eriti meeldisid mulle Räägupesa burks ja spagerid muna, juustu ja paprikaga. Kodus on mul kindlasti teised toidud. Veejoomine on ka unarusse jäänud.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati dieedipaevik 22.11.2013 15.36.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 17.08

Sire, annn ... ma tegin ühe tabeli. Võibolla sobib see söökide märkimisteks. Kirjutaks sööke sinna, arutaks siin. Panin ka read hommikusteks kaalumisteks ( ei ole kohustuslik ), igaüks märgib seda mida ta loeb... ühesõnaga ! vaadake siit ... proovige täita , avaldage arvamust ja tehke ettepanekuid. Kui keegi viitsib paremat versiooni nokitseda siis oleks tore smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 22. November 2013, kl 17.43

Vurr, sa oled ikka super tubli, nii ilus tabel smiling smiley
Olen nõus seda homsest täitma hakkama.

Siis võiks selle tabeli siia mingi värviga panna, lihtsam otsida, jätame meelde, et 16 lehel.

Kes veel kampa tuleb?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 22. November 2013, kl 17.50

Vurr- super!

Ja peabki nüüd korralikuks hakkama ja kõik ampsud kirja. Äkki saaks selle tabeli ka esilehele, teise tabeli alla, siis oleks lihtsam otsida. Tänud, et viitsid jännata tabelitega ja tagant utsitamisega!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 18.35

Tore smiling smiley kui sobib.
Esilehel ega kuhugi mujale ma seda kahjuks lisada ei saa, aga ma panen selle õhtul (ühe viimase asjana) siia värvilise lingina uuesti. Hetkel ainult 3 huvilist. Kuna teema läks käima juba hommikul, siis peaksid kõik olema sellest kuulnud. Kas teeme nii, et liituda saab ainult täna ja ka homse päeva jooksul veel ? Et ei tekiks kellelgi kiusatust nädalavahetusemõnude nautimise tõttu liitumist esmaspäevaks lükata winking smileywinking smiley ???

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 22. November 2013, kl 18.53

Olen nõus, et liituda saab täna ja homme. Just nende nädalavahetuste pärast ma tahangi ranget kontrolli. Muidu on nii, et nädalavahetused lähevad totaalselt käest ära, siis esmaspäev ja teisipäev üritan tasa teha juurikate ja veejoomisega ning reaalselt tegelen normaalse toitumisega kolmapäev ja neljapäev. Täna kirjutasin üle pika aja kcaloreid üles ning oletamine ja tegelikkus on ikka kaks täiesti erinevat asja. Kui soovitud kaal käes, siis kaalusäilitamiseks sobib selline silmaga mõõtmine küll, aga alandamiseks kahjuks mitte.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 22. November 2013, kl 19.06

Nii, ma siis ka lõpuks arvuti taga ja saan veidi pikemalt foorumit lugeda / kirjutada. Mina olen ka huvitatud võistlusest osa võtmast ning minu päevane kalorinorm on 1440 kcal.

Ja Vurri tehtud tabel on ka täiesti OK smiling smiley Tubli ja tänud smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anka33 22.11.2013 19.08.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 20.41

Nonii.....tere.....jõudsin ka lõpuks koju ja muud toimetused tehtud, beebi pani silmad pooleks tunniks kinni ja kasutan ruttu oma vaba aja ära. Kõigepealt tahan tänada ja suure kummarduse teha Vurrile, kes tõeline tegelane.... Sa oled ikka ütlemata armas, mida me küll ilma sinuta siin teeks.
Minu kaal hommikul, sain ära sõnada siin nädala alguses, sain kätte oma esimese plussi, 83,2 ehk siis+0,1 kg. Millest siis selline tulemus? Tõenäoliselt sellest, et ma ei viitsinud ju eile endale süüa teha ja lõpuks lõppes see sellega, et sõin õhtul (21.30 paiku) ,moosisaia ja jõin 600 ml teed ära ja kaalusin hommikul kell 5.45. Aga oma osa mängis kindlasti ka see, et ma ju ei märkinud oma toite üles ja nüüd kohe lähen mangun mehe käest "laenu", et tasuda KA tasulise osa eest.
Mina võtan ka kindlasti võistlusest osa........aga ma tõesti enne õhtut ei jõua märkima, sest hommikupoolikul olen tööl, kus ma netti eriti ei satu ja kui koju jõuan, siis võtab beebi oma osa.......

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 21.16

KurrNurr, Sul nii ilusti siiani läinud, et ei tasu sellest peaaegu olematust plussist ennast väga häirida lasta, järgmine nädal teed jälle ilusa miinuse.
Ja aitähh kiidu(meelitus)sõnade eest, nii armas. Mul ka hea teada, et minu utsitamised on oodatud smiling smiley
KurrNurr , kui Sa KA liitumise teed , siis Sa saad ka meie võistlusel kaloreid lugeda, eks... või eks Sa ise otsustad. Anna siis teada millise piiri omale sead ( saad selle tegelikult ise ka ju kirja panna).

Mina olen olemas veel homme hommikul, peale seda siis asun teele oma õhtusele pidustusele. Seega, kui keegi otsustab veel homme liituda, siis olge kõik üksteisele toeks, kui vaja siis "tuunige tabelit" veel ja alustage ilusti võistlusega.

Tahtsin veel lisada, et (mina arvan) , et me ei pea tabeli täitmisele mingit väga täpset juhist kirjutama. Vahel on toidud sellised , et kannata lihtsalt üksipulgi kõike välja kirjutada. Ma näiteks sisestan toidupäevikusse toorsalatit komponentide kaupa. Meie tabelisse piisab täiest , et nt. toorsalat või, et toorsalat (jääsalat, tom, kurk). Ja vahel võime ju ka lihtsalt kirjutada, et õhtu - 345kcal smiling smiley Olete kõik nõus, eks. Selles osas jätame praegu kõigile vabad käed ja vajadusel siis teeme jooksvalt parendusi smiling smiley



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 22.11.2013 21.21.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 22. November 2013, kl 22.21

Siit siis leiab tee algavale võistlusele


VÕISTLUS: "Me suudame!"

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 22. November 2013, kl 23.04

Olen kõigega nõus mida, te vahepeal kirjutasite smiling smiley
Käisin just külas ja ei söönud seal midagi, ei joonud ka smiling smiley sest kalorid juba täis.
Tahaksin tõesti selle kaalu nr-i liikuma saada, vaatasin oma ülesmärgitud kaalu ja olen 4 kuud järjest sama kaalu nr.-i juures pusinud, 1kg üles ja jälle alla, nii ei saa enam. Kaua võib smiling smiley

Loodan samuti, et nüüd see nädalavahetus, mis tavaliselt käest läheb, korralikult möödub smiling smiley
Pühapäeval tulevad küll sugulased lapse sünnipäevale, aga plaanin siis ise tegutseda ja ei võta endale taldrikutki smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. November 2013, kl 03.43

Palun mind ka tabelisse liita, loen siis süsivesikuid, mitte kaloreid.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.